Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 67 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12780 : 03 Kasım 2014, 02:29:54 »
İsmail en son Pekovic'i getiriyordu bize ..

Thomas Heurtel'i yazmak için İsmail olmaya gerek yok. 5 yaşındaki çocuk bile Thomas Heurtel'le ilgili ortaya iddia atabilir zira mevcut durum buna çok uygun. Heurtel transferi olabilir de olmayabilir de sonuçta gündemde olan bir oyuncu.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 02:30:36 Gönderen: Chauncey Billups »

Air-Life

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12781 : 03 Kasım 2014, 02:31:47 »
İsmail en son Pekovic'i getiriyordu bize ..

Thomas Heurtel'i yazmak için İsmail olmaya gerek yok. 5 yaşındaki çocuk bile Thomas Heurtel'le ilgili ortaya iddia atabilir zira mevcut durum buna çok uygun. Heurtel transferi olabilir de olmayabilir de sonuçta gündemde olan bir oyuncu.

Kemal abi bişey sorucam.

Kenan seneye daha çok süre alacağım takıma gitmek istiyorum derse onu desteklermisin

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12782 : 03 Kasım 2014, 02:32:18 »
Hee aynen GM yi en son Baydar görmüş..O da büyük duyumcudur..10 der 0 tutar.
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12783 : 03 Kasım 2014, 02:34:53 »
Kemal abi bişey sorucam.

Kenan seneye daha çok süre alacağım takıma gitmek istiyorum derse onu desteklermisin

Kenan ne karar verirse manevi kardeşim ilan ettiğim için desteklerim, Kenan Sipahi adamdır.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12784 : 03 Kasım 2014, 02:35:26 »
İyi geceler herkese..Saha içi düzelirde saha dışındada sıkıntı var gibi.Umarım iyi olur herşey
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12785 : 03 Kasım 2014, 02:42:49 »
Ya bir git. Emilano da İsmail de menajer pazarlamacısıdır. Menajerler para verir (ismail i bilmiyorum ama emilano öyle) onlar yazar.. İsmail ın söylediklerinin çoğunu geçen sene İskender abiler, biz hepimiz mayıs ayında yazdık..

Bir kere duyumcuyum demedim. Ben o şekilde biliyorum onu söylüyorum..

Yönetiminden birisinin tanıdığıyım ya da menajer tanıyorum dersem güvenecek misin? Güvenme.. Ben böyle diye biliyorum sadece..

Kaynağı çok sağlam filan değil burada.. Haber almak için 1 ay kıvrandığını da biliyoruz.

Söylediklerine itiraz etmek gibi olmasın da, benim dahi duyacağım kadar ayağa düşen şeyleri (kulüpte hiçbir tanıdığım yok, eşten dosttan duyuyorum), NTV gibi bir kurumun spor servisinin duymaması bana pek mantıklı gelmiyor.
Bence duydukları her şeyi yazmıyor olabilirler...

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12786 : 03 Kasım 2014, 02:45:22 »
İskender aynı şeyleri söylüyorsunuz bence ;

Sorun şu ki Obradovic'le birlikte eskiden olduğu kadar duyum alamıyorlar. Bu konuda Obradovic'in de şubenin de hakkını vermek lazım. Eskiden transfer bitmeden değil başlamadan herkes öğreniyordu.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12787 : 03 Kasım 2014, 02:47:44 »
İskender aynı şeyleri söylüyorsunuz bence ;

Sorun şu ki Obradovic'le birlikte eskiden olduğu kadar duyum alamıyorlar. Bu konuda Obradovic'in de şubenin de hakkını vermek lazım. Eskiden transfer bitmeden değil başlamadan herkes öğreniyordu.

Jerrells, Bojan, Gist geldi aklıma. Mart ayında belliydi galiba alınacakları.

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #12788 : 03 Kasım 2014, 02:47:54 »
Burda 2-3 kişi Hickman elde patladı yazmış ya bi dur bi bismillah de direk elde patladı gibi keskin yorumlarda bulunmak için çok erken değil mi? Böyle 3 maçta herkese elde patladı diyeceksek oyuncu mu dayanır takıma? Üstelik bu dediğiniz adamda geçen senenin en iyi guardı seçilmiş  adam öyle 3.maçtan harcanacak boş bir adam değil.zaten Fenerbahçe formasını giymeye layık görülmüş hiç kimse öyle bir adam değildir..

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #12789 : 03 Kasım 2014, 04:57:44 »
Abicim ona bakarsan Maldonado da bize gelmeden önce kötü topçu değildi bize geldi taraftarlarımız Mal-donato dediler .

Bu arada Hickman gard tam olarak değil. 23929 maç geçse bile performansı gram artmaz.

En son performansı geçen senenin Bo su kadar olur. Oyun kuramayan oyun kurucu olmaz.
abi ben iyi oyuncuydu bizdede iyi olcak demiyorum ama elde patladı demek için erken diyorum.Bir çokta ilk haftalar kötü başlayıpta sonradan çok iyi performans gösteren oyuncu var veya hocanın oynattığı yer ve verdiği rolün yanlışlığından ötürü kötü oynayıpta kendi özelliklerine uygun bir rol verildiğinde düzelen mesela sen Alex'e ortasahada arı gibi çalış defansa git topu çıkar önde bas dersen Alex'te elinde patlar. bence burdada asıl sorun rollerin belirlenememesi Bogdanovicdede aynı sıkıntı var mesela..Belki gerçekten elimizde patlar iddaa etmiyorum elimizde patlamıcak çok iyi oynucak gibi sadece 3.maçtan elimizde patladı denmesini hatalı buluyorum.Hickman'ı biraz acie lawa(umarım adını doğru yazmışımdırhiç sanmıyorum ama)benzetiyorum. Acie Law'ı hiç beğenmem ama Olyimpiakos'un şampiyonluğunda rolü çok büyük niye büyük rol oynadı yanında Spanoulis vardı bizim Ricky Hickmandan beklediğimiz şeyleri beklemediler doğru biçimde en verimli oynayacağı biçimde oynattılarda ondan büyük rol oynadı.Eğer bu takıma Heurtel gelecekse  Heurtel-Hickman guard ikilisi Heurtel-Goudelock veya Heurtel-bogdanovic ikilisinden daha etkili bir ikili olur oda her ne kadar Heurtel bi Spa olmasada kendi Spanoulisini bulmuş olur ve daha faydalı oynar.Bu yüzden Heurtel gelse bile Hickman'ın gönderilmemesi taraftarıyım.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #12790 : 03 Kasım 2014, 07:46:30 »
Abicim ona bakarsan Maldonado da bize gelmeden önce kötü topçu değildi bize geldi taraftarlarımız Mal-donato dediler .

Bu arada Hickman gard tam olarak değil. 23929 maç geçse bile performansı gram artmaz.

En son performansı geçen senenin Bo su kadar olur. Oyun kuramayan oyun kurucu olmaz.

Maldonado bize gelmeden önce de kötü topçuydu 5 kuruş etmezdi, o dönem Aziz Başkan çok sevilen Alexin tavsiyesiyle aldı Maldonadoyu. Şimdi bile Alexe sorsan birlikte oynadığı en iyi orta sahalardan birinin Maldonado olduğunu söylüyor ve bunda ısrar ediyor malesef :(

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #12791 : 03 Kasım 2014, 07:48:00 »
Asıl elde patlayanın bu sene İsmail Şenol olduğunu ve söylediği, önceden haber verdiği hemen hiçbir şeyin tutmadığını kimse göremiyor mu? :)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #12792 : 03 Kasım 2014, 08:24:15 »
Naz'in meselesi paradan daha fazlasi imis.  O yuzden, verecegimiz para yeterli olsa da kalmayacakti.

İstediği ücret verilse kalacaktı.  O kadar ücret verilir miydi. Ben o dönem çok kızmıştım kendisine. Şu anki oyununa bakınca Fofao ve Ze sonrası çok da gelişim göstermediği ortada ancak ülkedeki pasör kısırlığında yerli kontenjanında nimet bir oyuncu.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12793 : 03 Kasım 2014, 10:50:02 »
Günaydın arkadaşlar forumun hareketlenmesiyle birlikte birçok konuda yazma hissi oluştu bende tek tek konulara gireyim:

Öncelikle Air-Life kardeşimiz Uğur Can Baydar'dır. Bazı yerlerde Mert Baydar ile karıştırıldığını gördüm. Aman diyeyim karışıklık olmasın. Uğur Can'dan da artık gerçek yaş bilgilerini girmesini ve bazı yorumlarında haklılık varken tarzı yüzünden güme gitmemesi için, insanlara saygı duyacak şekilde tarzını değiştirmesini rica ediyorum.

Heurtel-Hickman takası: Ben menajer uydurması bir haber olduğunu düşünmüyorum. Şöyle bakalım İsmail Şenola bu yaz Fenerbahçe ile ilgili fazla duyum gelmediği veya gelen duyumları paylaşmamasının rica edildiği belli. Hangisidir bilemem. Ama şu bir gerçek ki takas haberinin tam da Pao yenilgisinden sonraki gün çıkarılması tesadüf olamaz. Belli ki o gün olmuş bir şey değildi bu. Ben Heurtel-Hickman takasında sözlü olarak anlaşıldığını, fakat iki takım da Top-16'ya kadar bu iki ismi oynatamayacağından dolayı şimdilik açıklamama kararı alındığını düşünüyorum. Haber de özellikle paylaşıldı ki en azından taraftarın yenilgi sonrası gazı alınsın. Tabi bu benim düşüncemdir, olmayabilir de.

İşin takım boyutuna bakarsak, böyle fırsat istesek ayağımıza gelmezdi. Hickman'i beğeniyorum, seviyorum, değerli bir 2 numaradır da kendisi, ama bu takımda 1 oynayınca verimli olmuyor, Heurtel gelirse de zaten 2'lerle dolu takımdaki bir şişliği bedavaya elden çıkarma fırsatı yakalıyorsun, hem de bir kontenjan kaybetmeden yapmış oluyorsun bu işi. Rollerin oturması açısından da büyük fırsat.

Heurtel'in savunması yok, evet. Fiziği çocuk gibi, kabul. Ama bizim o kadar çok oyun kurma, kontrolü elinde tutan, tempo ayarlayan bir pg ihtiyacımız var ki, o özellikleri başka şekilde kompanse etmek zorundayız.
Hatta Hickman takası bu açıdan da büyük fırsat. Böylece bir de savunma lideri 3 numara alma fırsatı yakalıyorsun. Üstüne üstlük Bogdan'ı da en verimli olduğu 2 numaraya geçirme şansı yakalıyorsun. Kaldı ki biz sene başı Teodosic'in de savunma özelliklerini hiç önemsemeden delicesine istemiştik. Çünkü artık bu özelliklerde bir pg bulabilmek çok ama çok zor. Senin kadroyu kurarken savunma ihtiyacını bu oyuncuları aldıktan sonra çevresine birkaç görev adamı, pis iş seven oyuncu dizerek halletmen gerek. Sene başı herkesin istediği kadrolara yakın kadrolar kurabilme fırsatı da çıkıyor bu şekilde.

Son olarak da Pikenrol'un dün gece yazdığı bütün yorumlara aynen katılıyorum. İlk başlarda sadece isimlere bakarak, biraz da umutlanmak istediğimizden fazla olumluyduk. Fakat şu anda eksikleri görmek istememek,yapılan hataları kabul etmemek bana kendini kandırmaya devam etmek gibi geliyor.

Vesely gibi bir 4 alma ihtiyacımız var mıydı yoktu bence hele o paralara hiç yoktu ki bunu Vesely'nin gayretlerini çok seven, takdir eden biri olarak söylüyorum. Sistem için doğru adam değil, bu kadar para verilecek adam değil, uzun uzun 40 kez yazıp sıkmak da istemiyorum.
Madem bütçe sınırsız değil bu kadar parayı kadro dışı kalacak Türk oyunculara dökmek yerine , çok daha kaliteli yabancıları almamak neden? Hele ki yabancı sınırı istediğimiz bir hale de gelmişken.

Şu anda bile kadroda revizyona gidebilmek, daha iyi, her şeyin oturabileceği bir kadro kurabilmek mümkün yeter ki isteyelim:

Heurtel-Kenan-Can
Bogdan-Gou-Melih
Kinsey(o tarz 3)-Emir-Serhat
Bjelica-İzzet-(Vesely)
Dorsey(o tarz 5)-Vesely-Semih

Eğer Zoric gönderilemiyorsa 8.yabancı olarak tutmak da mümkün.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12794 : 03 Kasım 2014, 11:28:16 »
Ben bu İsmail Şenol'u koruma refleksini anlamadım, anlayacağımı da sanmıyorum. Tipik bir Eski Türkiye kafası bu kimse darılmasın gücenmesin. Etikete göre yorum yapılıyor. Hiçbir gazeteci, medya mensubu ya da ne ad takarsanız takın artık, ricayla duyduğunu yazmamazlık yapmaz.

Mesleğin ruhuna aykırıdır bu durum.

İsmail ya da bir başkası eskisi gibi telefonlarına mesaj alamıyordur. Durum bundan ibaret. Gherardini kimsenin telefonuna ''Biz şimdi İspanya'ya gidiyoruz haberiniz olsun'' diye mesaj atmaz.

Ayrıca insanlar yanılabilir, her duyduğu gerçekleşmeyebilir. Bu ayıp bir şey değil. NBA'de ortaya atılan takas dedikodularının %90'ı olmuyor. Heurtel - Hickman takası olur mu olmaz mı, zaman gösterecek.

Böyle bir takas olursa da uzun vadede Fenerbahçe'ye zarar verir.