Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970473 defa)

0 Üye ve 83 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Air-Life

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12810 : 03 Kasım 2014, 12:19:07 »
Datome ve Will Bynum düşünülebilir mi ? Yararlı olurlar mı?

Bize lazım olan avrupalı bir gard Heurtel gibi..

Will Bynum çok bencil

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12811 : 03 Kasım 2014, 12:19:53 »
Bynum bencil falan değildir neye dayanarak bunu söylüyorsunuz ?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12812 : 03 Kasım 2014, 12:20:09 »
Bende diyorum ki, bu kulübün hatalarını söylüyorsak, doğrularını da söyleyelim. Demek ki bu anlamda kulüp doğru bir politika uyguluyor. Eskisi gibi sızma olmuyor. Kimsenin de İsmail sevgisi benim umrumda değil. Adamı seven olabilir, saygı duyan olabilir. Hepimizin sevdiği, saydığı kişiler var.

Neyse gereksiz uzamasın konu ..

Gelelim Hickman olayına. Sen bu Hickman'ı niye aldın ? Alırken ne düşünüyordun ? Ben önce buna bakarım. Calathes-Hickman / Teodosic-Hickman düşünüyordun. Hickman'ı alma nedenin tamamlayıcı olması yani. Bu rolde kullanmadığın ve planlarının tersi yönünde kullandığın bir adamın uyum sorunu yaşaması gayet doğaldır. Verimsiz olduğu konusunda hiç kimsenin şüphesi yoktur.

Lakin bu verimsizliğin ve uyumsuzluğun başlıca nedeni sensin.

Heurtel'i almayı düşünüyorsan eğer Hickman'ı biçtiğin rolde kullanma imkanını sağlarsın. Eğer Hickman'ı öyle bir takasta kullanacaksan o zaman yazın niye böyle bir rol biçtin diye önce ben hesap sorarım. 3-5 maçla plan program değişecekse işte bu uzun vadede zarar verir zira yeni bir kapı açar. Emsal teşkil eder. Verim alamadığın oyuncuyu daha verimli hale getirebileceğin oluşumlar yaratmak yerine sürekli bu olmadı yenisi gelsin mantığına evrilirsin.

Fenerbahçe'ye yıllardır en büyük zararı veren de bu yapılanma şeklidir.

değerli uğur kardeşim , Kemal abimizin içine bugün kim kaçtı acaba . gergin gördüm kendisini ?
acaba eski Kemal Erdem mi kaçtı ne dersin :)
ayrıca Hickman the bal dudak mevzusunda kendisine katılıyorum. huertel gelsin Hickman da kalsın ..

Air-Life

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12813 : 03 Kasım 2014, 12:22:11 »
Bynum bencil falan değildir neye dayanarak bunu söylüyorsunuz ?

Ben hiç maçını izlemedim. Sambaras Uğur kardeşim dedi. Bende onun bilgisine güvenıyorum

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12814 : 03 Kasım 2014, 12:25:22 »
Ben hiç maçını izlemedim. Sambaras Uğur kardeşim dedi. Bende onun bilgisine güvenıyorum

Ben 6 sezon izledim kendisini nasıl olacak şimdi ?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12815 : 03 Kasım 2014, 12:27:44 »
Ben 6 sezon izledim kendisini nasıl olacak şimdi ?
Fringe gibi mi yani Kemal
6 sezon sürdü tadı damağımızda kaldı :(

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12816 : 03 Kasım 2014, 12:28:59 »
Sezon başında Hickman ve Goudelock açıklandığında çoğumuz Bogdanovic'in gelmeyeceğini düşünmüştük.
Özel oyuncu olduğu için alınmasını istiyorduk ama Hickman ve Goudelock transfer edildikten sonra Bogdan yerine savunmacı 3 numara alınacağını tahmin ediyorduk.
Lakin Bogdanovic geldi, iyi ki de geldi bence. Çok özel oyuncu...

Hickman'a transfer planlaması içinde biçilen rolü anlıyorum, doğru da buluyorum.
Bu açıdan her ne kadar yanlış kullanmak zorunda kalsak ve bu yüzden performans alamasak da, Hickman doğru transferdir.

Yazın da söylüyordum, performansı sonrası goygoy konusu oldu ama yine aynı düşüncedeyim.
Goudelock veya Bogdanovic'ten biri bu takımda fazlalık.
Bence Bogdanovic her türlü alınmalıyda, fazlalık olan Goudelock.
Bogdanovic'i alıyorsam, Goudelock'u almazdım, savunmacı 3 numara alırdım.
Yok illa Goudelock alınacaksa Bogdanovic alınmamalıydı.
Yalnız dediğim gibi bence fazlalık olan Goudelock...

Rollerin oturması meselesine gelince.
Oyuncuya, basketbol karakterine uymayan roller yükselseniz o rol oturmaz.
İstediğiniz kadar zaman tanıyın yine oturmaz.
Geçen sene Bojan'ı değersizleştirdik, bu yıl Hickman ve Bogdan'ı değersizleştiriyoruz.
Bu 3 oyuncunun da kötü performansının temel sebebi, Obradovic'in onlara yüklediği görevler.

Hickman'ın elde patladığını düşünüyorum çünkü ne Hickman'ın Obradovic'e, ne Obradovic'in Hickman'a güven duymadığı çok net belli oluyor.
Hickman'ın kendine güveni kalmadığı ve burada bulunmaktan mutsuz olduğu da vücut dilinden kolaylıkla anlaşılıyor. (Yanlış mıyım?)
Bu saatten sonra rolü değişse de Hickman'ın performansını yükseltebileceğini pek sanmıyorum ama inşallah yanılırım...

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12817 : 03 Kasım 2014, 12:32:57 »
Hickman planında hata görmesi için önce onu biçtiği rolde kullanması lazım ki tartıştığımız konu adamın bu rolde kullanılmaması. Adamı bu rolde kullanıp yine verim alamazsa ve sürekli ekürisini değiştirirse o zaman katılmadığın konu gerçekleşir.

İlk yazdıkların için konuşursak Bogdanın geleceği neredeyse kesindi buna rağmen ilk transfer Hickman ikinci transfer Goudelock oldu. Bu mantıkla yürürsek PG transferini Goudan sonra kapatmış oluyoruz o zaman? Yani Teo'nun yerine Hickman, Hickman'ın yerine Goudelock gibi olmuş. Ama benim hatırladığım Bogdan gelene kadar Calathes ile de çok uğraşıldı. E o zaman Bogdan'ı mı almayacaktık Calathes gelseydi?

Calathes Hickman Goudelock Bogdan 4lüsüyle aynı anda planlama cok zor iş bence. Ki bence Heurtel gelirse de böyle olacak ama yine de gelmeli.

Kinsey ve o tarzda başka bir oyuncu alınsın deniliyor, şu anki planlamada Bogdan 3ten süre alıyor ama unutuyoruz. Emir-Bogdan artı birde Kinsey çok kabarık bir kısa rotasyonu olur. Kinsey gibi 3-2 den ziyade Vesely 5 olacaksa 4-3 alınmalı bence Derrick Brown örneği verilmiş zaten.

Ha Kinsey çok sevdiğim bir oyuncu gittiğinden beri yeride dolmadı bana göre ama orası farklı bir konu.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12818 : 03 Kasım 2014, 12:38:15 »
İlk yazdıkların için konuşursak Bogdanın geleceği neredeyse kesindi buna rağmen ilk transfer Hickman ikinci transfer Goudelock oldu. Bu mantıkla yürürsek PG transferini Goudan sonra kapatmış oluyoruz o zaman? Yani Teo'nun yerine Hickman, Hickman'ın yerine Goudelock gibi olmuş. Ama benim hatırladığım Bogdan gelene kadar Calathes ile de çok uğraşıldı. E o zaman Bogdan'ı mı almayacaktık Calathes gelseydi?

Calathes Hickman Goudelock Bogdan 4lüsüyle aynı anda planlama cok zor iş bence. Ki bence Heurtel gelirse de böyle olacak ama yine de gelmeli.

Calathes - Kenan
Hickman - Goudelock
Bogdan - Emir

Koçun kafasındaki planlama bu şekildeydi. Yazın bu konu hakkında çok konuştuk. O dönemde de Bogdan 3 olur mu olmaz mı tartışmaları vardı. Ancak temel olarak düşünülen rotasyon şeklinin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Yani tam olarak neye itirazınız var anlamadım ?

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12819 : 03 Kasım 2014, 12:40:59 »
Fringe gibi mi yani Kemal
6 sezon sürdü tadı damağımızda kaldı :(

Abi ben gergin değilim yumuşatma çalışması yapma  :(

Son 10 yılda Pistons'ın taş çatlasa 3-5 maçını kaçırmışımdır, ondan öncesinde de arşivlerimiz mevcut, yani hiçbir bok bilmesem bile bana Pistons'ı ve Pistons oyuncularını kimse anlatmasın.

Bynum'ı sabaha kadar anlatırım da gerek yok.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 12:44:33 Gönderen: Chauncey Billups »

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12820 : 03 Kasım 2014, 12:42:37 »
Heurtel-Kenan
Goudelock-Hickman-Melih
Emir-Bogdan
Transfer-Bjelica
Vesely-Oğuz-Semih

Böyle olacağını düşünürsek bir 3 numara gelecekse Euroleague için Hickmanı yine kendi yerinde oynatmayıp 1e kaydırığ Bogdan ve Gouyu birbirinin rotasyonu yapıp Kenandan vazgeçmek gerekiyor.  Ayrıca bu durumda uzun olarak Zoricte kadroda oluyor

Heurtel-Hickman
Goudelock-Bogdan-Melih
Emir-Transfer
Bjelica-Vesely
Semih-Oğuz-Zoric

Bence ilki daha mantıklı. İlk takımda Melih, Kenan yada herhangi bi sakatlık durumunda Canda 1-2 rotasyonuna dahil olabiliyor. İkincisinde ise kısalardan Can ve Kenan aynı anda dışarıda kalıyor

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #12821 : 03 Kasım 2014, 12:42:59 »
bence bu takıma goudelock fazlalık degil...mutlaka olamsı gereken oyuncu her takımda..
aynı sekilde bogdan'da...(forma girince)

biri sut tehdidi, digeri birebir tehdidi esasen...

bence hickman fazlalık gibi duruyor ama saglam 1 numara ile bu 3 oyuncuyu ve emir'ide sayrsan 5 oyuncuyu cok guzel idare edersin...ustune saglam bir 3 numara ile 6 oyuncu iste..

yerlileri bir kenara bırakıyorum emir haric...kenan-melih-can ve serhat..

heurtel-hickman
goudelock-bogdanovic
emir-kinsey(kuzminskas)

su 6 adam el'de saygı duyulacak en iyi dıs oyuncu rotasyonlarından biri olur bir takım icin..kenarına yukarıdaki 4 yerliden 2 yada 3'u ile idare ederiz tum sezonu..

yani takas yapmadan hickman'ın yanına heurtel'i alıp; top 16 oncesi muhtemelen elenmis novogrod'dan kinsey alınabilir...(kuzmi hayallerimizi susluyor)

yani zoric elde patladıgından ve butce asılacagından iyice degistiremeyiz ve 8 yabancı oluruz ama en azından acıklarımız kapanır bir nebze...

heurtel-hickman-can + berk
goudelock-bogdanovic-melih
emir-kinsey-serhat
bjelica-vesely-izzet
oguz-semih-zoric

bence iyi kadro olur...kenan'ı kiralarım bir sene ben bu gidisle..bir kendine gelsin...basketbolu hatırlasın...

« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 12:44:27 Gönderen: Vanguards of FB »

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12822 : 03 Kasım 2014, 12:45:39 »
Calathes - Kenan
Hickman - Goudelock
Bogdan - Emir

Koçun kafasındaki planlama bu şekildeydi. Yazın bu konu hakkında çok konuştuk. O dönemde de Bogdan 3 olur mu olmaz mı tartışmaları vardı. Ancak temel olarak düşünülen rotasyon şeklinin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Yani tam olarak neye itirazınız var anlamadım ?

Birşeye itirazım yok böyle mi anlamında yazdım benim düşündüğümde buydu çünkü yazın. Zaten kafamdaki takımıda yazdım biraz önce Sadece pg transferinin ne aşamada tam olarak olmadığını anlamaya calıstım bu planlama varsa hala vazgecilmiş değildir.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12823 : 03 Kasım 2014, 12:50:03 »
Birşeye itirazım yok böyle mi anlamında yazdım benim düşündüğümde buydu çünkü yazın. Zaten kafamdaki takımıda yazdım biraz önce Sadece pg transferinin ne aşamada tam olarak olmadığını anlamaya calıstım bu planlama varsa hala vazgecilmiş değildir.

Ben yanlış anlamışım o zaman, ki katılıyorum fırsat olması halinde PG transferi yapılabilir, ihtimal vardır yani.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12824 : 03 Kasım 2014, 13:03:12 »
oyunculara da biraz süre vermek gerekmez mi ?
sonuçta farklı takımlardan farklı ekollerden farklı ülkelerden geldikler ve farklı bir sistem farklı bir hoca ile çalışıyorlar.
adaptasyon sorunu kadar normal bir şey olamaz diye düşünüyorum.
sezon sonu değerlendirme yapmak en mantıklısı .
şu oyuncu olmadı olmayacak gibi rijit bakış açılarının hepsinin karşısındayım.
Bojan kendisini değersizleştiren sistemde nasıl oldu da ilk turların en skorerı en iyi oyuncusu oldu , sonradan düştü .
sezon genelinde ne yapıyorsa hep aynısını yapmıyor muydu ?
tek bir oyuncu tek bir şeyi yapsın . bu mudur yani basketbol

« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 13:05:03 Gönderen: Cem Ağrak »