Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970411 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RickyHickmannn

• Üye
  • Yer: antalya
    • RickyHickmannn
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #15195 : 22 Ocak 2015, 18:09:31 »
1-Basketbol kültürünün, sözlükteki herhangi bir sözcük gibi tanımı olmasa da, ben basketbol kültürünü 'günlük başarı ve yatırımlardan ziyade; yönetimi, takımı ve taraftarıyla bir bütün olarak uzun vadede üst seviyede kalmak ve bu seviyeye uygun davranışlarda bulunmak' olarak tarif ederim herhalde.
2-Top8'de rakibimizi elersek f4 yaparız. Reddedileceğimizi sanmıyorum. Fakat basketbol kültürü 'top8'de rakipleri elemeyi alışkanlık haline getirebilelim' diye kazanmamız gereken bir özellik.
3-Halihazırda ligin en kaliteli kadrolarından birine ve en kaliteli koçuna sahip olduğumuz için hiçbir euroleague takımı balıkesirspor deplasmanına gider gibi rahat gelemez arenaya.
4-Hiçbir euroleague takımı İstanbul deplasmanında bu sene +20'li farklarla bizi yenemedi. Fakat yendiği seneler çok uzakta değil.
5-Basketbol kültürün olmadan, birçok NBA yıldızının gelmediği ve evinde oynanan bir turnuvada final oynayabilirsin. Fakat basketbol kültürün olmadan oralarda kalamazsın. Sonraki senelerde olduğu gibi sonu hüsranla biten birçok turnuva seni bekler.
6-Bu maddede komik bir şaka yapmışsınız, o yüzden cevap vermiyorum.

Bireysel olarak kültürlü olmakla, bir spor dalında o spor dalının kültürünü oluşturmak arasında hiçbir bağ yok. Fakat bundan bağımsız olarak kültür bizim şubenin de şu an yapmaya çalıştığı gibi kazanılabilinen bir olgu. Amerika'nın kuruluşu 4 Temmuz 1776. Belki aradan geçen 239 senede kendilerini geliştirmişlerdir.
hocam sizce litvanya ülkesi basketbol kültürünü kazanabilmiş bir ülke midir?

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #15196 : 22 Ocak 2015, 18:15:44 »
hocam sizce litvanya ülkesi basketbol kültürünü kazanabilmiş bir ülke midir?

Öyledir fakat basketbol kültürü olmayan takımlar günlük başarılar yakalayabildiği gibi basketbol kültürü edinmiş takımlar da günlük başarısızlıklar yaşayabilirler. Başarı=Basketbol kültürü olarak algılamamız lazım. Birçok parametrenin içinde en önemli birkaç parametreden biri bence. Basketbol kültürüyle birlikte kazanacağınız prestij işin cabası.

Çevrimdışı RickyHickmannn

• Üye
  • Yer: antalya
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #15197 : 22 Ocak 2015, 18:29:53 »
Öyledir fakat basketbol kültürü olmayan takımlar günlük başarılar yakalayabildiği gibi basketbol kültürü edinmiş takımlar da günlük başarısızlıklar yaşayabilirler. Başarı=Basketbol kültürü olarak algılamamız lazım. Birçok parametrenin içinde en önemli birkaç parametreden biri bence. Basketbol kültürüyle birlikte kazanacağınız prestij işin cabası.
litvanyanın Euroleague de f4 ve şampiyonluk gören tek takımı zalgiris.
1999 Euroleague şampiyonluğu
1986 Euroleague de final oynayıp kaybetmişlerdir.
şimdi litvanya genel olarak basketbol kültürünü kazanmış bir ülke demiştik az önce peki litvanya takımlarını diğer basketbol kültürü kazanmış takımlardan ayıran nedir?Neden diğer basketbol kültürünü kazanmış ülkelerdeki takımlar kadar başarı sağlayamaz litvanya takımları?
Bu arada şunuda belirtmek istiyorum o basketbol kültürü kazanmış takımlar varya hani ben onların hiçbirinin zalgiris olsun lietuvas rytas olsun bc neptunas olsun bu takımların hiçbiririnin deplasmanından korktuğunu düşünmüyorum hatta ve hatta balıkesir deplasmanına gider gibi rahat bir şekilde gittiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #15198 : 22 Ocak 2015, 19:09:11 »
şimdi litvanya genel olarak basketbol kültürünü kazanmış bir ülke demiştik az önce peki litvanya takımlarını diğer basketbol kültürü kazanmış takımlardan ayıran nedir?Neden diğer basketbol kültürünü kazanmış ülkelerdeki takımlar kadar başarı sağlayamaz litvanya takımları?
Bu arada şunuda belirtmek istiyorum o basketbol kültürü kazanmış takımlar varya hani ben onların hiçbirinin zalgiris olsun lietuvas rytas olsun bc neptunas olsun bu takımların hiçbiririnin deplasmanından korktuğunu düşünmüyorum hatta ve hatta balıkesir deplasmanına gider gibi rahat bir şekilde gittiğini düşünüyorum.

Ülkenin basketbol kültürü sahibi olmasıyla kulübün olmasının ne bağı var. Litvanya milli takım düzeyinde ekol olmuş bir ülkedir ama bu Litvanyol takımlarının da ekol olacağı anlamına gelmez. Kulüp de ülke de kendi kendine edinir bu kültürü. İsrail'in de basketbol kültürü yok ama Maccabi'nin var. Biz Fenerbahçe'yi mi konuşacağız, Türkiyeyi mi?

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #15199 : 23 Ocak 2015, 02:50:44 »
Çünkü arada büyük bütçe farklılıkları var.. Bugün en rahat durumda olan Zalgiris takımının bile 13 milyon dolara yakın borcu olduğu söyleniyor.. Nispeten 1990-2000 yılları arasında ekonomik olarak daha rahat oldukları yıllarda Avrupa'da önemli başarılar elde ettiler.. En azından daha güçlü kadrolar kurabildiler.

Ayrıca bu takımlar genel olarak 2000 den sonra yetiştirici takım olarak devam ettiler.. Avrupa'da ekonomik fark büyük ölçü de açıldığı diğer takımlarla yarışamadıkları için oyuncu yetiştirmeye tercih ettiler. Bugün bir çok önemli takımda oynayan oyuncular onların, Partizan'ın, Olimpija'nın kültürü altında yetişti..

Ayrıca basketbol kültürü olarak konuşuyorsak en çarpıcı örneği olan Yunanistan'a bakabiliriz. Eski yıllara göre çok daha küçük bir bütçeyle mücadele etmelerine rağmen basketbol kültürleri ve kurdukları sistem sayesinde ayakta kalmayı başarmış ve hala F4 için önemli takımlar konumundalar..

Ayrıca oldukça yeteneksiz olan Neptunas kadrosu bu sezon evinde Olympiakos dışında bütün takımları yendi.

Basketbol kültürü ya da para tek başına başarıya götürmez.. İkisi olacak ki bunu harmanlayıp başarıya ulaş.. İkisinden biri olmadı mı başarı şansın otomatikman çok düşüyor.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2015, 02:52:40 Gönderen: Utkan Şahin »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #15200 : 23 Ocak 2015, 03:09:52 »
bu basket kulturu ve butce olaylari biraz karisik.Bugun Maccabiyi cikart ,Israil ne durumda olur basketbolda,ya da Barca Real esit butcelerle yarissin alt eeebilirler mi Panayi,Olimpyakosu.?Ya da Avrupa basketbolunda hem Fener hem de Galataray gibi gerek erkek gerekse  kadin basketine katkida bulunan kac takim vardir en buyukler de dahil?
Bence basketbol  kulturu futboldaki Arsenal gibi olmaktir.Bir kupa alamayqcagini bilsn  bile kendi tarzindan ve misyonundan ve de ekolunden vazgecmemektir.O acidan basket kulturune en haiz ulke bence Obralari,Ivkovicleri yetistiren ,Kizilyizdiz ,Partizan gibi bizim bir futbol macinda ancak gorecegimiz taraftar ortami yaratan ,Avrupanin Petrovic kardesler,Bodirogalar,Divaclar,Danilvicler ve daha niceleri gibi  en dominant oyuncu grubunu her daim yetistiren( novitzki out of topic:))Eskinin Yugoslavyasidir.Onun milim farkiyla bir tik gerisinde ise Rusya gelir bir iki milimgerisinde ise Yunanistan.Ispanya derseniz ben total tarihi perspektiften baktim.Tabi bunlar benim acizane cahilce goruslerim serhini de dusmeyi unutmayalim:)
ha Rusya neden biraz da olsa gerisind  dersniz spnsorsuz ayakta kalamamalari,taraftar olayinin pek te parlak olmamasi ve de yetistirdirebildikleti hocalar acisindan Yugolardan gerideler bence.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2015, 03:13:27 Gönderen: kanazawa1907 »

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #15201 : 23 Ocak 2015, 03:29:54 »
Yav  Gs bile geçen sene top 8 yaptı. Şimdi onların basketbol kültürümü var oluyor bu :D
Bu ortamda herhangi bir rakibimiz hakkında saygılı konuşmaya çalışıyoruz.. Lütfen sizde uyun..

Anlatmaya çalışıyorum ama belki başarılı olamadım.. Bu nokta da sistem, kültür ve para aynı değere sahip 3 ana unsur.. 3 ü de olursa şampiyonluk adayı oluyorsun.. Bizim para konusunda büyük bir eksikliğimiz yok.. Ancak başarı için kültür ve sistem konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.. Ondan da bu işin en iyi adamı başımızda..

Ayrıca tekrarlanmayan başarı başarı değildir bana göre... Bizim tarihimiz de Top-8 var. Ancak bunu istikrara dökmezsen hiç bir anlamı yok.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı organik

• Üye
  • Yer: Kadıköy
« Yanıtla #15202 : 23 Ocak 2015, 14:32:04 »
Kültür falan tanımam,ben Fenerbahçe'yim basar giderim.

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #15203 : 23 Ocak 2015, 14:46:05 »
Sergio nickli arkadaş Baydar değil mi?Amerikadan Türkçe klavyeyle yazıyor hadi anladık da yazı stili felan kendini çok belli ediyor.Yeni üye oldum bu arada siz beni tanımazsınız ama ben hepinizi tanıyorum üye olmasamda misafir olarak burayı ve sizleri twitterdan takip ediyordum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15204 : 23 Ocak 2015, 14:50:14 »
Sergio nickli arkadaş Baydar değil mi?Amerikadan Türkçe klavyeyle yazıyor hadi anladık da yazı stili felan kendini çok belli ediyor.Yeni üye oldum bu arada siz beni tanımazsınız ama ben hepinizi tanıyorum üye olmasamda misafir olarak burayı ve sizleri twitterdan takip ediyordum.
SErgio nickli arkadaş tabiki Amerika'dan yazmıyor. onu biliyoruz :) ama çaktırmıyoruz
ama yazması için bir sakınca görünmüyor şimdilik ..
Ama baydar olma ihtimali çok yüksek çünkü İp adresinden ANtalya civarından yazdığı belli oluyor.
neyse baydar da yazsın biraz
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2015, 14:50:34 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #15205 : 23 Ocak 2015, 14:56:29 »
Utkan'ın açıklamalarına iyi bir örnek Siena'dır. Aşağı yukarı 10 senede bir sistem ve kültür oturttular. Bunun ödülünü de görece düşük bütçelerle F4'ler yaparak aldılar ama toplam kaliteleri kupaya asla yetmedi. Ama para ortadan kalkınca bir anda silindiler podyumdan.

Yine bir diğer örnek Olympiakos'tur. Öyle bir noktaya ulaştılar ki her zaman F4'e, kupalara oynarlar diye düşünülüyor ama aslında tarihleri o kadar da başarılı değil. Onlar için de son 20 yıl zirveye giden yol, daha da filtrelersek son 5 yıl zirve noktası. Sadece 3 EL şampiyonlukları vardır ve Yunan ligini bile ancak 10 kez kazanabilmişler. Ama şu an sistem-bütçe-kültür üçgeninde en ideal konumdaki takımlar. Sakallı ayrılınca nasıl olur, bilinmez.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #15206 : 24 Ocak 2015, 01:58:54 »

balikesir deplasmandir,yavas sallayalim.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #15207 : 24 Ocak 2015, 02:08:16 »
Basket icin haklisinda, Fenerbaahce bizim icin sadece basketbol degilki..

Biraz geriden geliyorum cevap vermek icin ama, turkiye'de futbolun kalitesi hic basketbol ya da voleybol kadar yukselmedigi icin zaten takip etmenin anlamsiz oldugunu dusunuyorum. futboldaki rekabet ve taraftarlar arasindaki dusmanlik amator branslarda birbirlerini zedeleyecek duzeyde degil. dolayisiyla a olmus baskan b olmus kendi adima pek onemsemiyorum. zevkle izleyip takip edebilecegim sekle donusmedikce kendi adima sagligimdan taviz vermeyi dusunmuyorum.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #15208 : 24 Ocak 2015, 02:24:59 »
Akşam İzlediğim Kinsey bize ekmek gibi su gibi lazım adam
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #15209 : 24 Ocak 2015, 02:44:17 »
Başıma bir şey gelmeyecekse ben Kinsey'i bizdeyken bile hep biraz dağınık buldum. Takımı ateşleyen, güzel bir adamdı orası ayrı. Ama Bogdan Kinsey'den daha iyi savunma yapıyor mesela bana göre. Kinsey çevik olmasının da etkisiyle pas kanallarına güzel girebiliyor. Hücumda ise bu yıl biraz daha derli toplu, Partizan'daki gibi.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon