Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970409 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #45 : 03 Aralık 2013, 00:47:01 »
Sistemleri de iyi oyuncular parlatır. Oyuncu kalitesi başarının en önemli unsurlarındandır. Diamantidis, Spanoulis vs bir kaç süperstar bulup etrafına onları tamamlayacak ve sistem içinde yıldızlaşacak yine kaliteli görev adamları bulmak... Zaten Obradovic'in yapacağı da bu... Eğer bu böyle olmasaydı zaten Panathinaikos'tan ayrılmazdı. Çok iyi biliyoruz ki, Panathinaikos'un bütçede küçülme kararı alması Obradovic'in oradaki kariyerini noktalamasında mühim bir gerekçedir. İsimler önemli ki, gelirken kendi maaşından çok belki transfere harcanacak bütçeyi konuşuyor. Belli bir bütçe teminatı istiyor. İyi de yapıyor.

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : 03 Aralık 2013, 00:48:50 »
bence isimlere çok takılıyoruz
euroleague son 3 sezonun şamopiyon takımları sırasıyla

panatinaikos
olimpiacos
olimpiacos

her yıl için bu takımların pota altı oyuncularını şuraya tek tek yazsak toplam 14 oyuncudan 2 hadi bilemedin 3 oyuncu transfer etmek isteriz.
hep onu söylerim bu iş takım disiplini mücadeledir . Transfer ihtiyacı derseniz o işin sonu yok :)

Abi Oly 2 sezonda şampiyon olurken Spanoulis gibi bir azman vardı ellerinde. Etrafındakileri nasıl yıldız yaptığını izledik. Son saniyedeki peri masalını ağzımız açık seyrettik. Fenerbahçe'de şu anda Bo McCalebb bu görevi kaldıramaz. Bo skorer olarak oynayabilir ama iş oynatmaya geldiğinide Bo McCalebb'in soru işareti özelliği çok.
İstanbulda ki finalde Sponaolis iyi oynamamıştı , Barcelona ya giden papa  çok iyi oynamıştı , ben yine aynı şeyi söylüyorum isimlere takılmıyorum ben , eskisi kadar kaliteli oyuncu kalmadığı için AVrupa da daha iyi takım olan daha iyi mücadele eden takım başarılı oluyor.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #47 : 03 Aralık 2013, 00:50:02 »
Şimdi Hackett gelsin diyoruz da Hackett sene sonunda NBA'ye gitmek istediğini söyledi. Sene sonunda gidecek bir adama buyout parası vermek ne kadar mantıklı? Ayrıca Hackett iyi bir oyuncu oldukça da yetenekli ancak abartıldığı gibi (sizin için söylemiyorum genel olarak basında ve taraftarlarda öyle bir hava var) şampiyon yapacak bir oyuncu değil. Siena'nın şu kadrosuna istediğini yapıyor ama bize gelince önem sırası olarak Bo-Emir-Kleiza-Bojan-Bjelica gibi oyunculardan sonra gelecek. Bunu kabullenecek mi? Obradoviç'ın olduğu yerde
 böyle bir sıkıntı olmaz diyebilirsiniz ama Hackett'de yükselişte olan bir oyuncu ve kendini göstermek isteyecektir.

Ben kesinlikle daha tecrübeli ve arkada kalmayı kabullenecek birisinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #48 : 03 Aralık 2013, 00:54:04 »
İsimler ile gideceğiz malesef top16 'ya kadar çünkü obradovic istediği süreyi yakalayamadı takıma savunmayı kanalize etmek için. Belli oyuncuların sırtında ve Obradovicin coaching faktörü sayesinde bir noktaya kadar gelebiliriz ..

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #49 : 03 Aralık 2013, 00:55:56 »
Hacketta ben soğuk bakıyorum..Sırf da bu nedenden ötürü..NBA den falan çıkma adam olmazmı? NBA konusunda uzman Kemal ve Hakan abi sizce?
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 00:57:27 Gönderen: cemagrak »
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı FenerliDoğuş

• Üye
« Yanıtla #50 : 03 Aralık 2013, 00:57:39 »
Takımın savunmasının en önemli parçası kesinlikle BO.Ne zaman Bo'nun ön alan baskısı azaldı işte o zaman pota altı defoları iyice ortaya çıktı.O yüzden teodosic gibi savunması zayıf bir oyuncu yerine hackett gibi istediği zaman ön alanda savunmacısına nefes aldırmayan biri çok daha tercih edilesi

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #51 : 03 Aralık 2013, 01:00:35 »
Takımın savunmasının en önemli parçası kesinlikle BO.Ne zaman Bo'nun ön alan baskısı azaldı işte o zaman pota altı defoları iyice ortaya çıktı.O yüzden teodosic gibi savunması zayıf bir oyuncu yerine hackett gibi istediği zaman ön alanda savunmacısına nefes aldırmayan biri çok daha tercih edilesi

NBA e gidecek olmasından ötürü demek istedim aslında.Adama buy out öderiz adam 6 ay kalır kaçar.Olmaz bence.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #52 : 03 Aralık 2013, 01:03:57 »
Euroleague takım istatistiklerinde en geride oldugumuz kategoriler,

üclük isabeti ve asist.
Bu da combo guard eksikliğini işsaret ediyor. Zaten sezon öncesi de belliydi bu.

Bojanın tıkandıgı her mac sıkıntı cekeriz gibime geliyor. Sut atacak eline güvenebilecegimiz bir adam bence sart.
3 sayılık isabetinde geride değil de öndeyiz gibi hatırlıyorum , bu konuda bi istatistik varmı ?

ben yazdıktan sonra onda ilerdeydik sanki diye düşündüm de mesaj coktan gitmişti :)
top çalma olabilir geride oldugumuz istatistik.. Tam corba ettim yalnız yorumu.. Atılmamış sayabilirsiniz o mesajı  ;D
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 01:09:55 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #53 : 03 Aralık 2013, 01:10:15 »
Şimdi Ivan Milijkovic olmasa erkek voleybol takımının hali nic'olur. Ya da Naz'ı kaybettiğimiz için ne kadar yandık.

Demek istediğim: Aslolan, iyi oyunculardan bir takım yaratabilmektir.

Barış Güney, Hakan Demirel, Erdal Bibo, Rasim Başak, Chris Booker beşine dünyanın en disiplinli, en mücadeleci basketbolunu oynatsan nefesi nereye kadar yeter? Ki zamanında üstelik Mrsic ve Ömer Onan varken Aydın hoca bu kadroya disiplinin, takım oyununun kralını oynattı.

Basketbolun ham maddesi yetenektir. Olympiakos örneği çok yanlış anlaşılıyor. Sanıyorlar ki, o kadrodaki oyuncular kazmalardan oluşuyordu ama mücadeleyle bir yere geldiler. Hayır efendim, yetenekli ama şans bulamamış isimlerdi. Şimdi nerede olduklarını görüyoruz. Alın size Dorsey... Şimdi Barcelona'da. 

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 03 Aralık 2013, 01:12:37 »
transfer konuşmayı seviyoruz yahu :)
daha bismillah 4 sayfa olmuş ahahahah

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #55 : 03 Aralık 2013, 01:14:43 »
Umarım Obradovic'in istediği her transfer yada hamle yapılır. Onun kuracağı sisteme ve takıma sonuna kadar güvenirim..

Çevrimdışı FenerliDoğuş

• Üye
« Yanıtla #56 : 03 Aralık 2013, 01:31:20 »

NBA e gidecek olmasından ötürü demek istedim aslında.Adama buy out öderiz adam 6 ay kalır kaçar.Olmaz bence.
Sene sonu sözleşmesi bitiyor ben sene sonu için demiştim.Eğer önümüzdeki yaz nbaye gitmeyip avrupada kalmayı seçerse buy out ödemeye gerek yok

Çevrimdışı fbarena

• Üye
  • Yer: İstanbul-Adana
« Yanıtla #57 : 03 Aralık 2013, 01:46:43 »
Sene başında sezon arasında yalnızca 2 numara transferi yapılacağını , İlkan ve Oğuz'un da döneceği için uzun oyuncu transferinin gereksiz olacağını düşünüyordum. Zoric'in fiziki olarak bir türlü toparlayamaması ve Zoric'i mental olarak da etkilemesi son maçlarda uzun oyuncu defolarımızı iyice ortaya çıkardı. Yine de ben Zoc'un sezon arası 2 transfer yapacağına inanmıyorum. Sadece 2 numaraya bir oyuncu alınır , İlkan ve Oğuz'u deneyip  istediği gibi dönemezlerse o zaman takviye yapılacaktır. 5 numara transferi gündeme gelirse  tercihim Lauvergne... Ayakları çok çabuk ve ribaund sezgisi müthiş. Her koşulda Zoc'a güvenim sonsuz tabiki :D
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 01:49:11 Gönderen: fbarena »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #58 : 03 Aralık 2013, 01:47:17 »
Savunması kuvvetli 2-3 mü yoksa oyun kurucu 2 numara mı gerektiği konusunda kararsızdım.
Emir ve Bojan'ı yedekleyecek 2-3 almak daha mantıklı geliyordu ama combo guard ihtiyacı da net.

Teodosic isteniyor, yazın ben de çok istiyordum, lakin şu anda bomba olur, elimizde patlama ihtimali çok yüksek olanından.
Takımda rolleri değiştirmeyi gerektirecek eklentiye karşıyım.
Şu ana kadar kim nasıl oynamaya alıştıysa, bundan sonra da herkes aynı şekilde oynamaya devam etmeli.
Gelen oyuncu Emir, Bo ve Bojan'ı başka türlü oynamaya mecbur bırakmamalı.

Kısaca transferde 3 ana kriterim: savunmacı olması, topu elinde çok fazla istememesi ve rol tanımlarında değişiklik ihtiyacı doğurmadan eksik parçayı tamamlaması.

Uzun lafın kısası, her yol Hackett'a çıkıyor gibi...

Ayrıca Barcelona maçına dek uzun lazım diyenlere pek iyi gözle bakmıyordum.
Barcelona maçı, Kleiza ve Zoric ile olmayacağını çok net gösterdi kanımca.
Zoric transferini çok doğru buluyordum vakti zamanında, lakin 2 yıl Malaga'da izlediğim Zoric ile alakası yok bizdekinin.
Orada en iyi yaptığı şey pota altında savaşmaktı ve penetre durdurmada Avrupa'nın en iyi uzunlarındandı.
Bizde de mücadele etmediğini söyleyemem, elinden gelen her şeyi yapıyor ama kapasitesinin bu kadar olduğuna kanaat getirdim.
Orta seviye takımda yıldız olmak ile en üst seviye takımda önemli oyuncu olmak farklıdır.
Zoric bir üst seviyede takıma gelince kapasitesi yetmedi gibi duruyor...
1 milyon Euro bonservis ve 3 yıl için 4.5 milyon Euro verdiğimizi düşünürsek, değiştirmek pek mümkün olmayacak gibi.
Zoric'i 7. yabancı yapıp, Vidmar ile yolları ayırmak suretiyle 5 numara takviyesi en mantıklı seçenek sanki...

Kleiza için durum farklı...
Maç seçen oyuncuyu sevmem, hiç bir branşta da Fenerbahçe formasıyla görmek istemem...
Roberto Carlos için, Deivid için, Cristian için, Batiste için ne düşündüysem, Kleiza için de aynısını düşünüyorum.
Kendisine güvenen hocaya, maaşını ödeyen yöneticilere, sahada emek veren takım arkadaşlarına ve milyonlarca taraftara saygısı olmayan adamlar bu formayı hiç bir şekilde hak etmiyor gözümde...

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #59 : 03 Aralık 2013, 02:00:05 »
iskoch,

Hackett topu elinde az isteyen oyuncu tanımına uymuyor yalnız. Hele Siena'dan buraya gelip de ne tür bir role bürünecek o daha büyük soru işareti. Aldığı dakikalar da, verdiğimiz görev de çok farklı olacak. Ben Obradovic'in transfer yapmayacağını düşünüyorum. Kenan'ın gözümüzün önünde her maç çok daha iyiye gittiği de ortadayken, daha yukarı seviyelerde neler yapacak riski alınabilir. Bence alınacaktır da.

Zoric konusunda seninle aynı fikirdeyim fakat biraz erken davranıyoruz. İlk maçlardaki dalgalanmaları daha çok dibe vurma yönünde bir eğilim gösterse de, Zoric ile ikili oyunların bile çok taze başladığını söylemek istiyorum. Sezonun ilk maçları, devrildiğinde pek fazla top bile indiremiyorduk. Sonrasında Bjelica ve Emir ile güzel pick and rolller gördüm. Ben henüz asılmaması gerektiğini düşünüyorum. O'nun da rol değişimi oldu ama tek bir maç ya da ufak bir dönemle bu kanıya varmak yanlış geliyor.

Benim tek sıkıntım, arkasında durduğu adama karşı elini kolunu çok kullanıyor. Pota altını kapatma konusunda çok kötü olduğunu düşünmüyorum ve oyun zekası cidden yüksek. Avrupa Şampiyonası'nı da çok kötü geçirdiğini ve dipte bize geldiğini söylemek isterim. Biraz daha bekleyelim. Zoric'in çok kaliteli bir kumaşı var. Ayrıca, tek silahı da devrilmek değil. Bir iki adım geriye gidip şut da atabiliyor. Oyunun içinde kalmayı başarabilirse toparlanması başlayacaktır. Ben güvenmeye devam edeceğim.

Neyse, oyuncu değerlendirmek için bu forumu kullanmayayım. Sonuç olarak; transfer olacağını sanmıyorum. Ama ihtiyaç konusunda değindiğin noktalarda da haksız olduğunu düşünmüyorum.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 02:01:47 Gönderen: Eto »