Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970282 defa)

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12705 : 02 Kasım 2014, 21:22:46 »
3 soru sorcam ortaya.

Heurtel'i 500 bin Euro bonservis verip alır mısınız?
Hickman, "ben ayrılmak istiyorum, kontratımı fesh edin. 5 kuruş da para istemiyorum" dese kabul edip sözleşmeyi fesh eder misiniz?
Heurtel için Hickman + 500 bin Euro bonservis öder misiniz?

Dediğinin hiçbirini yapmam

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12706 : 02 Kasım 2014, 21:30:46 »
Aynı filmi seyrediyoruz yine dimi?
Cok konuştuk senle.
Cok soyledim. Cok da yoruldum artik bir seyleri izah etmek icin.
Her turlu imkan var. Salon var, seyirci var, sponsor var, avrupanin en iyi koçu var.
Zaman lazim diyoruz hala. 10 yıldır zaman lazim diyoruz. Aydin Ors ilk senenin sonunda önümüzdeki sene bu takımın hedefi F4 olmalı. Bu kadar imkan varken. Daha aşağısı bu camiayı kesmez diyordu. O sözden bu yana tek bir top 8 var. Gerisi Sıfır.  Obranin kendi kariyerine bile ters. Adam gittiği hemen her takımda ilk senesinde degil F4, şampiyon olmus. İki ileri bir geri. Bir ileri iki geri. Hala aynı yerdeyiz biz. 20 kusuruncu dakikada sadece kültürü kalmış, kalitesi diplerde bir takım 30'a bağlıyor bizi ama baska kimseye atamazlarmis  o kadar. Dogru bence de atamazlar, bir tek bize atıyor herkes ama niye bize atıyor. Sıkıntı orda zaten.

Diğer senelerden farklı olarak bu sefer Ülker'e de kızamıyorum abi extra bütçe vermedikleri için.

Vesely: 1.5 milyon Euro maaş (2.1 diyen de var)
Bogdanovic: 1.3 milyon Euro bonservis + 850 bin Euro maaş
Serhat: 750 bin Euro maaş (100 bin eksik veya fazla olabilir belki)
Semih: 850 bin Euro maaş (sudan ucuza geldi)
Can: 450 bin Euro maaş

6 milyon Euro'ya yakın bi rakam çöpe atıldı bu 5 transfer ile...
Ülker extra kaynak yaratsın demek bize kolay geliyor ama,
Çöpe atılan 6 milyon da dünyaya 10 kez gelsek göremeyeceğimiz kadar büyük bir meblağ.
Haklı adamlar extra bütçe vermemekte...

Rotasyonun 13, 14 ve 15. oyuncuları olsun diye Can, Serhat, Semih alınacağına Berk, Metecan, Berkay kalsa çok mu fark ederdi?
2 milyon Euro maaş ödüyoruz rotasyonun 13, 14, 15. oyuncularına...

Bogdanovic ile Vesely'i geçtim, şu 3 oyuncuya ödenen maaşlar ile guard da alınırdı, pivot da alınırdı.

Ki Vesely'e de 1.5 milyon Euro (kimilerine göre 2.1) neden veriyoruz akıl alır gibi değil.
Biz almasak muhtemelen Macvan gibi kulüp bulamaz, 100 bin Euro'ya Partizan'da oynardı...

Allahtan Gherardini geldi ama. Gherardini olmasa bundan daha kötü planlama yapılırdı muhtemelen...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 21:33:27 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12707 : 02 Kasım 2014, 21:31:19 »
Dediğinin hiçbirini yapmam

Söylediğiniz şeye inanıyorsanız mesele yok hocam...

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #12708 : 02 Kasım 2014, 21:33:52 »
Söylediğiniz şeye inanıyorsanız mesele yok hocam...

Neden inanmayayım,

Ayrıca bilmem kaç milyon Euro para 5 taransfer ile neden çöpe atılmış oluyor? Biz çöp takım mı kurduk şimdi bu mantıkla

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12709 : 02 Kasım 2014, 21:37:23 »
Diğer senelerden farklı olarak bu sefer Ülker'e de kızamıyorum abi extra bütçe vermedikleri için.

Çöpe atılan 6 milyon da dünyaya 10 kez gelsek göremeyeceğimiz kadar büyük bir meblağ.

Rotasyonun 13, 14 ve 15. oyuncuları olsun diye Can, Serhat, Semih alınacağına Berk, Metecan, Berkay kalsa çok mu fark ederdi?

Bogdanovic ile Vesely'i geçtim, şu 3 oyuncuya ödenen maaşlar ile guard da alınırdı, pivot da alınırdı.

Ki Vesely'e de 1.5 milyon Euro (kimilerine göre 2.1) neden veriyoruz akıl alır gibi değil.
Biz almasak muhtemelen Macvan gibi kulüp bulamaz, 100 bin Euro'ya Partizan'da oynardı...

Allahtan Gherardini geldi ama. Gherardini olmasa bundan daha kötü planlama yapılırdı muhtemelen...
hadi vesely i de geçtim iskender ama Bogdan için nasıl çöpe atıldı diyorsun seni anlamakta inanılmaz zorlanıyorum...
1.3 buy out var ama nba çıkışı 500 bin euro da var. yani sadece 800 bi euro buy out verdin. ve 850 bin euro verdiğin maaşın var.
şu ana kadar istenilen performansı gösterememiş olması neyi değiştirir ki . bojan geçen sene ilk turların en iyi adamı en skorer adamıydı ama top 16 da gördk düştü daha geleli 2 ay bile olmamış Bogdan gibi bir adam için çöpe attı demenin tek cevabı var benim gözümde : meşhur iskender takıntısı :)
1.5 bile verseler ben razıydım orası ayrı mesele...
VEsely konusunda da sana hiçbir şekilde katılmıyorum..
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 21:38:47 Gönderen: Cem Ağrak »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12710 : 02 Kasım 2014, 21:39:00 »
İs sadece zamanla olmaz.Biz AB uyesi olmadıgımız icin hatalı transfer yapma luksumuz yok.Gecen sene 5 yabancı vardı.Bu sene biraz daha esenildi.Adam gider 8 yabancı alır,4 unu gonderir 4 tane daha alır.Senin o luksun yok.Onun icin nokta atısı yapmak zorundasın.Bu takımın Sipahija zamanında bir karakteri vardı.Sinan Erdem full doluydu.Mirsad kafası da kanasa oynuyordu.Mucadele edip,ter akıtmak icin birseye ihtiyac yok.Sonra neden 10 sene,20 sene bekleyeyim.Bo Mc Clebb dedi Siena Hocası 1.6m avro odeyip aldık.Yanlarına kimi aldırdı.Hadi aldın her mac 100 yiyorsun buna hangi takım katlanır,sabreder.Gecen sene bası Zoric,Bjelica hep bonservis odeyip aldık.CSKA basarısız olmus.Basarısızlıgın tanımı nedir?Finali kaybetmek,2.,3. olmak basarısızlıksa ben o basarısızlıga her turlu razıyım.Her sene yerli-yabancı yanlıs transfer yapılırsa buna ne butce dayanır,ne sureklilik olur.
Gordon Giricek dertler bitecek dedik.2 senede 5m avro aldı.2 mac oynamadı.1 sene zaten sadece sakattı.Suc mu hocaların istedigi adamları almak,buy-out odemek.Hep taraftar suclu,yonetim suclu boyle bir mantık olabilir mi?Rakiplerin hepsi AB uyesi onlarla aynı lukse sahip degiliz.Ayrıca Kenan devamlı sans buluyor.Neden kendini gelistirmiyor.2 tane CL kazandı da bizim haberimiz mi yok.İzzet fizigini gelistirecek,Berk oyununu gelistirecek.Can top surmekte zorlanıyor Tofas macına bakıyorum.Neden calısmıyorsunuz arkadas en iyi koc,en iyi tesis,en iyi para sizde ne istiyorsunuz?

Hoca belki yalnız kaldıgında acaba dogru takımı,dogru kimyayı mı kurdum,hata mı yaptım diye dusunemez mi?Belki de dusunuyordur.Elimizde genis degil siskin bir kadro var.Huertel kotu oynar,iyi oynar.Kotu oynarsa isteyeni istediginiz kadar elestirirsiniz.Ama Hickman'a gore daha dogru bir transferdir.Derrick Brown,Bryan Dunston,Othello Hunter mevcut uzunlardan cok daha kotu mu perf. verirdi?

Serhat,İzzet,Melih cogu zaman kadroda bile yok.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12711 : 02 Kasım 2014, 21:39:49 »
Neden inanmayayım,

Ayrıca bilmem kaç milyon Euro para 5 taransfer ile neden çöpe atılmış oluyor? Biz çöp takım mı kurduk şimdi bu mantıkla

Bilmem kaç milyon Euro para 5 transfer ile şundan ötürü çöpe atılıyor:

Cebinizde 10 lira varsa, karnınız da açsa.
Gidip yemek mi yersiniz yoksa çekirdek ve kola mı alırsınız?

Takımın starter PG ihtiyacı var, starter C ihtiyacı var.
Kalkıp yerli oldukları için rotasyonun 13, 14, 15. oyuncularına 2 milyon Euro ödüyoruz.
Rotasyonda 13, 14, 15. oyuncular olarak Berk, Metecan, Berkay kalsa çok mu fark ederdi Can, Serhat, Semih yerine?
Hiçbir şey fark etmezdi, guard ve pivot alacak bütçemiz de olurdu.

Bizimkiler cepte 10 lira varken karınlarını doyurmak yerine kola ve çekirdek aldı...
Bu yüzden de çöpe gitti paralar...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 21:40:45 Gönderen: pikenrol »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12712 : 02 Kasım 2014, 21:41:26 »
İs sadece zamanla olmaz.Biz AB uyesi olmadıgımız icin hatalı transfer yapma luksumuz yok.Gecen sene 5 yabancı vardı.Bu sene biraz daha esenildi.Adam gider 8 yabancı alır,4 unu gonderir 4 tane daha alır.Senin o luksun yok.Onun icin nokta atısı yapmak zorundasın.Bu takımın Sipahija zamanında bir karakteri vardı.Sinan Erdem full doluydu.Mirsad kafası da kanasa oynuyordu.Mucadele edip,ter akıtmak icin birseye ihtiyac yok.Sonra neden 10 sene,20 sene bekleyeyim.Bo Mc Clebb dedi Siena Hocası 1.6m avro odeyip aldık.Yanlarına kimi aldırdı.Hadi aldın her mac 100 yiyorsun buna hangi takım katlanır,sabreder.Gecen sene bası Zoric,Bjelica hep bonservis odeyip aldık.CSKA basarısız olmus.Basarısızlıgın tanımı nedir?Finali kaybetmek,2.,3. olmak basarısızlıksa ben o basarısızlıga her turlu razıyım.Her sene yerli-yabancı yanlıs transfer yapılırsa buna ne butce dayanır,ne sureklilik olur.
Gordon Giricek dertler bitecek dedik.2 senede 5m avro aldı.2 mac oynamadı.1 sene zaten sadece sakattı.Suc mu hocaların istedigi adamları almak,buy-out odemek.Hep taraftar suclu,yonetim suclu boyle bir mantık olabilir mi?Rakiplerin hepsi AB uyesi onlarla aynı lukse sahip degiliz.Ayrıca Kenan devamlı sans buluyor.Neden kendini gelistirmiyor.2 tane CL kazandı da bizim haberimiz mi yok.İzzet fizigini gelistirecek,Berk oyununu gelistirecek.Can top surmekte zorlanıyor Tofas macına bakıyorum.Neden calısmıyorsunuz arkadas en iyi koc,en iyi tesis,en iyi para sizde ne istiyorsunuz?

Hoca belki yalnız kaldıgında acaba dogru takımı,dogru kimyayı mı kurdum,hata mı yaptım diye dusunemez mi?Belki de dusunuyordur.Elimizde genis degil siskin bir kadro var.Huertel kotu oynar,iyi oynar.Kotu oynarsa isteyeni istediginiz kadar elestirirsiniz.Ama Hickman'a gore daha dogru bir transferdir.Derrick Brown,Bryan Dunston,Othello Hunter mevcut uzunlardan cok daha kotu mu perf. verirdi?

Serhat,İzzet,Melih cogu zaman kadroda bile yok.
dunston ve brown u nasıl alacaktın bi izah edermisin abi
Otello hunter konusunda yorum yapmaya bile gerek duymuyorum

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12713 : 02 Kasım 2014, 21:48:48 »
hadi vesely i de geçtim iskender ama Bogdan için nasıl çöpe atıldı diyorsun seni anlamakta inanılmaz zorlanıyorum...
1.3 buy out var ama nba çıkışı 500 bin euro da var. yani sadece 800 bi euro buy out verdin. ve 850 bin euro verdiğin maaşın var.
şu ana kadar istenilen performansı gösterememiş olması neyi değiştirir ki . bojan geçen sene ilk turların en iyi adamı en skorer adamıydı ama top 16 da gördk düştü daha geleli 2 ay bile olmamış Bogdan gibi bir adam için çöpe attı demenin tek cevabı var benim gözümde : meşhur iskender takıntısı :)
1.5 bile verseler ben razıydım orası ayrı mesele...
VEsely konusunda da sana hiçbir şekilde katılmıyorum..

Bogdan'a 1.5 milyon Euro verseler ben de razı olurdum.
Zaten transfer döneminde en çok istediğim oyuncuydu.
Ama deniyor ya hani para yok diye.
Elinde 2 numara olarak Goudelock ve Hickman varsa,
Üstüne senelik bütçeden 2 milyon Euro harcayıp Bogdan'ı almazsın abi takımın bir sürü eksiği varken.
Paran çoksa alırsın, eyvallah.
Ama Bogdan'ı alınca Heurtel'in bonservisine ödeyecek 500 bin Euro kalmıyorsa elinde vermezsin.,
Gider adam gibi bi PG alır, artan parayla bonservisi elinde birini bulursun Bogdan yerine.
İkisine de yeter o zaman elindeki bütçe...

Bütçe olayı forumda çok yazılıyor, o yüzden söylüyorum ben de.
Transfer yapacak bütçe yok deniyorsa, özrün kabahatinden büyük derler adama.
Planlamayı ben yapsam eyvallah da, ben yapmadım ki planlamayı.
1-5 alacak para kalmadıysa Gherardini ile Obradovic'in beceriksizliği orası...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 21:49:52 Gönderen: pikenrol »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12714 : 02 Kasım 2014, 21:50:14 »
bana kalsa bende şu anda pg mutlaka alırım . tabi piyada alınacak bizim istediğimiz tarzda tek adam ciddi güç ve savunma defoları olan Huertel. ama ona ihtiyac var gibi duruyor. Zoriçe çok kızgınım küsüm. imkanım olsa onu gödneririm vVEsely 5 e çekerim 4 numaraya kesin adam alırdım.
Bjelica çok seviyorum inanılmaz yetenekli ama ben hayatımda bu kadar kötü karar veren oyuncu görmedim. bu kadar yetekenkli olup bu kadar kötü karar bir insan nasıl verebiliyor ben anlamıyorum.
şut atması gereken niye pozisyonda atmıyor garip işler yapıyor.

velhasıl kendi fikirlerim bu ama benim samimi bulmadığım tek nokta
her alınan yenilgi sonrasında ya bu takımın transfer alınsın demektir. temcit plavı gibi oluyor bana garip ve saçma geliyor.
fikirmiz belli işte her seferinde denilince ne sağlıyor cidden ben anlam veremiyorum
tabi oturur sezon sonu tabloya bakar durum değerlendirmesi yaparız
büyük ihtimalle seneye Obradoviç Real in başında olur..

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #12715 : 02 Kasım 2014, 21:52:12 »

Dediğin rakamların doğruluğunu bilmiyorum ama doğru ise çok da dengeli dağıtılmadığı ortada bütçenin. Gerçi Nazı gönderip Elif, Nilay ve Berg'i alıp totalde pasöre daha fazla harcamış bir klübüz.
2'den bozma 1 numarayı Hickman'a teslim etmek ve yeminle aklımın ucundan geçmeyen ama herkesin çok sevindiği, o vakit vardır bir keramet diye pek yorum yapmadığım Vesely transferleri bana da çok doğru gelmemişti sene başı. Bu takımın ben geçen seneki takımdan kuvvetli olduğuna inanmıyorum. Tek kazanım Guodalock görünüyor.
Ben yanılmayı çok istiyorum İskender. Çok fena bir gruptayız ve neredeyse sene ortasındaki transferlerden hiç bir zaman pek bir verim alamayan bir klüp olarak bana göre ilk tur gruplarında çıkmayı riske atarak 6 yabancı ile sezona başladık.
Hatırla Obra ilk geldiği zaman ilk demeçlerinden birisi yabancı kısıtlaması idi, bunu eleştirmişti ama biz eurolaguedeki diğer iki takımımızın aksine bu kontenjanı kullanmamayı tercih ettik. Obra mı böyle istedi bütçe mi müsade etmedi bilemiyorum ama mevcut kadronun üstüne Teo ve Calathes'in peşinden koştuğumuza göre sene başı bütçe sıkıntısı çok da yoktu.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12716 : 02 Kasım 2014, 21:52:52 »
Bogdan'a 1.5 milyon Euro verseler ben de razı olurdum.
Zaten transfer döneminde en çok istediğim oyuncuydu.
Ama deniyor ya hani para yok diye.
Elinde 2 numara olarak Goudelock ve Hickman varsa,
Üstüne senelik bütçeden 2 milyon Euro harcayıp Bogdan'ı almazsın abi takımın bir sürü eksiği varken.
Paran çoksa alırsın, eyvallah.
Ama Bogdan'ı alınca Heurtel'in bonservisine ödeyecek 500 bin Euro kalmıyorsa elinde vermezsin.,
Gider adam gibi bi PG alır, artan parayla bonservisi elinde birini bulursun Bogdan yerine.
İkisine de yeter o zaman elindeki bütçe...

Bütçe olayı forumda çok yazılıyor, o yüzden söylüyorum ben de.
Transfer yapacak bütçe yok deniyorsa, özrün kabahatinden büyük derler adama.
Planlamayı ben yapsam eyvallah da, ben yapmadım ki planlamayı.
1-5 alacak para kalmadıysa Gherardini ile Obradovic'in beceriksizliği orası...
bogdan all around bir oyuncu iskender . zaten bizde farkındaysan 3 numaradan süre alıyor.
dediklerin kendi içinde mantıklı ama sormak lazım OBra ve Gherarinhi ye ne planlandı nedir fikirleri vs vs

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #12717 : 02 Kasım 2014, 21:53:27 »
Bilmem kaç milyon Euro para 5 transfer ile şundan ötürü çöpe atılıyor:

Cebinizde 10 lira varsa, karnınız da açsa.
Gidip yemek mi yersiniz yoksa çekirdek ve kola mı alırsınız?

Takımın starter PG ihtiyacı var, starter C ihtiyacı var.
Kalkıp yerli oldukları için rotasyonun 13, 14, 15. oyuncularına 2 milyon Euro ödüyoruz.
Rotasyonda 13, 14, 15. oyuncular olarak Berk, Metecan, Berkay kalsa çok mu fark ederdi Can, Serhat, Semih yerine?
Hiçbir şey fark etmezdi, guard ve pivot alacak bütçemiz de olurdu.

Bizimkiler cepte 10 lira varken karınlarını doyurmak yerine kola ve çekirdek aldı...
Bu yüzden de çöpe gitti paralar...

Anlaşamadığımız nokta tam da burası işte takımın sana göre - bana göre - Ahmede göre - Mehmede göre mi ihtiyaçları belirleniyor yoksa takımın başına getirip anahtarı teslim etmen gereken insanlara göre mi? Takımın başına avrupanın en iyi hocasını getirmişiz ama transferleri maşallah biz yapıyoruz. Bu arada çöp dediğin adamlar kesinlikle çok iyi adamlarbenim zerre kadar endişem yok. Ben bunlara kafa patlatacağıma sorumlu insanlara bırakırdım işi, onlar kafa yorsunlar ben keyfime bakardım. Tek ihtiyacımız hocanın sistemini oturtması için biraz daha zaman bence, ha bu arada kimi işaret ederse de alırdım orası ayrı ama o isterse alırdım, başkaları değil.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12718 : 02 Kasım 2014, 21:56:28 »
hepinizi o güzel dudaklarım ile öpüyorum. ( korkmayın ricky gibi zenci dudağı bende yok )
hayırlı geceler olsun .
bu hafta güzel olsun...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12719 : 02 Kasım 2014, 21:58:05 »
bogdan all around bir oyuncu iskender . zaten bizde farkındaysan 3 numaradan süre alıyor.
dediklerin kendi içinde mantıklı ama sormak lazım OBra ve Gherarinhi ye ne planlandı nedir fikirleri vs vs

Plan ve fikirlerinin ne olduğunu bilmiyoruz ama B planları olmadığını biliyoruz maalesef...
Şöyle sorayım sana.
Şu an 1-3-5 numara eksik diyoruz ya takımda.
Can, Serhat, Bogdan, Vesely, Semih'e ödenen 6 milyon Euro ile taş gibi 1-3-5 numaralar alabilir miydik?
Alırdık sanırım...
Hatta bu 5 oyuncudan 1 veya 2 tanesini de alırdık 1-3-5 numaraların yanında...