Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970424 defa)

0 Üye ve 79 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sütçü

• Üye
  • Yer: Konya - Rize
    • @yuruboyka
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13455 : 05 Aralık 2014, 11:52:41 »
pass-first; mass-first; tırst-pırst umrumda degil..

bu takıma sakin kalabilen top dagıtımını yapabilen, on alanda savunması iyi, mac bası 6-7 sayı 2-3 reb 5-6 asist ve 2 top calma yapabilecek ; top kaybı az olan bir guard gelsin yeter...
Bu yoruma noktası virgülüne kadar katılıyorum. Çok ekstra yetenekli biri gerekli değil bu takıma. Düzeni bozmayacak bir oyuncu yeterli. Delici bir oyuncu olması da pastanın kreması olur sanırım. Yüksek tempolu oynadığımız için o tempoda oynayabilecek bir oyuncu. Şimdi olmasa bile sene sonunda gelecek yıl için böyle bir oyuncu alınmalıdır.
Hickman oyun kurma yeteneği olsa tam aradığımız oyuncu. Diğerlerinde olmayan bilinçli şekilde tempo yapma özelliği var. Bu takımda kalmalı kendisi. Laboral takas filan düşünüyorsa Hickman'ın çükünü yesin.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2014, 11:53:13 Gönderen: sütçü »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #13456 : 05 Aralık 2014, 12:24:39 »
Pass-first diye bir terim yok diyen mi oldu?

Gayet okuyan ve basketbolu takip eden birisine benziyorsunuz. Bu tarz bir çok Amerikalı basketbol terimi var. Bunu reddeden yok. Ancak bu tarz terimlerin doğuş yeri olan NBA'de bu terimler oyuncunun direk karşılığı olarak kullanılmıyor. Genelde istatistiği bilgiler verilirken kullanılıyor.

Hayırlı tezkereler :F

Pass-first point guard denilen sey zaten NBA'deki klasik point guard'dir.  80 sonrasi donemde--ozellikle, 2000'lerde--bu klasik pozisyonun evrildigi nokta nedeniyle boyle bir intiba olustu.  Sanki "yeni bir seymis gibi" son zamanlarda forumda dile getirilmeye baslandi. 
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2014, 12:25:12 Gönderen: Besim »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13457 : 05 Aralık 2014, 12:37:02 »
Bu yoruma noktası virgülüne kadar katılıyorum. Çok ekstra yetenekli biri gerekli değil bu takıma. Düzeni bozmayacak bir oyuncu yeterli. Delici bir oyuncu olması da pastanın kreması olur sanırım. Yüksek tempolu oynadığımız için o tempoda oynayabilecek bir oyuncu. Şimdi olmasa bile sene sonunda gelecek yıl için böyle bir oyuncu alınmalıdır.
Hickman oyun kurma yeteneği olsa tam aradığımız oyuncu. Diğerlerinde olmayan bilinçli şekilde tempo yapma özelliği var. Bu takımda kalmalı kendisi. Laboral takas filan düşünüyorsa Hickman'ın çükünü yesin.
ahahahaha yahu son cümleyi i kadar içten yazmışsın ki yarildim  gülmekten :) ;)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13458 : 05 Aralık 2014, 12:38:38 »
Pass-first point guard denilen sey zaten NBA'deki klasik point guard'dir.  80 sonrasi donemde--ozellikle, 2000'lerde--bu klasik pozisyonun evrildigi nokta nedeniyle boyle bir intiba olustu.  Sanki "yeni bir seymis gibi" son zamanlarda forumda dile getirilmeye baslandi. 

İşte neden hep, ''Yeni Türkiye'' diyoruz, son 10 yılda yapılan devrimler nedeniyle. Türk milletini, bölünmüş yollarla, metro hatlarıyla, metrobüslerle ve en nihayetinde pass-first point guard terimiyle tanıştırdık.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #13459 : 05 Aralık 2014, 13:19:35 »
 isterse adı pass soyadı first olsun..
ama takıma koydugumda;

"koyduk-cuk oturttuk" olsun...

yani olacak o kadar deyimiyle;

"tam yerine rastgeldi-manzara koyduk"

:)

Çevrimdışı nsmert

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #13460 : 05 Aralık 2014, 13:48:11 »
İşte neden hep, ''Yeni Türkiye'' diyoruz, son 10 yılda yapılan devrimler nedeniyle. Türk milletini, bölünmüş yollarla, metro hatlarıyla, metrobüslerle ve en nihayetinde pass-first point guard terimiyle tanıştırdık.
ahahahaha

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #13461 : 05 Aralık 2014, 14:39:11 »
Bizim takıma Van Rossom cuk otururdu,elenseler de bir yoklasak

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #13462 : 05 Aralık 2014, 16:18:15 »
hahahahahahahhahahahha abi eşsiz adamsın
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #13463 : 05 Aralık 2014, 16:25:17 »

Kemal, bunu da Yeni Turkiye mefhumuna bir sekilde baglayabildin ya, ben senden korktum arkadas :)
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2014, 16:25:33 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
  • Yer: istanbul-sarajevo
« Yanıtla #13464 : 05 Aralık 2014, 16:52:16 »
Bizim takıma Van Rossom cuk otururdu,elenseler de bir yoklasak

hocam mümkünse ciddi bir sakatlık geçirmemiş birileri gelsin geçirmişse de bu sezon sağlıklı kalmış biri gelsin tam sezonun en civcivli yerini 5 6 hafta sakat geçen adamdan hayır gelmez o sezon içinde anca play off a toparlar o zamana da iş işten geçer
Naprijed Zmajevi Naprijed Bosno

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #13465 : 05 Aralık 2014, 17:59:16 »
Goudelocku gordukce Will Bynumla beraber oynasalardi ne olurdu diye dusunmekten kendim alikoyamiyorum.Bynum- GLock ve Bogdanovic .Avrupanin en patlayici ksa triosu:)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13466 : 05 Aralık 2014, 18:16:00 »
hocam mümkünse ciddi bir sakatlık geçirmemiş birileri gelsin geçirmişse de bu sezon sağlıklı kalmış biri gelsin tam sezonun en civcivli yerini 5 6 hafta sakat geçen adamdan hayır gelmez o sezon içinde anca play off a toparlar o zamana da iş işten geçer
bebegim rossom neresinden sakatlandi ? Cidden tam bilmiyorum o yüzden soruyorum...
diz harici herşey bana uyar

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
  • Yer: istanbul-sarajevo
« Yanıtla #13467 : 05 Aralık 2014, 18:30:23 »
bebegim rossom neresinden sakatlandi ? Cidden tam bilmiyorum o yüzden soruyorum...
diz harici herşey bana uyar

torn right buttock muscle   , arka baldırdaki  kas yırtılmış türkçesi :D
Naprijed Zmajevi Naprijed Bosno

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #13468 : 05 Aralık 2014, 18:33:16 »

Bence yapmasak da olur ama illa biri gelicekse dengeleri bozmayacak biri gelsin istiyorum.Rossom savunmacı kimliğiyle de işimize yarar gibi

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #13469 : 05 Aralık 2014, 18:59:21 »
torn right buttock muscle   , arka baldırdaki  kas yırtılmış türkçesi :D
ondan bişe olmaz abi rahat ol :))
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter