Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970312 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12360 : 12 Ekim 2014, 20:07:11 »
Ricky nin kariyer sadece geçen seneden ibaret gibi konuşuyorsunuz kardeşler.
Biz istediğimiz tarz da pg olmayabilir ama bu adam pg. Gecen seneye kadar böyle oynadı.
Finlandiya da da böyleydi italya da da maccabi ile ilk senesinde de böyleydi

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12361 : 12 Ekim 2014, 22:02:28 »
Ricky nin kariyer sadece geçen seneden ibaret gibi konuşuyorsunuz kardeşler.
Biz istediğimiz tarz da pg olmayabilir ama bu adam pg. Gecen seneye kadar böyle oynadı.
Finlandiya da da böyleydi italya da da maccabi ile ilk senesinde de böyleydi
Finlandiya ve italya kariyerini bilmiyorum ama maccabi ile ilk senesi yine 1.guard değildi diye hatırlıyorum. Ayrıca bize transfer olmasını sağlayan performansı geçen sene 2numarada gösterdi bence bu geçerli olmalı.

Saygılar

« Son Düzenleme: 12 Ekim 2014, 22:04:32 Gönderen: Damir12 »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12362 : 12 Ekim 2014, 22:36:25 »
Finlandiya ve italya kariyerini bilmiyorum ama maccabi ile ilk senesi yine 1.guard değildi diye hatırlıyorum. Ayrıca bize transfer olmasını sağlayan performansı geçen sene 2numarada gösterdi bence bu geçerli olmalı.

Saygılar

saygı sevgi benden kardeşim.
bize transfer olmasını sağlayan performansı hangimiz bilebiliriz ki , sonuyçta oyuncunun gelişimini takip etmişlerdir.
1nci senesinde de 1 ve 2 numaradan süre alıyordu Ricky . haa ayrıca MAccabi de 1 oynamak ile 2 oynamak arasında bir fark yok ki
maç başı 10 asist yaparak çoğu maçı bitirmiş farklı bir oyun temeli olan bir takımdı.
Bogdan da partizan da Westerman sakatlandıktan sonra 1 numara oynadı .Sırbistan milli takımında dönem dönem 2 hatta çoğu kritik maçta 3 oynadı. bizde de 3 numaradan süre alıyor.
bu pozisyon ve numaralara fazla takmamak lazım diye düşünüyorum

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12363 : 12 Ekim 2014, 22:55:28 »
Transfer yaparsak en erken TOP16'da yapılır.Eksikler mevcut kadro içerisinden giderilecek.Özellikle Kenan'ın kendisini toparlaması bu süreçte önemli.Dün maç sonrası röportajı dinlediyseniz Obradovic Semih'in konsantrasyonun kolay dağıldığını söyledi,yani coach'u Semih konusunda eleştirirken röportajını dikkate almak lazım.Bu arada Heurtel'in dış şutu öyle aman aman değil,Heurtel gelincede bunu 2 metre geriden savunuyorlar diye eleştiri yapmayalım.

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12364 : 13 Ekim 2014, 01:48:43 »
Transfer yaparsak en erken TOP16'da yapılır.Eksikler mevcut kadro içerisinden giderilecek.Özellikle Kenan'ın kendisini toparlaması bu süreçte önemli.Dün maç sonrası röportajı dinlediyseniz Obradovic Semih'in konsantrasyonun kolay dağıldığını söyledi,yani coach'u Semih konusunda eleştirirken röportajını dikkate almak lazım.Bu arada Heurtel'in dış şutu öyle aman aman değil,Heurtel gelincede bunu 2 metre geriden savunuyorlar diye eleştiri yapmayalım.

Top 16dan önce elenme olasılığı olan takımlara baktımda bizim takım kalitesinde sadece bizim gruplardaki takımlarda guard var.

Bizim grupta milano, pao veya bayern gider bence. Bu durumda bu takımlardan Dia imkansız dersek Micic veya Haclett kalıyor. Hackettinde daha düşük ücret ve cezaya rağmen milanoda kaldığını düşünürsek bir tek 20 yaşındaki micic kalıyor alabileceğimiz. Diğer gruplarda elenen takımlardan parlama yapan oyuncu olmazsa tabi

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12365 : 13 Ekim 2014, 01:51:44 »
Laboral TOP 16 yapamazsa, Heurtel bu sefer kesin ayrılır ve yeniden gündeme gelir.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12366 : 13 Ekim 2014, 11:26:25 »
Beyler Top16 öncesi transferde daha çok alternatif çıkacak düşüncesi biraz farazi kalıyor. Sebebine gelirsek zaten iyi takımlardaki pgleri o iyi bütçeli takımlar elenmelerine rağmen bırakmazlar. Bknz. Hackett-Milano
Elenecek düşük bütçeli küçük takımların elinde de zaten çok iyi pgler yok.
Yine asıl amacı oyuncu satmak olan Siena-Laboral gibi takımlara bakmak gerekecek ki tek Heurtel var böyle. Yani şu anki durumdan farklı bir şey olmayacak. Orda da bu pazarlıklar aynı şekilde baya zorlu geçer. Bu iş yine kıta dışına bakar benden söylemesi. Onu da yapabiliyorsak şimdi de yapabiliriz zaten.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
« Yanıtla #12367 : 13 Ekim 2014, 13:10:16 »
 Çare Bo Mc Calebb..

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #12368 : 13 Ekim 2014, 15:19:10 »
1 numara belli boşuna kafa yormayın: Emir Preldzic..
Bu Spurs maçında açıkça belli oldu. Top Emir'de iken set düzeni işledi, Hickman veya Gaude'ye geldiğinde de penetre edip, ya topu dışardaki boş adama çıkardık ya onlar kullandı atışı...Zaten Emir'in 11 asisti de böyle geldi.
Bogdan'a da rotasyonda yer verildiğinde aynı şeyi onunla da yapabiliriz... Ama hala Obra onu nasıl kullanacağına karar verememiş bir izlenim uyandı bende..
Ayrıca Vesely'nin gelişi de Nemanja'yı etkilemiş gibi.. Yedeğe düşmesi ve dakikalarının azalmasından hoşnut değil görüntüde...Zaten her topu salladı KSK ve SAS maçlarında..

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #12369 : 13 Ekim 2014, 16:12:02 »
Mesele Bjelica'nın duyguları değil, fiziksel olarak yorgun olması. Obradovic'e babasını duyguyu sevgiyi duyuyor, tapıyor adam.

Haketmediği halde Kleiza'nın arkasında kalmayı bile hiç sorgulamadı. Vesely ile alakası yok bu konunun. Hemen hemen hiç dinlenme fırsatı bulamaması (2-3 hafta tatil yetmez), Sırbistan ile turnuva sonuna kadar oynaması ve kendini çok yorması fiziskel olarak aşırı etkilemiş durumda. Fizik gitmeyince mental çöküntü başlıyor ve isteksizlik oluşuyor. Yapamıyorsanız üzülürsünüz. Dünyanın kuralı bu. Buna verilen tepki de gereksiz zorlamalar oluşturur, ki kabullenmemek aşamasında çok büyük zararlar verebilir.

Nemenja Bjelica'ya TOP 16'ya kadar müsaade etmemiz gerekiyor. En önemli yerde form tutup ağırlığını koyacaktır.

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12370 : 13 Ekim 2014, 16:15:12 »
İşin kötü tarafı Bjelicayı stil olarak yedekleyecek biri yok kadroda.Bjelica'yı ister istemez kötü performans verince arayacağız,kızacağız hatta maçın sıcakkanlılığıyla.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #12371 : 13 Ekim 2014, 16:46:47 »
Daha bogdan ve kenan devreye giremedi, hickman ise yeni yeni alışıyor,uyum süreci diye bir şey var,bu 3 oyuncu işin içine tam olarak girdiğinde guard transferi olmazsa olmaz değil hepimiz göreceğiz bence.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12372 : 13 Ekim 2014, 17:11:32 »
fantezi bir hayal kuruyorum
aslında olabilecek en mantıklı ve en iyi senaryo .
Memphis takımı ocak ayı gibi ( ara takas dönemi varmı bilmiyorum şahsen detayları ) Calathes ile konuşup kontratını waive eder ,Nick de 6 ay sonrası opsiyon olmak şartı ile takıma katılır.
top 16 öncesi ciddi bir takviye yapmış oluruz
:) 8)

alın size senaryo

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #12373 : 13 Ekim 2014, 17:16:40 »
fantezi bir hayal kuruyorum
aslında olabilecek en mantıklı ve en iyi senaryo .
Memphis takımı ocak ayı gibi ( ara takas dönemi varmı bilmiyorum şahsen detayları ) Calathes ile konuşup kontratını waive eder ,Nick de 6 ay sonrası opsiyon olmak şartı ile takıma katılır.
top 16 öncesi ciddi bir takviye yapmış oluruz
:) 8)

alın size senaryo

Senaryo güzel :D Safkan Calathes olmazsa ekürisi de olur abi... Ya da belki bir plase yaparız hiç belli olmaz :P

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12374 : 13 Ekim 2014, 17:19:27 »
Senaryo güzel :D Safkan Calathes olmazsa ekürisi de olur abi... Ya da belki bir plase yaparız hiç belli olmaz :P
ya artık calathes 'e de laf eden olursa küfür ederim :)

Edit : 2010 senesinde ben kendisine küfürü ediyordum. SPo sonrası Obradoviç bu kazmayı nereden bulmuş diyordum . sonra Obradovic her zaman olduğu gibi o lafları bana yedirdi. dalga geçtiğim Calathes gelsin diye aylarca dua ettik :) :)