Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970237 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #14310 : 21 Aralık 2014, 20:31:56 »
Geçen sene aldıkta ne oldu bir sakin olun milletin gazına gelmeyin o kadar çok troll varki bu işten zevk alan 

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14311 : 21 Aralık 2014, 20:34:27 »
hickimseyi alamiyorsan wannamaker, cinciarini , dj cooper, dominik jones'dan birini al ya.. kimse yok demesinler bunlar bahane

Biz bile belirli sayıda alternatif sayabiliyoruz. Gherardini ve Obradovicli bir şubede oyuncu ihtiyacı varsa bulunamaması gibi bir olay komikliktir.  Bunun Nbasi var D ligi var, Barcelona son transferi gibi avrupanın düşük liglerinden getirilebilecek yüksek potansiyelli oyuncular var. Euroleague, Eurocup falan demiyorum bak. Eğer sen 2 yıldır Teodosic, Calathes, Heurtel,Zisis,Diot ilgilendiğin hiç bir guardı alamamışsan öyle ya da böyle bu senin hatandır.

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14312 : 21 Aralık 2014, 20:37:46 »
Oyuncu bulunamadığı konusu bir iddiadır şuan eğer sen Gherardini'yle bizzat görüştüysen o başka tabii.

Açık yaz diyosun açık yazıyorum, sonra gherardiniylemi görüştün diyorsun. Hayır görüşmedim.

Forumda Kenan Sipahi'yi en cok seven, savunan insan sensin. Bir kişi çıkıp sana Kenan Sipahi'yle bizzat görüşüyomusun tarzında lafalr söyledimi? Lütfen herkesin görüşüne saygılı olalım.

Çevrimdışı RUB

• Üye
  • Yer: Avşa
    • Captain_1907
« Yanıtla #14313 : 21 Aralık 2014, 20:38:16 »
Top16 başladı da bizim mi haberimiz yok belki takviye gelecek belki de gelmeyecek ama transfer olmazsa biz bittik falan bunlara gerek yok, Obradovic'in bir bildiği vardır sonuçta.
Hepimiz ölelim FENERBAHÇE yaşasın!!!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #14314 : 21 Aralık 2014, 20:38:21 »
bakin mesela bugun Zoric sakatligindan dolayi kadroda yoktu , ciddi degil sakatligi ama bu "tendinit" sorunu bir kac defa oynamasina engel olmusdu gecen sene de cok net hatirliyorum ayni bu sebepden dolayi bazi maclarda dinlendirildigini ..zoric'in oynamasi suan icin o kadar da onemli degil ama top16'da allah korusun bu tarz sikintilar olursa kotu olur.
kisa rotasyonunda EL seviyesinde Hickman, Bogdan, Gou ve Emir var , allah korusun ya bunlarin birine birsey olursa ? onemli 2-3 maci kacirirsa ne olacak ?
cska'ya bakiyorum teo yok ama de colo , aaron jackson var , Khryapa yok Vorontsevic var , Marko sakatti Fridzon , Demetris oynadi
Oly'de Darden sakatlandi Lojeski oynadi , Lojeski sakatlandi Darden geri dondu ..Lafayyete olmasa Mantzaris oynayacak , Spa olmasa Sloukas ..keza Dunston olmasa Hunter var , Printezis yoksa Petway var ..Bjelica bir mac oynamasa ne olacak ? vesely 4 oynarken spacing'de sikinti oluyor , 30 dk civari oynarsa cok daha kotu olur. 

neyse insallah biz haksiz cikariz ve mevcut kadro ile f4 yapariz ..ama bana gore f8 ne basaridir ne de basarisizlik ..bu kadronun ederi f8'dir zaten , ama f8'de dar rotasyonun dezavantajlari iyice ortaya cikar.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #14315 : 21 Aralık 2014, 20:40:30 »
Açık yaz diyosun açık yazıyorum, sonra gherardiniylemi görüştün diyorsun. Hayır görüşmedim.

Forumda Kenan Sipahi'yi en cok seven, savunan insan sensin. Bir kişi çıkıp sana Kenan Sipahi'yle bizzat görüşüyomusun tarzında lafalr söyledimi? Lütfen herkesin görüşüne saygılı olalım.

İsteyen sorabilir, cevabını alır, ben gayet şeffafım bu konuda.

Gherardini konusuna gelince, neye göre sallıyorsun bu adama, onu soruyorum. Çıkan bir haber üzerine sabahtan beri giydiriyorsun. Bende sana diyorum ki haftaya yeni transfer açıklanırsa ne diyeceksin ?

Transfer olacak demiyorum, bilgim yok, belki de olacaktır, şuan bunu bilmemize imkan yok.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14316 : 21 Aralık 2014, 20:43:22 »
Eurohoops resmi site mi ki, bu kadar ciddiye alınıp ağıtlar yakılıyor, üstüne beddualar ediliyor. Yarın aynı Eurohoops, ''Fenerbahçe Ülker transfer yapacak'', diye bir haber yapsa, o zaman ne denilecek ?

Biraz sabırlı olmak lazım, belki transfer olacak, belki olmayacak bilemeyiz, Top-16'ya kadar vakit var.

beddua lafi bana mi ? allaha havale ediyorum yazdigim icin sormak istedim eger banaysa , izah edeyim , "Allaha havale ediyorum" beddua degildir , diyecek birsey bulamadiginda en iyi cikis yoludur ..Allaha sukur bu zamana kadar kimseye de beddua etmedik bundan sonra da etmeyiz , isterse bogdani bjelica'yi yarin yollasinlar bana ne , sporu gectim dunyadaki hicbirsey icin beddua edilmez.

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14317 : 21 Aralık 2014, 20:51:42 »
İsteyen sorabilir, cevabını alır, ben gayet şeffafım bu konuda.

Gherardini konusuna gelince, neye göre sallıyorsun bu adama, onu soruyorum. Çıkan bir haber üzerine sabahtan beri giydiriyorsun. Bende sana diyorum ki haftaya yeni transfer açıklanırsa ne diyeceksin ?

Transfer olacak demiyorum, bilgim yok, belki de olacaktır, şuan bunu bilmemize imkan yok.

Giydirmiyorum, eleştiriyorum. Sabahtan beri değil saat kaçta yazdığım belli ilk iletimi. Ki transfer yapılmamam olasılığı bile eleştirmek için yeterli benim için. Sende en az benim kadar iyi biliyorsun Fenerbahçe'nin nasıl bir kulüp olduğunu. Bugün transfer yapmıyoruz diye açıklama yapsak şaşıracak çok az taraftar var. Çünkü aynı senaryoyu geçen sene gördü bu taraftar. Yıllardır tek isteğimiz bir guardi yıllardır tek alınmayanda guard. Ha şimdi bende transfer yapmama risikine girerek taraftara bunları tekrar yaşama , geçen seneki senaryoyu tekrar gösterme İHTİMALİNE bile öfkeleniyorum.

Gherardini konusuna gelirsek Gherardininin ve Obradovicin görevi taraftarın beklentilerini karşılayacak işlere imza atmaktır. Saha dışı lobi falan bunlar başka bir boyutudur. İşini hakkıyla yapana taraftarda hakkını teslim eder. Diyeceğim bu olur.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14318 : 21 Aralık 2014, 20:57:50 »
Olağanüstü yetenekli bir kadro yakalamışsın,1 nokta atışı guard ile inanılmaz tehlikeli bir takım olma imkanın var,o oyuncuyu almayıp şöyle yetenekli bir kadroyu riske atıyoruz arkadaş ya,olacak iş değil.Daha önceden de top 16'da olabilecekleri yazmıştım,Kenan'ın oynadığı her dakika her saniye onun şutunu riske edip Goudelock'a sürekli ikili sıkıştırmalar gelecek,çok sert savunmalar gelecek.Goudelock'un da performansı düşecek,boş şutlarda da Kenan o şutları sokamazsa neler olur bilemiyorum,sadece kendimizi riske değil hem Kenan'ı hem de Obradovic'i riske atıyoruz.

Tabi Kenan falan umrumda değil de çünkü hiçbir zaman iyi oyuncu olacağını düşünmüyorum ben,beni asıl ilgilendiren konu Obradovic konusu.Ben en çok da Obradovic için istiyorum başarıyı,yoksa Allah korusun olası bir Top 16'da elenmeyle teknik direktörün önemine inanmayan  Aziz Yıldırım'ın onunla devam edeceğini kimse garanti edemez.Bu karar ile çok fazla şeyi riske ediyoruz çok,olası bir başarısızlıkta umarım Obradovic gitmez,en çok da ondan korkuyorum.

Bir de Kenan'ın oyun kurucu oynadığı ortamda Diot bizde çok büyük etki yapar,oyun kurucun Teodosic olur da Huertas,Arroyo olur da Diot'un beğenilmemesini anlarım ama oyun kurucunun Kenan olduğu yerde Diot bizde bu saydığım adamların etkisini yaratır,oyun kurucunun Kenan yerine Diot olduğu yerde kimse Goudelock'a rahat rahat ikili sıkıştırmalar getiremez,bu adam gününde olduğu anda leblebi gibi üçlük sokar çünkü.

Umarım ya haber doğru değildir ya da bizimkiler bu kararlarından vazgeçer,yoksa olası bir başarısızlıkta çok fazla şeyi riske atacağız.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #14319 : 21 Aralık 2014, 20:58:50 »
Giydirmiyorum, eleştiriyorum. Sabahtan beri değil saat kaçta yazdığım belli ilk iletimi. Ki transfer yapılmamam olasılığı bile eleştirmek için yeterli benim için. Sende en az benim kadar iyi biliyorsun Fenerbahçe'nin nasıl bir kulüp olduğunu. Bugün transfer yapmıyoruz diye açıklama yapsak şaşıracak çok az taraftar var. Çünkü aynı senaryoyu geçen sene gördü bu taraftar. Yıllardır tek isteğimiz bir guardi yıllardır tek alınmayanda guard. Ha şimdi bende transfer yapmama risikine girerek taraftara bunları tekrar yaşama , geçen seneki senaryoyu tekrar gösterme İHTİMALİNE bile öfkeleniyorum.

Gherardini konusuna gelirsek Gherardininin ve Obradovicin görevi taraftarın beklentilerini karşılayacak işlere imza atmaktır. Saha dışı lobi falan bunlar başka bir boyutudur. İşini hakkıyla yapana taraftarda hakkını teslim eder. Diyeceğim bu olur.

Sabahtan beri lafından kastım ne anlamışsındır, yok anlamamışsan eğer, sana hiç laf anlatma zahmetine girmeyeyim.

PG olsun taştan olsun mantığına başladınız yine, bu mantıkla geçen sene ara dönemde Pierre Jackson alındı, teneke bağlanıp gönderildi. Demek ki etiketi PG olan her oyuncu ilaç olmuyormuş. Bunu söylemek demek transfere karşı olmak demek değildir. Ki bu sayfalarda Will Bynum'ı kaçırmamak lazımdı mesajım duruyor.

Ama şu PG olsun taştan olsun kafasından kurtulalım.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14320 : 21 Aralık 2014, 21:00:45 »
Olağanüstü yetenekli bir kadro yakalamışsın,1 nokta atışı guard ile inanılmaz tehlikeli bir takım olma imkanın var,o oyuncuyu almayıp şöyle yetenekli bir kadroyu riske atıyoruz arkadaş ya,olacak iş değil.Daha önceden de top 16'da olabilecekleri yazmıştım,Kenan'ın oynadığı her dakika her saniye onun şutunu riske edip Goudelock'a sürekli ikili sıkıştırmalar gelecek,çok sert savunmalar gelecek.Goudelock'un da performansı düşecek,boş şutlarda da Kenan o şutları sokamazsa neler olur bilemiyorum,sadece kendimizi riske değil hem Kenan'ı hem de Obradovic'i riske atıyoruz.

Tabi Kenan falan umrumda değil de çünkü hiçbir zaman iyi oyuncu olacağını düşünmüyorum ben,beni asıl ilgilendiren konu Obradovic konusu.Ben en çok da Obradovic için istiyorum başarıyı,yoksa Allah korusun olası bir Top 16'da elenmeyle teknik direktörün önemine inanmayan  Aziz Yıldırım'ın onunla devam edeceğini kimse garanti edemez.Bu karar ile çok fazla şeyi riske ediyoruz çok,olası bir başarısızlıkta umarım Obradovic gitmez,en çok da ondan korkuyorum.

Bir de Kenan'ın oyun kurucu oynadığı ortamda Diot bizde çok büyük etki yapar,oyun kurucun Teodosic olur da Huertas,Arroyo olur da Diot'un beğenilmemesini anlarım ama oyun kurucunun Kenan olduğu yerde Diot bizde bu saydığım adamların etkisini yaratır,oyun kurucunun Kenan yerine Diot olduğu yerde kimse Goudelock'a rahat rahat ikili sıkıştırmalar getiremez,bu adam gününde olduğu anda leblebi gibi üçlük sokar çünkü.

Umarım ya haber doğru değildir ya da bizimkiler bu kararlarından vazgeçer,yoksa olası bir başarısızlıkta çok fazla şeyi riske atacağız.

olayi en guzel ozetleyen , izah eden mesaj bu ..her noktasina imzami atarim.
elinize saglik.

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14321 : 21 Aralık 2014, 21:02:51 »
Sabahtan beri lafından kastım ne anlamışsındır, yok anlamamışsan eğer, sana hiç laf anlatma zahmetine girmeyeyim.

PG olsun taştan olsun mantığına başladınız yine, bu mantıkla geçen sene ara dönemde Pierre Jackson alındı, teneke bağlanıp gönderildi. Demek ki etiketi PG olan her oyuncu ilaç olmuyormuş. Bunu söylemek demek transfere karşı olmak demek değildir. Ki bu sayfalarda Will Bynum'ı kaçırmamak lazımdı mesajım duruyor.

Ama şu PG olsun taştan olsun kafasından kurtulalım.

Pg olsun taştan olsun demiyoruz ki. Diot deniliyor mesela bende diyorum ki Diot ayarında oyuncu nasıl bulamayız? Çok mu üst düzey oyuncu? Hadi 1 bulamadık 3 nasıl bulamayız?
 Jackson transferini transferden saymayıp zaten yazımda transfer olmayıp geçen senki senaryoyu görmekten bahsettim.

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14322 : 21 Aralık 2014, 21:04:16 »

Anlatmaya çalıştığım olay bu işte tam anlamıyla. Noktası virgülüne katılıyorum. +Bir point guardla Hickmanıda kendi yerinde kazanıp beklenenden cok daha tehlikeli bir takım olabiliriz.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #14323 : 21 Aralık 2014, 21:49:41 »
Eurohoopsa göre transfer yapmayacakmışız,uygun oyuncu bulamamışız.

ya bu siteye çok inanmayın. ne oldu daha dün Heurtel için kapışıyorduk Efes ile...şimdi uygun oyuncu yok mu oldu...Menajerler haber yaptırıyor, bir efes'e bir bize bir Gs'ye oyuncu yazıp duruyorlar...
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 22:00:15 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #14324 : 21 Aralık 2014, 21:50:13 »
Bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum, birincisi "ya sakatlık olursa ne yaparız" anlayışında bir sorun var, sakatlık bu! kime, ne zaman bir şey olacağı belli olmaz, şu an bir transfer yaparsak bu herhangi bir sakatlığa karşın geniş kadro oluşturmaya çalışmaktan çok saha içi belli sorunları gidermek için olacaktır, yani guard alsak da, bu guard takıma müthiş katkı sağlasa da, öyle bir ya da iki oyuncu öyle kötü bir zamanda sakatlanır ki tüm sezonun emekleri boşa gidebilir. Bu sadece bizim için değil her takım için geçerli, her takımda son derece kilit oyuncular var Olympiakos'un Spa yoksa Sloukas var, sülalemiz rahat, Real'in Rudy yoksa x var, hiç bir şey kaybetmeyiz diyecek kadar geniş kadroları olduğunu düşünmüyorum.

İkincisi haberin doğru olduğunu düşünelim ve resmi siteden "aradığımız tarzda bir oyuncu bulamadık, o yüzden transfer yapmıyoruz" açıklaması geldiğini varsayalım, eğer Obradoviç transfer istiyor ve şube bu transferi yapmıyor ya da yapamıyorsa bu sevimsiz bir durum olabilir, ama bunun dışında transfer yapılmaması konusunda bir görüş birliğine ulaşılmışsa ya da Obradoviç "bu koşullarda transfere gerek yok" dediyse üzerine çok da fazla tartışılacak bir durum olduğunu sanmıyorum. Sanırım sadece bir oyuncunun transferiyle final four'u garantileceğimiz kesinse, her halde bizler kadar şube yetkilileri bu durumun farkındadır.

Üçüncü nokta da şu hedef mevzuu. Benim geçen sene başlayan bu uzun vadeli yapılanmadan hedef olarak anladığım şey şu: Obradoviç 10 sene başımızda kalsın bu 10 senede 8-9 lig şampiyonluğu alalım, her yıl en az bir Türkiye Kupası ya da Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanalım, Euroleague'de de 10 senede 8 sezon minimum top 8 yapalım, zaten final four ya da şampiyonluksa bu sene olmazsa seneye, seneye olmazsa bir sonraki sene gelir.