Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970238 defa)

0 Üye ve 68 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #14340 : 21 Aralık 2014, 23:18:09 »
Güzel abilerim ben bütün yaz burada birçok kişiyle tartıştım ve istediğimiz guard alınmayınca da artık bayağı kişiyle gerilmiştik bir süre hiç yazmadım Obraya da saydırdım Gherardiniye de.Ama bence öncelikle bir sakin olun.Transfer yapılmazsa ben de eleştiririm.Ama yapılırsa birçok kişi hatasını anlar.
 Ben kendi adıma bu kadroyla top 16 ya kalamayacağımızı düşünüyorum kadro yetersizliğinden değil rotasyon darlığından.Ama bunu düşünen ben takımın ilk tur gruplarından zor bela çıkacağını da düşünüyordum.Yine yazmıştım buraya.Ve pişman oldum.Takım gayet iyiydi.Bu takım top 16 yı geçerse kadro ederine ulaşır ve bence top 8 de elenir herkes de sözünü geri alır.
Ama ikinci senaryo gerçekleşirse ki transferin olmaması durumunda en azından bana göre bu ihtimal daha kuvvetli.Ozaman da herkes Obrayı da Gherardiniyi de eleştirme hakkına sahip.
Onu için benim size tavsiyem şimdilik hepiniz sakin olun ve bir transfer olmasını bekleyin ve buna inandırın kendinizi

bu grupta ilk ikiye girersek final four yaparız..Ama 3-4 sakat tabii..bekleyenler malum yine de Real Madrid tam elenecek kıvamda duruyor..Mahvettikleri için geçen seneki takımı

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14341 : 21 Aralık 2014, 23:18:25 »
Fersu denen i.ne Calathesin serbest kaldığını söylüyor.Ne kadar güvenebiliriz bu adama?

Çevrimdışı esref

• Üye
  • Yer: İzmir
    • cavus7
« Yanıtla #14342 : 21 Aralık 2014, 23:20:00 »
Yarın Obradovic'i dinleyelim bakalım. Az çok belli eder heralde. 14.00'da Fb tvde canlı yayında inşallah Koçsan sorar soruları.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #14343 : 21 Aralık 2014, 23:20:26 »
ha ha adam buradan alıp haber yapıyor..

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14344 : 21 Aralık 2014, 23:20:32 »
bu grupta ilk ikiye girersek final four yaparız..Ama 3-4 sakat tabii..bekleyenler malum yine de Real Madrid tam elenecek kıvamda duruyor..Mahvettikleri için geçen seneki takımı
Madrid Laso dan kurtulduğu an şampiyon olur bence.Yine de Lasoya rağmen öyle bir kadroları var ki çok eleneceklerini düşünmüyorum Top 16 da vites arttırırlar bence.Final fouru her türlü yaparlar.İlk ikiye giremezsek final four çok zor bana göre

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14345 : 21 Aralık 2014, 23:20:42 »
Takım iyi giderken yapılamayan ve içte kalan eleştiriler şimdi transfer olmaması ihtimaliyle tekrar dökülecek, anlaşılan o. Biraz daha uğraşacağız yani sizinle @Damir12, @emindesouza, @fbkolik.

Birisi çıkar, "transfer yapılmama olasılığı bile eleştirmek için bana yeter" der, diğeri çıkar "bir transferle inanılmaz tehlikeli takım olacağız" der. Aslanlarım benim. Nereden biliyorsunuz olacakları ya da bu ne aymazlıktır ki ilk turu gayet iyi tamamlayan bir takımı bu kadar eleştirme hakkını kendinizde bulabiliyorsunuz? "Oyun kurucu oyun kurucu" diye bağırdınız da ne oldu ilk turda? Takım size verdi en büyük ayarı ama halen akıllanmıyorsunuz. Ha, bu arada ben transfere karşı bir insan olarak yazmıyorum bunları, karıştırılmasın mevzu. Mesele nitelikli transfer yapmakta.

Ortalama 85 sayı atan takımın organizasyonunun hangi seviyede aksak olduğu iddia edilebilir, bana makul bir izahatte bulunun lütfen. Ya da DJ Cooper vs. bir oyuncunun Pierre Jackson'dan daha fazlasını verebileceğini nasıl iddia edebiliyorsunuz? Biz zaten tehlikeli ya da iyi, çok iyi bir takım değil miyiz? "TAKIM" değil miyiz? Halen üst üste alınan 2 mağlubiyet sonrası dönemin tekrarındasınız, yapmayın artık bunu.

1)"Takım kazandığında size ayarı verdi" de ne demek?Haine söylenmez bu laf ki top 16'da ilk 2 den 3'ten çıkıp yazsaymışsınız bunu yine güler geçerdim de en azından birazcık ciddiye alırdım.Elimizde somut bir örnek olan geçen sene varken en azından top 16 sonrasını bekler insan.
2)Var mı oyun kurucumuzun iyi oynayıp da onun sayesinde kazandığımız bir maç veya  takımı iyi organize ettiği bir maç?Hadi böyle birşey olsa ayar verme lafını en azından birazcık ciddiye alırdım.Bu takım berbat diye kimse demiyor zaten,herkes sahada oyun kucurularımızın ne yaptığını,daha doğrusu ne yapmadığını görüp pg transferi gerekliliğini söylüyor.
3)Kimse üst üste kaybedilen 2 maç için oyun kurucu da oyun kurucu demiyor zaten.Herkes sezon başından beri diyor bunu,benim en büyük korkum olası bir başarısızlıkta Obradovic'e yüklenilecek olması ve Aziz Yıldırım gibi teknik direktörün önemine inanmayan bir başkanın olası bir başarısızlıkta sözleşme uzatmayacak olması.
4)Kenan'ın oyun kurucu olduğu yerde vasat her transfer nitelikli transferdir.
5)Herkes tutturmuş bir Pierre Jackson gidiyor,ne Pierre Jackson'muş arkadaş,o adamın en büyük sorunu 5 yaşındaki çocuklar tarzında davranmasıydı,Amerika dışına çıkmaya çok korkmasıydı,yoksa herkesin bahsettiği kadar kötü oyuncu değildi hatta mükemmel ikili oyun oynatırdı.Katkı verdi mi,vermedi ama çok kötü oyuncu olduğu için değildi bu,diğer yazdığım sebeplerdendi.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #14346 : 21 Aralık 2014, 23:20:42 »
Fersu denen i.ne Calathesin serbest kaldığını söylüyor.Ne kadar güvenebiliriz bu adama?

Haha o Fake olanı..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #14347 : 21 Aralık 2014, 23:20:49 »

adami tanimiyorum ama suan kim soylese de yalan soylemis olur , Calathes serbest kalmadi , en kotu ihtimalde takas edilir ki suan oyle bir durum yok.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14348 : 21 Aralık 2014, 23:22:22 »
Beyler kusura bakmayın hesap onun değilmiş.Yanlış bilgi verdim özür dilerim

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #14349 : 21 Aralık 2014, 23:23:34 »

Valla Nba haberlerinde öyle bir şey yok..Baba belki içerden almıştır..Ya da Kemal yazmıştır free Calathes diye bir şey

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14350 : 21 Aralık 2014, 23:25:32 »
Başka birisi de   Fersu adına hesap açmış.Altta Rt lerde Fersu adını görünce bakmadan atladım hemen.Tekrar özür diliyoum :(
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 23:25:50 Gönderen: active »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #14351 : 21 Aralık 2014, 23:31:32 »
Calathes ya da işimize yarayabilecek herhangi bir Nba oyuncusu serbest kalırsa Utkan ya da Kemal Erdem saniyesine haberdar eder.

...

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #14352 : 22 Aralık 2014, 00:15:06 »
Herkes herkese anlayışlı olsun lütfen insanlar transfer isterken eleştirirken egolarını tatmin etmek için değil Takımı'n potansiyelini görüp takıma inandıkları için ve ufak tefek eksikler Yüzünden final four biletinin alınamama ihtimalinden korktukları için bunları Söylüyorlar.

Yani kimse art niyetli değil hain değil yada birbirinden sizden aptal değil ve en önemlisi herkes gerçekten Fenerbahçe aşığı bana göre.

Harika Hücum ediyoruz en yetenekli oyunculara sahibiz evet bu insanı gururlandırıyor ama tabiki şunu da söyletiyor : ' Bu takımda savunma yönü yüksek bir organizatör yada rakibi kitleyecek eşleşme problemi yaratmayacak 1den 4e her pozisyonu savunabilecek bir kısa forvet olduğunu düşünüyorum da gerçekten yenilmez olabilir' insanlar bunu Takım'ı beğenmedikleri yada afedersiniz bok atmak için söylemiyorlar

O kadar iyi ve umut verici bir takımız ki tek bir doğru takviyeyle zor yenilir bir takım oluruz mantığıyla Söylüyorlar . Ki zaten ben de Aynı fikirdeyim hücumda bence Sıkıntımız yok Maçların en az 30 35 dakikalık bölümünde. Pota altındaki 5 oyuncumuzdan zaten her maç savunma ve Hücum katkısı alıyoruz. Takımda ne eksik diye düşünülürse çok çok açık rakibin güçlü ve efektif 3 numaralarını savunacak bir oyuncu yada rakip guardlara hem iyi baskı ve savunma yapıp hem de tempo ayarlayacak bir pg.

Heurtel falan hikaye bizim onun kadar zeki ve saha görüşü olan kıssalarımız zaten var işin savunma kısmı önemli. Benim nacizane fikrim bogdan'ı pg olarak değerlendirip pg savunmasını Hickman'a verip Sefolosha Tarzı bir 3 numara takviyesi(tabi kaliteli ve savunmacı bir pg olursa buna hayır denemez ama 3 numara takviyesi daha mantıklı çünkü takımda o size ve güçte kısa yok )
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 00:35:00 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14353 : 22 Aralık 2014, 00:35:56 »
21 aralık yılın en uzun gecesi olur. insanlar gece uzun olduğu için bol bol sevişebilirler.
forumda ciddi şevişmeler olmuş keşme yatakta olsaydı daha keyifli olurdu :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #14354 : 22 Aralık 2014, 03:18:23 »
4)Kenan'ın oyun kurucu olduğu yerde vasat her transfer nitelikli transferdir.
5)Herkes tutturmuş bir Pierre Jackson gidiyor,ne Pierre Jackson'muş arkadaş,o adamın en büyük sorunu 5 yaşındaki çocuklar tarzında davranmasıydı,Amerika dışına çıkmaya çok korkmasıydı,yoksa herkesin bahsettiği kadar kötü oyuncu değildi hatta mükemmel ikili oyun oynatırdı.Katkı verdi mi,vermedi ama çok kötü oyuncu olduğu için değildi bu,diğer yazdığım sebeplerdendi.

Her mesajında Kenan'a sallaman serbest ama insanların Jackson demesi yasak. Öncelikle bunu bir geçeceksin. Jackson mevzusunu da anlamamışsın zaten. Anlamadığın gibi kendince anlam yüklemişsin. Kimse Jackson'a kötü oyuncu falan demedi, takıma uymadığını, uymadığı içinde çuvalladığını söyledi.

Ayrıca Jackson'a kötü oyuncu da denebilir sanki adam NBA'de ortalama bir oyuncuymuş gibi davranmanın anlamı yok.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 03:18:56 Gönderen: Chauncey Billups »