Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970450 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #285 : 21 Aralık 2013, 14:49:46 »
Bu arada Tepic'i unutabilirsiniz , kendisi Partizan'la anlaştı :)
Belki Seibutis olabilir 2 numara pozisyonu için.

Çevrimdışı FenerliDoğuş

• Üye
« Yanıtla #286 : 21 Aralık 2013, 14:54:20 »
Oğuz ve ilkan dönünce uzun rotasyonunda taşlar yerine oturur zoricte form tutmaya başladı zaten ama bana hala barça cska real oly karşısında güven vermiyor.Fakat yinede kısa rotasyonunda eksiğiz eğer 1-2 oynayabilen birini alırsak önümüzü çok daha net görürüz.Belli olan bir şey var artık devam eden takımlardan oyuncu koparamayız elenen takımlardan hackett diot omar cook alınabilir diye düşünüyordum fakat hackett milanoya gitti diot ve omar cookta takıma çok fazla etki yapamaz taraftarda beğenmez.O yüzden nbaden şöyle tecrübeli bir veteran bulsak çok daha iyi olabilir.2 sene önce aliağa mike jamesi almıştı 36 yaşında napıcak bu adam denmişti tek başına aliağayı ligde tutmuştu bize öyle etki yapcak biri lazım

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #287 : 21 Aralık 2013, 15:13:27 »
Gözden kaçan bir durum var yalnız: Oğuz döndüğü zaman atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmiş olacak. Mart'tan önce dönmesi beklenmiyor ki, 1 ayda form tutma süreci geçirse bize Nisan'dan önce katkısı olmaz. Yabancı sınırı nedeniyle BBL play-offlarında elimizi güçlendirir. Dönse bile...

Top 16 hesabıyla transfere dair düşünceler üreteceksek Oğuz'u hesaba katmayın, Oğuz'u hesaba katmayın, Oğuz'u hesaba katmayın, Oğuz'u hesaba katmayın, Oğuz'u hesaba katmayın, Oğuz'u hesaba katmayın, Oğuz'u hesaba katmayın, Oğuz'u hesaba katmayın, Oğuz'u hesaba katmayın, Oğuz'u hesaba katmayın.

Çünkü hesap yanlış netice verir. Mart ayında dönecek bir oyuncu Top-16 hesabına katılırsa devlet bütçesi gibi cari açık oluşur.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #288 : 21 Aralık 2013, 17:19:36 »
Obradovic’in isteği üzerine Fenerbahçe yönetimi takıma takviye yapmak için çalışmalara tüm hızıyla başladı.

Fenerbahçe Ülker Top 16 öncesi kadrosunu güçlendirme planları yapıyor.Sarı-laciverli ekipte gündem Sırp yıldız Milos Teodosic.Fenerbahçe yaz döneminde CSKA Moskova’yla masaya oturmuş; ancak Rus ekibi anlaşmaya yanaşmamıştı.Oyuncu kurucu pozisyonuna takviye yapmak isteyen Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, yönetime Sırp basketbolcunun ismini verdi.

TEK ENGEL ETTORE MESSİNA
CSK Moskova Başantrenörü Ettore Messina, Teodosic’in Fenerbahçe Ülker’e gitmesine sıcak bakmıyor.Yaz döneminde Mirsan Türkcan’ın araya girmesiyle Fenerbahçe, oyuncu ve kulübüyle her konuda anlaşarak transferde sona gelmişti; fakat İtalyan koç anlaşmanın olmaması için CSKA Moskova kulübü yöneticilerini ikna etti. Bunun sebebi ise, Fenerbahçe Ülker’in Avrupa’da Obradovic’le birlikte gücünü bir basamak daha yükseltmesiydi.Fenerbahçe yönetimi yılbaşından sonra CSKA Moskova kulübünün bir kez daha kapısını çalacak ve Top 16 öncesi Teodosic’i kadrosuna katmak isteyecek.

Kaynak:Amk

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #289 : 21 Aralık 2013, 17:23:18 »

Kenan, Ömer ve Melih'in sahada kaldığı her dakika takıma zarar verir.
Ana rotasyona bir kişi daha ekleyip, 4 oyuncunun ortalamasını 25 dakika civarına çekmek şart,
Kenan ve Melih'e de 20 dakika paylaştırılır, zararları minimize edilir...
Ozellikle Melih cidden Kubra ver.2 tek farki Melihin artislik kabiliyetleri cok daha yuksek :)) oyle hareketler yapiyor ki sut oncesi aha bu kesin girecek diyorsunuz ama is oyle degil top cemberden gelir ve hizli karsi ataga doner..... Hedef buyukse takviye sart Obra daha once az ara transfer yapti diye goz gore gore lades olmaya gerek yok, senin elinde yeterince kaliteli ve hedefe goturecek  adam var mi ? İste esas soru bu ve cevapta belli Turkiye liginde bile vasat oynayan oyuncularla El de ust yerleri hedeflemek biraz hayalcilik. İse yarar yaramaz o ayri kisim ama hic denememek, hele hele Obra gibi bir kocu bulmusken ve ne kadar daha kalacagi belli degilken buyuk hatadir bence.
Melih ile kübra performansını kıyaslamak melih e büyük haksızlık
Hemde fazlası ile haksızlık

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #290 : 21 Aralık 2013, 17:28:48 »

Kenan, Ömer ve Melih'in sahada kaldığı her dakika takıma zarar verir.
Ana rotasyona bir kişi daha ekleyip, 4 oyuncunun ortalamasını 25 dakika civarına çekmek şart,
Kenan ve Melih'e de 20 dakika paylaştırılır, zararları minimize edilir...
Ozellikle Melih cidden Kubra ver.2 tek farki Melihin artislik kabiliyetleri cok daha yuksek :)) oyle hareketler yapiyor ki sut oncesi aha bu kesin girecek diyorsunuz ama is oyle degil top cemberden gelir ve hizli karsi ataga doner..... Hedef buyukse takviye sart Obra daha once az ara transfer yapti diye goz gore gore lades olmaya gerek yok, senin elinde yeterince kaliteli ve hedefe goturecek  adam var mi ? İste esas soru bu ve cevapta belli Turkiye liginde bile vasat oynayan oyuncularla El de ust yerleri hedeflemek biraz hayalcilik. İse yarar yaramaz o ayri kisim ama hic denememek, hele hele Obra gibi bir kocu bulmusken ve ne kadar daha kalacagi belli degilken buyuk hatadir bence.
Şu benzetmeyi yaparken elinize ne geçti acaba?Yaptığınız gerçekten büyük haksızlık.Melih'in şu sıralar formu düşmesinin sebebi ağırlık çalışmasından doalyı,herşey'den önce Melih FENERBAHÇELİ öbür kıyasladığınız eleman gibi değil.Gerçi sizde başkan gibi kulüp karşı tarafın oyunculardan dolsun ben onları baş tacı ederim diyorsanız o sizin bileceğiniz iş.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2013, 17:43:18 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #291 : 21 Aralık 2013, 17:59:46 »
Öncelikle Oğuz İlkan konusu ..
Herhangi birimiz bu sene başında takımın başında OBRA olmasa Vidmar- Emir-Bo 3 lüsünden bu etkiyi bekler miydik?
Oğuz ve İlkan bizim rotasyonumuzu rahatlatacak önemli olan nokta bu. Hani Zoric ve Vidmar ligde minumum 25-30 dakika oynuyor.Hatta bazen riske edip Bjelica-Kleiza ile mobil 5'e dönüyoruz.Eğer Oğuz ve İlkan Totalde 20 sayı 15 ribaundluk katkı yaparsa eksi hanesinde yazılan ribaund açığını ve rotasyon derinliğini sağlar.
Ama kısa oyuncu için bunu kesinlikle yazamıyorum.
Barış çalışmıyor
Kaptan Artık perdeden çıkıp tek ayak üstünde şut sokamıyor.
Melih istikrarsız ..
Kenan daha çok genç ve tecrübesiz ..

Çevrimdışı finkployd

• Üye
« Yanıtla #292 : 21 Aralık 2013, 18:14:35 »
Şimdi buraya Hakan abinin hesap yaparken Oğuz'u işin içine katmayın temalı mesajı gelecek  ;D

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #293 : 21 Aralık 2013, 19:18:03 »
iskoch nickli kardeşimizin yazısından şu bölüme 'şiddetle :) ' katılıyorum ;

''3 kişilik kısa rotasyonuyla F4 hedefi koymak hayalperestlikten başka bir şey değil.
Kısa takviyesi yapmamak, yapılan milyonlarca Euro yatırımı çöpe atmak ile eşdeğer bence.''

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #294 : 21 Aralık 2013, 20:18:38 »
Iskoch
Iyi de ben gordon gelsin takımı ona emanet edelim demiyorum ki zaten.
Nasıl sen hackett için gelsin rotasyona katkı versin savunma direncini artirsjn diyorsan aynısı gordon içinde geçerli.
Planinic konusuna hiç girmiyorum hele efes in rezalet organizasyon ona da gerek yok... :)

Gordon, ben atçam delisi bi adam.
Takıma oynayacak kafada değil pek.
Tepeden öne 2 dripling üzeri attığı fadeawayleri atmadan rahat edemez. :)
Atsın abi  :)
Perde sonrası uzun oyuncuyu arkasına alıp içeri iyi giriyor veya sayi buluyor. Bulsun soktuktan sonra ne zararı var
Fena da vi ceza şutör değildir.
Alacağı süre kim gelirse gelsin 15 20 arası olacaktır. ..
Oyuncu gelmezse de sorun değil

Gordon konusunda Iskoch'un önceki mesajlarında italic olarak yazdıklarına %100 e yakın katılıyorum. Gordon'u bu kadar iyi çözümleyen birisini görmemiştim :)

Gordon "atcam delisi" biri değil ama; "lider olucam delisi" biri ama bu role uygun yetenekleri yok. Gerçek aktörlerden rol çalan biri..
Ayrıca büyük maçlarda yetenekleri (ya da yeteneksizliği) devreye girer ve kaybeden taraf olur.
Kinsey'de biraz böyle olduğu için pek sevmiyordum (Hatta Hawkins de biraz böyle, orta takımlar için yıldız olabilir)

Bize gelecek kişinin rol çalmayacak biri olması lazım, Hackett rol çalmaycaksa olabilir, zira bazı meziyetleri gayet iyi ve bizim de o meziyetlere ihtiyacımız var ama Gordon'un rol çalacağı kesin.
(Teodosic gelirse roller yeniden çizilir)
Fenerbahçe

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #295 : 21 Aralık 2013, 22:25:53 »
Ali Traore veya Marjanovic icin gorustugumuz soyleniyor yazmis Twitter da tyler durden kardesim.

• Üye
« Yanıtla #296 : 21 Aralık 2013, 22:32:53 »
Ali Traore veya Marjanovic icin gorustugumuz soyleniyor yazmis Twitter da tyler durden kardesim.
Eğer bu oyunculardan birisi transfer edilirse Vidmar ile yolları ayırabiliriz.Marjanovic 2.21,adam tek başına karartır pota altını

• Üye
« Yanıtla #297 : 21 Aralık 2013, 22:40:41 »
Ben geçen sezon ortası Kuban Traore ile yolları ayırdığı zaman Batiste'in yerine alır mıyız diye düşünmedi değilim ve işin esası Batiste'in yerine alınsa kat kat daha faydalı olurdu

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #298 : 21 Aralık 2013, 23:07:51 »
Eğer bu oyunculardan birisi transfer edilirse Vidmar ile yolları ayırabiliriz.Marjanovic 2.21,adam tek başına karartır pota altını
Traore fiyasko olur bana göre . Marjanovic gelirse kademe atlatır ama Vidmar kesinlikle takımda kalmalı.
Kısa rotasyonu neden takviye edilmiyor anlamıyorum ..

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #299 : 21 Aralık 2013, 23:18:44 »
Traore bence de büyük hayalkırıklığı olur. Marjanovic gelirse de Vidmar'ın kalması şart oğlu şart.