Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970409 defa)

0 Üye ve 79 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13590 : 09 Aralık 2014, 11:49:39 »
de colo deme bana şerefsiz itoudis :)

Sadece o mu? Yav Teo yu da ikna etti süt oğlan!

HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #13591 : 09 Aralık 2014, 12:02:35 »
esasında millet burun kıvırıyor ama heutel ve diot aynı jenerasyonun oyuncuları fransa'da..
ve genc takımlarda hep diot daha iyi istatistikler eulasmıs bir oyuncu..ve hatta daha onde bir oyuncu heurtel'e gore fransa takımı icin her kategoride(a milli ve gencler)..

burada millete burun kıvırtan oaly; heurtel'in daha spektakuler olması ve bu sene cıkısta olması...
diot genelde hep aynı cızgıde bir oyuncu...ne beklrseniz onu alırsınız tarzı..esasıdna bizim takım icin en uygun profil bu kadar yıldız varken takımda..

bu sene dunya sampiyonasında de colo ve parker yokken huertel iyice parladı..ama diot o takımın en az heurtel kadar onemli parcasıydı..

bence diot cok ama cok kucumseniyor...sırf medya gazı ve basın sısırmesi su an..

cocuk muhabbeti gibi..heurtel2i efes aldı fb alamadı gibi..

bu is cocuk oyunu degil..tahminim diot'un ne kadar degerli bir oyuncu oldugunu esasen fransızlardan ogrenmek lazım...emin olun heurtel'e gore daha cok isimize yarayabilecek bir oyuncu oldugunu soyleyen bir dunya ınsan bulursunuz fransa'da basketboldan anlayan..

bu dedigimi heurtel'e laf atmak icin degil, eger alırsak diot'a onyargı ile yaklasmanın anlmasız oldugunu dusuneneler icin soyluyorum...

bence fransa'da heurtel ilk bes basladıgı icin dunya sampiyonasında daha cok goze batıp istatistikelri arttı..cunku oyun tarzları hep parker tarzı oyuncular uzerine kurulu..heurtel o profile daha uygun...
diot ilk bes baslasa daha da iyi istatiskler yakalayabilirdi..
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2014, 12:04:49 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #13592 : 09 Aralık 2014, 12:12:44 »
diot gibi bir üst seviyeye kariyer olarak çıkamamış bir oyuncuyu takımın kabul etmeme riskide var kan uyuşmazlığı olabilir yan rolde versen takım kimyasını bozadabilir calathesi alamıyorsan (lider özelliği olan takımın bir anda kabul edeceği) diotu alma yan parça olarak tamamlayıcı atletik ceza şutu olan bir 3 numara al onu bulmak daha kolay ayrıca diotunda ayakları ağır canda iyi savunmacıdır bence ama bizim aradığımız özellikteki oyun kurucunun sadece iyi savunma yapması yetmez komple bir oyuncu olup bazı şeyleri ortalama üstü yapması lazım bogdanı değerli yapan en önemli şey geçen sene oyunkurucu oynarken gelişim göstermesi

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #13593 : 09 Aralık 2014, 12:27:52 »
ben 2013 deki Parker lı de colo lu diaw lı turiaf lı tam kadro oldukları avrupa kupasında diot daha  fazla sorumluluk alıp ön plandaydı diye hatırlıyorum hatta baya da parlamıştı orada. heurtel ise 2014 de cidden parladı. bide medya bu yıl bayaa bayaa parlattı. belki de bu yıl ki fransa kadronunun heurtel tarzında oyun kurucuya ihtiyacı oldugundan o ön plandaydı bilemiyorum

beyin fırtınası yapıyorum. ben 3 numaraya cok ihtiyacımız oldugunu düşünmüyorum acıkcası ama eger 3 numara alınacaksa GS ın elenmesi durumunda iyileşmiş bi Micov u alsak nasıl olur acaba?

Edit: Diot un 2013 Eurobasket İstatistikleri
Statistics
11.7   Points per GAME
5.9   Rebounds per game
5.2   Assists per game

Turnuva sıralaması
» Ranks #3 in 3 Pts Field Goals Made (2.2)
» Ranks #2 in Assists (5.2)
» Ranks #2 in Steals (2.4)
» Ranks #20 in Minutes (29.3)
» Ranks #9 in 3 Pts Field Goal Percentage (44.4%)
» Ranks #11 in 3 Pts Field Goals ATTEMPTED(5.0)
» Ranks #9 in (0.0) » Ranks #16 in Total Rebounds (5.9)
» Ranks #7 in Defensive Rebounds (5.0
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2014, 12:32:21 Gönderen: daredevil »
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

• Üye
« Yanıtla #13594 : 09 Aralık 2014, 12:35:21 »
ben 2013 deki Parker lı de colo lu diaw lı turiaf lı tam kadro oldukları avrupa kupasında diot daha  fazla sorumluluk alıp ön plandaydı diye hatırlıyorum hatta baya da parlamıştı orada. heurtel ise 2014 de cidden parladı. bide medya bu yıl bayaa bayaa parlattı. belki de bu yıl ki fransa kadronunun heurtel tarzında oyun kurucuya ihtiyacı oldugundan o ön plandaydı bilemiyorum

beyin fırtınası yapıyorum. ben 3 numaraya cok ihtiyacımız oldugunu düşünmüyorum acıkcası ama eger 3 numara alınacaksa GS ın elenmesi durumunda iyileşmiş bi Micov u alsak nasıl olur acaba?

aynen katılıyorum..senin de gozlemin benim tarzımda bu sene fiba2014'te..

parker olmayınca oyun tarzı olarak batum'a ayak uyduracak; zaten saha icinde diaw gibi bir beyin varken diot yerine heurtel tercihi normal...

ben sahsen cok isterim diot'u..hayırlısı artık..

• Üye
« Yanıtla #13595 : 09 Aralık 2014, 12:46:35 »
zaten su an diot fransa liginde asist ortalamasında 2.; dakikaya gore asist ortalamasında 1.
o yuzden pas kalitesi kotu adam degil kesinlikle...

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #13596 : 09 Aralık 2014, 13:01:10 »
Sezon basinda istedigimiz "elit" 1 numaralar bize gelmek istemeyince, diger pozisyonlardaki oyuncularla bunun amorti edilmek istendigini soyledigimizde, "elit 1'e gerek yoktu; nefes alsin yeter" diyen arkadaslarin simdi Diot'yu begenmedigini goruyorum.  Celiskinin bu kadari da olmaz ama!!!!

• Üye
« Yanıtla #13597 : 09 Aralık 2014, 13:10:12 »
Sezon basinda istedigimiz "elit" 1 numaralar bize gelmek istemeyince, diger pozisyonlardaki oyuncularla bunun amorti edilmek istendigini soyledigimizde, "elit 1'e gerek yoktu; nefes alsin yeter" diyen arkadaslarin simdi Diot'yu begenmedigini goruyorum.  Celiskinin bu kadari da olmaz ama!!!!

kesinlikle haklısın...
cok medya gazıyla hareket eden bir taraftar var...
mesela goudeolock kadar bu takımda bogdan ve emir top kullanmaya kalksa bu takım ne hale gelir dusunen yok...
daha emir'in top kullanma sayısını belli bir seviyeye getirince birseyler ortaya cıktı ki; daha bogdan yeteri kadar kullanılamıyor...bir tane daha atıcı 1 numara alırsak bu is yurumez..malum hickman'da top kullanan tarzda 1.5 numara esasen..organize edici degil..

bize kenan'ın isini daha iyi yapacak adam lazım..obra kesinlikle boyle bir adam arıyor...takımın saha icinde organizasyonunu ve yerlesimini yapan, savunmada ayakları cabuk, ceza sutu ceken...acık ve net..

umarım alınır ama bakalım fransa'dan nasıl cıkar bu adam ona bakmak lazım..butce meselesi..ama surası kesin oyuncu gelmek isterde kulubu verir mi?

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #13598 : 09 Aralık 2014, 13:13:25 »

Arkadaşlar,  bence bu saatte Avrupadan oyuncu bulmak zor. Buy- out ödemeden kimse oyuncusunu kolay kolay bırakmaz. Ancak kupadan elenen takımlardan takviye olabilir gibime geliyor. Yada kıta dışı Amerika yada Çin. Calathes işi de pek olacak gibi değil.

Diot meselesine gelince ise bence hiç de burun kıvrılacak bi oyuncu değil. Huertel'e göre daha komple bir oyuncu bence. Savunması daha iyi. Bende dahil çoğumuzun istediği 7 s 5 r 5 a kriterlerine uyabilecek bir oyuncu. Ama benim en hoşuma giden yönü Rigadue'u anımsatan fiziği.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #13599 : 09 Aralık 2014, 13:18:11 »
Besim...

Çok haklısın takımın düzenini bozacak falan okuyorum bide..Biz zaten düzen takımı değiliz.Roller oturmadı yavaş yavaş oturacak..Diot düzen bozacak bir adam değil..

Bakın Uşak nasıl savundu Gou yu..B planı olmadı...Lazım lazım guard lazım
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #13600 : 09 Aralık 2014, 13:18:24 »
Diot u bir çok kere izlemiş birisi olarak konuşuyorum. Net yetersiz bir oyuncu.

Ukic'in şuanki halini bile Diot'a tercih ederim.

İyi bir guard alınmıyorsa çare 3 numara almaktır.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #13601 : 09 Aralık 2014, 13:20:14 »

Ama Utkan zaten Ukiç le aynı rollerin adamı değiller ki kardeşim..

Gayet sade zorlamaları olmayan pası düşünen bir adam bu..Evet O kadar istenen adamdan sonra kesmez ondada haklısın.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #13602 : 09 Aralık 2014, 13:21:27 »

Bende derim ki Ukic geleceğine Berk ve Kenan ile devam edelim.  :)

Ukic bu saatten sonra bizi sinir krizine sokar bence.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #13603 : 09 Aralık 2014, 13:22:40 »
maalesef teo ve calathes sezon başında gelmediler bizde başka bir yol seçtik

• Üye
« Yanıtla #13604 : 09 Aralık 2014, 13:26:52 »

kesinlikle katılmıyorum...
ukic ile cok farklı oyuncular..
karsılastırılaması bile abes..

kaldı ki su haliyle ukic'ten cok daha iyi oyuncu olur bir takımın parcası olarak...
ukic ne oldugu belirsiz bir takımda su an bu istatistikleri yapıyor..cunku takım cok genc ve tecrubesiz...ukic'in su andaki hali kesinlikle pana'daki halinden farksız esasında...

3 numara alınmasını tercih etmek ayrı, ama bir oyuncuya bu sebeple yetersiz demek bence ayrı konular...karıstırıyorsun...
bu oyuncu yeterli bir oyuncu her platformda oynadıgı takımlar icin..gerek strasbourg'un eurocup ve fransa ligi macerasında, gerek fransa'nın eurobasket2013 ve fiba2014 kadrosunda..

hicbir platformda bu takımalr basarısız olmadı; keza diot'da basarısız olmadı...bu sebeple yetersi demek tamamen onyargı...

sonucta gelir mi gelmez mi bilinmez bu adam ama oyuncuya onyargı ile yakalsılıyor; cunku herkesin sitedigi bir oyun tarzı var takım icin; ona gore yetersiz denebiliyor..evet takım heurtel'in yada teodosic'in tarzında oynayacak ise yetersiz; ama takım bir oyuncuya emanet edilmeden paylasarak bir yerlere gelecekse diot cok da guzel oturur takıma..ve yetersiz denemez...