Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970453 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #270 : 21 Aralık 2013, 13:28:36 »
@iscilveger Yazınıza kesinlikle katılıyorum. Kleiza konusunda yapılan eleştirilerin bizim artık olağan bir hal almış olan sabırsızlığımızdan kaynaklandığını düşünüyorum. Obradovic tarafından TOP 16 serisi için özel olarak hazırlandığını ve Melih ile birlikte özel ağırlık ve kuvvet çalışmaları yaptığını bende duymuştum. Sezon başındaki şut ritimlerini kaybetmelerinin en büyük sebebi de bu güç takviyeleri. Kasların sertleşmesi ile basketbol için olağan olan şut ritmindeki bozulmalar hem Melih hem de Kleiza için de gerçekleşti. Bizim için normal sezon yüksek hedef olarak adlandırdığımız bir kulvar değildi. Coach'un nezdinden sıralamadan bağımsız olarak ilk 4'e girmek bile yeter düşüncesi vardı. Obradovic'de aslında bunu hemen hemen her röportajında vurguladı.

Geçtiğimiz yıllarda da çokça karşılaştığımız bir konuyu biz ihmal ediyoruz aslında. Sezona zirve hedefiyle giren takımların önemli oyuncularını Euroleague'de ilk tur maçlarında ön plana çıkartmayıp, ileri ki turlarda devreye soktuklarını çok gördük. Obradovic'de bunu Pana zamanında uygulayan bir koçtu. Maçların daha da sertleşeceği, topların el yakacağı anlarda yıpranmamış, özel olarak hazırlanmış oyuncularını devreye sokardı. Kleiza şu anda bu takımın tartışmasız en kariyerli oyuncusu. TOP 16 öncesi Kleiza'nın gerçek performansını rakiplere gösterme fırsatı yaratmak istememiş ve onu Top 16 ve ilerisi için hazırladığına inanıyorum.

Maçları düzenli olarak izleyenler bilir, hücum organizasyonlarında Kleiza üzerinden çizilen oyun oldukça azdı. Öyle anlar oldu ki Kleiza bomboş bir şekilde pozisyonunu almışken bile top ona indirilmedi. Hep Bojan üzerinden hücum ettik. Bu bence Obradovic'in gizli bir silahı. Rakiplerini beklemedikleri yerden vurmak isteyecek. Sosyal medyada basketboldan anlamayan, basketbolu sadece atılan sayılardan ibaret sanan bir kesimin yapmış olduğu bilgisiz yorumlardan ötürü can sıkmaya değmez. Bugün Avrupa basketbolunda Kleiza seviyesindeki oyuncuları say deseniz bir elin parmak sayısını geçmez. Türk Milletinin genetiğinde bu var herhalde. Sabırsızlıkta üstümüze hiç kimseyi tanımıyorum. Sosyal medyada Kleiza'yı eleştirenlerin sezon başı "bizden neden hiç genç yetişmiyor" deyip, kaybedilen Banvit, Tofaş maçlarında en kritik anlarında coach neden Kenan ile oynayıp, Barış'a süre vermedi diye eleştirenler olması da ayrı bir ironi olsa gerek.

Biraz insaf, biraz da sabır. Tek ihtiyacımız olan şey bunlar...

Bazı maçları koç bence kasıtlı olarak krize soktu.Örnek olarak Tofaş maçı. Bo kadroda yoktu yanlış anımsamıyorsam.Yani bu olayın içinden gelen büyüklerim/kardeşlerim de iyi bilirler , Koçlar sezon başlarında bazen maçı krize sokup tam olarak emin olmadıkları oyuncuları kendi deyimleriyle ''SAHAYA ATARLAR'' . Tofaş maçında kırılma anlarında net olarak hatırladığım 5 : Kenan-Melih-Bojan-Bjelica-Vidmar . Ya da şunu hatırlatayım ; Partizan maçında Bo maçın en kritik 8 dakikasında kenarda. Hani dediğinize katılmamak mümkün değil maçları atılan sayıdan ibaret sanan bir basketbol algısına sahip bir milletiz.Bir çok detayı gözden kaçırmada üstümüze yok ..

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #271 : 21 Aralık 2013, 13:30:35 »
İbraahim Kutluay yıllardır olan yorumculuk kariyerinde , Murat Kosova'da yıllardır devam ettirdiği yanlı spikerlik kariyerinde Son Nanterre maçında ilk defa doğru bi tespitte bulundular.
''Linas Kleiza Avrupa Şampiyonasından beri tamamıyla düzen içinde oynayan kendi üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışan bir oyuncu haline geldi ''
Evet NBA'den gelen oyuncunun 20 sayı ortalaması ile oynamasını beklemek bir beklenti tipidir.Buna örnek olarak Deron Williams verilebilir.Şimdi üstüme çullanmalar başlamadan Deron Williams'ın pozisyonnundaki en iyi 5-6 oyuncudan birisi olduğunu kabul ediyorum.Daha efektif bir oyuncudur.Ama  günde 3-4 saat sadece güçlendirme , efor ve dayanıklılık idmanları yapsa D.Williams o da ortalama 7-8 sayı ile oynardı.Demek istediğimi umarım herkes anlamıştır.
Sabırdan yoksun olmak sanırım Fenerbahçe taraftarının en spesifik özelliği.Kleiza benim babamın oğlu değil.Ama yıllarca Toronto , Denver günlerini Litvanya milli takımındaki performanslarını takip etmiş olarak söylüyorum : Kleiza Avrupa'nın BENCE en potansiyelli 5 oyuncusundan birisi ( Rudy,Kleiza,Spa,Teo,Navarro). Biraz sabır.
Şu haftadan itibaren Kleiza her hafta vites arttırarak devam edecek.TOP 16 'da teknik ekibin ondan beklediği sayı ortalaması bence 15-16 civarında. Ki bunu yapabilecek bir oyuncu. Ve ben , Basketboldan pek anlamayan ben bunu yapacağından eminim.

Transfer yapılacağına ben pek ihtimal vermiyorum.Şu anda görüşülen bi oyuncu yok diye biliyorum.Ve Hackett EA7 Milano'ya gitse de bi rahatlasak diyorum.Hackett'ı ilahlaştırmak saçma. Yani Siena resmen tarihinin en kötü kadrosunu Hackett'ın eline teslim etti . Bize gelse  kullanacağı top sayısı maksimum 8 ya da 9 olur. OBRA'nın sisteminde Hackett sadece rol oyuncusu olabilir. Melih'den iyi savunma yapacağı için ben tercih ederdim Hackett'ı. Yoksa  kesinlikle ihtiyacımız olan bir oyuncu değil.
Dopingçiler elenseydi belki Gordon takviyesi olabilirdi ama artık gelmesi imkansız.Transfer yaparsak BENCE kısa rotasyonuna süre doldurucu olarak adlandırılan oyunculardan ekleme yaparız.
Kısa rotasyonuna oyuncu alınması gündeme gelirse :
Milenko Tepic
Renaldas Seibutis
Artur Drozdov
Casey Jacobsen

Artur Drozdov son tercih olmakla birlikte bu 4 oyuncudan herhangi birisini kadromuzda görürsek iyi iş yapmış oluruz.

Eğer kadroyu potansiyelin maksimum noktasına ulaştıralım deyip uzun rotasyonuna da takviye yapacak olursak :

D'or Fischer
Darjus Lavrinovic
dışında alabileceğimiz oyuncu BENCE yok. Ömer Aşık hayali kuranlar var.Evet hayali bile güzel ama bence imkansız.

Benim bildiğim birşey varsa o da KOÇ sezon ortası taksviyesini pek seven bi KOÇ değil. Ama olmaz da demiyorum ;-)  Bekleyip görmek de fayda var.

-Zoric hakkında hiçbirşey duymadım.

-Bojan ile Emir üzerine kurulu yeni dip oyunları olabilir hazırlıklı olun.

-Ve son olarak Bo geçen hafta bileğinde bir süre ağrı hissetmiş.Herkesi korkutmuş fakat önemli bi durum yok.

-Ömer Onan daha fazla süre almaya başlayabilir.Bence Ömer Onan'ın performansı kısa takviyesi için belirleyici olur.

-Oğuz Şubat 15'de , İlkan İse Ocak 20'de parkeye döner gibi.

Uzun mesajımdan ve kendi düşüncelerimi uzun tuttuğumdan dolayı herkesten özür dilerim ama şu Kleiza olayı biraz beni germeye başladı ..

TOP16'da güzel günler devam eder inşallah ..

Hocam öncelikle elinize sağlık,gerçekten çok güzel bir şekilde olanı biteni anlatmışsınız.Hem burada hem twitter'da yüzbin defa dedik Kleiza TOP16'da kendine gelecek diye,insanlar illa Selçuk Şahin muhabbeti yapacak.Melih Mahmutoğlu'nun şu an ağırlık çalıştığını anlamak zor değil ama halen anlamayanlar var,yerli olarak alabileceğimiz en iyi oyunculardan biriydi,ayrıca Melih'in Nanterre maçında hem hücumda hem savunma'da gösterdiği performanstan memnunum,savunmada rakibine kolay geçilmedi.Zoric anlamsız şekilde eleştiriliyor,bu adamı Obradovic bizzat istedi.Mental problemlerini aşmaya başladı Zoric.Zoric Malaga'da gösterdiği performansı sergilemeye başlayınca ne kadar isabetli transfer olduğunu gösterecek.Samir Gouda,Whisby vs saçma sapan uzunları izleyen taraftarın Zoric'i beğenmemesi ayrı bir komedi.

Melih'in Nanterre maçında yaptıkları benim de çok dikkatimi çekti.Heralde programının sonuna gelmiş.Savunmadan 2-3 penetreye izin vermesi dışında iyi bir maç çıkardı bencede .

Off off aklıma Gouda geldi de .. İlk maçı GS maçıydı Ahmet Cömert'de .. Airball falan attı serbest atışlarda .. Resmen Rezaletti :-)

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #272 : 21 Aralık 2013, 13:37:51 »
İbraahim Kutluay yıllardır olan yorumculuk kariyerinde , Murat Kosova'da yıllardır devam ettirdiği yanlı spikerlik kariyerinde Son Nanterre maçında ilk defa doğru bi tespitte bulundular.
''Linas Kleiza Avrupa Şampiyonasından beri tamamıyla düzen içinde oynayan kendi üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışan bir oyuncu haline geldi ''
Evet NBA'den gelen oyuncunun 20 sayı ortalaması ile oynamasını beklemek bir beklenti tipidir.Buna örnek olarak Deron Williams verilebilir.Şimdi üstüme çullanmalar başlamadan Deron Williams'ın pozisyonnundaki en iyi 5-6 oyuncudan birisi olduğunu kabul ediyorum.Daha efektif bir oyuncudur.Ama  günde 3-4 saat sadece güçlendirme , efor ve dayanıklılık idmanları yapsa D.Williams o da ortalama 7-8 sayı ile oynardı.Demek istediğimi umarım herkes anlamıştır.
Sabırdan yoksun olmak sanırım Fenerbahçe taraftarının en spesifik özelliği.Kleiza benim babamın oğlu değil.Ama yıllarca Toronto , Denver günlerini Litvanya milli takımındaki performanslarını takip etmiş olarak söylüyorum : Kleiza Avrupa'nın BENCE en potansiyelli 5 oyuncusundan birisi ( Rudy,Kleiza,Spa,Teo,Navarro). Biraz sabır.
Şu haftadan itibaren Kleiza her hafta vites arttırarak devam edecek.TOP 16 'da teknik ekibin ondan beklediği sayı ortalaması bence 15-16 civarında. Ki bunu yapabilecek bir oyuncu. Ve ben , Basketboldan pek anlamayan ben bunu yapacağından eminim.

Transfer yapılacağına ben pek ihtimal vermiyorum.Şu anda görüşülen bi oyuncu yok diye biliyorum.Ve Hackett EA7 Milano'ya gitse de bi rahatlasak diyorum.Hackett'ı ilahlaştırmak saçma. Yani Siena resmen tarihinin en kötü kadrosunu Hackett'ın eline teslim etti . Bize gelse  kullanacağı top sayısı maksimum 8 ya da 9 olur. OBRA'nın sisteminde Hackett sadece rol oyuncusu olabilir. Melih'den iyi savunma yapacağı için ben tercih ederdim Hackett'ı. Yoksa  kesinlikle ihtiyacımız olan bir oyuncu değil.
Dopingçiler elenseydi belki Gordon takviyesi olabilirdi ama artık gelmesi imkansız.Transfer yaparsak BENCE kısa rotasyonuna süre doldurucu olarak adlandırılan oyunculardan ekleme yaparız.
Milenko Tepic
Renaldas Seibutis
Artur Drozdov
Casey Jacobsen

Artur Drozdov son tercih olmakla birlikte bu 4 oyuncudan herhangi birisini kadromuzda görürsek iyi iş yapmış oluruz.

Eğer kadroyu potansiyelin maksimum noktasına ulaştıralım deyip uzun rotasyonuna da takviye yapacak olursak :

D'or Fischer
Darjus Lavrinovic
dışında alabileceğimiz oyuncu BENCE yok. Ömer Aşık hayali kuranlar var.Evet hayali bile güzel ama bence imkansız.

Benim bildiğim birşey varsa o da KOÇ sezon ortası taksviyesini pek seven bi KOÇ değil. Ama olmaz da demiyorum ;-)  Bekleyip görmek de fayda var.

-Ve son olarak Bo geçen hafta bileğinde bir süre ağrı hissetmiş.Herkesi korkutmuş fakat önemli bi durum yok.

-Ömer Onan daha fazla süre almaya başlayabilir.Bence Ömer Onan'ın performansı kısa takviyesi için belirleyici olur.

Uzun mesajımdan ve kendi düşüncelerimi uzun tuttuğumdan dolayı herkesten özür dilerim ama şu Kleiza olayı biraz beni germeye başladı ..

Hocam öncelikle elinize sağlık,gerçekten çok güzel bir şekilde olanı biteni anlatmışsınız.Hem burada hem twitter'da yüzbin defa dedik Kleiza TOP16'da kendine gelecek diye,insanlar illa Selçuk Şahin muhabbeti yapacak.Melih Mahmutoğlu'nun şu an ağırlık çalıştığını anlamak zor değil ama halen anlamayanlar var,yerli olarak alabileceğimiz en iyi oyunculardan biriydi,ayrıca Melih'in Nanterre maçında hem hücumda hem savunma'da gösterdiği performanstan memnunum,savunmada rakibine kolay geçilmedi.Zoric anlamsız şekilde eleştiriliyor,bu adamı Obradovic bizzat istedi.Mental problemlerini aşmaya başladı Zoric.Zoric Malaga'da gösterdiği performansı sergilemeye başlayınca ne kadar isabetli transfer olduğunu gösterecek.Samir Gouda,Whisby vs saçma sapan uzunları izleyen taraftarın Zoric'i beğenmemesi ayrı bir komedi.

Melih'in Nanterre maçında yaptıkları benim de çok dikkatimi çekti.Heralde programının sonuna gelmiş.Savunmadan 2-3 penetreye izin vermesi dışında iyi bir maç çıkardı bencede .

Off off aklıma Gouda geldi de .. İlk maçı GS maçıydı Ahmet Cömert'de .. Airball falan attı serbest atışlarda .. Resmen Rezaletti :-)
Melih NanterrE maçından daha iyi performans gösterecek savunmada inanıyorum,asıl bombda Gouda'yı gazetelerin FENERBAHÇE'YE NBA yıldızı diye tanıtmasıydı,ben 24 yaşındayım basketbolu 1997'den beri aralıksız izliyorum Daveport,Gouda,Whisby gibi kazmaları izlemiş bir insanım,muhtemelen Zoric'i eleştirenler bu kazmaları izlemedim,Gouda'ın Airball'ı rezil etti bizi o gün

• Üye
« Yanıtla #273 : 21 Aralık 2013, 13:43:29 »
izlemedim,'m' harfi olmayacak.

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #274 : 21 Aralık 2013, 13:45:44 »

Milenko Tepic
Renaldas Seibutis
Artur Drozdov
Casey Jacobsen

D'or Fischer
Darjus Lavrinovic

Melih NanterrE maçından daha iyi performans gösterecek savunmada inanıyorum,asıl bombda Gouda'yı gazetelerin FENERBAHÇE'YE NBA yıldızı diye tanıtmasıydı,ben 24 yaşındayım basketbolu 1997'den beri aralıksız izliyorum Daveport,Gouda,Whisby gibi kazmaları izlemiş bir insanım,muhtemelen Zoric'i eleştirenler bu kazmaları izlemedim,Gouda'ın Airball'ı rezil etti bizi o gün

Oğuz ve İlkan'ın performansı bizi F4 yaptırabilir.Aslında mentalite değişimi yaşıyoruz.Eskiden Top16'ya grup lideri olarak kalsaydık yüksek ihtimalle havalar uçup methiyeler düzüyorduk.OBRA ve emeği geçen herkesin ellerine yüreğine sağlık

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #275 : 21 Aralık 2013, 13:56:42 »
Milenko Tepic
Renaldas Seibutis
Artur Drozdov
Casey Jacobsen

Hackett için 10-15 gün önce şöyle yazmıştım...
Boldlu kısma istinaden kopyalayım...

Hackett hakkında yapılan en büyük yanlış, kendisini bu seneki performansıyla değerlendirmek.
Hackett önceliği hücum olan bir oyuncu değil, önceliği savunmadır.
Topu elinde isteyen, oyunu yönlendirmeyi seven, sorumluluğu üstlenen biri değil, yıldız karakterinde biri değil.
Bu sene Siena'da sorumluluk alacak başka kimse olmadığı için mecburen öyle oynuyor.
Yoksa takıma ne gerekiyorsa onu yapan biridir, gerekmedikçe ben atçam takıntısı yoktur.
Daha çok rakip yarı sahaya hızlı giderek geçiş hücumlarında katkı verir.
İyi penetre eder, çok faul alır...
Uzun boy ve kollarından ötürü ikili oyunlarda pas kanallarını iyi görür.
Fantasy takımımda olduğu için takip ederim, bu yıl şut yüzdesi baya düştü mesela.
Sete set kalındığında hem organize eden, hem atan rolünde çünkü.
Taşıyamıyor bunu...
Bizim takımda Emir ile oynarken ona destek veren, Bo ile oynarken hücumu organize eden rolü gayet uygun olur kendisine...

Saydığın isimlerden Seibutis'i ayırıyorum, bizim takımda 15 dakikalık oyuncu olabilir.
Drozdov, Jacobsen ve Tepic; Kenan, Ömer ve Melih'in yapamadığı neyi yapabilir, verecek cevabım yok.
Hedefim F4 diyen takımlarda bu oyuncuların işi ne, yine cevabım yok.

"Süre dolduracak oyuncu" kısa rotasyonunun 6. veya 7. oyuncusu demektir,
Bizim takımda kısa rotasyonunun 4. oyuncusu yok, süre dolduracak oyuncu bol miktarda var zaten.
Zira Barış, Ömer, Kenan ve Melih "hedefim F4" diyen bir takımda süre doldurmaktan öte gidemez.

3 kişilik kısa rotasyonuyla F4 hedefi koymak hayalperestlikten başka bir şey değil.
Kısa takviyesi yapmamak, yapılan milyonlarca Euro yatırımı çöpe atmak ile eşdeğer bence.

Bir de Jamon Gordon demişsin...
Allah korusun, evlerden ırak olsun...
Arkadaşlar arasında yazdığımız bir site var, forumda bilen vardır.
Efes değerlendirmesi yapıyorum orada, Efes'in problemlerini derlerken Gordon için de şöyle bir paragraf açtım.
Yazıyı henüz yayınlamadım ama Gordon paragrafımı burada paylaşayım.

Jamon Gordon: Pek çok kişiye göre Efes’in en önemli oyuncusu. Hem hücumda, hem savunmada elinde geleni yapar, takım için oynar, takıma liderlik eder vs… Lakin bunların hepsi biraz illüzyon, biraz da nesilden nesile anlatılan efsaneler. Gordon’un iyi yaptığı şeyler elbette yok değil, var. Ancak Anadolu Efes’in 2 senedir saha içindeki en büyük sorunu da Jamon Gordon. Bir takımda Jordan Farmar varsa, o takımın lideri Farmar olur, Gordon olmaz. Hücumun tıkandığı anlarda birisi açılın gençler deyip isolation oynayacaksa, bunu Farmar yapar, Gordon yapmaz. Veya takımın hücumları birinin üzerinden dönecekse bu oyuncu yine Farmar olur, Gordon değil. Gordon’un bu işleri yapacak yeteneği yok çünkü. Eğer takıma liderlik etmesi için Farmar yerine, Gordon’u tercih etmişseniz, Farmar’dan alacağınız verim %30′a düşer ve arkasına teneke bağlayıp yollarsınız. Farmar ve geçen sezonun bugün ile ne alaka diyebilirsiniz, lakin çok alakası var. Planinic’in geçtiğimiz yıl Khimki’de yaptığı liderlik, takımını nasıl yönettiği ve bir seviye yukarı çıkardığı ortada. Planinic gibi topa ve hücuma yön verdiği sürece başarılı olan bir oyun kurucuyu takıma kattıysanız, topu hücumda onun ellerine bırakacaksınız. Benim saha içi liderim Gordon, sorumluluk onda derseniz; Farmar’ı da, Planinic’i de böyle rezil edersiniz.

• Üye
« Yanıtla #276 : 21 Aralık 2013, 14:04:47 »
Daha önce yazdım tekrar yazıyorum.Obradovic Panathinaikos'ta iken 13 yılda sezon içinde sadece 3 defa transfer yaptı.Bu dediğim özellikle Hackett tayfası için geçerli,ilk olarak Obradovic transfer istediğini söylemedi,ikinci olarak bu taraftar sezon için transfer olarak yana yakıla Saras'ı bekledi,geldi gösterdiği performansı dün gibi hatırlıyorum,daha doğrusu Litvananya'da Zalgris,İspanya'da Valencia maçında gösterdiği rezalet performansı hatırlamak dahi istemiyorum.Hackett tayfası özellikle ikinci yazdığımı dikkate alsın.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #277 : 21 Aralık 2013, 14:10:24 »
Oğuz ve İlkan'ın performansı bizi F4 yaptırabilir.Aslında mentalite değişimi yaşıyoruz.Eskiden Top16'ya grup lideri olarak kalsaydık yüksek ihtimalle havalar uçup methiyeler düzüyorduk.OBRA ve emeği geçen herkesin ellerine yüreğine sağlık

İlkan ve Oğuz'un performanslarıyla değil F4 yapmak, TBL'de yarı final dahi yapabileceğimizi düşünmüyorum...

Iskoch
Kardesim sende hackett olmadı diye kendini viskiye verme lütfen :)

:)

Derdim Hackett değil aslında.
1-2 mi lazım, 2-3 mü lazım konusunda da kararsızım.
Ama kesin olan bir şey var ki, 3 kişilik kısa rotasyonuyla Top 16 bitmez.
Mevcut kadroyla Bo, Emir, Bojan'ı 35 dakika oynatmak zorunda kaldığımız çok maç olur Top 16'da,
35 dakika sahada kalan adamdan ne hayır gelir?

Barcelona, Olympiacos, Panathianaikos, Milano, Unicaja gibi rakipler karşısında;
Kenan, Ömer ve Melih'in sahada kaldığı her dakika takıma zarar verir.
Ana rotasyona bir kişi daha ekleyip, 4 oyuncunun ortalamasını 25 dakika civarına çekmek şart,
Kenan ve Melih'e de 20 dakika paylaştırılır, zararları minimize edilir...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #278 : 21 Aralık 2013, 14:11:33 »
Iskoch
Iyi de ben gordon gelsin takımı ona emanet edelim demiyorum ki zaten.
Nasıl sen hackett için gelsin rotasyona katkı versin savunma direncini artirsjn diyorsan aynısı gordon içinde geçerli.
Planinic konusuna hiç girmiyorum hele efes in rezalet organizasyon ona da gerek yok... :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #279 : 21 Aralık 2013, 14:17:39 »
Iskoch
Nasıl sen hackett için gelsin rotasyona katkı versin savunma direncini artirsjn diyorsan aynısı gordon içinde geçerli.
Planinic konusuna hiç girmiyorum hele efes in rezalet organizasyon ona da gerek yok... :)

Gordon, ben atçam delisi bi adam.
Takıma oynayacak kafada değil pek.
Tepeden öne 2 dripling üzeri attığı fadeawayleri atmadan rahat edemez. :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #280 : 21 Aralık 2013, 14:22:09 »
Iskoch

Gordon, ben atçam delisi bi adam.
Takıma oynayacak kafada değil pek.
Tepeden öne 2 dripling üzeri attığı fadeawayleri atmadan rahat edemez. :)
Atsın abi  :)
Perde sonrası uzun oyuncuyu arkasına alıp içeri iyi giriyor veya sayi buluyor. Bulsun soktuktan sonra ne zararı var
Fena da vi ceza şutör değildir.
Alacağı süre kim gelirse gelsin 15 20 arası olacaktır. ..
Oyuncu gelmezse de sorun değil

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #281 : 21 Aralık 2013, 14:25:27 »
Kısa konusu benim de kafamı karıştırıyor. Yaklaşık dört aylık uzun bir süreç var. Kenan'ın bir adım daha ileriye gitmesi beklenecek gibi gelmeye başladı iyiden iyiye. Zaten olabilecek bir hedef de yok. Bo-Bojan-Emir'in yanına güvenle yazabileceğimiz bir adam daha çıkabilseydi daha güvenle konuşuyor olacaktık. Ömer-Kenan ikilisinin biraz daha kıpırdanması bir şeyler verir mi konusunda da şüpheliyim. Özellikle Kenan konusunu ayrı tutmak gerekiyor. Dediğim gibi, çok çok genç. Potansiyeli çok yüksek ve gözle görülür şekilde de artıyor. Bunlara hiçbir lafım yok ama iş tam olarak buralarda başlayacak. Çarpması muhtemel bir duvar var. Ne kadar sürede geçer, nasıl geçer bilmiyorum.

Bunun dışında, Zoric'in toparlanmaya başladığı aşikar. Ayrıca çok da sevindirici. İlkan, Oğuz çok mühim parçalar olmasalar bile elimizi kuvvetlendirir. Benim tek kuşkum kısa rotasyonu. Başka da bir şey kalmadı kendi açımdan.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #282 : 21 Aralık 2013, 14:29:15 »
Ben her şeye rağmen bir transfer gelir diye bekliyorum. Buraya kadar gelmişken, böyle bir transfer hakkı da varken, bu mermi bir şekilde ateşlenir. Boş geçirilmez. (Gibi geliyor.)

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #283 : 21 Aralık 2013, 14:44:25 »
Hakkaten ağızmdan aldın cem abi o adamdaki kulak nedir ya :):) bildiğin Türk sat 2A gibi :)

bugün çok iyi oynamış , 2.22 yahu adam .
pota dibinde topu vermek kafi , her eline aldığını smaç ile bitiyor.

Ve Zıplamadan smaçlıyor abi :)

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #284 : 21 Aralık 2013, 14:44:57 »

Kenan, Ömer ve Melih'in sahada kaldığı her dakika takıma zarar verir.
Ana rotasyona bir kişi daha ekleyip, 4 oyuncunun ortalamasını 25 dakika civarına çekmek şart,
Kenan ve Melih'e de 20 dakika paylaştırılır, zararları minimize edilir...
Ozellikle Melih cidden Kubra ver.2 tek farki Melihin artislik kabiliyetleri cok daha yuksek :)) oyle hareketler yapiyor ki sut oncesi aha bu kesin girecek diyorsunuz ama is oyle degil top cemberden gelir ve hizli karsi ataga doner..... Hedef buyukse takviye sart Obra daha once az ara transfer yapti diye goz gore gore lades olmaya gerek yok, senin elinde yeterince kaliteli ve hedefe goturecek  adam var mi ? İste esas soru bu ve cevapta belli Turkiye liginde bile vasat oynayan oyuncularla El de ust yerleri hedeflemek biraz hayalcilik. İse yarar yaramaz o ayri kisim ama hic denememek, hele hele Obra gibi bir kocu bulmusken ve ne kadar daha kalacagi belli degilken buyuk hatadir bence.
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose