Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970479 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13605 : 09 Aralık 2014, 13:28:10 »
kesinlikle haklısın...
cok medya gazıyla hareket eden bir taraftar var...
mesela goudeolock kadar bu takımda bogdan ve emir top kullanmaya kalksa bu takım ne hale gelir dusunen yok...
daha emir'in top kullanma sayısını belli bir seviyeye getirince birseyler ortaya cıktı ki; daha bogdan yeteri kadar kullanılamıyor...bir tane daha atıcı 1 numara alırsak bu is yurumez..malum hickman'da top kullanan tarzda 1.5 numara esasen..organize edici degil..

bize kenan'ın isini daha iyi yapacak adam lazım..obra kesinlikle boyle bir adam arıyor...takımın saha icinde organizasyonunu ve yerlesimini yapan, savunmada ayakları cabuk, ceza sutu ceken...acık ve net..

umarım alınır ama bakalım fransa'dan nasıl cıkar bu adam ona bakmak lazım..butce meselesi..ama surası kesin oyuncu gelmek isterde kulubu verir mi?
bu konularda katılamıyorum özellikle ayaklarının çabuk olduğu kısmına

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #13606 : 09 Aralık 2014, 13:59:00 »
Ya bir kere siz Diot tan saha içi organizasyon filan bekliyorsanız boşuna hayal kuruyorsunuz.

Diot düşündüğünüzün yarısı kadar bile yetenekli değil. Bu sezon Strasbourg'ın Eurocup'ta oynadığı maçları izlemek bile yeterli bunu anlamak için. Diot çok büyük karar verme sıkıntıları var. Kariyeri boyunca böyleydi. Genç milli takımda bile böyleydi. Diot bilinmeyen bir oyuncu değil.

Ki geçtiğimiz sezon Euroleague'de normal sezonda da gördük.

Diot bu takımda sadece görev adamı olabilir o konuda bile bence vasat kalır.

Diot abi bu abartmayın lütfen.. Fransa liginden filan bahsetmişsiniz abi Fransa ligi, kadın basketbolunundan bile daha zevksizdir.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2014, 13:59:51 Gönderen: Utkan Şahin »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #13607 : 09 Aralık 2014, 14:01:19 »
Burada Ukic'ın sakatlık sonrası haliyle karşılaştırıyorum. Ukic'in normal sakatlanmadan önce yetenekleri ile Diot karşılaştırılamaz bile.

Ki Ukic gelsin diye bir derdim yok anlaşılmasın Diot'un yetenek seviyesini belirtmek için söylüyorum.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #13608 : 09 Aralık 2014, 14:03:21 »
Ama Utkan zaten Ukiç le aynı rollerin adamı değiller ki kardeşim..

Gayet sade zorlamaları olmayan pası düşünen bir adam bu..Evet O kadar istenen adamdan sonra kesmez ondada haklısın.
Abi Diot un mu zorlamaları yok? Abi Diot un kariyeri boyunca en büyük eksikliği karar verme mekanizmasıdır. Ahı gitmiş vahı kalmış Ukic'ı bile Euroleague de asist ortlaması 5.7 bu sezon.

Ukic ile Diot arasında büyük yetenek farkı var.

Çevrimdışı valance

• Üye
« Yanıtla #13609 : 09 Aralık 2014, 14:04:06 »
@vanguards of FB

abi bir an için teodosici betimliyorsun sandım

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #13610 : 09 Aralık 2014, 14:13:53 »
allah askına cok adam var da piyasa da bu adama yetersiz diyoruz..

ben ukic'le diot'u karsılastırmam bile..

karar verme mekanizmasından bahsediyorsak ve ukic'ten bahsediyorsak bende bu konuda ukic'i yetersiz gorurum..

ukic2te karar verme mekanizması esas hic yok...
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2014, 14:15:46 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #13611 : 09 Aralık 2014, 14:16:11 »
Diot sifir ozellikli bi adam degil eyvallah ama hicbir ozelligi ortalama ustu de degil.LeMans'a transfer oldugu yil sutunu gelistirebilirse buyuk yildiz olur deniliyordu Paris'e gittigindeyse şutu gelismedi pasörlügünü ve oyun görüşünü gelistirsin denildi.Sonuc olarak hepsi standart alti duzeyde.Diot'un bize katacagi tek sey savunma sertligi olur bir nebze ama tam olarak aradigimiz yada bekledigimiz bu degilken buy-out odeyip bi adam almak ne kadar mantikli olur onu tartişmak lazim.Eurocup istatistikleri 2 nedenle onemli degil benim icin.Birincisi herkesin malumu Euroleague sertligi cok cok ayri noktada.Ikincisi ise Collet'in sistemiyle bizim suan oynamak istedigimiz siyah ile beyaz kadar farkli.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13612 : 09 Aralık 2014, 14:18:05 »
ben ki diot takıma gelsin faydalı bir takım oyuncusu olur diye düşünüyorum ki halen öyle düşünüyorum
ama yılmaz abim çizdiği portte muazzam
ben şundan yanayım oyunculara doğru misyon yüklenmezse çok küfür yenir.
bunun en güzel örğeni : DEvin Smith dir. her takım için önemli bir görev admıdır ama biz ondan skorer oyuncu olmasını istedik ve forumlarda kendisine neler dendi şimdi de gelsin diye dileniyoruz
keza Vesely içinde. Allah a şükür takım için çok faydalı ve iyi bir oyuncu ama VEsely çok skorer oyuncu gözü ile bakarsak ki bakan dostlar vardı çok laf edilir.
ben @utkan kardeşime şöyle katılmıyorum onun söylediği kadar kötü oyuncu değil bence

ama çizilen portreye göre laf yer olursa..

benim fikrim sabit gelirse takıma belli yerlerde katkı verir. önemli olan oyuncudan ne beklenildiği
ben birde şundan dolayı sıcak bakıyoruım . Eurocup veya Euroleagude ki her istatistik beni kandırmıyor işin açıkcası...
Marcus green geliyor gözümün önüne hep İtalya dan alırken eurolegue de 7 asist ortalaması ile gelmişti. o yüzden onlar biraz takıma göre değişiyor.
Diot benim kafamdaki katkıları sağlar. ama benim kafamdaki katkılar takıma yeter mi orası meçhul :)

Çevrimdışı valance

• Üye
« Yanıtla #13613 : 09 Aralık 2014, 14:18:18 »
abi ben yetersiz demiyorum ama diot bize top-16 da ne katar diye kendime soruyorum ve bir cevap bulamıyorum muhakkak iyi yaptığı işler vardır

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #13614 : 09 Aralık 2014, 14:19:30 »
Diot sifir ozellikli bi adam degil eyvallah ama hicbir ozelligi ortalama ustu de degil.LeMans'a transfer oldugu yil sutunu gelistirebilirse buyuk yildiz olur deniliyordu Paris'e gittigindeyse şutu gelismedi pasörlügünü ve oyun görüşünü gelistirsin denildi.Sonuc olarak hepsi standart alti duzeyde.Diot'un bize katacagi tek sey savunma sertligi olur bir nebze ama tam olarak aradigimiz yada bekledigimiz bu degilken buy-out odeyip bi adam almak ne kadar mantikli olur onu tartişmak lazim.Eurocup istatistikleri 2 nedenle onemli degil benim icin.Birincisi herkesin malumu Euroleague sertligi cok cok ayri noktada.Ikincisi ise Collet'in sistemiyle bizim suan oynamak istedigimiz siyah ile beyaz kadar farkli.

aynı seyi goudelock icinde soyluyorduk..bursı euroleague; euroup degil diye....

uzgunum ama bence bazı  noktalarda cok klise islere takılıyoruz...oylesine soyluyoruz...

belki ben de soyluyorumdur...ama sıradan vasat bir amerikalı guard gelecegine bu saatte diot gibi riski az adamı tercih ederim..

ama buy-out meselesi onemli...buyuk butce ayıralacak adam degil...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13615 : 09 Aralık 2014, 14:20:45 »
abi ben yetersiz demiyorum ama diot bize top-16 da ne katar diye kendime soruyorum ve bir cevap bulamıyorum muhakkak iyi yaptığı işler vardır

kime diyon lan abi diye :)

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #13616 : 09 Aralık 2014, 14:20:56 »
Piyasada çok adam yok o zaman Hakan Demirel'i geri alalım abi.

Bu mantık çok yanlış. Basketbolda tek bir doğru olmadığından bahsediyoruz. Sen sırf doğru plan diye yanlış oyuncuyu alırsan yine hayalkırıklığı uğrarsın. Diot ne tempoyu ayarlayabilir ne de doğru hücumları gerçekleştirebilir.

Diot'un muazzam bir savunmadı yoktur. Savunma bilgisi yüksek normal standartlarda bir savunmacıdır. Amaç savunmayı düzeltmek ise gider bir atletik 3 numara alırsın. Bogdan'ın organizatörlük seviyesi Diot'tan iyidir.

Ciddi anlamda Diot yerine yanlışlıkla başka bir oyuncuyu izlediğini düşünüyorum abi.

Ukic'in karar mekanizması var diye bir iddia da bulunmadım. Zaten NBA yapan ve daha genç yaşta Kutxa da ve Barcelona'da oynayan Ukic'in en büyük eksiklerinden birisi mental yönüydü.

Ama Diot ile aralarında büyük yetenek farklılıkları var.

O yüzden ki Ukic, büyük takımlarda oynarken, Diot Fransa dışına çıkamadı.

Çevrimdışı valance

• Üye
« Yanıtla #13617 : 09 Aralık 2014, 14:21:38 »
@vanguards of fb 'ye yazdım abi sana değil:)

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #13618 : 09 Aralık 2014, 14:22:12 »

uzgunum ama bence bazı  noktalarda cok klise islere takılıyoruz...oylesine soyluyoruz...

belki ben de soyluyorumdur...ama sıradan vasat bir amerikalı guard gelecegine bu saatte diot gibi riski az adamı tercih ederim..

Bence iki turlusude mantiksiz.su acidan bakmak lazim bu adam bize gelirse ne katar.Oyun stilini ve maclarini izledikten sonra cikan sonuc bize katabilecekleri bizim suan ihtiyacimiz olan seyler degil

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #13619 : 09 Aralık 2014, 14:22:17 »

Goudelock Eurocup'ın içinden geçti ama. Yetmedi VTB'nın de içinden geçti. Ona rağmen gelirken eleştiriler büyüktü. Ben ile Uğur abi savundu burada muazzam oyuncu diye.

Ayrıca istatistiklere göre konuşmuyorum. İkisini de izledim ona göre konuşuyorum.

DipNot: Gou nun kariyerinde NBA var ayrıca.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2014, 14:25:20 Gönderen: Utkan Şahin »