Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970300 defa)

0 Üye ve 72 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12840 : 03 Kasım 2014, 16:12:12 »
Ben Air-Life isimli arkadasin, kendisini tanitmasini rica ediyorum.  Ozellikle yasini dogru bicimde belirtebilirse sevinirim. 

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12841 : 03 Kasım 2014, 16:14:51 »
Heurtel için hem buy-out hem Hickman'ı verme durumu varsa yani Laboral böyle düşünüyorsa üstüne biraz daha para katıp Will Bynum'ı getirelim.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #12842 : 03 Kasım 2014, 16:18:56 »
Ben Air-Life isimli arkadasin, kendisini tanitmasini rica ediyorum.  Ozellikle yasini dogru bicimde belirtebilirse sevinirim. 

nüfus yaşı mı beyin yaşı mı Besim bey?

Bence ikisi arasında da bir fark var
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı sütçü

• Üye
  • Yer: Konya - Rize
    • @yuruboyka
« Yanıtla #12843 : 03 Kasım 2014, 16:31:58 »
Ben Bojan yerine Bogdan'ın alınmasını ve 3 numara oynatılmasını mantıklı buluyorum. Çünkü geçen yıl Bojan'dan istenen hareketleri yapabiliyor ve istenen oyun tarzına sahip. Skorer 3 değil sanırım Obra'nın aradığı daha çok topla ilişkisi iyi olan ve pNr oynamayı iyi bilen bir oyuncu arıyordu. Sanırım bu takımın eksiği Calathes gibi oyunu düzenleyen ve savunma direnci olan bir guard. Onunla birlikte bu kırılganlık giderilebilirdi. Gelmemesi büyük şansızlık. 2 seviye atlatacağına inanıyorum. Heurtel bu tanıma uymuyor. Bu nedenle doğru transfer olmayacağına inanıyorum. Savunma direnci açısından alacağımız oyuncu çok önemli. Bu sezon oyuncu almamayı Heurtel'i almamaya tercih ederim.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12844 : 03 Kasım 2014, 16:54:22 »
Benim kafamın almadıgı nokta eger Hickman'ı Hoca 1 olarak aldıysa Hickman neden sikayet ediyor ya da isteksiz vs deniyor.Kemal Hoca'nın kadroya bakarsan sadece Calathes-Hickman degisikligi ile takım bu kadar mı fark ediyor.
Su ana kadar olan perf. bakarsan da Gudelock degil fazlalık en dogru tercih duruyor.Attıgı gozyası damlaları,bazen otomatige bagladıgı 3'lukler nerdeyse tek hucum silahı oldu.Keske 6 ay sonrayı goren bir kure olsa da 6 ay sonra da Hickman'ın perf. simdiden gorsek ben perf. degisecegini sanmıyorum.Ayrıca bazı arkadasların dedigi gibi Veysel 5 oynayabilecekse cekilsin isterim.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12845 : 03 Kasım 2014, 17:09:23 »
nüfus yaşı mı beyin yaşı mı Besim bey?

Bence ikisi arasında da bir fark var

Bu asamada nufus yasini ogrenme niyetindeyim :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12846 : 03 Kasım 2014, 17:13:00 »
Bu arada Teodosic Teodosic falan diyorduk ne oldu hoca yine Teodosic ten vazgeçip sadece Calathes i mi istedi bu yaz ben anlamıyorum cidden.
Ya niye bazı şeyleri anlamak istemiyorsun uğur . cidden merak ediyorum.
sana 50 kere yazdık sürecin ne olduğunu...
isim vermiyoruz veremiyoruz ama merak etme bizimde sohbet ettiğimiz insan( lar) bu işin içinde çalışan insanlar.
teo veya calathes ikilisinden 1 tanesi istemiş hoca Obradoviç salak adam değil . mevcut bütçenin ne olduğunu bilen birisi. iki oyuncuyu aynı anda alma ihtimalinin çok zor olduğunun farkındadır kendisi.
Teo ile görüşme yapılmış ama onun ve menajerinin istediği rakamları verilebilmesi ihtimal dahilinde bile değil . adam 3 milyon euro senelik bir kontrata imza attı. Cska daki gelişmeler de biraz bu transferde etkili oldu , belki de İtiodus oraya gitmese Teo daha düşük bir rakam telafuz edebilirdi...

Calathes mevzusu biliyoruz zaten Memphis adamın serbest bırakmadı.
huertel in de durumu aslında haziran ve temmuz aylarında böyle değildi. normalde klübünde kalacak ve sözleşme uzataktı ama 8nci ay ne olduysa klübü ile sözleşme uzatmadı ve takımından ayrılacağı konuşuldu...

hep söylüyorum herşey 2x2 = 4 etmiyor.
şunu anlamak cidden zor mu ?

bende eşşek gibi istiyorum bir adet pg alalımhatta keşke ihtimal olsa da Calathes olsa ...ama

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #12847 : 03 Kasım 2014, 17:20:49 »
Goudelock ve bogdan basından beri istenilen adamlardı bence.
Calathes ve teodosic istendi, alınamayınca/alınamayacagı anlasılınca pazarda acıkta kalmamak icin hickman alındı.

Bence işin özeti budur. Acıkcası basında cok mantıklıydı ama hickman özellikle hücumda (savunmadaki gayreti hosuma gidiyor) hayalkırıklıgı.
Ben herkesin bekledigi gibi 6-7 asistler beklemiyordum lakin maccabi bos kaldı mı effetmeyen adam bizde sut sokamıyor, anlamıyorum
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 17:21:11 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12848 : 03 Kasım 2014, 17:25:19 »
Yav abi orası öylede siz haziran ayı sonlarına doğru Calathes-Teo-Bogdan büyük olasılıkla bizde demediniz mi ? Şimdi ne olduda sadece Calathes ile ilgilendik diyorsunuz ?
evet ilk duyum geldiği zaman hem teo hemde calathes ile ilgilenildiğini biliyorduk ama öyle değilmiş..
ya teo yada calathes miş.
algıda sorunun var mı uğur ? sadece calathes ile mi ilgilendik diyoruz biz. TEO İLE GÖRÜŞÜLDÜ AMA ÜCRET SEBEBİYLE ANLAŞILAMADI DİYORUZ
İSTİYORSAN GİT İSMAİL ABİNE SOR BAKALIM NE DİYECEK ?

Kemal Erdem de yazdı.
hocanın ve gherardinhi 'nin planları aynen şu şekilde imiş...

Teoveya Calathes + ricky tamamlayıcı olarak..
gou zaten ciddi ciddi 4 5 ay her anlamda takip eilip alınan bir oyuncu..
bogdan olayı ise bojan'a bağlı bir trasnfermiş. bojan gitmese bogdan alınmayacakmış...
ismini öğrenemediğim bir NBA yıldızı ile görüşülmüş prensipte anlaşılmış ama sonradan ne olduysa oyuncu gelmekten vazgeçmiş ve sonra Vesely alınmış...
yani planlarda sekteye uğrayan pota altı için 1 oyuncu ve pg deki hamledir.
hatta Kalnietis ismi de geçmiş ama oyuncu boşta değil
biz istedik diye hatta paramız var diye her oyuncuyu alabileceğiz diye bir durum yok ....

Edit: büyük harf yazdım özür dilerim...
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 17:30:15 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #12849 : 03 Kasım 2014, 17:28:24 »
bu ismail abi kaan kural abi muhabbetleri çıkınca aklıma şu geliyor

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12850 : 03 Kasım 2014, 17:38:02 »
Abi ben bilmiyorum valla çokta takip etmedim. Sadece şunu net hatırlıyorum Teo-Calathes-Bogdan kesin bizde dediniz. Sadece hatırladıgım bu. İllaki transfer süreci bu. Her istediğin oyuncuyu alamazsın buna lafım yok..

Tamam İsmail abimle güzel bir çay eşliğinde bu konuyu masaya yatıracağız. Hem Mutlu Demir kalasının Krstic in nasıl kolunu kırdıgını sorucam kendisi koyu Karsıyakalı :)
İsmail Şenoş bundan 7 8 hatta 10 sene önce forumlarda yazan sağlanm Fenerbahçe'li bir kardeşimizdir. kendisi temiz yüzlü bir adamdır. ksk lı olmak zorunda takılabilir. ama fenerbahçe'lidir.
çay içerken selam söyle...
evet bu şekilde olacak diye duymuştuk yalan değil . ama ikisi de olmadı işte yapacak birşey yok ..

Çevrimdışı 78ers

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12851 : 03 Kasım 2014, 17:59:08 »
evet ilk duyum geldiği zaman hem teo hemde calathes ile ilgilenildiğini biliyorduk ama öyle değilmiş..
ya teo yada calathes miş.
algıda sorunun var mı uğur ? sadece calathes ile mi ilgilendik diyoruz biz. TEO İLE GÖRÜŞÜLDÜ AMA ÜCRET SEBEBİYLE ANLAŞILAMADI DİYORUZ
İSTİYORSAN GİT İSMAİL ABİNE SOR BAKALIM NE DİYECEK ?

Kemal Erdem de yazdı.
hocanın ve gherardinhi 'nin planları aynen şu şekilde imiş...

Teoveya Calathes + ricky tamamlayıcı olarak..
gou zaten ciddi ciddi 4 5 ay her anlamda takip eilip alınan bir oyuncu..
bogdan olayı ise bojan'a bağlı bir trasnfermiş. bojan gitmese bogdan alınmayacakmış...
ismini öğrenemediğim bir NBA yıldızı ile görüşülmüş prensipte anlaşılmış ama sonradan ne olduysa oyuncu gelmekten vazgeçmiş ve sonra Vesely alınmış...
yani planlarda sekteye uğrayan pota altı için 1 oyuncu ve pg deki hamledir.
hatta Kalnietis ismi de geçmiş ama oyuncu boşta değil
biz istedik diye hatta paramız var diye her oyuncuyu alabileceğiz diye bir durum yok ....

Edit: büyük harf yazdım özür dilerim...

Abi o zaman yanlış anlamadıysam ilk başta 7 yabancılı bir plan mı yapılmış?
teo/calathes
hickman
goudeluck
bojan/bogdan
bjelica
nba'den gelecek oyuncu/vesely
zoric

Eger öyleyse, şu an konuşulan heurtel/hickman takasından ziyade hocanın gönlünde hickman'ı tutup ayrıca 1 guard almak var herhalde

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12852 : 03 Kasım 2014, 18:00:43 »
Hocam sana Türkiye nin sportando su diyorlar ne dersiniz????
My name is ismail.. ismiil Şenol and ı
 am very happy with this....
asdffghjklşşii
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 18:01:08 Gönderen: murat kaya »
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12853 : 03 Kasım 2014, 18:00:56 »
Fenerbahçeli evet bunu çok iyi biliyorum. Bu arada kendisi gerçekten azimle bilgi birikimle bu noktalara geldi. Transfer konusunda tek güvendiğim kişi İsmail. Ve bu adam Heurtel-Hickman takası var diyorsa sonuna kadar güveniyorum.

Ben de guveniyorum, varim: http://i.imgur.com/xVzmM.jpg

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12854 : 03 Kasım 2014, 18:24:52 »
ABD'li guard istememesi normal.Pana zamanlarında Avrupadaki guard/oyuncu havuzu ile oynanan sistemler ile şimdiki farklı sistemlerdir,düzenlerdir.Ayrıca elinde Spanoulis,Diamantidis,Jasikevicius geçmiş biri olarak istememesi normal.