Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970526 defa)

0 Üye ve 88 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12945 : 07 Kasım 2014, 21:11:50 »
valla Heurtel'in gelip Baskonia'da ki gibi oynayabileceğini sanmıyorum. Sene sonu free'ye çıkacak adama buy out vermenin mantığı yok
E kimi alacaksin? Gecen sene boyout vermedin, teoyu almadın da noldu, paçavra olduk ikinci turda. Yok almayalim, Bir seneyi daha es gecelim, Sipahi'yi kazanalım mı diyosun?

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12946 : 07 Kasım 2014, 21:15:59 »
Adamı alırız almayız.Sube bilir.Ama bu adamlar belesi sevmiyorlar anladııgm kadarıyla en kotu Ocaga birine satarlar.Ocak'ta da sakatlık,verim vermeyen oyuncular olur.Almak daha da zor olabilir.Ayrıca buy-out bize yabancı bir kavram degil,bırak buy-out'u gonderirken bile para veriyoruz.
Gelir de tutarsa 25 yasında adam 5-6 sene seni goturur.

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
  • Yer: istanbul-sarajevo
« Yanıtla #12947 : 07 Kasım 2014, 21:20:15 »
E kimi alacaksin? Gecen sene boyout vermedin, teoyu almadın da noldu, paçavra olduk ikinci turda. Yok almayalim, Bir seneyi daha es gecelim, Sipahi'yi kazanalım mı diyosun?

Heurtel bu takıma etki eder mi eder , ama Baskonia'da ki gibi domine edemez. Top16ya kadar da oynatamayacaksın alacağın nedir Heurtel'den topu yönlendirecek 8 10 sayı 5-6 asist yapacak ve sen bunun için buy out ödeyeceksin Heurtel'e eşek yükü ile para ödeyeceksin vs vs. Git anlaş şimdiden kardeşim sen bu seneyi Baskonia'da tamamla seneye de bizdesin de. Heurtel için harcamaya çalıştığın adam buy out ödeyip aldığın Final MVP'si Hickman mı olacak ? Konuşulan ihtimal üzerine söylüyorum 1 milyon Hickman'a verdin Hickman'ı göndermek için 400 500 daha vereceksin Baskonia'ya üstüne bir de Heurtel'e en az 1 milyon vereceksin , abi çok afederesin ama Avrupa'daki menejerlere kardeş benim elimde 2,5 milyon euro var bana guard bulun de  sana Heurtel'den daha iyisini bulur getirirler.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2014, 21:21:01 Gönderen: furkanzengin »
Naprijed Zmajevi Naprijed Bosno

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #12948 : 07 Kasım 2014, 21:46:09 »
Hickmana 1 milyonu pesin mi verdik ?
adamı takas ediyoruz, üstüne nasıl 1 milyon veriyoruz.

hickmasız 1 milyon versek Laboral istanbula kadar getirir. Fiyatları ucurmanın anlamı yok..

Ver Lester'e, yaz deftere

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12949 : 07 Kasım 2014, 21:49:23 »
2.5m avro da olsa yok iste Bo 1.6m bonservis, 2-2.5 da kendi almıstır,Jackson,Hickman toplasan en az 5 yapar.
Adamlar 500-600 e verir diye dusunuyorum.Yok biz 2m falan isteriz diyorlarsa tabii olmaz.

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
« Yanıtla #12950 : 07 Kasım 2014, 21:57:26 »
Hickmana 1 milyonu pesin mi verdik ?
adamı takas ediyoruz, üstüne nasıl 1 milyon veriyoruz.

hickmasız 1 milyon versek Laboral istanbula kadar getirir. Fiyatları ucurmanın anlamı yok..

sonuçta buy out ödedin mi ödedin o buy out'u çöpe atıp üstüne bir de aldığı maaşın yarısını ödemeye devam ediyorsun. konuşulan rakam bu :) ve evet sen 1 milyon versen de Laboral vermiyor çünkü dertleri Heurtel'i kaybetmek değil o zaten gitti. İş giderken yerine birini koyabilmek dertleri o o yüzden de direkt nakite hayır diyorlar.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #12951 : 07 Kasım 2014, 22:00:12 »
Heurtel bu takıma etki eder mi eder , ama Baskonia'da ki gibi domine edemez. Top16ya kadar da oynatamayacaksın alacağın nedir Heurtel'den topu yönlendirecek 8 10 sayı 5-6 asist yapacak ve sen bunun için buy out ödeyeceksin Heurtel'e eşek yükü ile para ödeyeceksin vs vs. Git anlaş şimdiden kardeşim sen bu seneyi Baskonia'da tamamla seneye de bizdesin de. Heurtel için harcamaya çalıştığın adam buy out ödeyip aldığın Final MVP'si Hickman mı olacak ? Konuşulan ihtimal üzerine söylüyorum 1 milyon Hickman'a verdin Hickman'ı göndermek için 400 500 daha vereceksin Baskonia'ya üstüne bir de Heurtel'e en az 1 milyon vereceksin , abi çok afederesin ama Avrupa'daki menejerlere kardeş benim elimde 2,5 milyon euro var bana guard bulun de  sana Heurtel'den daha iyisini bulur getirirler.

F4'te mvp Hickman değildi yanılmıyorsam. Bana kalsa zaten sene başında Gou ve Bogdan'ın yanına asıl verimliliği 2 numara olan Hickman'ı kesinlikle düşünmezdim. Bir de katkı alamadıktan sonra mvp olsa ne faydası var bana. Yıllardır o 1-2 milyonun hesabı yüzünden, yapılmayan tek bir takviye yüzünden bayan baskette ne F4ler belki de ne şampiyonluklar gitti.
Başında avrupanın en iyisi var, salonun 10000 çekiyor. Bir zahmet alıver koçunun istediği adamları.
Bugün 3 milyar dolara bir çırpıda şirket satın alan bir sponsorun var senin. Hala 1-2 milyon hesabı yapıyoruz. O zaman bunca yatırım neden yapıldı. Huertel gelecek dertler bitecek demiyorum ben ama takımda şu anda bariz bir organizatör eksiği var ve Huertel de bu boşluğu şu dönemde doldurabilecek bir isim. Ne kadar doldurur, ne kadar fayda verir, gelirse görürüz. Tartışırız.
Daha iyisini bulabiliyorlarsa da alsınlar. Kimse hayır demez herhalde. 

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #12952 : 07 Kasım 2014, 22:02:36 »
sonuçta buy out ödedin mi ödedin o buy out'u çöpe atıp üstüne bir de aldığı maaşın yarısını ödemeye devam ediyorsun. konuşulan rakam bu :) ve evet sen 1 milyon versen de Laboral vermiyor çünkü dertleri Heurtel'i kaybetmek değil o zaten gitti. İş giderken yerine birini koyabilmek dertleri o o yüzden de direkt nakite hayır diyorlar.

Ben de diyorum ki,
Adamlar sene sonu beleşe gidecek adamı, 1 milyondan az bir fiyata takasla bırakırlar.

hickman + 1 küsür milyonu su kontrat durumunda kimse laborala vermez. Kandırmasınlar adamı :D

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #12953 : 07 Kasım 2014, 22:13:02 »

Hickman buyout odemedik kurduğun denklem absürd

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
« Yanıtla #12954 : 07 Kasım 2014, 22:19:12 »
Ben de diyorum ki,
Adamlar sene sonu beleşe gidecek adamı, 1 milyondan az bir fiyata takasla bırakırlar.

hickman + 1 küsür milyonu su kontrat durumunda kimse laborala vermez. Kandırmasınlar adamı :D

anlaşamadık :) hickman'a verdiğin bonservis yanacak ( 1 milyon diyelim ) üstüne maaşının bir kısmını ödeyeceksin ( 400 bin diyelim ) + Heurtel'e ödeyeceksin ( 1 milyon diyelim ) = 2.4  m yani şu hamlenin sana toplam maliyeti bu. Hickman + 1 milyon değil

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12955 : 07 Kasım 2014, 22:33:12 »
Hickman'a bonservis ya da buy out verilmemis ki, 1m dolar mı ne kadarsa maası var.Ya misal 600bin verirsin alırsın Huertel'i ya da 300 verip, 300-400 de maasını odersin.Herhalikarda sana maliyeti bu civarlarda olur.
Ama yok adamlar 1m dolar Huertel'e buy out,700 de Hickman maasını ode derse almazsın.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #12956 : 08 Kasım 2014, 01:29:02 »
anlaşamadık :) hickman'a verdiğin bonservis yanacak ( 1 milyon diyelim ) üstüne maaşının bir kısmını ödeyeceksin ( 400 bin diyelim ) + Heurtel'e ödeyeceksin ( 1 milyon diyelim ) = 2.4  m yani şu hamlenin sana toplam maliyeti bu. Hickman + 1 milyon değil

hickmana bonservis vermedik adam bosa cıktı öyle geldi.

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12957 : 08 Kasım 2014, 02:28:42 »

Ben top 16dan önce Nbadan uygun oyuncu olacaktır diye düşünüyorum. Aynı geçen sene Udrih'in önerilmesi gibi. Ha olmadı o zaman Heurtel'e mecburuz almak şart

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12958 : 08 Kasım 2014, 04:01:43 »
Goudelock konusunda onu klasik Amerikalılara benzetmemek lazım.. Evet dün kontrol çıktı deniliyordu.. Bu bence bilerek yapılmış bir olay.. Şöyle anlatayım..

Koçun planı net bir şekilde Barcelona'nın yumuşak uzunlarına karşı kurmaktı. Hatta yanlış hatırlamıyorsam maça Goudelock'suz başladı.. Bu planda gayet güzel ve net bir şekilde işledi.. Ancak 2. yarı da Barcelona'nın buna önlem alacağını düşünen koç bir tane kısa skorer çıkartmak istedi.. Maçta Gou ilk yarıyı kötü geçirse de form ve yetenek açısında bu plana en yakın isim.. Bunun için de bence koç Gou'ya bilerek bu alanlara açtı.. Ki farkındaysanız Koç bu sürede ne bir mola aldı. Ne de oyundan Gou'yu yoruluncaya kadar aldı.. Koçun kendisi direk bunu istedi..

Gou üzerinden genel olarak yapılanan yorumlara katılmıyorum. Şuan roller hala oturmadığı için Gou ya çok kalmış gözüküyoruz. Normal bir takım da koç zaten Gou'yu ayarlar.. Bunu geçen sezon Kazan da gayet net bir şekilde gördük.

Savunma zaafları çok sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Tarihte ilk defa savunma zafiyetini olan bir kısayla oynayan takım biz değiliz. Zaman içerisinde bazı küçük oynamalarla bu sorun çözülür..

Heurtel konusuna gelirsek geçen gün söyledim. Laboral 500 u kesin istiyor.. Hickman'sız da Hickman'lı da istiyor.. Sadece diyor ki istiyorsan seni Hickman'ın kontratının %70 den kurtarabilirim.. Sende %30 verirsin diyor..

Amerika dan bir guard ihtimali de bence çok az.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12959 : 08 Kasım 2014, 13:07:33 »
Zaten abd den lim gelecek ki. Bence öyle bir ihtimal yok gibi bişey...
laboral in Tek derdi 7 ay sonra serbest kalacak olan Heurtel den 500 bin kazanmak zaten şu an laboral in en iyisi adam. Normalde zor bırakırlar
HaBaBaM GüM GüM GüM