Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970269 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12330 : 10 Ekim 2014, 13:02:38 »
Yalnız Huertel 25 yaşında.  Gelişir diye ümitlenmek için daha genç diye düşünülüyorsa...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı sütçü

• Üye
  • Yer: Konya - Rize
    • @yuruboyka
« Yanıtla #12331 : 10 Ekim 2014, 13:21:23 »
Ben geldikten sonra Heurtel'e de çok küfredileceğine inanıyorum. Benim fikrim iyi oyuncu olmadığı yönünde. Savunması iyi değil. Atletizm yok. Size yok. Şut iyi değil. Hızlı karar verir ve pas dağıtır. PnR iyi oynar ama genelde bitirici olarak oynamaz uzunu besler. Birebirde iyi sayılmaz. İyi tempo yapar. Benim gözümde böyle bir oyuncu. Bu takımda daha Bogdan oyuna giremedi. O birçok eksiği kapatacaktır. Ben daha iyi adaylar için Top16'nın beklenmesi  taraftarıyım. O zamanlarda iyi oyuncular çıkacaktır piyasaya.

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12332 : 10 Ekim 2014, 14:26:36 »
Ben geldikten sonra Heurtel'e de çok küfredileceğine inanıyorum. Benim fikrim iyi oyuncu olmadığı yönünde. Savunması iyi değil. Atletizm yok. Size yok. Şut iyi değil. Hızlı karar verir ve pas dağıtır. PnR iyi oynar ama genelde bitirici olarak oynamaz uzunu besler. Birebirde iyi sayılmaz. İyi tempo yapar. Benim gözümde böyle bir oyuncu. Bu takımda daha Bogdan oyuna giremedi. O birçok eksiği kapatacaktır. Ben daha iyi adaylar için Top16'nın beklenmesi  taraftarıyım. O zamanlarda iyi oyuncular çıkacaktır piyasaya.

Şutunu geliştirdiğini düşünüyorum yüzdeleri yıldan yıla artıyor.En azından ceza şutları olursa rahat sokabilir.Onun dışında Heurtel ve Bogdan konusunda dediklerinize katılıyorum.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12333 : 10 Ekim 2014, 14:48:17 »
Zaten Heurtel den lim skor katkısı bekliyor.. Heurtel bozuk olan organizasyonun iyiye gitmesine katkı verir..Uzunlar iyi pas alır vs vs..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #12334 : 10 Ekim 2014, 15:14:12 »
Obradovic'e bile kufredilen; sacma sapan koc isimlerinin telafuz edildigi bir ortamdayiz.  89'daki Jordan bile gelse, yine kufredilir...

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #12335 : 10 Ekim 2014, 16:13:46 »
Obradovic'e bile kufredilen; sacma sapan koc isimlerinin telafuz edildigi bir ortamdayiz.  89'daki Jordan bile gelse, yine kufredilir...

İyide ben İnternette Jordan ı Jordan yapan Bulls tur diye yazan çok okudum..Yani aslında Kobe ondan iyimiş falan fiştak..Yani aklı başında olmayan çok adam var kardeşim.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı michael_jordan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #12336 : 10 Ekim 2014, 16:19:01 »
Heurtel'in istatistikleri:

Euroleague:
2012-2013: %43.7 üçlük, %52.4 ikilik isabetleri, 7.2 sayı ve 4,5 asist ortalamaları
2013-2014: %23.5 üçlük, yine %52.4 ikilik isabetleri, 8 sayı ve 5.3 asist ortalamaları

İspanya Ligi:
2012-2013:%42.3 üçlük, %40 ikilik isabetleri, 5.4 sayı ve 3,5 asist ortalamaları
2013-2014: %37 üçlük,  %55.4 ikilik isabetleri, 10.6 sayı ve 5,4 asist ortalamaları

2014 Dünya Şampiyonası:
%38.9 üçlük, %56.1 ikilik isabetleri, 9.7 sayı ve 4 asist ortalamaları

Bence transferi, takıma faydalı olur.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2014, 16:21:38 Gönderen: michael_jordan »

Çevrimdışı sütçü

• Üye
  • Yer: Konya - Rize
    • @yuruboyka
« Yanıtla #12337 : 10 Ekim 2014, 16:54:53 »
Bizim millet olarak en büyük eksiğimiz başarı için gerekli şartlar oluşmadan gelen kişinin hemen bir şeyler vermesini istiyoruz ve sadece skora veya gelen gelmeyen kupaya bakıyoruz. Sonuç olmayınca hemen yollama huyumuz var. Tamam yolladık ama yerine gelen kişinin elinde sihirli değenek olmadığı için o da benzer problemler çekiyor ve onu da yolluyoruz. Bu kısır döngü oluyor. Çünkü başarının veya başarısızlığın ölçütünü yanlış belirleyip daha sonra da o hatadan dönmüyoruz ve bu yolda hep kendimizi haklı görüyoruz. Varsa bir başarısızlık altında yatan sebebi iyi irdeleyip ona göre hareket etmek gerek. Koç gitsin başkası gelsin kısa vadede çözer ancak.  Basketbolda getirebileceğin en iyi koç takıma geliyor nirvanaya ulaşıyoruz ama kesmiyor. Obra gitsin demek vandallık noktasına ulaştığımızı gösterir. Bu takım daha iyi yolu girecektir. Henüz sezon başı ama birtakım problemlerin olduğu görünüyor. Eleştirinin dozunu kaçırmamak lazım. Bir olaydan dolayı adam harcanmaz. Olaydan ziyade olgu daha mühim bu tarz organizasyonlarda. Transfer basit bir durum. Yarın sabah kalktığımızda tüm takımın değişmiş olma ihtimali bile var. Acele etmemek lazım. Bizim yerimizde olmak isteyen kaç takım vardır acaba?
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2014, 16:56:51 Gönderen: sütçü »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12338 : 10 Ekim 2014, 16:59:19 »
İyide ben İnternette Jordan ı Jordan yapan Bulls tur diye yazan çok okudum..Yani aslında Kobe ondan iyimiş falan fiştak..Yani aklı başında olmayan çok adam var kardeşim.

Iste onu diyorum ya...  Onu bile tartisan insanlar var.  Ilginc :)

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12339 : 10 Ekim 2014, 17:25:13 »
Gerek forumda gerek sosyal medyada transfer yapılması gerektiğini düşünenler var,olabilir  gayet normal.Fakat ben transfer yapılmayacağını en azından TOP16'ya kadar transfer yapılmayacağını düşünüyorum.Bu sene 5 numara rotasyonumuz geçen seneden iyi,Vesely ile atletizm problemini azalttık.Hickman şu ana kadar iyi bir performans göstermedi fakat yerden yere vurulacak bir oyuncu değil.Sorunların mevcut kadro içinde halledilmeye çalışılacağını düşünüyorum.Beni bilen bilir,geçen sene lig başlamadan sezonun joker oyuncusu Melih Mahmutoğlu olacak demiştim,bence oldu.Bu senenin joker oyuncusuda Can Altıntığ olacaktır.Beni endişelendiren Kenan Sipahi.Anladşılan yeteri kadar çalışmıyor ki kadroda yok.Ayrı bir endişelendiren konu Bjelica ve Bogdan.Bogdan takımı yadırgamış gibi geldi.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2014, 17:30:26 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12340 : 10 Ekim 2014, 19:45:05 »
Bu mantıkla 3Temmuz süresince Aydınlarn taraftarlarımıza actığı davalarda haklı o zaman?

Hatta hükümet tarafından koyulan twitter yasağıda haklı?

Adamlar 3Temmuzda anamızı ağlatsınlar, taraftar küfür edince suçlu olsun.

Gezide polis halka zulmetsin, twitterdan örgütlenildi diye bazı insanlar suçlu olsun ve twitter bilgileri veren bir platforma dönsün?

Peki bu forumlar neden var? Daha saygılı ve daha özele indirgenmiş konuları tartışmak için var bence. Mesela ben gelip burda arsenalin sol bekini tartışamam yeri değil, küfür edemem çünkü daha özele indirgenmiş bir yer.

Forumlar için sözlükler için doğru şeyler söylüyor olabilirsiniz. Ama kimse facebook, twitter gibi bir şart koymadan üye alan dünya geneli platformlarda yazılanlara katışacak kadar kendini önemli hissetmesin

Aydınlar'ı süreç içinde haksız bulan biri olarak söylüyorum, küfür edilmişse dava açması hakkıdır, ana avrat küfrün hak olduğunu düşünmüyorum. Hepimiz evimizde, dost sohbetlerimizde, arkadaş ortamlarında küfürlü ifadeler kullanıyoruz. Bu farklıdır, alenen sosyal medyada sövmek farklıdır.

Kaldı ki küfür edince kimsenin eline bir şey geçmiyor.

Twitter yasağı haklıdır gibi bir cümle kullanmadım. Twitter yasağı olmasın diye abuk sabuk tiplerin arınması lazım dedim. Twitter'ı, sadece Twitter'ı değil, benzer yerleri komple yasaklamak çözüm değildir. Çözüm bu tip ortamları kirli insanlardan arındırmaktır.

Gezi-Polis denklemi de olmamış, benim söylediğim şeyle alakasız bir konu.

Son söylediğine ise hiç katılmıyorum. Twitter ve Facebook gibi yerler, insanlara çamur atılmak için varsa yemişim öyle yeri, kimse kusura bakmasın.

Kemal selamlar!  Bir defa su hususta bir anlasalim: sinirsiz ozgurluk diye bir sey olamaz.  Eger sinirsiz ozgurluk olsa idi, uygarlik ve duzen diye bir sey olmazdi.  O yuzden her zaman ozgurluklerin (1) bazilarinin tam olarak yasaklanmasi (2) bazilarina tamamen izin verilmesi (3) ve bazilarina ise belli istisnalar dahilinde izin verilmesi ile karsi karsiyayiz.   Sana su noktada katiliyorum: bir meseleye olumlu hicbir katkisi olmayan, hakaretvari ifadeler icin ciddi yaptirimlar olmali.  Burada kimsenin karsi cikacagini sanmiyorum.  Sebebi ne olursa olsun, kimseye ciddi hakaretler edilmemeli.  Nasil ki, bu adam yalancinin ve ise yaramazin teki deyip, birini oldurmeyi hakli kilamiyorsan, ayni sekilde birine hakaret etmenin de savunulur bir yani olamaz.   

Eyvallah Besim, bende yazdığın bu bölüm özelinde sormuştum, cevabını aldım. Benzer düşünüyoruz yani sıkıntı yok. Benim kastım, ifade özgürlüğü gibi temel hak olan konulardan bağımsız bir şekilde, sadece hakaret, karalama amaçlı, kimseye hiçbir faydası olmayan tiplerdi.

En basit örnek bu forumda, her türlü belden aşağı hakarete, iftiralara, suçlamalara izin verecek olsak, forum amacından sapar, bambaşka bir yere dönüşür.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #12341 : 10 Ekim 2014, 20:08:00 »
Özür dileyerek soruyorum...

Fenerbahçe ülker Transfer gündemi nasıl oluyorda bu konulara geliveriyor anlamıyorum..Tıpkı Arif in Mençistıra attığı golü ararken Evlilik programına gelen dayı gibi
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12342 : 10 Ekim 2014, 20:30:10 »
Özür dileyerek soruyorum...

Fenerbahçe ülker Transfer gündemi nasıl oluyorda bu konulara geliveriyor anlamıyorum..Tıpkı Arif in Mençistıra attığı golü ararken Evlilik programına gelen dayı gibi

Vall Murat, konu Joan Plaza'dan buralara geldi.  Bizim su anda icinde bulundugumuz transfer ortami tipki politika gibi.  Cok enteresan deger catismalari var.  O yuzden, gayet normal bence :)

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12343 : 10 Ekim 2014, 20:45:08 »
Bizim oyun kurucu transferine ihtiyacımız kesinlikle var evet ama ondan daha büyük bir sorunumuz var bence.O da maçın her saniyesinde gerekli gereksiz yapılan switchler ve bazı anlarda saçma sapan yapılan yardımlar.Ben hiçbir avrupa takımının bizim kadar adam değiştiğini görmedim.Biz de bu savunma stratejisiyle zerre kadar yol alamamışken,1 saliselik yapılan gecikmelerle her maç rakiplere sürekli boş 3lük fırsatı veriyorken,kaymalarda yapılan yanlışlarla rakiplere her maç antremanda atamacayakları kadar kolay 2-3 turnike fırsatı veriyorken,üstüne yetmezmiş gibi bir de oyuncular daha fazla efor sarfedip daha fazla yoruluyorken,hala neden bu savunma stratejisinde ısrar edilir,açıkçası aklım almıyor.Rakip seni zora düşürmüştür,iyi oyun kurgulamıştır,bu nedenle  adam değişme yaparsın zaman zaman,ama biz sürekli adam değişme yaparak kendi kendimizi zora düşürüyoruz.Yardımlarda da hata yapınca maçı kazanıp kaybetmemiz pamuk ipliğine bağlı oluyor.Bu pamuk ipliği de rakibin 3 sayı yüzdesi.Hatta  hücum ribaundlarında sıkıntı yaşamamızın en büyük sebebi de yine bu 2 savunma stratejisidir bana göre.

Klişe olmuş bir söz vardır,hep söylenir."Hücum maç kazandırır,savunma şampiyon yapar"diye.Bundan birkaç sene öncesine kadar ben de katılıyordum bu söze ama artık katılmıyorum.Çünkü artık savunmayı her takım belli seviyede yapıyor,artık kaliteli hücum etmek iyice zorlaştı.Biz iyi bir oyun kurucuyla hücum işini çok iyi yerlere çekebiliriz ama  hala savunmayı bir türlü yapamıyoruz,bu savunma stratejisiyle de maalesef yapacağız gibi gözükmüyor,benim en büyük sıkıntım bu açıkçası.

« Son Düzenleme: 10 Ekim 2014, 20:46:52 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #12344 : 11 Ekim 2014, 01:20:54 »

son yıllarda geliştirdigi hatta bunu 3lük mesafesine cektigi hareketli bir sutu var ki,
bu kadar pasör oyuncularda böyle bir özellik krema gibi oluyor.
Bu mesela kalnietisde yok.

ve ciddi derecede kritik anları iyi oynayan bir oyuncu.
bu da mesela kalniestisde yok

düz mantık, transfer yapılmak icin yapılmasın, kalnietis gelmesin diyorum :)

zoricin kontratından kurtulmak icin canımız cıkıyor, üstüne bir adam daha eklemeyelim
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2014, 01:34:27 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere