Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970417 defa)

0 Üye ve 89 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #14865 : 28 Aralık 2014, 10:41:52 »
birkac sayfa geride Oly kadrosu ile bizim kadroyu mukayese etmistim , 1-3-5 no'larda bizden ustun olduklarini yazmistim , yine de ayni fikirdeyim ama dun oly-pana macini seyretdim , oly'i hic begenmedim acikcasi , euroleague'de regular sezonda da o kadar iyi degillerdi ama ben top16'da vites artiracaklarini dusunuyordum gecen sezonlardaki gibi ..Tamamen Spanoulis'e bagli durumda oly ..tekbasina takim gibi spa.

bu arada pana son 6-7 yilin en kotu kadrosunu kurmayi basarmis , DD gidince ne yapacaklar bunlar acaba , Calathes'i de biz alirsak muhuru vursunlar kulube.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #14866 : 28 Aralık 2014, 10:59:27 »
zisis bogdan kenan
gou hickman melih
emir bogdan serhat
bjelica vesely
semih vesely oğuz zoriç

kenan melih serhat üçlüsü form durumlarına göre kadroya girip süre alırlar bogdan genelde birden süre alır 5-10 dakikada 3 oynar zisisi tamalayıcı bir yan parça olarak düşünüyorum asıl yük yine bogdanda olur
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2014, 10:59:53 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14867 : 28 Aralık 2014, 11:11:25 »
bizim takimin kisa oyuncularindan sabit pozisyonu olan bir tek Kenan var.  Diger oyuncularin hepsi en az 2 pozisyonda rahat oynayabiliyor.
pozisyon onemli degil gorev onemli , hickman'in iyi performans vermemesinin sebebi ona verilen daha once hic yapmadigi gorev idi.
kim pg kim sg bunlar her hucumda degisebilir bizde , birde bakmisiz Bjelica kuruyor oyunu , takilmamak lazim buralara.

bogdan 1-2-3 oynar
emir 1-2-3 oynar
gou 1-2 oynar
zisis 1-2 oynar
hickman 1-2 oynar

kisa rotasyonunda sakatlik olmadigi surece problem olmaz , uzunlarda da Semih'in kafasi oyunda oldugu surece sikinti yasamayiz , ama Semih'in sacmaladigi anlarda onu yedekleyecek pivot yok bizde , top16 seviyesinde hem Zoric hem de Oguz yetersiz kaliyor , en iyisi Semih'in offline oldugu durumlarda Bjelica-Vesely yapip Vesely'i pivota cekmek.
uzun lafin kisasi , takimda defolar buyuk olcude giderildi , simdi cok calismak birlikte antreman yapmak lazim.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #14868 : 28 Aralık 2014, 11:11:38 »
birkac sayfa geride Oly kadrosu ile bizim kadroyu mukayese etmistim , 1-3-5 no'larda bizden ustun olduklarini yazmistim , yine de ayni fikirdeyim ama dun oly-pana macini seyretdim , oly'i hic begenmedim acikcasi , euroleague'de regular sezonda da o kadar iyi degillerdi ama ben top16'da vites artiracaklarini dusunuyordum gecen sezonlardaki gibi ..Tamamen Spanoulis'e bagli durumda oly ..tekbasina takim gibi spa.

bu arada pana son 6-7 yilin en kotu kadrosunu kurmayi basarmis , DD gidince ne yapacaklar bunlar acaba , Calathes'i de biz alirsak muhuru vursunlar kulube.

maçı ben de izledim dün. Oly hiç iyi değil bence ayrıca PAO aşırı kötü durumda Slaughter dışında fark yaratacak bir oyuncuları yok bence. Açıkçası Oly'den hiç çekinmem, Oly dünkü gibi oynasın her türlü yeneriz.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #14869 : 28 Aralık 2014, 11:16:23 »
kisa rotasyonunda sakatlik olmadigi surece problem olmaz , uzunlarda da Semih'in kafasi oyunda oldugu surece sikinti yasamayiz , ama Semih'in sacmaladigi anlarda onu yedekleyecek pivot yok bizde , top16 seviyesinde hem Zoric hem de Oguz yetersiz kaliyor , en iyisi Semih'in offline oldugu durumlarda Bjelica-Vesely yapip Vesely'i pivota cekmek.
uzun lafin kisasi , takimda defolar buyuk olcude giderildi , simdi cok calismak birlikte antreman yapmak lazim.

Semih'in önem düzeyi yüksek olan maçlarda konsantrasyon eksikliği yaşayacağını düşünmüyorum bundan sonrası için :) Kıpkırmızı sıratıyla kenarda koçu görünce kendine gelir en kötü ihtimal :D

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14870 : 28 Aralık 2014, 11:20:14 »
Semih'in önem düzeyi yüksek olan maçlarda konsantrasyon eksikliği yaşayacağını düşünmüyorum bundan sonrası için :) Kıpkırmızı sıratıyla kenarda koçu görünce kendine gelir en kötü ihtimal :D

ahaha dogru ama ben obra'ya ragmen yine guvenmiyorum semih'e ..en cok da ribaundlarda , sanki savunma durmasi gereken yerde durmuyor bu yuzden cok hucum ribaundu veriyoruz semih oldugu dakikalarda ..ama aldigi dakikalari effektiflik olarak en iyi kullanan 2-3 oyuncudan biri Semih.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #14871 : 28 Aralık 2014, 12:04:44 »
ahaha dogru ama ben obra'ya ragmen yine guvenmiyorum semih'e ..en cok da ribaundlarda , sanki savunma durmasi gereken yerde durmuyor bu yuzden cok hucum ribaundu veriyoruz semih oldugu dakikalarda ..ama aldigi dakikalari effektiflik olarak en iyi kullanan 2-3 oyuncudan biri Semih.

Semih son maçlarda Euroleague'in en iyi pivotlarından biriymiş gibi oynuyor. Savunma konusunda yaşadığı zaafı ben de zaman zaman görüyorum,sanırım hoca da ondan kenara alıyor ama boyalı alan içerisinde gerçekten çok iyi.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #14872 : 28 Aralık 2014, 12:20:10 »
bunun 2 nedeni var birincisi bazen gerektiğinden fazla hareketli oynuyor durması gereken yerde durmuyor ikincisi ise bizim sürekli adam değişen savunmamız yüzünden bazen çok içeri yada fazla dışarı çıkıyor o yüzden ribaundda silindirin dışında kalabiliyor aslında bu iki durum birbiriyle alakalı spacing'i biraz daha oturttuk mu kendiliğinden düzelecekmiş gibi duruyor

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #14873 : 28 Aralık 2014, 12:48:24 »

Zisis sadece oyun anlamında değil tecrübe olarak da çok şey katacak takıma .

Euroleague'de f4 oynayan ve şampiyonluk yaşamış olan ikinci oyuncu olacak . O seviyeleri oynayabilmek ayrı olay . Eurocup ve milli takımı saymıyorum bile .

Yunan olması zaten ayrı avantaj , bence her takımda olmalı bir Yunan .

Ayrıca kupayı kaldırdıkları sezon f4 Madrid'de imiş :)

Milliyetci, irkci falan defilim ama bende takimda fazla yugoslav oldugunu dusunuyorum. Bence birde rus ekolunden birisi olsa takimda super olur. Mesela Zoricin yerine litvanyali yada rus alinabilir.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #14874 : 28 Aralık 2014, 12:52:56 »

Zisis'in gelmesiyle, bogdan 3 numaradan daha fazla süre alacaktır,emir de daha iyi olacaktır zamanla,serhatın da orda alacağı kısıtlı süreleri düşünüyorum, en azından savunma katkısı verecektir,boş şutları soksa yeter hücumda, yeni bir transfere gerek olduğunu düşünüyorum.Bazı taraftarlar f4 olmazsa başarısızlık diyor ama,barcelona,cska,real madrid varken oraya tek bir bilet var daha görünüyor ve o bilet için de en büyük aday biziz gibi,zor olacak ama zisis'in de gelmesiyle olacak inşallah, ancak olmazsa da başarısızlık olacağını düşünmüyorum.F8 de çok fena sayılmaz :)

Ne olursa olsun olimpiakos ve maccabi de hatta efes de o tek bilete aday bence.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #14875 : 28 Aralık 2014, 12:55:14 »
Buyuk ihtimal ciddi sormadiniz ama:

http://www.ticket2final.com/Euroleague-Final-Four

teşekkür ettim . Her an herşey olabilir bulunsun bi kenarda:)
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #14876 : 28 Aralık 2014, 13:27:28 »
Milliyetci, irkci falan defilim ama bende takimda fazla yugoslav oldugunu dusunuyorum. Bence birde rus ekolunden birisi olsa takimda super olur. Mesela Zoricin yerine litvanyali yada rus alinabilir.

Rus değil de ülke dışına çıkmaları risk olsa da İspanyol isterim ben de bir tane :)

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14877 : 28 Aralık 2014, 13:31:37 »
Rus pivot dediniz aklima geldi , Sasha Kaun sene sonu serbest kaliyor ..hem savunmasi iyi hem iyi ribaundcu hem de iyi bitirici
kendi sinifinin en iyisi Kaun.
ama cska'yi birakir mi orasi muamma.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14878 : 28 Aralık 2014, 13:49:50 »
ntvspor'da resmen sacmaliyor ismail ile ihsan
maric'e cop dememek icin 15 dk zorladilar , ama zisis'in 10 saniye icinde zaafini buldular hemen
kapattim artik izlemiyorum anasini satayim..
26 milyon euro'mus butcemiz ismail dedi ..bizde gerizekaliyiz zaten ne 26si lan

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #14879 : 28 Aralık 2014, 13:52:28 »
ntvspor'da resmen sacmaliyor ismail ile ihsan
maric'e cop dememek icin 15 dk zorladilar , ama zisis'in 10 saniye icinde zaafini buldular hemen
kapattim artik izlemiyorum anasini satayim..
26 milyon euro'mus butcemiz ismail dedi ..bizde gerizekaliyiz zaten ne 2Galatasarayi lan

Dün Gs maçını anlatırken Murat Murathanoğlu Maric'in çok kilo almış olduğunu falan söyledi kaldı ki adam aldığı sürede neredeyse hiç bir şey yapmadı. Ergin maç sonunda transferi sorulunca mecburiyetten aldık dedi başka seçenek yoktu gibisinden konuştu :D Bunlar da aklı sıra toz kondurmayacak :) Geçinizzzz...