Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970525 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #15090 : 07 Ocak 2015, 14:05:16 »
Bazı konularda doğrulara yaklaşmış ama bu uslup ile gidince bulması zaten imkansızmış. Bence de Fenerbahçe taraftarı olduğu bile şüpheli..

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15091 : 07 Ocak 2015, 14:14:32 »
Obradoviç şikayet etmeyi kessin.Bir Allahın kuluda basın toplantısında sormuyor.Hocası ivkoviç 6 ayda efese bir karakter oturtabildi,sen1.5 sene olmuş nasıl bir karakter oturtabildin diye?İvkovicin efesi rakiplerini 70 sayı altında tutuyor bizim takım gelenden geçenden 90 yiyiyor.Takımına savunma yaptıramıyorsun çünkü takımın kimyası bozuk.Kinsey gibi,ömer gibi mirsad gibi mccaleb gibi kavgacı oyuncular yok bu takımda.Her takımın pis işler yapan 2,3 oyuncusu olur.Efesteki perperoğlu,doğuş,lasme,draper gibi.Senin aldırdığın hangi oyuncular böyle hırslı,mücadeleci.Top bana gelirse oynarım,gerisine karışmam tarzında oynuyorlar.2 senedir şu takımda zoriç denen pivot müsvettesi oynuyor,csk maçında 2.00 metrelik hines bununla kedi fare gibi oynadı.Yok anternmanda çalışıyormuşta ondan oynuyormuş.Transferinden komisyonmu aldın bu adamında bu kadar fazla süre veriyorsun yerine adam akıllı pivot almıyorsun?Adam öyle kartondan pivot ki sırtı dönük oyunda rakibini ittiremiyor ve o da bunun farkında kendine orta mesafe şut geliştirmiş,hücm ribaundunu geçtim savunma ribaundu alamıyor.Semih erden pana maçını tek başına aldı,ligde süre aldığı maçlarda çok iyiydi sen kalk bu adama dünkü daçka maçında oynayan vidmar kadar bile süre verme.Önce karşındakini adam yerine koyduğunu hissettireceksin.Obradovic denen adamın karşısında çocuk yok dalga geçer gibi 2 dakika oyunda tut sonra bir daha yüzüne bakma mukavva pivot zoriçle oyna.Sonra Semihten performans bekle,çalışma bekle.Glock desen adam sadece hücumda oynarım savunmayı 4 kişi yapın der gibi.Cska maçında gözümün önünde bjelica topu kaybedince o boyuyla yerlere atladı,glocta pozisyonun içindeydi o yere atlamadığı gibi şansa gelen elindeki topu kız gibi tutunca bacak arasından uçup gitti fast break yedirdi.Kendi 20 atıyor ama karşısında oynayan da 20 atıyor.Kendi atamadığı günlerde oluyor ama karşısında oynayan yine 20 atıyor.Resmen oynadığı basket sokak basketi.Takımı yavaşlatıyor,top başka elleri gezmiyor,savunma desen 0.Semih hata yapınca şak diye oyundan çıkarıyorsun,glock yapınca koy melih mahmutoğlunu bir 5 dakikada o oynasın.1.5 sene olmuş hala point guard bulacaksın,benmiyim bu takımın koçuda şikayet ediyorsun.Düzeltecek olan sensin.Huerteli efes alacağına sen alsaydın.Takımda bazı oyunculara sınırsız hücum rahatlığı vermişsin(örnek: bogdanovic,glock,bjelica)bazı oyunculara ise en ufak bir yanlış hücumda bağırıp çağırıyorsun.Adamlar şuta bakmaz oldular korkundan.Uzun lafın kısası gitmek istiyorsan ki ben yaptığın şeylerden onu anlıyorum bir an önce git bizde önümüze bakalım.Ergin Ataman'ı günahım kadar sevmem ama adam o yoklukta koçluk örneği sergiliyor.Sense vırvır dırdır.
Ulan ben kendimi Obrayı eleştiren birisi sanırdım şu mesaja bakınca Obra aşığıymışım. :)
  Yalnız arkadaşta ciddi anlamda sorunlar var.Bildiğin saçmalamış.Eleştirmeye çalışmış ama hem kendiyle çelişkili hem içi boş laflar olmuş.Zoric ve pis işleri yapan adam konusunda katılıyorum.

Daha çok Gs forumlarındaki basketboldan bir b.k anlamayan trollleri andırmış.Yani basketbolla en baba iki senedir ilgilendiği belli ve büyük ihtimalle aldığı bilgilerin hepsi kulaktan dolma.
  Yalnız okuyorsa ona tavsiyem üslubunu biraz düzeltsin ve çok bilgili olmadığı konularda bu tarz bilmiş yorumlar yapmaktan kaçınsın ;)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15092 : 07 Ocak 2015, 14:15:21 »
Perperoglu da pis işlerin adamı oldu ya ne diyelim :D

Bir de övdüğü Ergin Atamanın takımında o pis işleri yapan 2 3 numara kim varmış merak ediyorum.Sadece Sinan olabilir ki onunda savunması iyi değildir millette öyle bir algı var.
Savunmaları sahiden felç durumda.Biz onların yanında geçen senenin Panası kalırız herhalde :)
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2015, 14:15:31 Gönderen: active »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #15093 : 07 Ocak 2015, 14:20:07 »
Bu kadar savunmadan dert yanıp, üstelik hücumda bazı oyunculara sınırsız özgürlük verildiğinden bahsedip, ardından Heurtel'i Efes alacağına sen alsaydın demek de ayrı bir garabet.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15094 : 07 Ocak 2015, 14:22:35 »
şuraya tekrar yazalım 3 maç kaybedene kadar bu takım
ilk tur grupları hemde en zor gurubu 8*2 ile 2nci bitirdi...
efes 6-4 ile bitirdi
koçluk örğeni gösteren Ergin 4-6 ile bitirdi...

ama şunu da belirteyim Cska maçı harici aldığımız Efes ve DAçka yenilgileri bize hiç ama hiç yakışmadı . sorumlusu tabiki reistir.
gerekeni yapacaktır inancımız sonsuz...
top 16 ya yeni başladık çok zor bir rakibi evimizde 74 sayıda tuttuk.....................
ufak detaylar yüzünden o maçı kaybettik..
ama daha çok mücadele etmek zorundayız. daha çok savaşmak zorundayız.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #15095 : 07 Ocak 2015, 14:30:15 »
Son Daçka maçında yazdım ;

Bu savunma anlayışı başımızı ağrıtacak yine ..

Zaten sıkıntı hücumda kötü olduğumuz zaman, savunmayla o açığı kapatamıyoruz, zira henüz savunma diye bir kavramımız yok.

Hani eleştirmiyoruz, laf getirmiyoruz, toz kondurmuyoruz ya o bakımdan. Sanki takımın başında Halil Üner var. Bu eleştiriler doğrudan Obradovic'e gidiyor. Kaldı ki Obradovic'in uygulatmaya çalıştığı savunma felsefesini pek benimsemediğimi bilen bilir.

Millet istiyor ki, komisyoncu diyelim, anasına sövelim, aradan bacısını falan çıkartalım.

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #15096 : 07 Ocak 2015, 17:31:32 »
Savunmaları sahiden felç durumda.Biz onların yanında geçen senenin Panası kalırız herhalde :)

Galatasaray bizim geçen seneki halimizden bile beter.Biz de en azından Bo baskısıyla,Bojan fiziğiyle falan arada savunma koyardı bunlarda öyle bir durum yok.At at bile yetmiyor İBB'den 84 sayı yediler maçı izledim neredeyse tamamen aynı sayılar.Perde sonrası ilk ya da ikinci pasta sayı geliyor,Nba 2k serisi easy modu gibi :D

Efes konusunda beklemek lazım.Hala patlamaya müsait bir balon var ortada hallerini geçen seneki bize benzetsem de(iyi sonuçlar almaları,İvkovicin gelir gelmez takıma sihirli dokunuş yapması açısından) sakatlık vb. durumları olmadığı ve Heurtel transferini yaptıkları için kadroları geniş kalacaktır,diri beşleri sahada tutacaklardır bu da onları belli seviyenin üzerinde tutar.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #15097 : 07 Ocak 2015, 17:42:36 »
Ergin Denen adam gibi her yenilgide Hakem,Transfer diye hanım gibi sızlanıp ağlacağına Obradoviç gibi Aslan olurum ama yinede çakallara yem etmem o takımı
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #15098 : 07 Ocak 2015, 17:56:21 »
Obradoviç şikayet etmeyi kessin.Bir Allahın kuluda basın toplantısında sormuyor.Hocası ivkoviç 6 ayda efese bir karakter oturtabildi,sen1.5 sene olmuş nasıl bir karakter oturtabildin diye?İvkovicin efesi rakiplerini 70 sayı altında tutuyor bizim takım gelenden geçenden 90 yiyiyor.Takımına savunma yaptıramıyorsun

Gerçi siteden üyeliği silinmiş adamın arkasından konuşmak gibi olacak, cevap veremeyecek durumda ama  yine iki satır yazmak istedim: İstatistik üzerinden konuşmaktan hoşlanmıyorum, ama sadece savunma istatistikleri noktasındaki sözler bile bu yazınını iyi niyetli olmadığını gösterir.

Ligde Efes'ten ortalama 5 sayı fazla yiyoruz, attığımız ise yaklaşık 7 sayı fazla. Euroleague'de ise ilk on maçta Efes'ten 89 sayı fazla yemişiz ve 120 sayı fazla atmışız, kaldı ki hücum gücü Real dışında son derece sınırlı takımlarla oynadılar, oysa ki bizim gruptan çıkamayan Bayern bile gayet iyi hücum eden bir takımdı. Neyse, aynı takımlarla oynamadığımız bir ortamda Efes ile yediğimiz sayıların istatistiğini kıyaslamak hiç bir mantıklı veri sunmaz, en az sayı yiyen final four'a gidecek olsaydı Valencia elenmezdi.

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #15099 : 07 Ocak 2015, 18:08:50 »
Ergin Denen adam gibi her yenilgide Hakem,Transfer diye hanım gibi sızlanıp ağlacağına Obradoviç gibi Aslan olurum ama yinede çakallara yem etmem o takımı
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #15100 : 07 Ocak 2015, 20:52:02 »
Gerçi siteden üyeliği silinmiş adamın arkasından konuşmak gibi olacak, cevap veremeyecek durumda ama  yine iki satır yazmak istedim: İstatistik üzerinden konuşmaktan hoşlanmıyorum, ama sadece savunma istatistikleri noktasındaki sözler bile bu yazınını iyi niyetli olmadığını gösterir.

Ligde Efes'ten ortalama 5 sayı fazla yiyoruz, attığımız ise yaklaşık 7 sayı fazla. Euroleague'de ise ilk on maçta Efes'ten 89 sayı fazla yemişiz ve 120 sayı fazla atmışız, kaldı ki hücum gücü Real dışında son derece sınırlı takımlarla oynadılar, oysa ki bizim gruptan çıkamayan Bayern bile gayet iyi hücum eden bir takımdı. Neyse, aynı takımlarla oynamadığımız bir ortamda Efes ile yediğimiz sayıların istatistiğini kıyaslamak hiç bir mantıklı veri sunmaz, en az sayı yiyen final four'a gidecek olsaydı Valencia elenmezdi.

Ya Efes şu an inanılmaz abartılıyor işler iyi gittiğinden dolayı da çıktıkları grup Eurocup seviyesinde onda bile koparttıkları maç yok Sassariler dışında.Heurtelsiz Laboral karşısında gördük adamları ite kaka yendiler.Sadece savunma ile şampiyon olabilen takım mı olurmuş.İvko reyiz bile bu kadarını ummuyordu tahminimce.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #15101 : 07 Ocak 2015, 20:57:55 »
Ulan ben kendimi Obrayı eleştiren birisi sanırdım şu mesaja bakınca Obra aşığıymışım. :)
  Yalnız arkadaşta ciddi anlamda sorunlar var.Bildiğin saçmalamış.Eleştirmeye çalışmış ama hem kendiyle çelişkili hem içi boş laflar olmuş.Zoric ve pis işleri yapan adam konusunda katılıyorum.

Daha çok Gs forumlarındaki basketboldan bir b.k anlamayan trollleri andırmış.Yani basketbolla en baba iki senedir ilgilendiği belli ve büyük ihtimalle aldığı bilgilerin hepsi kulaktan dolma.
  Yalnız okuyorsa ona tavsiyem üslubunu biraz düzeltsin ve çok bilgili olmadığı konularda bu tarz bilmiş yorumlar yapmaktan kaçınsın ;)

Bu adam bariz bir bicimde ya Galatasaray, ya da Efes Pilsen taraftari...  O da degilse, mutlaka eski yoneticilerden birinin ogludur. 

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #15102 : 07 Ocak 2015, 22:21:38 »
Takımın aldığı her mağlubiyetten sonra ellerini ovuşturanlar var.Takım genele baktığında ümitsiz yada çaresiz değil ve böyle mağlubiyetler bence kötü olmuyor.Ayrıca 2 numarada Hickman  başarılı olur.Daha olgun ve gittikçe ısınıyor Zisis'le başarılı olur.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #15103 : 07 Ocak 2015, 22:31:20 »
Arkadaşlar yeni üye oldum, burayı uzun zamandır takip ediyordum.Herkese selamlar

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #15104 : 08 Ocak 2015, 20:50:13 »
Arkadaşlar yeni üye oldum, burayı uzun zamandır takip ediyordum.Herkese selamlar

aleyküm selam
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2015, 20:50:45 Gönderen: exex »