Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970247 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12285 : 08 Ekim 2014, 22:06:14 »
1 numara ne 5 numara tek ihtiyacımız bence Obradovic'e yardımcı olarak gerekli kişi Dimitris Itoudis ama o da imkansız artık...Belki Obradoviç hayranları kızacak ama Obradovic onu çok arıyor onsuz yapamıyor ...Canı sağolsun ama koçun hataları bugün çoktu Final Fouru geçtim artık TOP 8 bizim için maksimum başarıdır...

Abi yapmayın Allah aşkına ya . Obradovic bu kadar kolay harcanacak biri değil . O kalibrede bir yardımcı eksikliği çekiyor olabilir ama onsuz yapamıyor demek çok farklı bir şey .

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #12286 : 08 Ekim 2014, 22:12:45 »
Abi yapmayın Allah aşkına ya . Obradovic bu kadar kolay harcanacak biri değil . O kalibrede bir yardımcı eksikliği çekiyor olabilir ama onsuz yapamıyor demek çok farklı bir şey .

Bu bahane kalmisti bir tek Obradovic'i elestirmek icin.  O da geldi.  Hayirli olsun!

Çevrimdışı muhendis40

• Üye
  • Yer: İstanbul-Sakarya
« Yanıtla #12287 : 08 Ekim 2014, 22:15:00 »
Obradovic gitsin gibi bir şey ima etmedim demedim velev ki dedim ondan iyisi var mı ki onu getirelim ? Benim eleştirim takımda transfer tercihlerini geçtim sahadaki takımdaki rolleri paylaştırmakta sorun yaşıyor koç 2 yıldır ...

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12288 : 08 Ekim 2014, 23:03:46 »
Sadece tek bir şey soracağım. Neden guard almıyoruz? Ya panada spa dia saras ve Calathes 4lüsüyle en az 2si varken çalışmış bir koç neden guard almıyor? Delaneyi almadık amerikalı sevmiyor dendi e peki neden 2 numara hickmanı alıp 1 oynatıyor? Hayır anlamadığım bir konuda şu ki bu takımda 1de Hickmanla nasıl Bjelica Vesely Oğuz Zoric oynayacak? Uzunlara tüm pozisyonları Emir hazırladı bugün.

Artık nereden gelir bilemem ama d-lig bile olsa bir tane oyun görüşü iyi asistçi bir guard lazım bu takıma. Yarı sahadan top çıkartamadık son çeyrek.

40 yaşındaki sarasa bile razıyım şu an
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2014, 23:06:08 Gönderen: Damir12 »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #12289 : 08 Ekim 2014, 23:15:30 »
Obradovic gitsin gibi bir şey ima etmedim demedim velev ki dedim ondan iyisi var mı ki onu getirelim ? Benim eleştirim takımda transfer tercihlerini geçtim sahadaki takımdaki rolleri paylaştırmakta sorun yaşıyor koç 2 yıldır ...

Ondan iyisi var mi?  Cevap veriyorum...  Yok :)  Maglubiyetler bile Obradovic ile bir baska guzel.  Bence bu sene reis cok saglam geliyor. 
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2014, 23:15:43 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12290 : 08 Ekim 2014, 23:18:51 »
Yardımcı ekibinin daha nitelikli olması gerektiğini düşünüyorum bende.Koçun takımlarında yardımcılarda sık sık insiyatif alırdı ama bunu bizde göremedik.

542135.kez yazacağım ama olsun.Kazayla Will Bynum'ı getirsek de hem buralar hem takım şenlense :D

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #12291 : 08 Ekim 2014, 23:54:45 »

Koç olarak ondan iyisi yok evet ama ondan çok daha iyi kadro kurabilecekler var mı ? Evet.Doğal olarakta dengeli kadronun etkisi>koç etkisi.Bu yüzden Obra giderse öldük bittik diye bir durum yok.Başka birisi gelirse daha iyi bile olabilir ki ben daha iyi olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.Tabi yatırımı azaltmayıp bu bütçeyle devam edersek geçerli bu dediklerim.

Sadece modern basketbolun gereksinimlerine uygun bir kadro kursun,bazı inatları olmasın ve takımı baltalayacak derecede kötü bir koç olmasın yeterli.Mesela Joan Plaza bize gayet iyi giderdi.

Malagayi toplamda kac kere izledin? Bu da goudelocku 2 mac izleyip hazirlik maciyla kesmek gibi olmasin...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #12292 : 09 Ekim 2014, 00:00:47 »

Senin derdin belli ama neyse insanlık bende kalsın.Ben yinede cevap vereyim :)

Fikir sahibi olacak kadar izledim.Bu arada belirteyim sadece Malagada da izlemedim Plazayı.Zalgiristede gayet başarılıydı.Beğendiğim bir koçtur kendisi.Gou olayını ciddiye bile almıyorum.

Plaza da kan icen olmasin sonra obradovic gibi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #12293 : 09 Ekim 2014, 10:22:46 »
bu arada guard alınmasındansa Berk ve Kenanın oynamasını tercih ederim
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #12294 : 09 Ekim 2014, 10:47:23 »
Kalnietis olayi dogru mu. Bu demektir hala arayisimiz devam ediyor?

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #12295 : 09 Ekim 2014, 12:54:12 »
Ne demişti Zoc "Benim için iyi ve kötü oyuncu yoktur, akıllı ve aptal oyuncu vardır. Akıllı ve aptal oyuncu arasındaki fark nedir biliyor musunuz? Biri hata yaptıktan sonra uyarı aldığında bunu kişisel algılamaz ve hatasını düzeltir, aptal oyuncu kişisel algılar ve 100 kere aynı hatayı yapar."

Onun için olayları kişiselleştirmeden konu üzerinden gitmek gerek kimse üzerine alınmayacak.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12296 : 09 Ekim 2014, 13:28:01 »
25 yaşındayım,1997 yılından beri basketbolu takip ediyorum.İzlediğim ilk maç 1997 yılında Aydın Örs'ün çalıştırdığı Efes'e kaybettiğimiz Türkiye Kupası final maçıydı.15-22 yaş arasındaki arkadaşlar,ben ve üst yaş grubu abilerim gibi,bu takımı Haldun Alagaş,Ahmet Cömert vs salonlarda oynarken izlemediği için,Halil Üner'in 1999 yılında kurulan müthiş kadroyu euroleague'de rezil etmesini izlemediği için,Erdal Koşan'ı guard,Whisby,Samir Gouda'yı pivot olarak izleyip saç baş yolmadığı için,Obradovic coach değil,bu mu Obradovic dedikleri,Hickman oyuncu değil,Zoric pivot olmaz diye rahat rahat atıp tutabiliyorlar.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #12297 : 09 Ekim 2014, 13:34:51 »
Nemanja ben izledim hepsini sayarım yaşım 21

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12298 : 09 Ekim 2014, 13:36:51 »
Nemanja ben izledim hepsini sayarım yaşım 21
Kardeş ne seni ne başka birisini hedef göstermedim,ama genellikle dediğim yaş grubu geçmişi bilmediği için rahatça sallıyor,izlemen güzel,o zamandan bu zamana nasıl yol aldığımızı biliyorsun demektir.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #12299 : 09 Ekim 2014, 13:54:19 »
Maalesef ikili tartışmalar olmuş, açıkçası bu tarz yazışmalar okumak beni üzdü.

Çok basit bir kaç şeyden bahsedeceğim, herkesin eleştirme hakkı var, düşüncelerini ifade etmek en doğal hakkımız ve herkes herkesin bu hakkına saygı duymalı.

Ancak düşüncelerimizi ifade ederken objektif olmaya özen göstermekte yarar var. Hayatta hiç bir şey siyah-beyaz değildir, grinin farklı tonları da vardır. Eğer sürekli pozitif yorumlar yapıyorsanız bir şeyleri es geçtiğiniz muhakkaktır. Aynı şey devamlı olarak sadece negatif yorumlarda bulunan arkadaşlar için de geçerli. Bu nedenle herkese yaptığı yorumları gözden geçirmesini öneririm, eğer yaptığınız yorumların %90'nı pozitif ya da negatif ise objektif olamıyorsunuz demektir, böyle bir durumda yeni bir şeyler yazarken yorum yaptığınız konuda es geçtiğiniz pozitif ya da negatif şeyler var mı tekrar düşünmelisiniz.

Maalesef eleştirmeyi de övmeyi de beceremiyoruz. Özellikle bu seneki takım eleştirilerinin transfer konusunda verilen peşin hükümlerden kaynaklandığını düşünmekteyim. Obradovic'in EL röportajını dinlediyseniz 6-7 yeni oyuncunun katıldığını anlatıyordu, yeni bir sistem oluşturulması takımın oturması hepsi zaman alan şeyler ancak ilk günden itibaren hazırlık maçlarında bile çok ağır eleştiriler yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Daha takımın oturmamış iken belki Obradovic'in kafasında bile uygulanacak sistem henüz net değilken takımı eleştirmek namına yerden yere vurmak anlamsız bence.

Hatırlatmakta fayda var mevcut kadro belliyken, transfer yapılıp yapılmayacağı bile net değilken, x çok kötü yerine y olmalıydı demek yapıcı eleştiri olmuyor, eldeki malzeme az çok belli ise eldekilerle daha farklı ne yapılabileceği konusunda fikriniz varsa onu belirttiğiniz anda yapıcı eleştiri yapmış olursunuz.

Eleştiriler haklı olur haksız olur herkesin kendine göre bir açıklaması var zaten, ancak bana göre sürekli aynı şeyleri tekrar edip ben demiştimcilik yapmak hiç bir tartışmaya katkıda bulunmaz. Bir de üstüne her konuda daima ben haklıyım tarzında ego saplantılarına girip ikili tartışmalara girmek oldukça gereksiz bir kakafoniye neden oluyor.

Sokrates ünlü sözünde "Tek bildiğim hiç bir şey bilmediğimdir" diyor, gerçekten de yeni bir şeyler öğrendiğinizde önceden ne kadar şey bilmediğinizin de farkına varırsınız. Bu bağlamda insan öğrendikçe ve bilgi dağarcığı genişledikçe daha ağırbaşlı olmayı da bilmeli, özellikle genç arkadaşlara tavsiyem iyi bildikleri şeyler kadar bilmediklerinin de farkında olmaları ve buna göre davranmaları, böylece gereksiz ego kaynaklı tartışmalara girmekten kurtulurlar.

« Son Düzenleme: 09 Ekim 2014, 14:00:11 Gönderen: Solamnus »