Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970419 defa)

0 Üye ve 91 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12690 : 02 Kasım 2014, 15:09:26 »
Şimdi kızmaya gerek yok sadece 1 örnek...

Yiğiter Uluğun keşfi deniyor..Ahmet Kanderimir in Beşiktaşı sene ortasında Holland diye bir adam alıyor...

Adamın son 4 maçı ortalaması 16 sayı..Birde yüzde 59 fg ile..Ribauntlardada inanılmaz yukarı çekmiş bjk yi..

JJ Johnson u Breokhoff u saymıyorum bile..Adamlar Bu Hollandı nasıl buluyorlarda..

Biz hala forumlarda '' Bu mevsimde adam nerden bulucan'' replikleri ile '' Bulsak alışacak mı bakalım'' replikleri ile uğraşıyoruz..Bırakalım artık bu körü körüne sahiplenme refleksini abiler.

Baktık olmuyormu..Olmuyorsa değişecek kafalar..Koçun da değişecek..

Bjk nin 4 Amerikalısının skor katkısı 55 sayı..Kimse bana Takım kimyası demesin..Bizim bütçeye vurunca çok pis sırıtıyor durum..

Neyse gelelim sadede..Koçun Zenci uzun atlet Abd li istememesi ile bence tamamen onun adına bir ezber ve takıntı..

Euroligin top takımlarına bakın Barca dışında hepsinde bunlardan 1-2 adet var..

Oly de 3 tane..   Simmons-dUNSTON-Hunter..
Madrid de...       Slaugter..
Cska da...          Hines.
Efes                   Lasme
Maccabi de         Tyus
Milano da           James ve Samuel..

Hadi bu adamların Kafaları çalışmıyor diyelim de basketbolda kas gücü diye de bişey var.Bizim takımda rakip 5 lerle baş edecek biraz Vesely var bu açıdan..Kısalardada bu çok eksik..Hickman dışında savunmada bireysellik katacak kim var? Yok..

Takım olarak ne savunma yaparsak o..Ama kolay değil buna da zaman lazım..Ve direnci arttıracak biraz da sertlik verecek 3-5 numaralar..

Harika planlama yapmışız..En başında umutluydum ama izledikçe takke düştükçe kel göründü malesef

HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı RickyHickmannn

• Üye
  • Yer: antalya
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12691 : 02 Kasım 2014, 15:17:16 »
Şimdi kızmaya gerek yok sadece 1 örnek...

Yiğiter Uluğun keşfi deniyor..Ahmet Kanderimir in Beşiktaşı sene ortasında Holland diye bir adam alıyor...

Adamın son 4 maçı ortalaması 16 sayı..Birde yüzde 59 fg ile..Ribauntlardada inanılmaz yukarı çekmiş Beşiktaş yi..

JJ Johnson u Breokhoff u saymıyorum bile..Adamlar Bu Hollandı nasıl buluyorlarda..

Biz hala forumlarda '' Bu mevsimde adam nerden bulucan'' replikleri ile '' Bulsak alışacak mı bakalım'' replikleri ile uğraşıyoruz..Bırakalım artık bu körü körüne sahiplenme refleksini abiler.

Baktık olmuyormu..Olmuyorsa değişecek kafalar..Koçun da değişecek..

Beşiktaş nin 4 Amerikalısının skor katkısı 55 sayı..Kimse bana Takım kimyası demesin..Bizim bütçeye vurunca çok pis sırıtıyor durum..

Neyse gelelim sadede..Koçun Zenci uzun atlet Abd li istememesi ile bence tamamen onun adına bir ezber ve takıntı..

Euroligin top takımlarına bakın Barca dışında hepsinde bunlardan 1-2 adet var..

Oly de 3 tane..   Simmons-dUNSTON-Hunter..
Madrid de...       Slaugter..
Cska da...          Hines.
Efes                   Lasme
Maccabi de         Tyus
Milano da           James ve Samuel..

Hadi bu adamların Kafaları çalışmıyor diyelim de basketbolda kas gücü diye de bişey var.Bizim takımda rakip 5 lerle baş edecek biraz Vesely var bu açıdan..Kısalardada bu çok eksik..Hickman dışında savunmada bireysellik katacak kim var? Yok..

Takım olarak ne savunma yaparsak o..Ama kolay değil buna da zaman lazım..Ve direnci arttıracak biraz da sertlik verecek 3-5 numaralar..

Harika planlama yapmışız..En başında umutluydum ama izledikçe takke düştükçe kel göründü malesef
Sizin daha sene başında takımdan bu kadar umutsuz ve ümitsiz olmanızın sebebi pana dan 18 sayı fark yememiz ise merak etmeyin o pana bu sene içinde bir daha o kadar yüzdeli üçlük atamıcak eğer pana yı üçlüklerinin dışında çok başarılı bir takım olarak görüyorsanızda gene merak etmeyin oraya o sistemi oturtan adam şuan bizim başımızda olan obradovictir eğer takımdan genel olarak memnuz değilsenizde obradovice en azından bu sene sonuna kadar kafanızda bir kredi vermeyi deneyebilirsiniz zira bu adam geçmişte yaptıklarıyla  bunu hakediyor.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 15:18:29 Gönderen: RickyHickmannn »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #12692 : 02 Kasım 2014, 15:37:34 »
Benim bu yazdıklarımı yazmam Obradoviçe inancım olmadığından mı..

Ne yani bir insan bir sene içinde Sırasıyla bir sürü hatayı yapamazmı..Yaparda yaptıda..

Görende Obradoviç in Panada çalıştığı seneler boyunca başarılı olurken bunu tek başına yaptığını sanacak..Karakterli oyuncular aldı..Ayrıcada Elinde çok dönem çok kaliteli oyun virtiözleri vardı..Bizde bunlardan birisi olsa tamam diyeceğim de..Malesef yok..Alacak o zaman ve bulacak takım içinden..Yoksa o arzuladığı sistemi burada uygulama şansı neredeyse yok gibi..

Neyse gelelim 2. bölüme..

Ben sene başından beri her yerde savunuyorum da Hadi diyelim Pao maçında rakip böyle soktu 3 lükleri..Takım geçen seneki F16 performansını sahaya koydu..Ne değişti merak ediyorum harcanan 20 milyon dan sonra?

Ayrıca dün oynanan maç 3 periyod ne oynadık ne savunduk sorusuna cevap arıyorum..Tofaş bu ligin en kötü 3-4 kötü basketbol oynayan takımından birisiydi düne kadar.Dün mesela Ksk ile oynasak maçı almamız yüzde 20 falandı.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 15:39:17 Gönderen: murat kaya »
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12693 : 02 Kasım 2014, 16:04:58 »
Benim bu yazdıklarımı yazmam Obradoviçe inancım olmadığından mı..

Ne yani bir insan bir sene içinde Sırasıyla bir sürü hatayı yapamazmı..Yaparda yaptıda..

Görende Obradoviç in Panada çalıştığı seneler boyunca başarılı olurken bunu tek başına yaptığını sanacak..Karakterli oyuncular aldı..Ayrıcada Elinde çok dönem çok kaliteli oyun virtiözleri vardı..Bizde bunlardan birisi olsa tamam diyeceğim de..Malesef yok..Alacak o zaman ve bulacak takım içinden..Yoksa o arzuladığı sistemi burada uygulama şansı neredeyse yok gibi..

Neyse gelelim 2. bölüme..

Ben sene başından beri her yerde savunuyorum da Hadi diyelim Pao maçında rakip böyle soktu 3 lükleri..Takım geçen seneki F16 performansını sahaya koydu..Ne değişti merak ediyorum harcanan 20 milyon dan sonra?

Ayrıca dün oynanan maç 3 periyod ne oynadık ne savunduk sorusuna cevap arıyorum..Tofaş bu ligin en kötü 3-4 kötü basketbol oynayan takımından birisiydi düne kadar.Dün mesela Ksk ile oynasak maçı almamız yüzde 20 falandı.
bir önceki yazınızda koçun ve hatta oyuncuların değişmesi gerektiğini söylüyorsunuz şimdide koça inancınız olduğunu söylüyorsunuz, pana daki oyuncu seçimlerinide obra yapıyordu bizdekileride obra yapıyor ayrıca takımımızdaki oyuncuların hepsinin buna zoric de dahil karakter sahibi olduğunu düşünüyorum, elbette yanlış oyuncu seçimleri olabilir ancak bu oyuncuların gerçekten yanlış seçim olduğu  kararını sezon başında veremeyiz birde dün karşıyakayla oynasaydık büyük ihtimal yenilirdik demişsiniz ihtimallerden üzerinden konuşarak hiç bir yere varamayız zira euroleague de farklı bir fikstür çekip pana değilde daha kolay bir rakiple oynasaydık ve kazansaydık forumda bilinçsizce eleştiri yapan insanlar bugün takımımızın ne kadar harükülade olduğunu felan yazardı yani anlıcanız halamın bıyığı olsaydı dayım olurdu.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #12694 : 02 Kasım 2014, 16:24:21 »
Şu 1-5 olayına çok takık değilim, hatta sert 3 olayına hiç değilim. Ama bazı gerçekler de yok değil. Tepeye oynar dediğimiz takımlara bakalım:

Real Madrid: Sergio rodriguez-Ayon
Barcelona: Huertas-Tomic
CSKA: Teodosic-Kaun
Olympiacos: Spanoulis-Dunston
Panathinaikos: Diamantidis-Batista
Milano: Hackett-Samuels

Biz ne yazık ki böyle bir ikili oluşturamadık. Hickman oyun kurucu oynamaktan memnun değil. Her hareketi, yüz ifadeleri, kaçırdığı turnikeler dahi bunu açıkça belli ediyor. Kenan hala çok yetersiz, çok zaman gerek ona. 5 numara için Zoric’ten bahsetmiyorum bile.

Avrupa basketbolunda böyle bir  formül var. Obradovic de bu formüle alternatif bir şeyler denemek istiyor, çünkü elinde 1 ve 5 numaralarda istediği kalitede oyuncular yok. Ancak şu ana kadar bu yeni formülün başarılı olacağına dair ışık alamadık. Zaman umarım onu haklı çıkarır, ancak bazen deney tüpleri patlar. Belki henüz patlamadı ama işler o yönde görünüyor. Bunu alınan sonuçlardan bağımsız olarak, sahada oynanan basketbolla ilgili yazıyorum. Bu durumda tüpler patlamadan daha doğru bir formül uygulamak gerekir. Yoksa Obradovic bunu bilmiyor meselesi değil, ancak koçun inatçılığı konusunda hemfikir olduğumuzu sanıyorum. Ya da koç istiyor ve bütçe yaratılmıyorsa, o bütçe yaratılmak zorunda. Transfer şu aşamada bir şeyleri tamamen çözmeyecektir, ama takım olma konusunda biraz daha  rollerin belirlendiği bir durum ortaya çıkarır.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 16:24:46 Gönderen: ardglr »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12695 : 02 Kasım 2014, 16:27:44 »
RickyHickmann kardesim kimse Panathinaikos'a 20 sayı fark atsaydık da methiyeler duzmezdi.Gecen sene bunu gorduk.Cok zor grubu 1. bitirdik ama 2. tur cok farklı oldu.1. tur,2.tur,F4,Final degil olay Panathinakos'un su kadrosuyla 2 senedir bizi yencek takım olmadıgı hele ki fark atacak bir takım hic olmadıgı yonundeydi.
O elestiride de somut veri var.Doneler vermis.Hoca gitsin diyen yok.Bakıs acısını degistirebilir,daha farklı planlamalar yapabilir denmis.Halaya,Bıyıga,Amcaya gerek yok.

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12696 : 02 Kasım 2014, 16:42:15 »
RickyHickmann kardesim kimse Panathinaikos'a 20 sayı fark atsaydık da methiyeler duzmezdi.Gecen sene bunu gorduk.Cok zor grubu 1. bitirdik ama 2. tur cok farklı oldu.1. tur,2.tur,F4,Final degil olay Panathinakos'un su kadrosuyla 2 senedir bizi yencek takım olmadıgı hele ki fark atacak bir takım hic olmadıgı yonundeydi.
O elestiride de somut veri var.Doneler vermis.Hoca gitsin diyen yok.Bakıs acısını degistirebilir,daha farklı planlamalar yapabilir denmis.Halaya,Bıyıga,Amcaya gerek yok.
''Baktık olmuyormu..Olmuyorsa değişecek kafalar..Koçun da değişecek..''
siz burdan ne anlıyorsunuz bilmiyorum ama ben koçun değiştirilmesi gerektiğini anlıyorum, şimdi böyle söylüyorsunuz ama panaya 20 sayı fark atsaydık burda takıma eleştiri değil methiyeler düzeceğinizede eminim çünkü siz günlük başarı istiyorsunuz çünkü siz sabırsızsınız çünkü  siz 20 milyonu verelim obrayı getirelim kesin şampiyonuz gözüyle bakıyosunuz olaya o zaman boşverin bu olayları direk hakemlere verelim o 20 milyonu kesin şampiyon oluruz belki o zaman soğur biraz içinizdeki takıma olan nefret ,  takmışsınız bir 20 milyon 20 milyon pia dönemindeki kadronun bütçesinide biliyor musunuz hani şu playoffda galibiyet alamadığımız sezonların bütçesini biliyor musunuz.bırakın giden 20 milyon olsun bu kulüp ne adamlara ne paralar verdi bırakın bunları biraz obra nın takımımız koçu olmasının keyfini çıkarın, önceki sezonlarda bütçeler azdı ondan mı oyuncu getiremiyorduk sanıyorsunuz adamlar gelmek istemiyordu bu kulübe şu anda kara kaşımıza kara gözümüze felan gelmiyorlar beğenemezdiniz obradovic suyu hürmetine geliyorlar.hala,bıyığa, amcaya gerek yok demişsiniz bende onu diyorum işte ihtimaller üzerinden yürüyemeyiz.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 16:43:46 Gönderen: RickyHickmannn »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12697 : 02 Kasım 2014, 16:51:24 »
RickyHickmann yazdıkların senin dusuncelerin benim dedigim net ben baarı icin 5-10-20 sene beklenmemesi gerektigini dusunuyorum.Ayrıca oyuncuların gelmesinde Obradovic'in etkisini defalarca yazmısım.Klubun butcesi de neyse ve o butce de en yuksek 4-5 butceden biriyse bunu yazmak gercegi ortaya koymaktır.Obra da bir kere gitsin demedim.Ama Obra da hata yapabilir.Bunu diyene de vurmamak lazım ben boyle dusunuyorum.

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12698 : 02 Kasım 2014, 17:03:53 »
RickyHickmann yazdıkların senin dusuncelerin benim dedigim net ben baarı icin 5-10-20 sene beklenmemesi gerektigini dusunuyorum.Ayrıca oyuncuların gelmesinde Obradovic'in etkisini defalarca yazmısım.Klubun butcesi de neyse ve o butce de en yuksek 4-5 butceden biriyse bunu yazmak gercegi ortaya koymaktır.Obra da bir kere gitsin demedim.Ama Obra da hata yapabilir.Bunu diyene de vurmamak lazım ben boyle dusunuyorum.
Hocam ben başka bir kişiyle bir konuyu tartışırken siz olaya atlayıp bana onun dediklerini savunuyorsunuz obradovic gitsin demedi diyorsunuz sonra ben size yazıyı gösterincede ben hiçbir zaman obradovic gitsin demedim diyorsunuz ben zaten sizin böyle bir şey söylediğinizden bahsetmemiştim. bırakın benim tartıştığım arkadaşım versin cevabını ayrıcada yaşınız gereği çok başarısız sezon gördüğünzden zannediyorum başarının hemen gelmesini istiyorsunuz ancak basketbol başka sporlarla karıştırmayın bakın cska kaç senedir ne paralar harcıyor hani nerde başarı, ikizler oly e ne paralar döktü ama o şampiyonluğu o zengin kadrolar getirmedi spanoulis in etrafına düzenlenmiş genç ve zeki bir kadro getirdi.o yüzden birşeylerin oturması öyle 1-2 senede olacak iş değil ama oturduğu zaman çok zevk alıcaksınız çok büyük başarılar yakalarız yakalıyamayız bunun için birşey söyliyemem ama o takımdan zevk alıcağınızın garantisini verebilirim size  sadece biraz sabır.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #12699 : 02 Kasım 2014, 17:31:42 »
Koçun kafa yapısını değiştirmesi gerektiği öne sürülmüş orada, koçun başka birisiyle değiştirilmesi değil. Daha dikkatli okuyalım, gereksiz tartışma çıkmasın. Ha, fikre katılırsın, katılmazsın, o ayrı konu.
Kara deryalarda bir FENERsin!

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12700 : 02 Kasım 2014, 17:40:21 »
Koçun kafa yapısını değiştirmesi gerektiği öne sürülmüş orada, koçun başka birisiyle değiştirilmesi değil. Daha dikkatli okuyalım, gereksiz tartışma çıkmasın. Ha, fikre katılırsın, katılmazsın, o ayrı konu.
Olmuyorsa değişecek kafalar..Koçun da değişecek
Doğru söylüyorsunuz hocam burda koçun değişmesine hiç değinmemiş siz haklısız kusura bakmayın artık benim algımda bir problem var.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #12701 : 02 Kasım 2014, 17:58:00 »
Olmuyorsa değişecek kafalar..Koçun da değişecek
Doğru söylüyorsunuz hocam burda koçun değişmesine hiç değinmemiş siz haklısız kusura bakmayın artık benim algımda bir problem var.

Bende onu dedim Umut un dediğini. Ben koç değişsin demedim okurken iyi okusak sıkıntı çıkmaz..

Koç un artık belli konularda bazı fikirlerini gözden geçirmesi demek Çeksin gitsin demek mi oluyor
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12702 : 02 Kasım 2014, 18:54:26 »
Guzel makale ama su 5 numara geyiginin artik bitirilmesi lazim.  Zoric'in kontrati nedeniyle, alternatif bir transfer yapilamadi.  Bunun Obradovic ile bir ilgisi yok.  Alinan kotu sonuclarla, Baskan Roma'yi da Zoric'i de yakarim derse, 5 numara o zaman olabilir.  Amma velakin, bunu kadro muhendisligine baglamak dogru degil cunku Hoca'nin ideal tercihiymis izlenimi yaratiyor. 

Beğendiğine sevindim.
Önyargıyla okumadığın zaman yazdıklarım mantıklı gelebiliyormuş demek ki sana da...0

Ama şu 5 numara almak için Zoric'i yollamak lazım, kontratı çok para geyiğinin artık bitirilmesi lazım.
TBF 8 yabancı ile sözleşme yapma hakkı tanımış.
Şu an kadromuzda 6 yabancı var.
Haliyle 1 ve 5 numara almak için kimseyi yollamaya gerek yok.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12703 : 02 Kasım 2014, 18:56:26 »
3 soru sorcam ortaya.

Heurtel'i 500 bin Euro bonservis verip alır mısınız?
Hickman, "ben ayrılmak istiyorum, kontratımı fesh edin. 5 kuruş da para istemiyorum" dese kabul edip sözleşmeyi fesh eder misiniz?
Heurtel için Hickman + 500 bin Euro bonservis öder misiniz?

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #12704 : 02 Kasım 2014, 19:31:50 »
Beğendiğine sevindim.
Önyargıyla okumadığın zaman yazdıklarım mantıklı gelebiliyormuş demek ki sana da...0

Ama şu 5 numara almak için Zoric'i yollamak lazım, kontratı çok para geyiğinin artık bitirilmesi lazım.
TBF 8 yabancı ile sözleşme yapma hakkı tanımış.
Şu an kadromuzda 6 yabancı var.
Haliyle 1 ve 5 numara almak için kimseyi yollamaya gerek yok.

Aynı filmi seyrediyoruz yine dimi?
Cok konuştuk senle. 
Cok soyledim. Cok da yoruldum artik bir seyleri izah etmek icin. 
Her turlu imkan var. Salon var, seyirci var, sponsor var, avrupanin en iyi koçu var.
Zaman lazim diyoruz hala. 10 yıldır zaman lazim diyoruz. Aydin Ors ilk senenin sonunda önümüzdeki sene bu takımın hedefi F4 olmalı. Bu kadar imkan varken. Daha aşağısı bu camiayı kesmez diyordu. O sözden bu yana tek bir top 8 var. Gerisi Sıfır.  Obranin kendi kariyerine bile ters. Adam gittiği hemen her takımda ilk senesinde degil F4, şampiyon olmus. İki ileri bir geri. Bir ileri iki geri. Hala aynı yerdeyiz biz. 20 kusuruncu dakikada sadece kültürü kalmış, kalitesi diplerde bir takım 30'a bağlıyor bizi ama baska kimseye atamazlarmis  o kadar. Dogru bence de atamazlar, bir tek bize atıyor herkes ama niye bize atıyor. Sıkıntı orda zaten.