Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970526 defa)

0 Üye ve 90 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #14085 : 17 Aralık 2014, 23:37:22 »
haydaa allah korusun... Delaney'e bulasmadan engellemek lazim yani
1 +1 senelik sozlesmesi var 1 senesi opsiyonlu , Obradovic'in begendigi oyuncu ozumuzdeki sene aliriz insallah http://www.basketdergisi.com/fenerbahce-ulkerde-delaney-sesleri.html

yanlız haber nisan 2014 e ait
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #14086 : 17 Aralık 2014, 23:39:38 »
yanlız haber nisan 2014 e ait

biliyorum , haberin iceriginde "İspanyol basınında yer alan haberlere göre Fenerbahçe Ülker koçu Zeljko Obradovic’in bu sezon THY Euroleague’de 14.3 sayı, 4.5 asist ve yüzde 40 üç sayı isabetiyle oynayan 25 yaşındaki Delaney’nin oyun stilini beğendiği ve Bo McCalebb’in yerine bu oyuncuyu düşündüğü öne sürüldü" bu kisim esas onemli olan ..bir sene once begeniyorsa simdi de begeniyordur diye dusunuyorum , ala biliriz bence istersek ben inaniyorum cok istiyorum olmasini.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14087 : 18 Aralık 2014, 00:08:43 »
Koponen bu takıma cuk oğlu cuk oturur..arasıra tempo idare etsin. Kiritik zamanda kaldırıp şutu soksun. Oyun görüşü ortalama üzeri olsun kafi..ve tabiki iyi savunma yapsın..

Bu takimin hücum sorunu olmadığını anlamak için ne yapmalı bilmiyorum ki.. cidden bilmiyorum...
biraz da hepimizin ağzına yapıştı pg de pg pg.tabiki calathes olursa muhteşem olur. Ama gou ve bogdan a ya sen geç şu koköşede bekle sete göre top gelirse şut at diyemezsin ve de obradovic demez zaten. Herkes 2011 pao yu kafasında kazimis ordan hareket ediyor. Tek düzey bakıyoruz mevzulara.
oyun görüşü iyi olan yetenekli her pg bize sınıf atlatır orasi kesin ama mevcut kadro itibari ile ( huertas/ Barcelona veya dia/pao ) tek bir oyuncu  merkezli bir oyun oynayamayiz oynamayizda hatta.
Ricky gou bogdan bjelica emir hatta melih kendine gelirse kenan. Bunların hepsi yetenekli  perde ile beraber oyun kurabilecek şut bulabilecek adamlar.
Top getirmek ile organize etmek arasında ki farki bence iskaliyoruz bende çok iyi anlatamamıs olabilirim.
prigionio 37 yaşında buralara gelmez hatta 38 olacak.
Udrih o savunma iplememesi ile hoca istemez bence o da buraları cok iplemez.
delaney çok severim.
calathes  cok iyi olur
koponen için Allah derim.
Mental sorunlarına rağmen  Kalnietis e de sevinirim...
Slmlar

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #14088 : 18 Aralık 2014, 00:12:32 »
Koponen bu takıma cuk oğlu cuk oturur..arasıra tempo idare etsin. Kiritik zamanda kaldırıp şutu soksun. Oyun görüşü ortalama üzeri olsun kafi..ve tabiki iyi savunma yapsın..

Bu takimin hücum sorunu olmadığını anlamak için ne yapmalı bilmiyorum ki.. cidden bilmiyorum...
biraz da hepimizin ağzına yapıştı pg de pg pg.tabiki calathes olursa muhteşem olur. Ama gou ve bogdan a ya sen geç şu koköşede bekle sete göre top gelirse şut at diyemezsin ve de obradovic demez zaten. Herkes 2011 pao yu kafasında kazimis ordan hareket ediyor. Tek düzey bakıyoruz mevzulara.
oyun görüşü iyi olan yetenekli her pg bize sınıf atlatır orasi kesin ama mevcut kadro itibari ile ( huertas/ Barcelona veya dia/pao ) tek bir oyuncu  merkezli bir oyun oynayamayiz oynamayizda hatta.
Ricky gou bogdan bjelica emir hatta melih kendine gelirse kenan. Bunların hepsi yetenekli  perde ile beraber oyun kurabilecek şut bulabilecek adamlar.
Top getirmek ile organize etmek arasında ki farki bence iskaliyoruz bende çok iyi anlatamamıs olabilirim.
delaney çok severim.
calathes  cok iyi olur
Slmlar

Djem bey biliyorsunuz basketbolu...bize atan degil efes'teki gibi bir savunmaci lazim

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14089 : 18 Aralık 2014, 00:16:09 »
Abi draper ciddi anlamda çok iyi savunmaci ama onda da oyun kurma filan hak getire :)
Çok hayvani skorer olmasına gerek yok diyorum. Direksiyona tamamen geçme gibi durum olmaz. Ama geçtiği zamanda hakkını verecek birisi olsa . Yani benim kafamdaki rol. Organizator ama gerektiği zaman 2 gibi.de oynayabilmeli =Koponen :)
Calathes olursa bu fikirlerimi yutarım :) 8)
2010 2011 de Calathes  e küfür eden cem şimdi dileniyor
başım gotum çok oynuyor abi ;)

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #14090 : 18 Aralık 2014, 00:18:18 »
Draper bile yeter bize bakma..real'de ne yapiyorsa bizde de yapsa yeter..

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14091 : 18 Aralık 2014, 00:22:22 »

delaney çok severim.
calathes  cok iyi olur
Slmlar

Kalnietis Heurtel'den daha fazla uyar bize , Heurtel'i ben hic istemiyorum.
Kalnietis rakip 1-2-3 numaralarini rahatlikla savunacak size ve ayak cabukluguna sahip oyuncu , benim anlamadigim hem o kadar size'li olub nasil hizli olabiliyor.
Koponen dediginiz gibi combo guard ama katilmadigim nokta bogdan ve gou ile ilgili , bu oyuncular saf pg'ler ile yan yana oynadiginda bir koseye cekilip durmayacaklar zaten , partizanda wastermann'in sakatligindan once de bogdan oyun kurma anlaminda iyi isler yapiyordu , bu dunya kupasinda teo ve markovic'le ayni anda sahada oldugunda da ayni sey gecerli
koponen komple oyuncu ama aman aman savunmaci da degil ki ..kalnietis delaney calathes cok iyi savunmacilar ..bunlari yaziyorum ulemalik gibi olmasin benden kat kat daha iyi biliyorsunuz zaten bu oyunculari ama fikrimi ifade etmek icin mecbur yaziyorum kusura bakmayin.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14092 : 18 Aralık 2014, 00:22:51 »
Draper bile yeter bize bakma..real'de ne yapiyorsa bizde de yapsa yeter..

abi yetmez ya. Real de havlu salliyordu. Bizde oguz var serhat var :)
Cibona daki hali dersen anlarım ama orda çok rahat top kullanma hakkı vardı. Bizim gibi takımlarda o etkiyi göstermeyebilir ama çok iyi savunmaci laf edeni Allah çarpar. . Abi bizim takıma ben lazimin.
Sıfır ego. Savunma çok süper değil ama savunma aklimniyo. Rib katkisi var. Saha görüşü konusunda @erentolgaonur @kemal erdem @kuga @dr_tylerr  anlatsın....
de yaş geçiyor boy kısa 1.70 :( :(

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14093 : 18 Aralık 2014, 00:25:36 »
Westeman sakatlanmadan önce o takımın direksiyonunda Leo vardı. Bogdan bu kadar parlamamisti. Leo sataklandi bogdan sivrildi direksitina geçti.
Fikrini yaz emin. Fikrini yazmaktan çekinme asla. B3nce koponen fena savunmaci değil bence delany da öyle muhteşem savunmaci değil...
tamam seni kırmam del gelsin sende.bizi kirma koponen gelsin de ;)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #14094 : 18 Aralık 2014, 00:27:11 »
Draper kim Kenan Sipahi'de mi oynuyor ?

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14095 : 18 Aralık 2014, 00:31:55 »
Westeman sakatlanmadan önce o takımın direksiyonunda Leo vardı. Bogdan bu kadar parlamamisti. Leo sataklandi bogdan sivrildi direksitina geçti.
Fikrini yaz emin. Fikrini yazmaktan çekinme asla. B3nce koponen fena savunmaci değil bence delany da öyle muhteşem savunmaci değil...
tamam seni kırmam del gelsin sende.bizi kirma koponen gelsin de ;)

dikkatli izledikden sonra savunma konusunda da baya begendim Delaney'i ..ben hucumdan once savunmaya dikkat ederim her zaman , sevidigim oyuncular (teo haric) savunmasi ust duzey olan oyuncular hep ..onun icin heurtel rochestie gibi oyunculara ben soguk bakiyorum.. hucumu cok cok ust duzey olursa savunma sorunlarini gozardi etmek mumkun (teo , arroyo gibi istisna isimler) .. Kalnietis'i de hem organizator hem de iyi savunmaci oldugu icin begeniyorum ama o da ayni bizim Ukic gibi cildirtir bazen negatif anlamda , cok sacmaliyor.

Koponen gelsin tabi ki
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2014, 01:35:34 Gönderen: Chauncey Billups »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14096 : 18 Aralık 2014, 00:33:20 »
Draper kim Kenan Sipahi'de mi oynuyor ?
ahahahahah

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14097 : 18 Aralık 2014, 00:34:23 »
Draper allah korusun , kazma demek hafif kalir , hirvat takiminda bizim begenmedigimiz ukic'in yedegiydi bu

bu haliyle Kenan'in tirnagina degismem Draper'i , kenan'i begenmeyen biri olarak.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #14098 : 18 Aralık 2014, 00:35:03 »
Kenan'ın her hali güzeldir Emin De Souza ..

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14099 : 18 Aralık 2014, 00:39:58 »
Kenan'ın her hali güzeldir Emin De Souza ..

oyledir tabi..Fenerbahce formasi giyen herkes guzeldir , Kenan da genc oldugu icin ayri guzeldir..severim ama begenmem , bizde en cok sevdigim oyuncu Bogdan , Kenan'i da en az bogdan kadar severim ..Kenan kisa sureli dinlendirilmeli , attikca girmedikce iyi oynamadikca geri donusu olmayan bir form dusuklugu olabilir ..bu sureci iyi yonetmek kaybetmemek lazim onu..Obradovic de yapar muhtemelen ben guveniyorum