Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970254 defa)

0 Üye ve 89 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12180 : 06 Ekim 2014, 13:44:17 »
Olaya Kenan açısından bakarsak, gitmesi kendi adına hayırlı olur. Nasılsa, kalması durumunda, kötü oynayacağı ve takımın kaybedeceği ilk maçtan sonra "bu iş Kenan'la olmaz", "paraya kıyıp bir point-gard alsaydık böyle olmazdı" benzeri eleştiriler şiddet dozunu arttırarak her geçen dakika yayılacağı için, Kenan'ın birazcık aklı varsa hiç durmasın; kaçsın buralardan... Üç sene sonra onu yeniden takıma katmak için kapısında yatarız nasıl olsa...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12181 : 06 Ekim 2014, 13:46:54 »
Hakan abi
Ne yardan ne diyardan vazgeciyoruz ama gerçek hayatta bu böyle olmuuor.
Şimdi kenan kalsa huertel gelse kenan in alacağı sure 5 dakikayı geçmez imkani yok.
Gitsin süre alsın kısmı mantıklı geliyo tabi burada kenan düşüncesi de önemli.
Vallaha zor karar ciddi anlamda

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #12182 : 06 Ekim 2014, 13:57:59 »
aaa ben de tutamıcam kendimi yazcam bişeyler suan heurtelin alınması mantıklı mı evet herkesin görev dagılımı daha iyi yapılabilir

kenan da kiralık giderse onun içinde avrupa da alacagı 1-2 yıllık yurtdısı deneyimi onu olgunlastırır cok ta yararlı olur onun adınaa ;) hem burdan daha fazla süre alır baskısı da daha az olur üzerinde(hani kiralık diye düşünüyorum cünkü kenanın bonservisi 500k falan olarak değerlendirilmiyordur bence düşünüyorum hani...)

bu sekilde düşününce olası mantıklı bir hamle olabilir ama haricinde sacma olur...

ama bu keske daha önce öngörülüp yapılsaydı takıma erken katılırdı türkiyeye alısırdı falan filan(doğmamıs cocuga don biçme kısmı burası ama olsun ;D)

edit: eger kenanı 500e vermeyi düşünüyolarsa bi fon acalım herkes 3-5 bişeyler atsın... kenanı o kadar paraya yediritmeyizz
basvuru:
http://www.ziraat.com.tr/tr/index.html   ;D
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #12183 : 06 Ekim 2014, 13:58:39 »
İlk iletide söylemiştim sonra Cem abide sordu 2.yi söyledim sizin için 3.yüde söyleyim.İletide sezon ortası için 1 numara yazmışım bu sene başı içinde SAFKAN 1 numara yazmışım.

Geçen sezon ortası piyasada safkan guard yoktu.Hackett gibi bir piyango düştü.Hackett yetenekli ve all around bir oyuncu.Safkan guard yoksa vasat 1 numara alacağıma all around bir oyuncu alırım daha iyi.Hackett'i bu yüzden istedim.Bu sene başı piyasada safkan guardlarda vardı.Koponen falan filan derken onu kastettim.
Ne söylediğini anladım, vurguladım da, ama zaten sen o çelişkileri görebilecek kıvamda olsan Cem sayesinde görürdün. "Hackett piyango" diyorsun, ne kadar süreliğine alınacaktı? Çünkü hem piyango ama öte yandan hem de saf kan PG şart olduğu için öncelik olmayacak kendisi. Dolayısıyla Hackett gibi bir oyuncuyu ne kadar süreliğine alacaktık? Takımda kalsın desen adam ortalama bir skorer, pozisyonu itibariyle ortalama bir pasör. 2 numarayı işgal etmesini istemeyiz saf kanlar varken. Soru bu: Ortalama bir oyuncuyu piyango görüp uzun süreliğine bağlayarak takım yapılanmasını ona göre mi şekillendirecektik?

Bir de şu var: "O dönemde saf kan yoktu dolayısıyla "all-around" tercih edilirdi". Bu canını yediğimin "all-around" kavramı ne kadar kolay kazanılıyormuş öyle? Hackett ve "all-around". Böyle böyle, kavramların da içini çok güzel boşaltıyorsunuz. Hackett "all-around" ise Jason Kidd'e, Bodiroga'ya ne demek lazım?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12184 : 06 Ekim 2014, 13:59:38 »
Huertas ile Heurtel'i benden başka karıştıran oluyor mu acaba?

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12185 : 06 Ekim 2014, 14:07:43 »
Obradovic ile uzun düşünülüyorsa Kenanın geri dönüşümlü bir şekilde verilmesini ben destekliyorum.

Burda soracağımız soru şu Kenan'ın 2 senede verebileceği katkıdan fazlasını verebilir mi Heurtel? Bence şu Kenan'ın kat lat fazlasını verecektir.

Önemli olan konu Kenan'ın geri dönüşümü olacak mı bence bu. 1 veya 2 sene ispanya ve Euroleaguede süre almış bir Kenan Obradovic'in elinde Diamantidisten daha iyi olur.

Bizim burada dediğim gibi düşünmemiz gereken 2 nokta var.
1- Obradovic ile uzun süreli planlamalar yapılıyor mu? Yoksa zaten Kenan, Berk falan pek farketmez benim için.

2- Kenan Eğer verilecekse geri dönüşü olacak mı? Obra ve GM ikilisi böyle bir cevheri kolay bırakmaz bence

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
« Yanıtla #12186 : 06 Ekim 2014, 14:21:45 »
Herkese hayırlı bayramlar diliyorum,

Kenan'ın takas da kullanılması inşallah gerçekleşmez..Eğer gerçekleşirse hem takımın hem de Obradoviç'in bundan zarar göreceğini düşünüyorum..Bu takımdan bir kısa gönderilecekse oda Hickman dan başkası olmamalıdır..Beş maçını seyrettim ama sezonun şimdiden bizim için yetersiz transferi bence Hickman..Transferi Nedim abimiz yapsa şimdi tefe konulmuştu..Ben bu kadar yumuşak pamuk gibi bir zenci oyuncu görmedim..İyi naif bir kişiliği olabilir eyvallah ama savunma da takımı çok zor durumda bırakıyor..Bo ve maliyet düşürmek için yapılan bu hamle bizi bu mevki de çok zayıflatmış..Keşke Bo gönderilmeseymiş..Bu kadar şutor kısanın olduğu takımda potaya daha rahat gidebilirdi..Heurtel geleceğine Bo gelsin bayram ederim..Ben Heurtel'in takım oyunumuz da ve sıkıntı yaşadığımız savunma da fark yaratacağını düşünmüyorum..Hicman'a verilen şansın Kenan'a verilmesi takıma ivme kazandıracaktır..Kenan'ı takım içinde önemli bir role soyundurmak hem Fenerbahçe'ye hem kendisine dolayısyla Türk basketboluna getirisi büyük olacaktır..
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2014, 14:46:56 Gönderen: _FB1907_ »

Çevrimdışı michael_jordan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #12187 : 06 Ekim 2014, 14:25:21 »
Kenan 1995 doğumlu yani 19 yaşında ve bana göre Avrupa'nın en iyi PG lerinden olan Huertel transferinde takas olarak kullanılmasında sakınca çok. Çünkü, Kenan halen gelişme döneminde ve bu dönemi an itibariyle Avrupanın en iyi ligi olan İspanya'da geçirmesi kendisi açısından çok faydalı olur düşüncesindeyim. Belli bir olgunluk dönemine gelip FB nin 1 numaralı pozisyonunu vekaleten değil asaleten işgal edebileceği kanaatine vardığımızda da kendisini tekrar klubümüze transfer ederiz. Burası FB, para meselesi ne de olsa problem olmaz. Ben de elbette sözleşmeye, Kenan'ın 3-4 sene sonra FB ye dönebilmesi yönünde şerh düşülmesini isterim ama bu olmuyor ve direkt yani koşulsuz Kenanı İspanyaya gönderiyorsak bu da sorun olmaz kanaatindeyim çünkü Kenan henüz gelişmesini tamamlamak zorunda ki bu da uzun bir süreç. Wiki kaynaklı örnekler vermek gerekirse

Doğum tarihi                                All Euroleague/NBA  1. takım                 
Lebron                       1984                                                        2006
Kobe                          1978                                                        2002
Spanoulis                   1982                                                        2012 ( en iyi 2. takıma ilk defa seçilme tarihi 2006)
Navarro                      1980                                                        2006
Dimantidis                  1980                                                        2007

Görüldüğü gibi basketbolun 5 efsanesi bile sırayla, 22, 24, 30, 26 ve 27 yaşlarında liglerinin birinci takımlarına seçilmişler. Kenan ın ise efsane olup olmayacağını bilmiyoruz ama umudumuz tabii ki kendisinin de EL efsanelerinden biri olması. Ancak örneklerini verdiğim  efsane isimler dahi belli bir zaman geçmeden liglerinin 1. takımına seçilme ünvanına layık görülmemişse bence Kenan'ın da -sözleşmesi koşullu ya da koşulsuz-gönderilmesinde bir sakınca olmadığı ve zaten basketbolunda önemli bir ilerleme kaydederse ileriki yıllarda kendisini transfer etmede sıkıntı çekmeyeceğimiz düşüncesindeyim; hem parasal yönden hem de Kenan bizim öz evladımız olduğundan.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #12188 : 06 Ekim 2014, 15:00:07 »
Geçen sene bizim takımdaki 2 numaraları söyler misiniz ?Şuan Avrupa piyasasında Hackett gibi 1-2-3 oynayabilecek,pasörlük özelliği yeterli düzeyde,şutu olan,penetresi ve savunması kuvvetli,ayrıca takıma liderlik edebilecek ve patlayıcı 10 tane all around oyuncu sayabilir misiniz ?
Geçen sene takımda kimin 2 oynadığının konuyla alakası yok. Geçen seneki 2 rotasyonu yetersizse bu orayı Hackett'la dolduracağımız anlamına mı gelmeli? Sorduğun sorunun benim söylediğimle alakası yok.

Yukarıda saydığın şeylerin tamamı senin Hackett'a yakıştırdığın şeyler. 2012-2013'te Euroleague'e adım atabilmiş, o sene Siena ile sadece 2 maçta ilk 5 başlamış, 7s, 3a gibi istatistikleri olan bir oyuncudan bahsediyoruz. Bir sene sonra daha dişe dokunur istatistikleri var ama Maccabi serisinde berbat yüzdeleri ile aynen burada Langford için dönen muhabbetlere benzer sonuçlar doğuracak bir oyuncu. Gidebildiği en ileri nokta şu an itibariyle Milano ve bu adam bulunmaz Hint kumaşı. İzlemesek, yiyeceğiz. Ha bir de, hayatında 3 numara oynamış mıdır acaba? Emir ne kadar 5 oynarsa Hackett da o kadar 3 oynar. Ayrıca kendisinin savunması Jerrells'inki kadar işte. O ne kadar iyiyse bu da o kadar iyi.

Çevrimdışı Balçovalı

• Üye
    • cetinkayalevent
« Yanıtla #12189 : 06 Ekim 2014, 15:35:38 »
heurtel kenan haberı cıkmıs. 400 bın euro + kenan sonuclanıyor sanırım. Kenanın verılmesı bu transferı gozumde tamamıyle olumsuzlastırdı malesef

Çevrimdışı Balçovalı

• Üye
    • cetinkayalevent
« Yanıtla #12190 : 06 Ekim 2014, 15:40:42 »
Belki de obradovic sezon sonu kesin ayrılacak bu sene gitmeden mutlaka final 4 istiyordur. Huertel şu anda daha çok katkı verebilir ( ya ve tecrübe anlamında ) diye düşünülmüş olabilir.
Belki kenan 2 sene sonra geri alınmak şartı ile verilecek :)

Nasıl senaryo yazdım ? ;) :)
Obradovıc kısmı cok kotu cem bey. o bırakırsa sankı basketboldan soguyacakmısım gıbı gelıyor. Bu subenın ıstıkrarsızlıgından ılerı gelen bır ongoru.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #12191 : 06 Ekim 2014, 16:03:57 »
Huertel ile zaten anlaşıldı ama Laboral'e Kenan'ın bonservisi ile verilmesi ilginç...kiralık formülü işlemedi demek..Ya da Kenan Berk ikilisinden Berk tercih edildi..

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #12192 : 06 Ekim 2014, 16:10:06 »
gerçekten merak ediyorum, kenanın verilmesinin mantıklı sebebi varmı? (eğer bonservisiyle verildiyse)

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #12193 : 06 Ekim 2014, 16:11:50 »
Hakan abi
Ne yardan ne diyardan vazgeciyoruz ama gerçek hayatta bu böyle olmuuor.
Şimdi kenan kalsa huertel gelse kenan in alacağı sure 5 dakikayı geçmez imkani yok.
Gitsin süre alsın kısmı mantıklı geliyo tabi burada kenan düşüncesi de önemli.
Vallaha zor karar ciddi anlamda

Kenan eğer giderse oynayabileceği, süre bulabileceği ve baskı hissetmeyeceği bir takıma gidecek. Ayrıca Laboral transfer piyasası olan bir takım. Evet Kenan'a yatırım yaptık ama burada gelişimi yavaş gidecekti. Ayrıca elimizde Berk var. Umarım başarılı olur da oradan da NBA yapar. Ben üzülmüyorum. İspanya'yı seyrediyoruz. Calderon,  Sergio, Rubio.. Daha niceleri. Bu adamlar da gelişti NBA yaptı. İnşallah Kenan da onlar gibi olur. Burada kalsa gelişimi daha yavaş olacaktır bence. İki sene sonra Nba yapamazsa bu adam yine gelir buraya. Kimse üzülmesin. Hatta o zaman BErk de gelişir.

Üzülmeye gerek yok. Şuan bize hazır bir oyuncu lazım.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #12194 : 06 Ekim 2014, 16:17:45 »
Şu 2 cümle arasında büyük çelişki var.

Diğer konulara gelirsek geçen sene Milanonun Jerrels Langford Hackett'i beraber oynatmışlığı vardır.Hackett kadroya 3 oynar diye alınmaz ama sıkıştığında oynar mı ? Oynar fiziği buna elverir.

Maccabi serisine gelirsek savunmaların o kadar yoğun olduğu bir seride kimse yüksek yüzdeyle oynayamaz zaten.Milano gibi düzen dışı basketbol oynayan bir takımda o eleştirdiğiniz Maccabi serisinde 11 sayı 5.3 asist ortalamaları var.

TOP8de Diamantidis 4.8 Spanoulis 5 Sergio Rodriguez'in 4 asist ortalamaları var.Hepsinden fazla asist ortalaması tutturmuş.Hatta bu 3 oyuncudan bir maçta en fazla asist yapan isim 7 asist yapabilmişken Hackett'in 2.Maccabi maçında 9 asisti var.Bu arada gidebildiği en üst nokta Milano değil.NBAye gidecek bu sezondan sonra.Gerçekten fark yaratmayacak bir oyuncuymuş(!)

Yalnız ben hala şuan Avrupa piyasasında Hackett gibi all-around 10 tane oyuncu ismi alamadım ?
İlk paragraftaki çelişki neredeymiş, açık yaz da bilelim. İyi savunmacı değil diyorum işte, nerede çelişki?

O üçü bir arada oynarken ki çok nadir bir durum, ve dahi 3 Hackett miydi tartışılır, ne kadar hakkını verdiği de önemli değil mi? Tanjevic de Semih'i 3 oynatmıştı. All-around mu oldu şimdi Semih?

Sen demogoji yapıp geçiştiriyorsun olayı. Ya da algı probblemin var. Ben ısrarla bu adam all-around değil, bahsettiğin kadar iyi hiç değil diyorum halen bana say on tane diyorsun. Bırak on taneyi, hiç de olmayabilir. Bu Hackett'i all-around yapmaya yeter mi?

Asist ortalamasına gelirsek. O zaman Emir oynasın 1 numara? Onun ortalaması herkesten iyiydi bir ara. En azından safkanlar seviyesindeydi. Gerek yok o zaman herhangi bir oyuncuya. Ayrıca mesele senin liderinin savunmalar sertleştiğinde ortadan yok olmasında. Nasıl liderse artık. Bilhassa deplasmanlarda berbat oyun, en iyi senesinde Maccabi'ye, saha avantajına rağmen elenme, lideri(!) olduğu takım en kritik maçın son çeyreğini 32-10 bitirirken ortalarda olmama falan filan. Epey fark yaratırmış hakikaten. Gören de Diamantidis'in gençliği falan zanneder.

Bir de şu var tabii: NBA'e giden, orada oynayan her oyuncu fark mı yaratıyor? Allah aşkına her paragrafta bir çelişki olmasın artık.

Herk kavram itinayla, gelişigüzel, olduğu olmadığı her yerde kullanılır, içi boşaltılır, yerine yenisi aranır. Hey maşallah...