Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970521 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12045 : 01 Ekim 2014, 16:03:26 »
Utkan :
Casak i anlamak için çok çabalıyorum.
Ama bizim Doğuş değil phil jackson foruma girmiş yazıyor zannediyorum bazen.

Tabiki 1 numara 5 numara çok önemlidir tartışılmaz ama başarının tek reçetesi 1 ve 5 öncelik gerisi doldurusun filan böyle bir dünya yok. Cidden yok .
Sporda başarı için tek 1 reçete tek 1 yol yok yahu.
Voleybol için de futbol içinde basketbol içinde bu geçerli yahu...
Yüzlerce örnek veririz bunun için.  Her branşta her ülkede birçok örnek var.
Bende deli gibi.
Teo veya calathes istedim ama her istediğimiz olmuyor. Olmayınca da temcit pilavı gibi her yenilgi sonrası "bakin ben demiştim işte yenildik şurası" eksik diyip ortaya çıkanlarada ayri uyuz oluyorum..takım kazanınca denilsin fikirler başlar gotler skora göre oynamasın....
Ama herkes özgür tabiki...
Sokarım böyle özgürlüğe. Sevmiyorum demokrasiyi :) 8)

« Son Düzenleme: 01 Ekim 2014, 16:08:00 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12046 : 01 Ekim 2014, 16:10:35 »
Tek yol bu değil ama en güvenilir yol bu.1 ve 5 numarası sağlam olmayıp şampiyon olan 1 takım varsa 1 ve 5 numarası sağlam olupta şampiyon olan 10 takım var.Bu durumda hangisi istisna olur hangisi realite olur ?
Bunu bana örneklendirimisin
Hem nba den hem euroleague den
1990 yılından itibaren yazabilir misin ?
Nba sampiyon olan takimlar
1990
1991
1992
1993
........
2010
2011
2012
2013
2014

Keza ayni sekilde
Euroleague
1990
1991
1992
........
.......
2010
2011
2012
2013
2014
Rica etsem .zahmet olacak ama.utkan nba konusunda yardım eder misin

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12047 : 01 Ekim 2014, 16:17:17 »
Yeni Türkiye'de Doğuş'a düşen pay da karamsarlık, hep karamsar, tam karamsar, bu konuda ciddi anlamda tutarlı.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12048 : 01 Ekim 2014, 16:17:44 »
Sana demedim Doğuş
Sana desem direkt sana derim zaten....
Ama sen zadar sonrası bun foruma tek.1 söz yazmadin.
O konuda takıntılısin. Gou'yu sadece gecen seneki.2 mac üzerinden analiz yaptın inat ediyorsjn gereksiz on yargılısın...
Ama bu sensin yapacak birşey yok

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12049 : 01 Ekim 2014, 16:18:42 »
Rica etsem .zahmet olacak ama.utkan nba konusunda yardım eder misin

Biz 2004'de peynir ekmekle şampiyon olmuştuk ..

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12050 : 01 Ekim 2014, 16:20:10 »
Bende hücumda çok potansiyelli olduğumuzu düşünüyorum.Ama bu potansiyeli kinetiğe dökmek ve rollerin belirlenmesi için 1 numara transferini ihtiyaç olarak görüyorum.Hickman gibi şuan çok eleştirilen ama benim geçen sezondan beri istediğim ve kalitesine çok güvendiğim bir oyuncudan alınacak verim artacak,Gou gereksiz zorlamalardan vazgeçip daha rahat pozisyonlar bulacak yüzdesi artacak,Bogdan işin içine daha rahat girebilecek,Emirin yükü azalacak,Serhat Melih gibi ceza şutörü olarak düşündüğümüz isimler ekstra işlere girmeden yapmaları gerekeni yapabilecekler vs.vs.

Eğer bu kadroya bir ekleme yapılmazsa ve sakatlık olmazsa ben hala TOP8 için şansımızı yüksek görüyorum.TOP8 yaparsak bu kadronun hakkını vermiş oluruz olması gerekeni yaparız.Başarı olayını 2 başlıkta incelemek gerek

1)Bu kadro TOP8 yaparsa başarılıdır çünkü bu kadronun maksimumu budur.

2)Sene başı daha hiç transfer yapılmadan maksimum TOP8 yapacaksın deseler kabul eder misin ? Ben etmezdim çünkü F4 potansiyeli olan bir kadro planlıyordum kendi kafamda.Bu durumda kendi açımdan TOP8'in başarı olarak sayılması için sezon içinde pozitif basketbol ve TOP8de kora kor mücadele bekliyorum.Takım deplasmanda sinmeyecek son çeyreklerde dağılmayacak vs.vs.

Düşünmek bile istemiyorum ama bu kadro TOP8'in altında kalırsa ciddi başarısızlıktır ve çoğu şeyin tekrardan sorgulanması gerekir o zaman.

Asıp kesmeden ne güzel istediklerini anlatabiliyorsun.. Maç zamanı bilgisayardan uzaklaşmalısın bence. Sinirden beynine kan gitmediğinden saçmalayabiliyorsun. Seninle bu şekilde tartışmak daha zevkli ve daha doyurucu oluyor. :F

Gelelim katılmadığım noktaya.. Teo işi olmadı.. Bin kere de tartışsak bir şey değişmeyecek..

Guard konusunda dediklerine katılıyorum. Ancak elit bir organizatör alınırsa dediklerin olabilir.. Ben bugün Heurtel'ın bizi F4 seviyesine çıkartacağını düşünmüyorum.

Bence yine ilk düzeyde F8 düzeyinde kalacağız. Elit bir lider almadığın sürece bu böyle.. Ya da bütçeni 3 büyük takımın yanına çıkarmadığın sürece..

Ben söylüyorum önce F8 yapalım. F8 den sonrasını kimse bilemez. Rakibimiz kim olacak? O zamanın form şartları nasıl olacak? Bunları bilemeyiz..

Koç Obradovic'te bugünlere boşuna gelmedi.. Pana'nın hangi kadroyla Barcelona'yı elediğini sana hatırlatmak isterim.. Bu adam bu seviyeye geldiyse maç içi koçluğuyla da geldi.

Demek istediğim o dur ki beni F4 e taşımayacaksa şuan için bu kadar para vermenin ben yanlış olduğunu düşünüyorum.

Bunun daha Top 16 si var. Elenen takımlardan alabileceğin oyuncular olabilir. Çin liginden alabileceğin oyuncular olabilir.

Eline Hackett gibi bir piyango düşebilir. Düşmeyedebilir. Ancak elinde bu seçenekler var. Boşu boşuna para harcayıp, seneye belki de pişman olmaktansa temkinli davranmak bana daha mantıklı geliyor.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #12051 : 01 Ekim 2014, 16:22:30 »
Bogdanın 3te elit katkı vereceğinin garantisi yok en azından.
Burada haklı olarak temkinli yaklaşırken ;

Hickman gibi şuan çok eleştirilen ama benim geçen sezondan beri istediğim ve kalitesine çok güvendiğim bir oyuncudan alınacak verim artacak,Gou gereksiz zorlamalardan vazgeçip daha rahat pozisyonlar bulacak yüzdesi artacak,Bogdan işin içine daha rahat girebilecek,Emirin yükü azalacak,Serhat Melih gibi ceza şutörü olarak düşündüğümüz isimler ekstra işlere girmeden yapmaları gerekeni yapabilecekler vs.vs

Burada nasıl bu kadar emin olabildiğinizi anlatırsanız nacizane memnun olurum.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12052 : 01 Ekim 2014, 16:22:56 »
Ben F4 harici her sonucu basarısızlık goruyorum.Goudelock'u da gereksiz gormuyorum.Oynatan bir guard gelirse de ligde Hickman dısarda kalır diye dusunuyorum.Koc'un da eksigi gorduk,dusundugum sistem calısmıyor bana guard lazım mealinde konustugunu dusunuyorum.Guard gelse de gelmese de Kenan cıkıp oynayacak,kendisine guvenenleri mahcup etmeyecek.Bogdan ile kac yas farkları var.Ayrıca yerliler calısmıyorsa bunun onlemleri alınsın.FB ye gel,EL de oyna, kazandıgının kat kat fazlasını kazan.Avrupa'nın en iyi kocu basındayken bile calısma boyle bir dunya olmaması lazım

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12053 : 01 Ekim 2014, 16:23:55 »
Daha önce bir Fransız forvetten bahsetmiştim alamadık diye üzülüyoruz diye..Yanlış anlama olmuş, forvet değil Huertel imiş o...Zaten forvet bana da oha dedirtmişti ama yanlış anlama kurbanı olduk...Kusura bakmayın...

Abi o forvet olmazdı zaten.. İmkansızdı zaten :D
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı gimme

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #12054 : 01 Ekim 2014, 16:24:55 »
Öncelikle "takıma gard lazım" denince teknik olarak yanlış oluyor zira 2 numara esas gard denilen mevkii.

Geçelim laf kalabalığını, gelelim konuya. Dünya'da birçok oyun kurucusuz şampiyon olmuş takım örneği var. Daha doğrusu burada bahsedilen biçimde oyun kurucusuz zira oyun kuramadan şampiyon olmak zor. Dolayısıyla sürekli "olmaz olmaz" diye tutturmanın bize çok da faydası yok. Net bir şekilde "A kalite" oyun kurucu alınamıyorsa "B kalite"ye gitmeyelim. Zira "B kalite"nin "A" olmasını bekleyeceğimize eldeki "A kalite" adayını bekleyelim daha iyi.

Kesinlikle katılıyorum.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12055 : 01 Ekim 2014, 16:26:38 »
Ben F4 harici her sonucu basarısızlık goruyorum.Goudelock'u da gereksiz gormuyorum.Oynatan bir guard gelirse de ligde Hickman dısarda kalır diye dusunuyorum.Koc'un da eksigi gorduk,dusundugum sistem calısmıyor bana guard lazım mealinde konustugunu dusunuyorum.Guard gelse de gelmese de Kenan cıkıp oynayacak,kendisine guvenenleri mahcup etmeyecek.Bogdan ile kac yas farkları var.Ayrıca yerliler calısmıyorsa bunun onlemleri alınsın.FB ye gel,EL de oyna, kazandıgının kat kat fazlasını kazan.Avrupa'nın en iyi kocu basındayken bile calısma boyle bir dunya olmaması lazım

Ama var.. Maalesef böyle bir dünya var..

Galatasaraylı Furkan'ın herkes ne kadar çalışkan olduğunu bahseder. O bile yıllardır oyununu hücum olarak bir gram ileriye götüremedi.

Bu olayın sosyolojik ve oyuncu psikolojisi olarak bir çok sebebi var.. Ama Türkiye'nın şartları bu şekilde ve bu şekilde hareket etmek zorundasın.

Ya Efes gibi psikopat kamplar yaratacaksan (ki bunun yanlışları daha çok) ya da oyuncuları sürekli rekabet halinde tutacaksın.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12056 : 01 Ekim 2014, 16:30:46 »
Topicin hareketlenmiş olması güzel.Transfer seviyoruz:)

Ben iyi gard bulabilirsek baya önemsiyorum açıkçası bu transferi. Bence kazandığımız maçlar da dahil bütün hazırlık maçlarında iyi bir organizatöre ihtiyaç duyduğumuzu gördük.

Savunma açısından sıkıntı yaratacağını düşünsem de en iyi seçenek (alınabilirlik açısından zor olmasa Koponen derdim) Heurtel gibi gözüküyor. Şahsen Efes'in de bizim de sıkıntılarımızı belli ölçüde giderebilir.

Uygun miktara olabilmesi de önemli tabi. Bu açıdan Laboral'e de koz vermemek açısından fazla da baskı yaratmamak gerek.Laboral GM'si Querejeta en çakal yöneticilerden biridir. Oyuncunun sözleşmesinin bitimine 1 yıl kalmışsa mutlaka pazarlarlar onu. Genel kulüp stratejisidir bu. Her zaman parayı ön planda tutarlar. Bu seneki başarıdan çok eminim ki Heurtel'i seneye bedavaya elden kaçırmak yerine bu sene en yüksek miktara satabilmek var akıllarında. Eninde sonunda bir yere gider o. Ama umarım biz oluruz o takım.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12057 : 01 Ekim 2014, 16:31:56 »

Hanedanlar, 20 yıl önce Rusya'da, Yunanistan'da ve İspanya'da sömürge takımlarını kurdular. Basketbolu gasp ettiler. Yüzlerce oyuncuyu köleleştirdiler.

Balkanlar'dan çalınan genç ve yetenekli oyuncular için ödenmesi gereken tazminat 777 trilyon dolar. Yani bugünkü toplam değerlerine göre, 350 tane İngiltere devleti, 770 tane Fransa devleti demek. Hanedanlar, dünyanın %9'luk toprak diliminde takım sahibiyken, dünya basketbolunun %58'ini sömürgeleştirdiler.

Kenan Sipahi, Final Four yolunda, rakiplere karşı, yeni bir düzen, yeni bir omurga öneriyor.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12058 : 01 Ekim 2014, 16:36:22 »
Arkadaşlar 1 konu hakkında kendi adıma rahatsızlığımı yazıcam belki ben yanlış anladım..

Uzun zamandır buradaki insanlarının çoğunu ismen cismen tanıyoruz.Bence gayet düzgün insanlar dan oluşan bir forum bu yüzden bazı insanlarla Netten bazıları ile telden konuşuyoruz ve takip ediyoruz ve fikir paylaşıyoruz.

2 Gündür kendi açımdan sıkıntı gördüğüm ve cidden üzüldüğüm bir konu var.Ben öyle zırt pırt herşeye kulp takan birisi değilim kendi açımdan bir çok konuda  en azından..Evet özellikle geçen sene BAYAN BASKET konusunda bunu yaptım ama sonuna kadar da arkasındayım söylediklerimin zaten yanılacağımıda sanmıyordum öyle de oldu.

Neden bazı konularda bu kadar katısınız.Ben eleştirmedimde mesela..Eleştiri ayrı bişey sadece beğenmediğim ve kendime göre yanlış gördüğüm şeyleri yazdım..

İlla gard lazım dediğim zaman Guard falan lazım değil gibi bir bakış açısı çok mu doğru hadi benim dediğim hata olsun..

Şaşırdım açıkçası hani herşeyi eleştiren insanlar var Burada ve Twitterda zaten bende onları eleştirmekle meşgulüm uzun zamandır..

Ben kadro mühendisliğinden falanda anlamam..Bu benim işim de değil zaten.Ben uzman da değilim NBA yada EL konularında anladığım çok iyi bildiğim tek şey bayan basketbol zaten..Ama herkesin de bir fikri ve zikri olmak zorunda değil mi?
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12059 : 01 Ekim 2014, 16:39:44 »
Sert filan değiliz abi..

Bir düşünceniz varsa bunu eleştirmek yada karşı görüş getirmek yasak mı?

O zaman kimse kimsenin görüşlerini değerlendirmesin.. Herkesin kendi yazdığınla kalsın. Kimse buna bir şey diyemezsin. Bu şekilde bir forum mu istiyorsunuz?

Sen yazarken Murat abi kimse sana böyle bir şey yazamazsın dediğini görmüyorum..