Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970521 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13185 : 20 Kasım 2014, 10:10:31 »
eski kim var oyun kurucumuz merak ettim alınabilecek geri bo'yu eledikten sonra...
ukic ve jerrels...

baska aklıma gelmiyor...

hani ukic buyuk sorumluluk almz ise olur mu diye dusunuyorum...olmayacak is degil..gecici bile olsa cozum olabilir..
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2014, 10:13:09 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #13186 : 20 Kasım 2014, 10:11:53 »
Eski Oyuncu? Pek olası değil.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13187 : 20 Kasım 2014, 10:21:46 »
Solomon olmasın :)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #13188 : 20 Kasım 2014, 10:27:27 »
Sarışın Kurt geri mi dönüyor?

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #13189 : 20 Kasım 2014, 10:29:02 »
Solomon olmasın :)

Solomon olursa Kadayıf işine de el attık demek olur...

Kinsey i falan almayak abi 3 numero ya
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13190 : 20 Kasım 2014, 10:30:36 »
Solomon olursa Kadayıf işine de el attık demek olur...

Kinsey i falan almayak abi 3 numero ya
vallaha murat sakatlık sorunları çok var yoksa ben Kinsey i çok severim . çok yürekli adam iyi savunmacı tam tempo oyuncusu herşey yapar ama işte o kafadan sakatlık mevzusu can sıkıcı...
vallaha bilemiyorum pg mi alırız başka kısa mı alırız ne yaparız alır mıyız
önce bi Allah ın izniyle top 16 yapalım da gerisi kolay diye düşünüyorum

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #13191 : 20 Kasım 2014, 11:08:08 »
eski kim var oyun kurucumuz merak ettim alınabilecek geri bo'yu eledikten sonra...
ukic ve jerrels...

baska aklıma gelmiyor...

hani ukic buyuk sorumluluk almz ise olur mu diye dusunuyorum...olmayacak is degil..gecici bile olsa cozum olabilir..
Uros Tripkovic derdim ama basketbolu birakti adam.

Saka bir yana eski benim de aklima oyuncu gelmedi su kadro yapisinda gerekebilecek. He eski herhangi bir oyuncuyu sececeksek Sefalosha da gelsin Bogdan'i yeni Diamantidis yapariz :)
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Kemal Yılmaz

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #13192 : 20 Kasım 2014, 11:33:42 »
ukic ve jerrels...

baska aklıma gelmiyor...

Kendini geliştiren eski oyuncu dedi. Jerrells'ı kastetti herhalde.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13193 : 20 Kasım 2014, 12:25:43 »
Kendini geliştiren eski oyuncu dedi. Jerrells'ı kastetti herhalde.
tam Ukiç diyecektim ki kendisini geliştiren deyince sustum :)
Ukiç ilk senesinde kendisini çok sevmiş sonrasında çok sövmüş bir adam olarak , gelebilme ihtimali olan pg ler arasında mantıklı gibi duruyor. her türlü rick barındırdığı da kesin ama en azından sıze savunma olarak katkı verir.
Pao günleri ona birşeyler kattı mı katmadı mı yorum yapmayacağım...
Curtis filan olma ihtimali %0 bile değil bence :)

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #13194 : 20 Kasım 2014, 13:01:51 »
damir geri dönüyormuş.. :) valla acıkcası dogru olmadıgını umuyorum cunku hiç bi eski oyuncumuzun dönmesini istemem bojan hariç :)
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #13195 : 20 Kasım 2014, 13:39:32 »
tam Ukiç diyecektim ki kendisini geliştiren deyince sustum :)
Ukiç ilk senesinde kendisini çok sevmiş sonrasında çok sövmüş bir adam olarak , gelebilme ihtimali olan pg ler arasında mantıklı gibi duruyor. her türlü rick barındırdığı da kesin ama en azından sıze savunma olarak katkı verir.
Pao günleri ona birşeyler kattı mı katmadı mı yorum yapmayacağım...
Curtis filan olma ihtimali %0 bile değil bence :)
Maccabi deplasmaninda mac aldi gecen (izlemedim), ama baski altinda o da sacmalayabilitesi yuksek bi arkadasimizdi.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #13196 : 20 Kasım 2014, 13:45:24 »
Bence kavramları bir birine karıştırarak en büyük hatayı baştan yapıyoruz.

Hatalı transfer ile kötü transferi aynı şey gibi göremeyiz. Örnekler üzerinden gidelim:

Zoric transferi

Bize gelmeden önce Malaga'da oynadığı son sezonda tüm sezona yayılı Index ortalamalarında 15. sırada. Bu tüm mevkilerden oyuncuları içeriyor. Pivot mevkiinde oynayan oyuncular arasında ise 4. isim (Krstic, Tomic, Lampe) Saha içinde dışında sorunsuz bir kişilik, milli takımında Tomic'in yedeği, tek tek yapabildikleri üzerinden iyi bir oyuncu. Zoric iyi bir transferdi. Peki Zoric transferi hatasız bir transfer miydi? Hayır, çünkü olası bir aksilikte (bu sakatlık vb. birşey de olabilirdi) kontrattan çıkma maliyeti çok yüksekti.

Bugün halen daha Kleiza'nın yetenekleri ile ilgili kimsenin aklında bir soru işareti yok.  NBA'de 7 sezon oynamış, gelmiş Olympiakos'la final oynamış. Ameliyt sonrası performansı soru işareti olan sağlık durumuydu. Avrupa Şampiyonasında şahane top oynadı (en iyi 5'e seçildi) Yetenekli ve yakın dönem performansı olumlu olan bir adamı takıma kattığımızda kimse itiraz etmiyordu. Obradovic de yetenekli basketbolcu kısırlığı olan bir dönemde Kleiza'nın bir fırsat olduğunu ve bu yüzden aldıklarını söylemişti. Kleiza konusunda en büyük eleştiri ücret üzerinden getiriliyor. Halen daha bu konuda netlik olmadı. 3.3 Milyon Euro rakamı dedikodu gibi dolaşıp duruyor ama bu rakamın EL bonusları ile olduğu söyleniyor. Çok önemli değil. Ama Kleiza da yanlış bir transfer değildi. Hatta ikinci yıl opsiyonuyla sorunsuz kurtulabilmek olumluydu.

Peki hatalı veya kötü transfer nasıl olur?

Bunun için çok uzağa gitmeye gerek yok. Futbol takımının tarihi böyle transferlerle dolu. X'i alamadığın için aynı koşullarla son dakikada aldığın Y, Z önerdiği için ederinin üzerinde para verip aldığın Q, 4 sene önce talip olduğun zaman çok iyi oyuncuyken aradaki 4 senede toplam 40 maç ancak oynamış adamı 4 yıl önceki koşullarla almak, daha önce sattığın adamı aynı paraya hatta biraz daha üstüne inat edip geri almak. Bunların hepsi hatalı transferler.  40 yılda bir hatalı bir transferden iyi performans alınabilir ama genelde hatalı transferler kötü performans verir.

Ben basketbol şubesini transferler üzerinden eleştirmeyi pek doğru bulmuyorum. Keza koç'u da bu yönde eleştirmek pek adil gelmiyor. Top 16da ihtimalen Top 16 dışında kalan takımlardan bir transfer olacaktır, ama bizim esas işimiz savunma ve hücum düzenlerimizi oturtmak. Aşağıda Sveto Pesic'in takım kurmak üzerine bir konuşması var. Takım kurmak transfer yapmak değil, bambaşka bir süreç. Sorunu ve çözümü transferde aramak bizi bu gerçekten uzaklaştırıyor.

http://youtu.be/EoS-EdqOs0w

Okan'in yazdigi bu guzel yorum, maalesef gume gitmis.  Boyle guzel yorumlari atabilecegimiz ayri bir baslik olsaydi keske.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #13197 : 20 Kasım 2014, 14:40:16 »
Vallaha benim de aklima ukicten başka alternatif gelmiyor...
En olabilecek adam su an eski oyunculardan..
Erdal kosani saymazsak..

Çevrimdışı sütçü

• Üye
  • Yer: Konya - Rize
    • @yuruboyka
« Yanıtla #13198 : 20 Kasım 2014, 16:49:12 »
Jeff Taylor 24 maç ceza almış NBA'den. Kontratı da yüksek değil. Acaba buralara gelir mi?

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #13199 : 20 Kasım 2014, 17:55:29 »
valla bende sefoyu isterdim ama imkansız onun dışında başka eski oyuncu varsada gelmesin