Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970229 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12390 : 16 Ekim 2014, 10:44:05 »
iste turk oyuncuların en buyuk defosu bu...acıkca bu yaptıgı nankorluk kenan'ın...hala olgunlasmamıs...
ileride kafasını daglara taslara vurur...

bu yonden izzet'e helal olsun diyorum...kafası calısıyor cocugun..oyle veya boyle forma geldiginde herseyi yapmaya calısıyor...
belki fb'de tutunamayabilir..24 yasında su an ama 27-28 yasında baska takıma gitse bile burada akzandıklarıyla level atlayacaktır bu mantalite ile...

uzgunum ama kenan fazla havalanmıs..gecen sene ilk 5 baslarken iyiydi...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12391 : 16 Ekim 2014, 12:32:15 »
O pozisyondan önce Kenan el üstünden bir üçlük attı; Obra'nın da herkese tavrı bu; kaldır at oyuncuları sevmiyor...Bogdanovic'i de kenara aldı böyle...Maalesef Kenan hayatın farklı yönlerine fazla takılıyor bu ara oysa sezon başladı

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #12392 : 16 Ekim 2014, 14:05:24 »
O pozisyondan önce Kenan el üstünden bir üçlük attı; Obra'nın da herkese tavrı bu; kaldır at oyuncuları sevmiyor...Bogdanovic'i de kenara aldı böyle...Maalesef Kenan hayatın farklı yönlerine fazla takılıyor bu ara oysa sezon başladı

Bu forumda gecen sene Bjelica'yi herhalde herkesten cok ovmusumdur ama su sut tercihlerindeki hatalari artik duzeltmesi lazim.  Bazen o kadar sacma tercihleri var ki, gununde olmayinca cildirtiyor.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12393 : 16 Ekim 2014, 14:08:49 »
Spurs maçında bizim yedeklere çok yakın oturdum. Görüdüğüm ve duyduğum bir olay beni çok rahatsız etti. Kenan oyundan alındıktan sonra gitti üzgün üzgün oturdu, yardımcı koç da bunu görünce gidip birşeyler anlatmaya başladı saha yapıp yapmadıklarıyla ilgili. Kenan'ın cevabı ise "zaten oynatmıyor ki!" oldu.

Kenan'ın bu tavrını acilen terketmesi gerekiyor. Hele böyle, atıcı çok bir kadroda, kendisine çok fırsat gelecektir çünkü kendisi tarzı gereği attıran bir oyuncu. Bir de, hepsinden öte, unutmaması gerekir ki Tofaş'la en son maçında çıktıktan sadece 4 ay sonra Avrupa'nın en büyük kadrosu CSKA'ya karşı kendisini ilk 5'e koyan, şu anda tavır yaptığı Avrupa'nın en büyük koçudur. Gençlik heyecanına kapılmasın derim.

Bu yaklasimi degistirmez ise, ondan hicbir sey olmaz.  Nedeni de acik: bu tarz bir yaklasimi olan oyuncu, ciddi sureler almayi kendisinin bir hakki olarak gorur.  Yahu sen daha nesin ki ciddi sureleri kendinde hak olarak goreceksin.  Bu tarz bir yaklasim, azim ve yogun calisma gibi unsurlarin onemini azaltir.  "Eger bu benim hakkim ise, bana verilmeli" der; "ben cok calisip, buna hak kazanmaliyim" demez.  Yazik...

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #12394 : 16 Ekim 2014, 14:30:29 »
Bu forumda gecen sene Bjelica'yi herhalde herkesten cok ovmusumdur ama su sut tercihlerindeki hatalari artik duzeltmesi lazim.  Bazen o kadar sacma tercihleri var ki, gununde olmayinca cildirtiyor.

Besim bu konuda ben oyun düzenimizi de sıkıntılı görüyorum ki bu sene gelişmesini umduğum şeylerden biri de bu. Geçen sezon bizim Kleiza'dan fayda alamamamız, Bjelica'nın faydasının güdük kalmasının esas sebebi bana göre, bizim bu 'tip' oyunculardan yaratmalarını beklememiz (tepede 1-1 çoklukla) ancak bu beklentinin ötesinde bu oyunculara herhangi bir pozisyon hazırlanmamış olmasıdır. Tabii ki sürekli biçimde tepede 1-1 oynatırsanız, kim oynarsa oynasında bazen top kaybeder, bazen elinde patlar, bazen hatalı pas atar. Bazen de bitirir. Ama bu düzende Bjelica da Vesely de diğer bir isim de sürekli iyi randıman veremez
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12395 : 16 Ekim 2014, 14:46:14 »
Besim bu konuda ben oyun düzenimizi de sıkıntılı görüyorum ki bu sene gelişmesini umduğum şeylerden biri de bu. Geçen sezon bizim Kleiza'dan fayda alamamamız, Bjelica'nın faydasının güdük kalmasının esas sebebi bana göre, bizim bu 'tip' oyunculardan yaratmalarını beklememiz (tepede 1-1 çoklukla) ancak bu beklentinin ötesinde bu oyunculara herhangi bir pozisyon hazırlanmamış olmasıdır. Tabii ki sürekli biçimde tepede 1-1 oynatırsanız, kim oynarsa oynasında bazen top kaybeder, bazen elinde patlar, bazen hatalı pas atar. Bazen de bitirir. Ama bu düzende Bjelica da Vesely de diğer bir isim de sürekli iyi randıman veremez

Okan, bu ayri bir konu.  Ben Bjelica'nin esasen guduk kaldigini dusunmuyorum.  Adam zaten kalite kokuyor buram buram.  Benim gordugum en buyuk eksikligi, bazi sut secimleri cok zorlama oluyor.  Bu hatayi asgariye indirirse, sikinti kalmaz.  Birkac ornek olsa, ne demek istedigimi daha iyi anlatabilirdim. 

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12396 : 16 Ekim 2014, 14:47:52 »

Dediğin konuda haklılık payın olmakla beraber abi Bjelica'nın sorununu sadece bununla es geçemeyiz.

Sırbistan takımıyla oynarken de bunu yaptı. Küçük yaşlarda oynarken de.. Bu kadar istikrarsız lanse edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu zaten.

Oyun zekası çok yüksek olmasına rağmen karar verme noktasında her zaman istikrarsız. O yüzden mükemmel oynadığı bir maçta bile saçma sapan yanlışlar yapabiliyor..

Her zaman elit bir oyuncu olacak. Ama sırf bu yüzden bence elitlik sınırında kalacak.

Oyunuyla diğer iki sıkıntıysa;
1. savunması
2. çok fazla dışarı kaçarak oynuyor. Arkası dönük oyunu ciddi anlamda çok zayıf.. Dışarı kaçarak oynayan uzunlar her zaman giderek yumuşar.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #12397 : 16 Ekim 2014, 15:29:04 »
Dediğin konuda haklılık payın olmakla beraber abi Bjelica'nın sorununu sadece bununla es geçemeyiz.

Sırbistan takımıyla oynarken de bunu yaptı. Küçük yaşlarda oynarken de.. Bu kadar istikrarsız lanse edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu zaten.

Oyun zekası çok yüksek olmasına rağmen karar verme noktasında her zaman istikrarsız. O yüzden mükemmel oynadığı bir maçta bile saçma sapan yanlışlar yapabiliyor..

Her zaman elit bir oyuncu olacak. Ama sırf bu yüzden bence elitlik sınırında kalacak.

1. savunması
2. çok fazla dışarı kaçarak oynuyor. Arkası dönük oyunu ciddi anlamda çok zayıf.. Dışarı kaçarak oynayan uzunlar her zaman giderek yumuşar.

Utkan aslında tam olarak aynı şeyden bahsediyoruz sen sadece daha genişleterek ve güzel izah etmişin

Bjelica çok iyi bir basketbolcu, -bana göre FB tarihinin en iyisi- ama iyi bir lider/karar verici değil. Bu liderlik/karar vericilik vasfının olmadığını da örneklediğin üzere aslında onu takip ettiğimiz son 8 yılda pek çok kez gösterdi. Hal böyle iken esasen bizim yaptığımız bu adama sahip olmadığı bir vasıf üzerinden rol ayarlamaya çalışıyoruz. Doğal olarak sapıtıyor. Bugün Bjelica Olympiakos gibi bir düzen takımında oynasın, hayran olarak izleriz her yönüyle.

SAvunması ve sırtı dönük oyunuyla ilgili söylediklerine katılıyorum. Ama bizim terzi işi oyuncu yaratma imkanımız yok. Oyunumuzu da beklentimizi de eldeki yapıya uygun planlamak zorundayız
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12398 : 16 Ekim 2014, 15:41:16 »
Okan Nemanja ya laf yok..Başçavuş nemanya
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #12399 : 16 Ekim 2014, 15:55:46 »
herkese laf var
kimseye hakaret yok
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12400 : 16 Ekim 2014, 16:08:41 »
Okan Nemanja ya laf yok..Başçavuş nemanya

muratım iyi bilirsin ki çavuşu da tokatlarlar
haa başçavuş tokatlanır mı orasını bilmiyorum ama hak edeni tokatlarlar.
:)

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12401 : 16 Ekim 2014, 16:36:51 »
Will Bynum serbest kalmış diyorlar.

Lütfen gelsin

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #12402 : 16 Ekim 2014, 16:40:55 »
andrew bynum dur o...
ama eger will bynum serbest kalırsa ondan daha iyisi bu vakitte olmaz...

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12403 : 16 Ekim 2014, 16:56:00 »
Will Bynum serbest kalmadı. Pistons ilk olarak takas etmeye çalışıyor..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #12404 : 16 Ekim 2014, 17:21:24 »

1. savunması
Son kisma bir ekleme yapayim, Erceg gibi tamamen disarida takilmayi seven uzunlardan farkli olarak Bjelica penetre ediyor. Son adimdan sonra havada asili kaldigi atisi gozumun onune geliyor. Sirti donuk oyununun zayif oldugu dogru, yaslandikca penetre etmesi zorlasacagi icin, karar verme ve sirti donuk oynama yonlerini gelistirmesi lazim. Daha iyi karar verebilirse pas yetenegini cok daha iyi kullanir, sirti donuk oyunu olmasi da onu hucumda cok degerli kilar.

Tabii Sirbistan'da gordugumuz uzere su anda da cok kaliteli oyuncu ama potansiyeli cok daha yukseklerde.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon