Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970541 defa)

0 Üye ve 88 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12225 : 07 Ekim 2014, 00:03:50 »
genelde doğruyu Sezer bu taraftar kimse kusursuz kadro hayal etmiyor
Hiç kusura bakma, Fenerbahçe taraftarı doğruyu sezmeyi bırak, yakınından bile geçmez. Sadece Fenerbahçe taraftarı olarak da bakmamak lazım, ülkedeki sporsever profili bu. Kendisine bir günah keçisi arar, takımına ülkenin en potansiyelli orta saha oyuncusu olarak gelmiş Selçuk Şahin'i yuhlaya yuhlaya kör-topal hale sokar, sonra da "bu zaten bu takımın kapasitesinde değildi" der. Neyse o takımın kapasitesi artık. Ersun Yanal gelir, "buradaki ağırlığı kaldıramaz" der, tarihin en rahat şampiyonluğu sonrası bir grup tapınıcı olur, diğerleri sırf tükürdüğünü yalamamak için "rakipler kötüydü" der.

Alex'i bile yuhlamış bir gruptan bahsediyoruz biz.

Aziz Yıldırım futboldan ne kadar anlıyorsa taraftar da doğruyu o kadar seziyor işte. İşin kötüsü makul ölçülerde kendisini de tutamıyor bizim taraftar. Hazırlık maçından başlıyor eleştirmeye. Futbol taraftarı yıllarca yırtıcı santrfor, on numara, hızlı kanat gibi klişelere takılmış gidiyor, basketbol taraftarı da birkaç yıldır bellemiş bir 'pass-first', lider ama aynı zamanda skorer(!) oyun kurucu, atlet, uçanı kaçanı bloklayan 5 numara.

Kusura bakmayın ama bu zihniyet bir b.ku sezemiyor, üstüne yetmiyor aynen kendi topluluğunun bir tezahürü olan egomanyak başkanı gibi cahil öz güveniyle atıyorda atıyor. Öyle birşey ki on numara alayım desen o isteyenlerin hiçbirisi herhangi bir isim üzerinde uzlaşamıyor, oyun kurucu desen keza, öyle. Şu takıma Spanoulis'i, Tomic'i eklesen gene bir eksik bulacaklar, gene bulacaklar. Defalarca da anlatsanız birşey değişmiyor. "Sen kimsin, anlatıyorsun?" diye sorabilirsiniz. Birçok şeyi de kanıtlarıyla söylüyoruz, o da olmuyor. "Dünya'da birçok oyun kurucusuz başarılı olmuş takım var" diyoruz, kafa almıyor. "Obradovic'in sayısız şampiyonluklarında uçanı kaçanı kesen pivot bulunmaz" diyoruz, ı-ıhh, nato kafa nato mermer. En azından doğruya tek yoldan ulaşılamayacağını idrak etse bu zihniyet, biraz ilerleriz belki ama olmuyor işte. Sonrasında başarısız olunca da kendi atıp tuttuğunu refere ederek "ben demiştim" diyor. "Bu sene de F4 olmazsa Obradovic gitsin" diyen var, allah akıl sağlığı nasip etsin diyorum.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12226 : 07 Ekim 2014, 00:18:46 »
Fenerbahçe Taraftarının yüzde 70 ı Basketboldan anlamaz..

Anlayanlarda enteresan..Ya hep eleştirirler yada sahip çıkarlar..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12227 : 07 Ekim 2014, 01:06:12 »
Aynen öyle oldu abi.Gerçekten şu anda birileri ne yaparsa doğru olan o kıvamında millet.Görüşlerini yazmaya korkanlar var. :)

Yahu bu milletin görüşlerini yazmaya korkan hali buysa, korkmasalar, Obradovic'in de, ona destek olanların da anasını avradını diye yazacaklar o zaman, ki onu da yazanlar var.

Birileri derken, Obradovic ve Gherardini'yi kast ediyorsun, kim diyor her yaptıkları doğru diye, baş yalakası benim bu adamların, twitter'da arkamdan öyle yazılıyor, hele bir tanesi var kafayı bizimle kırmış. Soruyorum bende, her yaptığı doğrudur, hatasız insanlardır dediğim ne gibi bir mesajım var. Gherardini ilk geldiğinde, Bargnani'yi draft etmiş adamdır diyerek, yaptığı hataları söylediğimi net hatırlıyorum. Obradovic'in Amerikalılara karşı önyargısı var diye de attığım mesajlar mevcuttur, bu da bir eleştiridir. Bunun gibi çok örnek ortaya koyarım. Lakin sabah akşam bunları tekrar tekrar yazmadığım için şakşakcı oluyoruz.

Vesely transferine en çok karşı olan adamlardan biriyim, çekincelerimi yazdım, bugün Obradovic'e söven bazı meczuplar, o zaman benden çok alkışlıyordu adamı, nasıl olacak bu iş, bana bunu izah edin önce.

İnsanlar, sevdikleri oyuncu transfer olduğu zaman kral ilan edip, olmayınca saldıracaksa, böyle tartışma olmaz.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12228 : 07 Ekim 2014, 01:33:39 »
Ahhaaa. :DAynen öyle oldu abi.Gerçekten şu anda birileri ne yaparsa doğru olan o kıvamında millet.Görüşlerini yazmaya korkanlar var. :)

Ben tam onu kastetmedim..Eleştiri yoksa sorun vardır..Ama dozunu aştımı da sinir bozar..Denge şart.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12229 : 07 Ekim 2014, 01:55:37 »
Heurtel gelmiyorsa Nbadan alternatifleri varmıdır? Nba pazarına halim olan akadaşlar boşa ckacak uygun isimleri yazabilir mi?

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12230 : 07 Ekim 2014, 02:09:09 »
Will Bynum'dan başka (o da serbest kalırsa) taraftarı tatmin edecek başka bir oyuncu çıkacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı hsntkdmr

• Üye
« Yanıtla #12231 : 07 Ekim 2014, 03:01:19 »
bizim millette bi abinin yazdığı gibi herbokolok sayısı çok fazla adam basketi bilir futbolu bilir yöneticiliği bilir her boku bilir afedersiniz

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12232 : 07 Ekim 2014, 03:45:42 »
Will Bynum'dan başka (o da serbest kalırsa) taraftarı tatmin edecek başka bir oyuncu çıkacağını sanmıyorum.

Bi ara sanıyorum Sada ve Bynum'a ilgi vardı kulüpte. Boşa çıkarsa hala olur mu ilgi Bynum'a? Hemen düşününce aklıma gal mekel, alexey sved ve prigioni geliyor düşük kontratlı ve kısıtlı süreler alan avrupalılardan ama sanırım şu an gelmesi zor oyuncular mekel dışında. Tamamen bilmediğimden soruyorum bu oyuncuların sezon ortasında bu oyuncuların gelme ihtimali olur mu? Calatheste aynı şekilde.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12233 : 07 Ekim 2014, 03:48:55 »
Bi ara sanıyorum Sada ve Bynum'a ilgi vardı kulüpte. Boşa çıkarsa hala olur mu ilgi Bynum'a? Hemen düşününce aklıma gal mekel, alexey sved ve prigioni geliyor düşük kontratlı ve kısıtlı süreler alan avrupalılardan ama sanırım şu an gelmesi zor oyuncular mekel dışında. Tamamen bilmediğimden soruyorum bu oyuncuların sezon ortasında bu oyuncuların gelme ihtimali olur mu? Calatheste aynı şekilde.

Serbest bırakılmaları gerek ama bu 3 oyuncununda pek serbest kalma ihtimali yok..

Knicks, Prigioni'yi takım içerisinde kullanıyor.
Sixers, tekrardan yapılanıyor bu yüzden Shved rahat rahat süre bulacaktır.
Mavericks, Mekel'in garanti kontratı var. Gereksiz yere bu oyuncunun kontratından çıkmazlar..
Calathes mevzusuna hiç girmiyorum. Grizzlies kalsın diye bu kadar uğraştıktan sonra durduk yere bırakmaz herhalde.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12234 : 07 Ekim 2014, 04:03:07 »
Serbest bırakılmaları gerek ama bu 3 oyuncununda pek serbest kalma ihtimali yok..

Knicks, Prigioni'yi takım içerisinde kullanıyor.
Sixers, tekrardan yapılanıyor bu yüzden Shved rahat rahat süre bulacaktır.
Mavericks, Mekel'in garanti kontratı var. Gereksiz yere bu oyuncunun kontratından çıkmazlar..
Calathes mevzusuna hiç girmiyorum. Grizzlies kalsın diye bu kadar uğraştıktan sonra durduk yere bırakmaz herhalde.

Aslında Prigioni tam bizlik. Hem harika organizatör hem de ben Kenan ve Berk'in önüne alınacaksa veteran bir guard alınmasının en doğru hamle olacağını düşünüyorum. Bende bırakacaklarını düşünmüyorum zaten kontratıda çok düşük. Sarasın bize geldiği hali olsa bile yeter bence şu takıma.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12235 : 07 Ekim 2014, 09:36:03 »
Hiç kusura bakma, Fenerbahçe taraftarı doğruyu sezmeyi bırak, yakınından bile geçmez. Sadece Fenerbahçe taraftarı olarak da bakmamak lazım, ülkedeki sporsever profili bu. Kendisine bir günah keçisi arar, takımına ülkenin en potansiyelli orta saha oyuncusu olarak gelmiş Selçuk Şahin'i yuhlaya yuhlaya kör-topal hale sokar, sonra da "bu zaten bu takımın kapasitesinde değildi" der. Neyse o takımın kapasitesi artık. Ersun Yanal gelir, "buradaki ağırlığı kaldıramaz" der, tarihin en rahat şampiyonluğu sonrası bir grup tapınıcı olur, diğerleri sırf tükürdüğünü yalamamak için "rakipler kötüydü" der.

Alex'i bile yuhlamış bir gruptan bahsediyoruz biz.

Aziz Yıldırım futboldan ne kadar anlıyorsa taraftar da doğruyu o kadar seziyor işte. İşin kötüsü makul ölçülerde kendisini de tutamıyor bizim taraftar. Hazırlık maçından başlıyor eleştirmeye. Futbol taraftarı yıllarca yırtıcı santrfor, on numara, hızlı kanat gibi klişelere takılmış gidiyor, basketbol taraftarı da birkaç yıldır bellemiş bir 'pass-first', lider ama aynı zamanda skorer(!) oyun kurucu, atlet, uçanı kaçanı bloklayan 5 numara.

Kusura bakmayın ama bu zihniyet bir b.ku sezemiyor, üstüne yetmiyor aynen kendi topluluğunun bir tezahürü olan egomanyak başkanı gibi cahil öz güveniyle atıyorda atıyor. Öyle birşey ki on numara alayım desen o isteyenlerin hiçbirisi herhangi bir isim üzerinde uzlaşamıyor, oyun kurucu desen keza, öyle. Şu takıma Spanoulis'i, Tomic'i eklesen gene bir eksik bulacaklar, gene bulacaklar. Defalarca da anlatsanız birşey değişmiyor. "Sen kimsin, anlatıyorsun?" diye sorabilirsiniz. Birçok şeyi de kanıtlarıyla söylüyoruz, o da olmuyor. "Dünya'da birçok oyun kurucusuz başarılı olmuş takım var" diyoruz, kafa almıyor. "Obradovic'in sayısız şampiyonluklarında uçanı kaçanı kesen pivot bulunmaz" diyoruz, ı-ıhh, nato kafa nato mermer. En azından doğruya tek yoldan ulaşılamayacağını idrak etse bu zihniyet, biraz ilerleriz belki ama olmuyor işte. Sonrasında başarısız olunca da kendi atıp tuttuğunu refere ederek "ben demiştim" diyor. "Bu sene de F4 olmazsa Obradovic gitsin" diyen var, allah akıl sağlığı nasip etsin diyorum.
Kusursuz kadroyu kimse hayal etmiyor.Takımın defoları apaçık ortada.Biz bu sene Teo Calathes hayalleri kurarken Hickman Gou geldi.Millet bir serzenişte bulunuyorsa haklı.Taraftarın bir b.k anladığı yoksa bu forum niye var?Defalarca yazdım.Eğer şu kadro olsaydı ben ne Obra yı eleştirirdim ne başkasını mesela
Satoransky-Kenan-Berk
Bogdan-Gou-Melih
Emir-Darden-Metecan
Bjelica-Vesely-İzzet
Raduljica(Zoric)-Semih-Oğuz

Zoricin gönderilmesi gerekiyordu ama hadi imkanlar dahilinde o da kalsaydı.Ama Geçen seneki en büyük eksik olan savunmacı 3 numara ve bir Saf Pg alınmayınca millet bana göre haklı olarak bir eleştiride bulunabilir.Yani millete bir b.ktan anlamıyorsunuz demek kusura bakmayın ama millete cahil demekten başka bir şey değil benim gözümde

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12236 : 07 Ekim 2014, 10:18:01 »
Kusursuz kadroyu kimse hayal etmiyor.Takımın defoları apaçık ortada.Biz bu sene Teo Calathes hayalleri kurarken Hickman Gou geldi.Millet bir serzenişte bulunuyorsa haklı.Taraftarın bir b.k anladığı yoksa bu forum niye var?Defalarca yazdım.Eğer şu kadro olsaydı ben ne Obra yı eleştirirdim ne başkasını mesela
Satoransky-Kenan-Berk
Bogdan-Gou-Melih
Emir-Darden-Metecan
Bjelica-Vesely-İzzet
Raduljica(Zoric)-Semih-Oğuz

Zoricin gönderilmesi gerekiyordu ama hadi imkanlar dahilinde o da kalsaydı.Ama Geçen seneki en büyük eksik olan savunmacı 3 numara ve bir Saf Pg alınmayınca millet bana göre haklı olarak bir eleştiride bulunabilir.Yani millete bir b.ktan anlamıyorsunuz demek kusura bakmayın ama millete cahil demekten başka bir şey değil benim gözümde

Saf pg Satoransky mi?
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12237 : 07 Ekim 2014, 11:42:50 »
Saf pg Satoransky mi?
Evet.Çek Cumhuriyetinde ya da Cajasol de böyle oynamıyor muydu?Yanlış hatırlamadığımı düşünüyorum :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12238 : 07 Ekim 2014, 12:05:48 »
Active

Teo ve calathes hayali kurarken ricky goudelock gelince eleştiririm diyorsun ama kadrodan gou yaziyorsun ..
Bu 1 .... bende gasol hayali kuruyordum vesely geldi. Hayal kurmanin sonu yok.

Isim vermek istemiyorum (kemal ve kuga sahittir )
Obradovic in transfer planı hakkinda sohbet ettik.
Teo ve calathes betaber beraber olma durumu zaten yoktu dedi ikisinden 1 tanesi nin istemsiz ama ikiside olmadi.
Goudlecok ile teo ve calathes nasil alakais var cidden anlamıyorum.
Besim geçen sene ortasında yuz kere yazmıştı goudelock takip ediyoruz bizde hadi ordan besim sallama demistik ama adam haklı çıktı.  Ricky yi hoca tamamlayici olarak düşünüyormuş. Neyse bogdan da 3 numaradan süre alacak.hem serhat hemde bogdan savunma bilgisi iyinolan oyuncular. Darden kimdir arkadaş 34 yaşında tek taraflı oyuncu mu alalajm. Darden alsaydi hoca bende çok laf ederdim misal...
Çek oyun kurucu saf pg ise bende ibneyim... neyseki takip ediyoruz basketbolu da yutmuyoruz bunları.
Radu mevzusu ise trajikomik bi durum.
Radu agustos sonuna doğru boşa çıktı.  Bu 1 ikincisi haziran ayında iskender cilveger kardeşim nba den alınabilecek pota altı oyuncularını sıralamıştı ve içinde radu vardı. Radu yazınca kendisi ile bayağı dalga geçen olmuştu. Eeeee ne oldu dünya şampiyonasinda radu izlediler baktilar irileşmıs hemen radu alınsın mevzusu dönmeye başladı
Evet umut bence de doğru .zaten umut gibi kaliteli adamin doğru söylememe ihtimali çok düşük....

Savunmaci. 3 numara
Safkan point guard.
Kaba etimizden tabir uydurup sonra laf ediyoruz..

Biz eleştirmiyoruz bok atıyoruz. Bok atmak kendimizi tatmin etmek için fırsat kolluyoruz...
Hep kötü eksik tarafindan bakıyoruz... işte sorun burada.
Cska harici hazırlık maçlarında 70 üzerinde netedeyse sayinyemedik ama halen kötü savunma bos 3 lük savunma Allah'lik vs vs lafları ediyoruz. Bana hiç samimi gelmiyor
Evet eksikler var mi tabiki var hatalar var mi var .
Ama kafalarimiza sokamiyoruz. Takim olmak herşeyin ötesinde mücadele etmek savaşmak ve doğruları yapmak..

Simone li ilk 5 te
Bo ömer sato beraber sahaya çıkıyordu 100 yiyorduk ..
Evet avtive izah edermisjn bana savunmaci 3 numara sato hemde kaliteli darden gibi vasifsiz değil
Savunmaci 2 numara Ömer. Yarisahada baskili savunmada başarılı adam bo...

Evet nasil oldu da bu kısalar varken gelen gidenden 100 yiyorduk

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12239 : 07 Ekim 2014, 12:06:56 »
Evet.Çek Cumhuriyetinde ya da Cajasol de böyle oynamıyor muydu?Yanlış hatırlamadığımı düşünüyorum :)

Öyle oynuyor olması o oyuncunun senin istediğin özelliklere sagip olduğunu gösteriyor mu. Bo da bizde 2 sene öyle oynadı. Çek oyuncu senin kast ettiğin tarzda bi oyun kurucu değil.