Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970215 defa)

0 Üye ve 69 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #14130 : 18 Aralık 2014, 17:29:55 »
"Air ball"cu olmasi nedeniyle kimyamizin uyusacagini; diger air ball'cu arkadaslarla cabuk kaynasip, yabancilik cekmeyecegini dusunmustum. 

Kemal Erdem 3 vakte gelir.
Kuşandık sarı laciyi

Çevrimdışı valance

• Üye
« Yanıtla #14131 : 18 Aralık 2014, 17:35:27 »
bence delaney de 1. sınıf değil

birinci sınıf 3 tane faal gard şu an için spa-teo-diamantidis bunlar ve diğerleri

ukic dedim yukarıda evet ukicin iyi yaptığı şeyler bizim takımın ihtiyacı olan şeyler

iyi bir ukicten bahsediyorum tabi spahijanın ilk senesindeki ukicten

utkan güzel söylemiş şu süreçte iş görebilirdi

kalnietis de itin bi tarafına sokulacak oyuncu değil bencede

valla kimseyi alamıyorsak kinseyi tutup kolundan getirelim böyle bir kısaya ihtiyaç var en basitinden rakip skorere pranga olur
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2014, 17:37:00 Gönderen: valance »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #14132 : 18 Aralık 2014, 17:43:47 »
bence delaney de 1. sınıf değil

birinci sınıf 3 tane faal gard şu an için spa-teo-diamantidis bunlar ve diğerleri

ukic dedim yukarıda evet ukicin iyi yaptığı şeyler bizim takımın ihtiyacı olan şeyler

iyi bir ukicten bahsediyorum tabi spahijanın ilk senesindeki ukicten

utkan güzel söylemiş şu süreçte iş görebilirdi

kalnietis de itin bi tarafına sokulacak oyuncu değil bencede

valla kimseyi alamıyorsak kinseyi tutup kolundan getirelim böyle bir kısaya ihtiyaç var en basitinden rakip skorere pranga olur

sergio rodriguez 1. sinif degil mi ?
delaney benim icin 1. sinif , belki cok sevdigim oyuncu oldugu icin yazdim ama en fazla 1-2 sene icinde elit guardlarindan olucak avrupanin.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14133 : 18 Aralık 2014, 17:52:35 »
ukic bize ne verebilir ? ukic hangi ozelligi bize yardimci olabilir mesela ?
savunmasi rezalet , repesa sirf ukic'in savunma zaafiyetinden dolayi draper'i kadroya aldi devsirme olarak , ve son dunya sampiyonasinda rakip guardlari bojan'la savunuyordu hirvat milli takimi..
sutu guvenilir degil , sadece bir kez kariyerinde %41'le ucluk atmis geri kalan sezonlarda yuzde 35'le ucluk atmis , kariyer ortalamasi ise yuzde 30 ..mesela bu sezon yuzde 28 ucluk yuzdesi ..vasat'in altinda kisacasi
hic bir zaman iyi pasor iyi organizator da olmamisdir Ukic .. geriye ne kaldi ? sadece delicilgi icin oyuncu mu alinir ?
bence duygusal bakiyorsunuz , ukic bize birsey veremez. almayiz da

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #14134 : 18 Aralık 2014, 18:07:48 »
Kemal Erdem 3 vakte gelir.

Bundan sonra Kenan benim de manevi kardesimdir.  Tum mac 10'da 10 air ball da atsa, yine de sorun olmaz. 
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2014, 23:58:02 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı valance

• Üye
« Yanıtla #14135 : 18 Aralık 2014, 18:10:05 »
sergio lull rodriguez bunlar da 1. sınıf tabi

delaney ne yaptı da 1. sınıf oluyor insan gerçekten hayret ediyor

daha hiçbişey ispatlamadı bismillah

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14136 : 18 Aralık 2014, 18:17:12 »
sergio lull rodriguez bunlar da 1. sınıf tabi

delaney ne yaptı da 1. sınıf oluyor insan gerçekten hayret ediyor

daha hiçbişey ispatlamadı bismillah

1. sinif faal 3 guard var dediniz onun icin sordum sergio'yu
delaney konusuna gelirsek , henuz bir sey ispatlamadi dogru , ama dedigim gibi en kotu 2 sene icinde elit guardlar arasinda ismi sayilacak Delaney'in (nba yapmazsa tabi)
bu arada Calathes de 1. sinif degil henuz , cunku o da birsey ispatlamadi ona bakarsak.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #14137 : 18 Aralık 2014, 18:50:16 »
Burada Delaney'ın NBA işi çok zor.

Avrupa kariyerlerine bakarsak Calathes bir adım öndedir Delaney'den ki bu işin daha milli takım yönü var.

Delaney'i severim hatta Hickman yerine en başta keşke o gelseydi ama 1. sınıf guard değil.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #14138 : 18 Aralık 2014, 18:56:08 »
ukic bize ne verebilir ? ukic hangi ozelligi bize yardimci olabilir mesela ?
savunmasi rezalet , repesa sirf ukic'in savunma zaafiyetinden dolayi draper'i kadroya aldi devsirme olarak , ve son dunya sampiyonasinda rakip guardlari bojan'la savunuyordu hirvat milli takimi..
sutu guvenilir degil , sadece bir kez kariyerinde %41'le ucluk atmis geri kalan sezonlarda yuzde 35'le ucluk atmis , kariyer ortalamasi ise yuzde 30 ..mesela bu sezon yuzde 28 ucluk yuzdesi ..vasat'in altinda kisacasi
hic bir zaman iyi pasor iyi organizator da olmamisdir Ukic .. geriye ne kaldi ? sadece delicilgi icin oyuncu mu alinir ?
bence duygusal bakiyorsunuz , ukic bize birsey veremez. almayiz da

Ukic neden olabilir diye yazmışız oraya. Biz kalkıp ta Ukic'den takımın lideri olsun tarzı bir şey istemiyoruz. Diot filan görev adamı ismiyle alınıyorsa daha ucuza Ukic i alalım diyoruz.

Savunma zaafiyeti yüzünden almadı. Ukic'ın ayakları yavaşladı. Pana döneminde daha bilinçli bir savunmacı oldu. Kalkıp sana mükemmel savunma yapıyor demiyorum ama savunma yapmayı biliyor. Pas yeteneği konusunda hiç bir zaman sıkıntı olmadı. Organizatörlük konusunda ise kariyerinin tepe taklak gitmesinin en büyük sebebi bu eksikliğidir. Doğru yerde doğru kararı verme konusunda sıkıntıları var. Şut yeteneğini sadece dı şut olarak ele almışsın. Ukic'ın tepeden ve faul çizgisinin oradan net şutu var. Penetre yeteneği asıl gençlik yıllarına göre geriye gitti.

Dediğim gibi görev adımı olarak ucuz olduğu için Ukic diyoruz.

Unutmamak lazım ki yetenek olarak Ukic yerin dibinde olan bir oyuncu değil. Genç yaşında Laboral, Barcelona ve NBA de önemli süreler almış bir yetenek. Kariyeri sürekli aşağı gitti o ayrı bir nokta.

Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14139 : 18 Aralık 2014, 19:02:27 »
Burada Delaney'ın NBA işi çok zor.

Avrupa kariyerlerine bakarsak Calathes bir adım öndedir Delaney'den ki bu işin daha milli takım yönü var.

Delaney'i severim hatta Hickman yerine en başta keşke o gelseydi ama 1. sınıf guard değil.

arkadaş birşey ispatlamamış henüz dedi onun için yazdım calathes örneğin
ayrıca milli takım olayı birşey ifade etmiyor , spa ve dd gelseydi milli takımda da aynı pana'da olduğu gibi yan parça olucakdı.
hickman ispatlamış işte , şampiyon olmuş,  birinci sınıf diyebilir miyiz ? hayır.
yani bir oyuncunun 1. sınıf olup olmaması için illa birşeyler ispatlaması gerekmez.
geçen de sordum , calathes'in yapıpta delaney'in yapamadığı hangi basketbol aksiyonu ve ya özelliği var ? şutu kıyaslanamaz delaney ile , crossoverde de malcolm önde , birtek pasörlüğü daha iyi calathes'in.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #14140 : 18 Aralık 2014, 19:08:35 »
Calathes, tempoyu ayarlama, doğru karar verme, pas yeteneği, savunma bilgisi, Euroleague tecrübesi ve mental güç olarak çok daha üstündür.

Milli takım da ne demek istediğinizi anlayamadım. Yunanistan milli takımda olsa Delaney'de yan parça olacaktı. Ya da sezon başında gitse..

Şampiyon olan 1. sınıf guard olabilir bir şey demedim. Zaten o mantıkla Teodosic 1. sınıf olmaz.

İspat yeteneği için daha üst seviyelerde ne yaptığına bakmamız lazım. Kariyeri gereği Calathes çok daha üst seviyelerde çok daha fazla maç yaptı. Burada Delaney'ın bir suçu yok. Ama kariyer gerçekleri bu.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14141 : 18 Aralık 2014, 19:08:55 »
Ukic neden olabilir diye yazmışız oraya. Biz kalkıp ta Ukic'den takımın lideri olsun tarzı bir şey istemiyoruz. Diot filan görev adamı ismiyle alınıyorsa daha ucuza Ukic i alalım diyoruz.

Savunma zaafiyeti yüzünden almadı. Ukic'ın ayakları yavaşladı. Pana döneminde daha bilinçli bir savunmacı oldu. Kalkıp sana mükemmel savunma yapıyor demiyorum ama savunma yapmayı biliyor. Pas yeteneği konusunda hiç bir zaman sıkıntı olmadı. Organizatörlük konusunda ise kariyerinin tepe taklak gitmesinin en büyük sebebi bu eksikliğidir. Doğru yerde doğru kararı verme konusunda sıkıntıları var. Şut yeteneğini sadece dı şut olarak ele almışsın. Ukic'ın tepeden ve faul çizgisinin oradan net şutu var. Penetre yeteneği asıl gençlik yıllarına göre geriye gitti.

Dediğim gibi görev adımı olarak ucuz olduğu için Ukic diyoruz.

Unutmamak lazım ki yetenek olarak Ukic yerin dibinde olan bir oyuncu değil. Genç yaşında Laboral, Barcelona ve NBA de önemli süreler almış bir yetenek. Kariyeri sürekli aşağı gitti o ayrı bir nokta.

galiba benim yazdıklarımı okumadan cevap yazmışsın , bana ukiç'in kariyerini niye anlatıyorsun ki ?
az çok biliyorum bunları , savunma zaafiyeti yazdım , ayakları yavaşladığı için aldı diyorsun , savunma'nın ayak çabukluluğu ile bizzat alakası olduğunu biliyorsun aynı şeyi diyoruz işte .. ukiç fayda verir diyorsun katılmasamda saygı duyarım , bana göre ukiç'in bize verecek birşeyi kalmadı.
diot'a ben soğuk bakmıyorum diot olursa sevinmem de üzülmem de , ama heurtel ve rochestie olursa üzülürüm.
bu arada geçen anket yapmıştım heurtel açık ara en çok istenen oyuncu olmuş

http://strawpoll.me/3189994
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2014, 19:12:39 Gönderen: emindesouza »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #14142 : 18 Aralık 2014, 19:12:35 »
Sana Ukic'in kariyerini sadece son cümlede bahsettim. Anlatmak istesem daha fazla hikaye bulabilirim. Ya da daha fazla ayrıntıya girebilirm.

Ayak çabukluğu sadece savunma değildir. Ayağı çabuk olup çok kötü savunma yapan oyuncular gördük. Bize savunmada bir şey kazandırmaz ancak bir şey de kaybettirmez bence..

Rochestie, Heurtel, Delaney ve ya Calathes ile bir tutmuyorum zaten Ukic'i.. Bu oyuncular olmuyorsa ve para yoksa alternatif olarak sırf rotasyon için alınabilir. Bir şey kaybettirmez belki bir şey kazandırır.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14143 : 18 Aralık 2014, 19:16:02 »
Sana Ukic'in kariyerini sadece son cümlede bahsettim. Anlatmak istesem daha fazla hikaye bulabilirim. Ya da daha fazla ayrıntıya girebilirm.

Ayak çabukluğu sadece savunma değildir. Ayağı çabuk olup çok kötü savunma yapan oyuncular gördük. Bize savunmada bir şey kazandırmaz ancak bir şey de kaybettirmez bence..

Rochestie, Heurtel, Delaney ve ya Calathes ile bir tutmuyorum zaten Ukic'i.. Bu oyuncular olmuyorsa ve para yoksa alternatif olarak sırf rotasyon için alınabilir. Bir şey kaybettirmez belki bir şey kazandırır.

ayak çabukluğu = savunma diyen yok , ben mi yanlış anlatıyorum anlamadım gitti .. bizzat alakası var diyorum , ayakları yavaş olan guardlar bire birde çabuk geçiliyor , iyi savunmacı olmak için defansiv sezgiler dışında bire birde geçilmemek en önemli etken , bunları ben kendimden söylemiyorum.
neyse çok fazla gereksiz uzadı , arkadaşlar kusura bakmasın.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #14144 : 18 Aralık 2014, 19:21:34 »
Uzayacak bir şey yok. Burada fikir alışverişinde bulunuyoruz. Sıkıntı yok. Forumun amacı bu.

Benim kişisel düşüncem savunma bilgisi ve istediğinin çok daha önemli olduğudur. Atletizm bir kademe daha sonra gelir.