Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970279 defa)

0 Üye ve 72 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12855 : 03 Kasım 2014, 18:33:15 »
FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12856 : 03 Kasım 2014, 18:54:55 »
78ers
değerli kardeşim hoca nin pg isteisteği belli 
ama boşta bizim istediğimiz tarzda hatta hocanın istediği tarzda  cok oyun kurucu yok.
Ama ilk fırsatta  pg alınacağını düşünüyorum ama kim olur nasıl olur ne zaman olur..

Uğur

Ismail senol duyum almıştır ve bu buyuj ihtimalle doğrudur
Sonuçta kararı biz vereceğiz
Şube ricky tutmak ve oyuncu almak isterse ve uygun şartlar oluşursa bu transfer olur. Hemde takas yapmadan olur
şimdi boz böyle olunca ismail Şenol yalancı min diyeceğiz tabiki Hayır.  Sen dersin ama biz demeyiZ.
her duyulan haber olmuyor hsber doğru olabiliyor ama içinde insan faktörü olacak her durumda %100 kesinlik faktörü olmaz.
Bak emilano benim cep telefonundan görüştüğümüz dostumdur. Ama o da herseyi bilecek diye bir durum yok.
Mayis sonu utkan bana "cem abi kleiza %99 milano ya gidecek "dedi. Bende emilano ya dostum kleiza milano ya geliyor dedim. Imkansi dedi milabo da öyle bütçe yok dedi...
Sonuç  kleiza Mersin idman yurdun da oynamıyor... ;)
Derdimizi anlatabildik umarım

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #12857 : 03 Kasım 2014, 19:14:15 »
bu ismail abi kaan kural abi muhabbetleri çıkınca aklıma şu geliyor

http://youtu.be/0CcfouEe7PU?t=27s
Yahu ne adamlarsınız, nerden bulursunuz akşam akşam koptum  ;D
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #12858 : 03 Kasım 2014, 19:17:06 »
78ers
değerli kardeşim hoca nin pg isteisteği belli 
ama boşta bizim istediğimiz tarzda hatta hocanın istediği tarzda  cok oyun kurucu yok.
Ama ilk fırsatta  pg alınacağını düşünüyorum ama kim olur nasıl olur ne zaman olur..

Uğur

Ismail senol duyum almıştır ve bu buyuj ihtimalle doğrudur
Sonuçta kararı biz vereceğiz
Şube ricky tutmak ve oyuncu almak isterse ve uygun şartlar oluşursa bu transfer olur. Hemde takas yapmadan olur
şimdi boz böyle olunca ismail Şenol yalancı min diyeceğiz tabiki Hayır.  Sen dersin ama biz demeyiZ.
her duyulan haber olmuyor hsber doğru olabiliyor ama içinde insan faktörü olacak her durumda %100 kesinlik faktörü olmaz.
Bak emilano benim cep telefonundan görüştüğümüz dostumdur. Ama o da herseyi bilecek diye bir durum yok.
Mayis sonu utkan bana "cem abi kleiza %99 milano ya gidecek "dedi. Bende emilano ya dostum kleiza milano ya geliyor dedim. Imkansi dedi milabo da öyle bütçe yok dedi...
Sonuç  kleiza Mersin idman yurdun da oynamıyor... ;)
Derdimizi anlatabildik umarım

Abi mersin idman yurduna vurmasan iyiydi :D

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #12859 : 03 Kasım 2014, 20:03:40 »
Bence piyasada huertelden daha iyi işimizi görecek bir adam yok.
Buna gelecek senesi de dahil.

Calathes dönse bile panathinaikosa gidecektir, hele bizim hoca ayrılırsa buraya hiç gelmez

Hackett yaptıgımız hatayı yapmayıp huerteli kapmak lazım. Sene sonu salca olunacaktır o adama. Huertasın sözlesme bitiyorsa, barcelona banko damlar.

Huertelden daha iyi kimi alabiliriz ki ?

Hickman huertel takası iki taraf icin de sahane gibi duruyor.
Sene sonu dunstonın sözleşme bitiyor pivot olarak direk salca olunulmalı.

bir de 3 numaraya kinsey tadında biri lazım
eski dostu biraz takip ettim de baya baya faydalı. James white.

huertel goudelock bogdanovic white vesely bjelica (kalacagı süpheli) dunston
fena durmuyor
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 20:06:25 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12860 : 03 Kasım 2014, 20:36:01 »
grup vitamin ismail(kemalköy)
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12861 : 03 Kasım 2014, 21:04:28 »
Bir şey soracağım sen beni dava edecektin ne oldu?

Bekliyorum.. Zevkle ve hasretle..
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 21:04:44 Gönderen: Utkan Şahin »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12862 : 03 Kasım 2014, 21:11:33 »
Gerek yok lütfen beni mahkemeye ver.. Orada konuşalım.. Paran yoksa mahkeme masraflarını ben karşılarım çekinme..

Buradan hadi git.. Heurtel'i al gel bakalım.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 21:12:03 Gönderen: Utkan Şahin »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12863 : 03 Kasım 2014, 21:25:26 »
Herhangi bir nokta da annene küfür etmediğim için bu laflar beni ilgilendirmiyor... Çok da umrumda değil git başkasına ağla..

Söz konusu olarak ta ister goy goy ister başka bir şey umrumda değil açıkçası... 2-3 gündür zaten yazım şeklinden rahatsızlık var.. Senin Baydar olmadığını bilmeden önce seni uyardım..

Senin yerinde olsam bu kadar insan beni bir şekilde ciddiye almıyor, dalga geçiyor ise bir sebebi vardır diye düşünürdüm. Hatayı kendimde arardım.

İnsanların kendini bu kadar masum görmesi iyi bir şey değildir. Sevgili 42 numara..
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 21:28:09 Gönderen: Utkan Şahin »

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #12864 : 03 Kasım 2014, 22:04:18 »
O zaman tekrar deneyelim. Panathinaikos kimi yetiştirmiş en son? Ekol olmak için illa ki oyuncu yetiştirmek gerekmiyor demek istedim ben de. Ayrıca dedim ki, "mevzunun otoritesi gibi cümleler kurunca da epey itici oluyor".

İtici gelmiş ya da gelmemiş. Bildiklerimi anlatmak için imla kurallarından, güzel Türkçe kullanmaktan vazgeçemem. Altyapılardan nadir de olsa yıldız çıkabilir. Bu beceri demek değildir. Ayrıca yetiştirmek ile altyapılardan en iyilerini transfer edip kadroya eklemek aynı şey değil. Kenan Sipahi'yi yetiştirmiş olmuyoruz mesela.

Pana her sene aynı sistemi oynamıyor.

Charalampopoulos'u Pana mı yetiştirdi mesela? Arsenal de bu yolda gidiyor. Sivrilmiş ve temel eğitimini tamamlamış genç oyuncuları alıp kadroya ekliyor. Çünkü altyapılardan 15-20 yılda belki bir yıldız çıkabilir.

Charalampopoulos Egaleo'dan, Bochoridis Aris'ten, Giankovits Panionios'tan, Fotsis Ilisiakos'tan, Pappas Panellinios'tan, Mavrokefalidis PAOK'tan, Diamantidis Iraklis'ten, Koniaris PAOK'tan, Diamantakos Spartiatikos'tan. Gerçekten hepsini kendi yetiştirmiş. Büyük başarı.

Temel eğitimini alsın, sivrilsin. Sonra sen para öde, altyapıdaki son 1-2 yılı sende geçirsin. Sonra yetiştirdim diye havan olsun ne güzel. Takımlar artık hemen hemen her ülkede böyleler.

Ekol sistem demektir, ki sisteme oyuncuyu monte etmen için yetiştirmen, sisteme aykırı alışkanlıklarını, sivriliklerini törpülemen gerekir. Gene döndük başa.
Belirli bir yaştan sonra kimsenin vasıflarını değiştiremezsin. Zorlarsan da ters etki yapar. Her sene gidenin yerine aynı tarz oyuncu bulamazsın. Ekol manası her zaman aynı sisteme özgü aynı tip oyuncu yaratabilmektir. Böylece sistem sonsuz döngüde devam eder.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 22:36:45 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #12865 : 03 Kasım 2014, 22:29:29 »
Bakın arkadaşlar benım twitterden yaptıgım çoğu şey goy goydan ibaret. Siz bunları ciddiye alıp anneme aileme küfür ediyorsanız yada o küfür edenleri destekliyorsanız bu kımseye yakışmaz.

Twitter benım özel alanım. Bu alanımda kımseye küfür etmediğim saygısızlık yapmadıgım sürece her türlü goygoyu yapabilirim. Buna kımse karısamaz. Benım yaptıgım goygoyları ciddiye alıp anneme küfür eden varlıkta insan olamaz. Bunu da kabul etmek lazım..

Bir diğer mesele. Ben temmuz-ağustos-eylülden beri takım hala eksik En az 2 transfer gerekiyor diye bir twit atmıstım. İlker Üçlere. Oda bana takımın transfere değil zamana ihtiyacı oldugunu söylemiştim.

Ve bi cok kişi retweed falan yapıp benı asalıgamıstı.

Ben bildiklerimi gördüklerimi söylerim. Bende demiştimki abicim ne Hickman ne Bogdan oyun kuramaz. Eğer transfer yapmaksak sene sonunda Kenan-Berk e yine kalırız demiştim..

Ve o zamandan bu zaman hala gördüklerimi dile getiriyorum.. Ve ( İlker Üçler abim çok severim kendisini bu konuda benden sonunda özür de diledi hakkını yemeyeyim )

Ama bir çok kez küfürler tehtitler duymaktan ben bıktım. Ama hala diyorum. Takıma oyun kurabılen gard gerek. Gard gerek.

Hickman 1 numarada oynadıgı sürece geçen seneki Bo dan farkı kalmaz. Hickman ın kariyeri zedelenir bizimde paralar çöpe gider...

Son 5 senede aşağı yukarı bu takım 150-200 trilyon para harcadı. Lig şampiyonluklarını saymazsak.. Bu kadar büyük yatırımların karsılıgı olarak avrupada ne başarımız var sorarım size ?

En son tam oyun kurabilen gardımız devre arası zorla getirilen Saras tı. Ogünden beri hala oyun kurucu dememize rağmen bize oyun kurucu layık görmeyen başta Nedim karataş , Ahmet Özokur , Kemal bey , Spahja , Pianiagiani ve son olarak Obradovic e tesuflerımı iletiyorum. Yeter artık !!!!!

"İlker Üçler abim çok severim kendisini bu konuda benden sonunda özür de diledi hakkını yemeyeyim."  Bu dediginin manasi, Ilker Ucer'in takima inanmadigi; umudu kestigi manasina gelir.  Eger dedikleri ciddiye alinan biri olsaydin, onu bayagi zan altinda birakan bir iddia olurdu.  Umarim farkidnasindir. 
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 22:29:46 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #12866 : 03 Kasım 2014, 23:01:50 »
İtici gelmiş ya da gelmemiş. Bildiklerimi anlatmak için imla kurallarından, güzel Türkçe kullanmaktan vazgeçemem. Altyapılardan nadir de olsa yıldız çıkabilir. Bu beceri demek değildir. Ayrıca yetiştirmek ile altyapılardan en iyilerini transfer edip kadroya eklemek aynı şey değil. Kenan Sipahi'yi yetiştirmiş olmuyoruz mesela.

Pana her sene aynı sistemi oynamıyor.

Charalampopoulos'u Pana mı yetiştirdi mesela? Arsenal de bu yolda gidiyor. Sivrilmiş ve temel eğitimini tamamlamış genç oyuncuları alıp kadroya ekliyor. Çünkü altyapılardan 15-20 yılda belki bir yıldız çıkabilir.

Charalampopoulos Egaleo'dan, Bochoridis Aris'ten, Giankovits Panionios'tan, Fotsis Ilisiakos'tan, Pappas Panellinios'tan, Mavrokefalidis PAOK'tan, Diamantidis Iraklis'ten, Koniaris PAOK'tan, Diamantakos Spartiatikos'tan. Gerçekten hepsini kendi yetiştirmiş. Büyük başarı.

Temel eğitimini alsın, sivrilsin. Sonra sen para öde, altyapıdaki son 1-2 yılı sende geçirsin. Sonra yetiştirdim diye havan olsun ne güzel. Takımlar artık hemen hemen her ülkede böyleler.

Ekol sistem demektir, ki sisteme oyuncuyu monte etmen için yetiştirmen, sisteme aykırı alışkanlıklarını, sivriliklerini törpülemen gerekir. Gene döndük başa.
Belirli bir yaştan sonra kimsenin vasıflarını değiştiremezsin. Zorlarsan da ters etki yapar. Her sene gidenin yerine aynı tarz oyuncu bulamazsın. Ekol manası her zaman aynı sisteme özgü aynı tip oyuncu yaratabilmektir. Böylece sistem sonsuz döngüde devam eder.
E, kendi kendinizi tekzip ediyorsunuz diyorum işte? Siz yetiştirmiyorsunuz ama yaptığınız o net(!) tanımda öyle olması gerektiği yazıyor. Sonra kıvırıyoruz, başka altyapıdan alsak da olur falan. Yani aslında, meselenin özü şu: İstediğiniz kadar düzgün Türkçeyle yazın, bu oyunun kitabını babanız yazmış gibi kesin, net cümleler kuramazsınız. Bu kadar basit. Doğru tekmiş gibi yazıyorsunuz, sonra tartışma çıkıyor. Siz kimsiniz ki ekolün, onun, bunun tanımını dikte ediyorsunuz? Sorumuz bu. Hangi sıfatla? Güzel Türkçe başka şey, Emir cümleleriyle, kesin yargı ifadeleriyle tartışmaya girmek başka.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #12867 : 03 Kasım 2014, 23:03:53 »
Bakın arkadaşlar benım twitterden yaptıgım çoğu şey goy goydan ibaret. Siz bunları ciddiye alıp anneme aileme küfür ediyorsanız yada o küfür edenleri destekliyorsanız bu kımseye yakışmaz.

Twitter benım özel alanım. Bu alanımda kımseye küfür etmediğim saygısızlık yapmadıgım sürece her türlü goygoyu yapabilirim. Buna kımse karısamaz. Benım yaptıgım goygoyları ciddiye alıp anneme küfür eden varlıkta insan olamaz. Bunu da kabul etmek lazım..

Bir diğer mesele. Ben temmuz-ağustos-eylülden beri takım hala eksik En az 2 transfer gerekiyor diye bir twit atmıstım. İlker Üçlere. Oda bana takımın transfere değil zamana ihtiyacı oldugunu söylemiştim.

Ve bi cok kişi retweed falan yapıp benı asalıgamıstı.

Ben bildiklerimi gördüklerimi söylerim. Bende demiştimki abicim ne Hickman ne Bogdan oyun kuramaz. Eğer transfer yapmaksak sene sonunda Kenan-Berk e yine kalırız demiştim..

Ve o zamandan bu zaman hala gördüklerimi dile getiriyorum.. Ve ( İlker Üçler abim çok severim kendisini bu konuda benden sonunda özür de diledi hakkını yemeyeyim )

Ama bir çok kez küfürler tehtitler duymaktan ben bıktım. Ama hala diyorum. Takıma oyun kurabılen gard gerek. Gard gerek.

Hickman 1 numarada oynadıgı sürece geçen seneki Bo dan farkı kalmaz. Hickman ın kariyeri zedelenir bizimde paralar çöpe gider...

Son 5 senede aşağı yukarı bu takım 150-200 trilyon para harcadı. Lig şampiyonluklarını saymazsak.. Bu kadar büyük yatırımların karsılıgı olarak avrupada ne başarımız var sorarım size ?

En son tam oyun kurabilen gardımız devre arası zorla getirilen Saras tı. Ogünden beri hala oyun kurucu dememize rağmen bize oyun kurucu layık görmeyen başta Nedim karataş , Ahmet Özokur , Kemal bey , Spahja , Pianiagiani ve son olarak Obradovic e tesuflerımı iletiyorum. Yeter artık !!!!!
Sen oyun kurucu dedin diye katalog bırakmaları lazımdı evine, olamamış, ne yapalım? Kısmet değilmiş. En iyisi ne yap biliyor musun? Al o goygoyunu da, uza. Twitter'dan devam et.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #12868 : 03 Kasım 2014, 23:17:17 »
E, kendi kendinizi tekzip ediyorsunuz diyorum işte? Siz yetiştirmiyorsunuz ama yaptığınız o net(!) tanımda öyle olması gerektiği yazıyor. Sonra kıvırıyoruz, başka altyapıdan alsak da olur falan. Yani aslında, meselenin özü şu: İstediğiniz kadar düzgün Türkçeyle yazın, bu oyunun kitabını babanız yazmış gibi kesin, net cümleler kuramazsınız. Bu kadar basit. Doğru tekmiş gibi yazıyorsunuz, sonra tartışma çıkıyor. Siz kimsiniz ki ekolün, onun, bunun tanımını dikte ediyorsunuz? Sorumuz bu. Hangi sıfatla? Güzel Türkçe başka şey, Emir cümleleriyle, kesin yargı ifadeleriyle tartışmaya girmek başka.

Her yerde yetenekli oyuncu yok. Yetiştiren satıyor. Onlar da kısa sürede çok para ödeyenlere dağılıyor. En başından beri seçeni de para getirir, oynayanı da para getirir, yöneteni de para getirir diyorum. Para, para, para.

Bunun neresi tekzip?

Her zaman gidenin yerine aynı tarz oyuncu bulma ihtimalin yoksa düzeni nasıl devam ettireceksin? Yetiştirdiğin oyuncuyu zamanında istediğin gibi yontarsın ve altyapı düzenli aynı tarz oyuncu yetiştirir demek. 17-18 yaşında gelen oyuncuyu yontamayabilirsin zaman zaman. Normaldir. Olması gereken karma sistem ama ağırlık hâlâ toplama yetenekler olmamalı. Ek olarak oyuncunun potansiyeli 17-18 yaşında belli olur. Zaten ondan sonrası rekabete dönüyor.

« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 23:25:40 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #12869 : 03 Kasım 2014, 23:32:13 »
Her yerde yetenekli oyuncu yok. Yetiştiren satıyor. Onlar da kısa sürede çok para ödeyenlere dağılıyor. En başından beri seçeni de para getirir, oynayanı da para getirir, yöneteni de para getirir diyorum. Para, para, para.

Bunun neresi tekzip?

Her zaman gidenin yerine aynı tarz oyuncu bulma ihtimalin yoksa düzeni nasıl devam ettireceksin? Yetiştirdiğin oyuncuyu zamanında istediğin gibi yontarsın ve altyapı düzenli aynı tarz oyuncu yetiştirir demek. 17-18 yaşında gelen oyuncuyu yontamayabilirsin zaman zaman. Normaldir. Olması gereken karma sistem ama ağırlık hâlâ toplama yetenekler olmamalı. Ek olarak oyuncunun potansiyeli 17-18 yaşında belli olur. Zaten ondan sonrası rekabete dönüyor.
Ekol olmak ve oyuncu yetiştirmek ile alakalı ilk yazdığınız kısma bakın. Göreceksiniz ki o net olarak yaptığınız tanımın içinde net olarak oyuncu yetiştirme kısmı var. İşte orada tekzip. Ben de buna istinaden dedim ki Pao gibi Siena gibi takımlar oyuncu yetiştirmeden de ekol olabiliyorlar. Dolayısıyla da bu iddiaları kanunmuş gibi net yargı cümleleriyle ortaya koymayın, en azından sizin fikriniz olduğunu bilelim. Ama olmadı. Bir de üstüne güzel Türkçeden bahsettiniz ki konuyla alakası yok. Durum bu yani, en açık haliyle.