Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970313 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #15180 : 19 Ocak 2015, 20:23:20 »
Hidayet oynamayı kafasına koyarak gelirse şu haliyle bile el için çok ekstra bir oyuncu.
İşte burada şu sıkıntı var.
Hedefi oynamak mı yoksa taraftarı olduğu kulübe gelerek kaybolmaya başlayan popülaritesini geri kazanmak adına göz boyamak mı?
bugün sabah düşünüyordum hickmanın geri döneceğini var sayarak yazıyorum
cska deplasmanına hidolu hickmanlı kadromuzla çıktığımız hayalini kurdum
imkansız değil aslında hidayetin tek lafına bakar bizim takımda böyle bir ışık gördüyse fikrini değiştirmesi mümkün hem yerli hemde avrupada fark yaratır

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #15181 : 19 Ocak 2015, 20:37:55 »
@lancelot

Hidayet'in el standartlarında fark yaratacağı konusunda sizle hemfikirim ama nba'de 1000 maç oynama onuruna ermeden geleceğini sanmıyorum.
Sanırım 40 civarı maç kaldı buna erişmesi için.
Bu sezon erişebilir mi?
Şimdiye kadar 25 maç oynamış ve Clippers T.Prince için zorluyor denilirken kalan maçlarda bunu tamamlaması da zor görünüyor.
Gelecek sezon herhangi bir takımla veteran imzalayıp hedefine ulaştığında gelmesi bana daha olası geliyor. :)
...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15182 : 22 Ocak 2015, 12:18:39 »
Calathes gelsin ya tabi güzel olur
hangi maça gittin sen .
Keşke resim filan cekseydin foruma filan koyardik güzel olurdu .. uda de nerdesin bjzim forumda mücahit var o da Florida da sanırım  belki denk gelir görüşsunuz

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #15183 : 22 Ocak 2015, 13:21:36 »
Dallas-Memphis maçına gittim Dallas kazandı :)

Cem hocam herkes ister Calathes ' i koç eski oyuncusunu bu kez takıma kesin katarmı :)

Daha öncesinde sorulması gereken ve daha önemli olan soru şu sanırım : Obradovic kalır mı ?

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #15184 : 22 Ocak 2015, 14:37:42 »
Düşünüyorum da, obra giderse kim gelicek ki, kimse kesmez bizi,beğenmeyiz kimseyi, sonuçta obra yani, daha büyüğü yok.

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #15185 : 22 Ocak 2015, 14:48:51 »
Öyle de bir geleneği var ki bu kulübün koç gider, sonraki sene kazara f4 falan yaparız. Obradovic'i harcayanlar yine omuzlarda taşınır, yine haklı çıkarlar. Sonuçta burası Fenerbahçe.

• Üye
« Yanıtla #15186 : 22 Ocak 2015, 14:56:11 »
Oktay Mahmudi gelir koç sene sonu giderse.

Koç dünyanın en büyük koçlarından. Ama olmuyorsa olmuyordur bence.

Ama ben bu sene için lig+kupa+top 8 e fitim
2 seneyle olmaz ki bu işler,gherardini ise daha yeni geldi, biraz sabırlı olsak,bu sene top 8 olmasa bile, ileride f4 gediklisi bir takım oluruz bence, bir kültürün oturması 2 seneyle olmuyo malesef.

• Üye
« Yanıtla #15187 : 22 Ocak 2015, 15:00:11 »
Yav beklenti yükselten oyuncular , koç , yöneticiler.

Her avrupa macı kazandıktan sonra bu üç denklem bu sene Final Four hedefimiz diyor.

Taraftarda otomatik olarak gazlanıyor.
Taraftar hedef top 16 dese de mutsuz olacak,taraftarı mutlu etmenin yolu yok ki,tabiki hedef f4 ama bu işler sanıldığı gibi kolay değil,bastık parayı, f4 yaparız,olmuyo o işler öyle.

• Üye
« Yanıtla #15188 : 22 Ocak 2015, 15:08:15 »
Abicim senelik 40 trilyon harcayan takım için hedef Final Four. En kötü top 8 dir.

Top 8 yapmak için bir kültürün olması gerekmiyor. -ki koç Pao dayken bu büyük bütçeler yoktu önünde. Koç küçük paralarla büyük takım yarattı Pao dönemînde.

Sen top 8 bile yapamasak takımı basarılı sanıcaksın. Korktum senden kardeşim.
Farkı bakıyoruz,ben zaten top16 başarı demedim,ama f4 yapmanın sanıldığı kadar kolay bir şey olmadığını söyledim, 40 trilyon harcamakla olmuyor, en çok para harcayan her sene şampiyon olsaydı, cska her sene şampiyon olurdu,kendiniz de demişsiniz,pao ile düşük bütçelerle başarılı oldu diye, dediğim de o,bir basketbol kültürleri var,hem klübün, hem taraftarın,yıllardır oynuyorlar, biz de ise yeni yeni oturuyor,taraftar yavaş yavaş stepsvari bir pozisyonu ıslıklamaya,tepki göstermeye başladı, ayrıca korkulacak bi insan da değildirim ya,farklı düşüncede olunan insanlardan korkmamak gerek :)

• Üye
« Yanıtla #15189 : 22 Ocak 2015, 15:14:27 »
Güzel kardeşim bende top 8 yapsak benim için başarıdır diyorum. Bu kadronun ölüsü top 8 yapıcak güçte. Sen top 8 yapamasak bile dedin orda sinirlendim biraz. Bu sene top 8 yapıcağız yapmalıyız. Başka açıklaması yok.

Dediğim gibi top 8 yapmak için bir basketbol kültürün olması gerekmiyor.
Ben bir kültür oturtmak lazım manasında söyledim,top8 yapamazsak başarılıyız demedim,obra gitmemeli dedim, benim şüphem yok top8 yapacağımıza, inanıyorum ama yapamazsan da,obra gitsin,mahmudi gelsin, direk hedef küçültmekle eş değer bence.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #15190 : 22 Ocak 2015, 15:21:42 »
Yav beklenti yükselten oyuncular , koç , yöneticiler.

Her avrupa macı kazandıktan sonra bu üç denklem bu sene Final Four hedefimiz diyor.

Taraftarda otomatik olarak gazlanıyor.

Koç hedef konusunda ne zaman f4 demiş?
Geçen sene ilk gruplarda ki performans sonrası herkes uçarken, grupta f4 görmemiş tek takım biziz diyen, bu sene başında yine öncelikli hedef adım adım ilerlemek geçen senenin üstüne koymak(hatta top 16 için galibiyet rakamı da vermişti) diyen yine koç.
Yöneticiler demeçleri ya da oyuncuların hedefler konusunda f4 dillendirdiklerini bende hatırlıyorum ama koçun böyle birşey dediğini hatırlamıyorum.
Ayrıca koçun f4 için söylediği ve benim hatırladığım tek cümle şu; Obradovic: "Taraftarlar 'Dörtlü Final için kalbinizle oynayın' pankartı açtı. Bütün kalbimizle oynamalıyız. Pankarta saygı duymalıyız"
Belki ben kaçırmışımdır şayet direk f4 dediği bir demeci varsa paylaşırsanız sevinirim.
Saygılar.
...

• Üye
« Yanıtla #15191 : 22 Ocak 2015, 15:22:45 »
Bakın yanlış yerlere çekiyorsunuz, geçiş sürecindeyiz başarı beklemeyin demiyorum, eğer gelmez ise,obra ayrılmalı olmuyor demek,yıllardır düştüğümüz hatadır diyorum,bu kulüp, hep sabırsızlığından kaybetti,eğer dediğiniz gibi sorun koç ve oyuncular değilse, top8 olmazda obra gitsin sözü de pek mantıklı değil gibi,bu mesajdan sonra da,cevap yazmayacağım, topiciği karşılıklı diyaloğa dönüştürdük yeterince, hayırlı forumlar.

• Üye
« Yanıtla #15192 : 22 Ocak 2015, 15:24:39 »
Bence hedef küçültmek 25 milyon euro bütçenle , bu iki sene geçiş süreci başarı beklemeyin " demektir. Oktay hoca Türk ve bizim türk oyuncuları çok yakından tanıdıgı için sorunları çözer diye düşündüm.

Artık herkes hem fikirdir. Koç ve oyuncular değil sorun.
Bakın yanlış yerlere çekiyorsunuz, geçiş sürecindeyiz başarı beklemeyin demiyorum, eğer gelmez ise,obra ayrılmalı olmuyor demek,yıllardır düştüğümüz hatadır diyorum,bu kulüp, hep sabırsızlığından kaybetti,eğer dediğiniz gibi sorun koç ve oyuncular değilse, top8 olmazda obra gitsin sözü de pek mantıklı değil gibi,bu mesajdan sonra da,cevap yazmayacağım, topiciği karşılıklı diyaloğa dönüştürdük yeterince, hayırlı forumlar.

Çevrimdışı RickyHickmannn

• Üye
  • Yer: antalya
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #15193 : 22 Ocak 2015, 16:19:59 »
Abiler kardeşler birşey sormak istiyorum sizlere burda sürekli dönen ve benim tam olarak anlamını bilemediğim bir tabir var ''basketbol kültürü''.
1-ne oluyor bu basketbol kültürü?
2-bazı arkadaşlar sürekli diyorki basketbol kültürü olmadan top8 veya f4 yapamayız.
Anlayamadığım mevzuda şu şimdi biz top8 de eşleştiğimiz rakibimizi elesek bile bize sizin basketbol kültürünüz yok size f4 e alamayız mı diyor el yönetimi?yani şengen gibi bişey mi bu basketbol kültürü
3-Şu anda el de hangi takım istanbulda fenerbahçe ülker deplasmanına gelirken balıkesirspor deplasmanına gider gibi rahat gidebiliyor?
4-hangi el takımı istanbul deplasmanına gelip +20 farklarla fenerbahçe ülker i yenebiliyor?
5-Merakımdan soruyorum şimdi türkiyede basketbol kültürü yok ya biz nasıl 2010 da dünya basketbol şampiyonasında final oynadık, basketbol kültürümüz yok abi bizim, nasıl aldılar bizi finale,yoksa ev sahibiyiz o kadar yatırım yaptırdık bırakalımda çıkıversinler mi dedi fiba?
6-Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
Edit:amerikan toplumu:temelini, ingiltere'den yollanan hırsız,katil,çapulcu ve fahişelerin oluşturduğu; kızılderililere ve siyahi ırka eziyetleriyle karalanmış tarihlerine rağmen hala süper gücün vatandaşları olmakla övünen insan topluluğu.
yukarda size amerikan toplumunun temelini açıklamaya çalıştım biraz ve fakat hırsız,katil,çapulcu, fahişe ayrıca kızıllara ve siyahilere yapılan ırkçı eziyetlerde bulunan bir toplum var karşımızda sizce bu insanlar ne kadar kültürlü olabilir ama bu kültürsüzlükleri dünyada çoğu spor branşında şampiyonluk ipini çekmelerine engel değil gibi duruyor ha arkadaşlar?
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2015, 16:30:35 Gönderen: RickyHickmannn »

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #15194 : 22 Ocak 2015, 16:55:43 »
Abiler kardeşler birşey sormak istiyorum sizlere burda sürekli dönen ve benim tam olarak anlamını bilemediğim bir tabir var ''basketbol kültürü''.
1-ne oluyor bu basketbol kültürü?
2-bazı arkadaşlar sürekli diyorki basketbol kültürü olmadan top8 veya f4 yapamayız.
Anlayamadığım mevzuda şu şimdi biz top8 de eşleştiğimiz rakibimizi elesek bile bize sizin basketbol kültürünüz yok size f4 e alamayız mı diyor el yönetimi?yani şengen gibi bişey mi bu basketbol kültürü
3-Şu anda el de hangi takım istanbulda fenerbahçe ülker deplasmanına gelirken balıkesirspor deplasmanına gider gibi rahat gidebiliyor?
4-hangi el takımı istanbul deplasmanına gelip +20 farklarla fenerbahçe ülker i yenebiliyor?
5-Merakımdan soruyorum şimdi türkiyede basketbol kültürü yok ya biz nasıl 2010 da dünya basketbol şampiyonasında final oynadık, basketbol kültürümüz yok abi bizim, nasıl aldılar bizi finale,yoksa ev sahibiyiz o kadar yatırım yaptırdık bırakalımda çıkıversinler mi dedi fiba?
6-Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
Edit:amerikan toplumu:temelini, ingiltere'den yollanan hırsız,katil,çapulcu ve fahişelerin oluşturduğu; kızılderililere ve siyahi ırka eziyetleriyle karalanmış tarihlerine rağmen hala süper gücün vatandaşları olmakla övünen insan topluluğu.
yukarda size amerikan toplumunun temelini açıklamaya çalıştım biraz ve fakat hırsız,katil,çapulcu, fahişe ayrıca kızıllara ve siyahilere yapılan ırkçı eziyetlerde bulunan bir toplum var karşımızda sizce bu insanlar ne kadar kültürlü olabilir ama bu kültürsüzlükleri dünyada çoğu spor branşında şampiyonluk ipini çekmelerine engel değil gibi duruyor ha arkadaşlar?

1-Basketbol kültürünün, sözlükteki herhangi bir sözcük gibi tanımı olmasa da, ben basketbol kültürünü 'günlük başarı ve yatırımlardan ziyade; yönetimi, takımı ve taraftarıyla bir bütün olarak uzun vadede üst seviyede kalmak ve bu seviyeye uygun davranışlarda bulunmak' olarak tarif ederim herhalde.
2-Top8'de rakibimizi elersek f4 yaparız. Reddedileceğimizi sanmıyorum. Fakat basketbol kültürü 'top8'de rakipleri elemeyi alışkanlık haline getirebilelim' diye kazanmamız gereken bir özellik.
3-Halihazırda ligin en kaliteli kadrolarından birine ve en kaliteli koçuna sahip olduğumuz için hiçbir euroleague takımı balıkesirspor deplasmanına gider gibi rahat gelemez arenaya.
4-Hiçbir euroleague takımı İstanbul deplasmanında bu sene +20'li farklarla bizi yenemedi. Fakat yendiği seneler çok uzakta değil.
5-Basketbol kültürün olmadan, birçok NBA yıldızının gelmediği ve evinde oynanan bir turnuvada final oynayabilirsin. Fakat basketbol kültürün olmadan oralarda kalamazsın. Sonraki senelerde olduğu gibi sonu hüsranla biten birçok turnuva seni bekler.
6-Bu maddede komik bir şaka yapmışsınız, o yüzden cevap vermiyorum.

Bireysel olarak kültürlü olmakla, bir spor dalında o spor dalının kültürünü oluşturmak arasında hiçbir bağ yok. Fakat bundan bağımsız olarak kültür bizim şubenin de şu an yapmaya çalıştığı gibi kazanılabilinen bir olgu. Amerika'nın kuruluşu 4 Temmuz 1776. Belki aradan geçen 239 senede kendilerini geliştirmişlerdir.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2015, 16:57:05 Gönderen: finkployd »