Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 68 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #450 : 27 Aralık 2013, 22:56:55 »
Transfer yapılacağını da, ihtiyaç olduğunu da düşünmüyorum. En azından İlkan döndükten sonra ligde rotasyon orunu kalmayacaktır. Avrupa'da zaten sıkıntı yok.

Bu transfer isteği ligde yaşanan mağlubiyetlerden kaynaklanıyor zannedersem ancak ortada bir takım gerçekler de mevcut. Ağır geçen EL ilk tur aşaması ki en zor gruptaydık açık ara, ligde konsantrasyon kaybını da beraberinde getirdi. Normal şartlarda bu bize 3 mağlubiyet olarak dönmezdi ancak bu sene ligin durumu da gerçekten farklı. Şu an 4 takım da ULEB Cup'da devam ediyor ve 3 takım malum, EL'de devam etmekte. Yani 15 takımın 7'si ciddi seviyelerin takımları. Bunlara etkili yabancılarla Tofaş gibi birkaç takım daha eklediğimizde zaten gerçek manada iyi ve zorlu bir lig çıkıyor karşımıza. Misal 2-3 sene öncesi olsa bir şekilde o maçları alır, mağlubiyet sayısı olarak en fazla 1 maç yazardık haneye ama bu seneki lig gevşekliği tolare etmiyor.

Koç durumu gözlemliyordur muhakkak ancak zaten daha tam olarak O'nun takımı olmuş olmamız mümkün değil. Bahar aylarına doğru istenen kıvama ulaşıp İlkan-Oğuz ikilisinin de en az birinden yeterli katkıyı almaya başladığımızda ben herhangi bir takımın uzun serilerde bize rakip olabileceğini zannetmiyorum. Bunun hesaplarını koç da en ince detayına kadar yapıyordur. Bu sebepten benim içim rahat. Yabancı transferi demek hem rotasyon açısından sıkıntı hem de istenen nitelikte oyuncu bulmak problem. Gerek de yok zaten...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #451 : 27 Aralık 2013, 23:33:06 »
Transfer yapılacağını da, ihtiyaç olduğunu da düşünmüyorum. En azından İlkan döndükten sonra ligde rotasyon orunu kalmayacaktır. Avrupa'da zaten sıkıntı yok.

Bu transfer isteği ligde yaşanan mağlubiyetlerden kaynaklanıyor zannedersem ancak ortada bir takım gerçekler de mevcut. Ağır geçen EL ilk tur aşaması ki en zor gruptaydık açık ara, ligde konsantrasyon kaybını da beraberinde getirdi. Normal şartlarda bu bize 3 mağlubiyet olarak dönmezdi ancak bu sene ligin durumu da gerçekten farklı. Şu an 4 takım da ULEB Cup'da devam ediyor ve 3 takım malum, EL'de devam etmekte. Yani 15 takımın 7'si ciddi seviyelerin takımları. Bunlara etkili yabancılarla Tofaş gibi birkaç takım daha eklediğimizde zaten gerçek manada iyi ve zorlu bir lig çıkıyor karşımıza. Misal 2-3 sene öncesi olsa bir şekilde o maçları alır, mağlubiyet sayısı olarak en fazla 1 maç yazardık haneye ama bu seneki lig gevşekliği tolare etmiyor.

Koç durumu gözlemliyordur muhakkak ancak zaten daha tam olarak O'nun takımı olmuş olmamız mümkün değil. Bahar aylarına doğru istenen kıvama ulaşıp İlkan-Oğuz ikilisinin de en az birinden yeterli katkıyı almaya başladığımızda ben herhangi bir takımın uzun serilerde bize rakip olabileceğini zannetmiyorum. Bunun hesaplarını koç da en ince detayına kadar yapıyordur. Bu sebepten benim içim rahat. Yabancı transferi demek hem rotasyon açısından sıkıntı hem de istenen nitelikte oyuncu bulmak problem. Gerek de yok zaten...

Boldlu kısmı anlamadım...
İhtiyaç neden yok?
Kenan, Melih ve Ömer'den Top 16'da ne bekliyorsunuz?
3 kişilik kısa rotasyonuyla F4 hedefi koymak sizce de hayalperestlik değil mi?

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #452 : 27 Aralık 2013, 23:37:20 »

İhtiyaç neden yok?

Niye ki..

Normal sezonda bu takımla almadıkmı 8 galibiyeti..Üstelik 3 tanesi de ciddi F4 adayı takım karışışında...

Bencede transfer olsun ama olmasada takım olmak aslında en büyük transfer değilmi_
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #453 : 27 Aralık 2013, 23:41:34 »
@iskoch;

Bo, Kenan, Melih, Ömer, Emir, Bojan gibi doğrudan rotasyona tabi 6 kısa var. Bunların dışında Perperoğlu gibi 3 numaralara karşı 3'ten 4'e kaymış Kleiza ve Bjelica var. Kenan ve Melih koçun vazgeçmediği oyuncular olduğuna göre benim de beklentim var kendilerinden. 40 yaşındaki Mrsic EL'in tozunu atarken methiyeler düzülüp 35 yaşındaki Ömer'den beklentiye girmemek ise tamamen o düşünceye sahip kişinin problemi. Daha dün krize girmiş maçın en iyi oyuncusuydu.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #454 : 27 Aralık 2013, 23:47:32 »

İhtiyaç neden yok?

Niye ki..

Normal sezonda bu takımla almadıkmı 8 galibiyeti..Üstelik 3 tanesi de ciddi F4 adayı takım karışışında...

Bencede transfer olsun ama olmasada takım olmak aslında en büyük transfer değilmi_

Takım olmak en büyük transfer değil bana göre.
İstediğiniz kadar iyi takım olun, kaliteniz yoksa veya rotasyonunuz darsa bir yerde tıkanırsınız.

Kenan, Melih ve Ömer'in Top 16'da bu takıma verebilecekleri hiç bir şey yok.
Sahada bulundukları her saniye takımın aleyhine işleyecek, takım zarar görecek.
Bo, Emir, Bojan'dan biri sakatlık, formsuzluk veya faul problemine girerse o maçı kazanma ihtimalimiz epey azalır.
Top 16 ile normal sezonu kıyaslamayın, rakiplerin zorluk derecesi çok daha farklı olacak,
Ve en önemlisi herkes vites yükseltecek şu önümüzdeki 15-20 gün içinde.
Bizim yükseltecek vitesimiz var mı?
Bana kalırsa yok...

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #455 : 27 Aralık 2013, 23:56:15 »
Ömer için söylediklerinize katılmıyorum, bu sene sakatlıktan sonra toparlanması süre alıyor ama Ömer bizim için önemli bir oyuncu, savunmamızda kritik bir oyuncumuz olacaktır tekrardan.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #456 : 27 Aralık 2013, 23:57:00 »
@iskoch;

Bo, Kenan, Melih, Ömer, Emir, Bojan gibi doğrudan rotasyona tabi 6 kısa var. Bunların dışında Perperoğlu gibi 3 numaralara karşı 3'ten 4'e kaymış Kleiza ve Bjelica var. Kenan ve Melih koçun vazgeçmediği oyuncular olduğuna göre benim de beklentim var kendilerinden. 40 yaşındaki Mrsic EL'in tozunu atarken methiyeler düzülüp 35 yaşındaki Ömer'den beklentiye girmemek ise tamamen o düşünceye sahip kişinin problemi. Daha dün krize girmiş maçın en iyi oyuncusuydu.

Kalite yeterli olmadıktan sonra rotasyona girebilecek 10 tane kısa olsa ne fark eder ki?

Kenan ve Melih 1-2 sene içinde Euroleague seviyesinde oyuncular olacaklar, takıma önemli katkı yapacaklar.
Şu an için takıma verebilecekleri hiç bir şey yok...
Ömer, Spahija'nın ilk senesinin 2. yarısından beri hiç bir şey oynamıyor.

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #457 : 27 Aralık 2013, 23:57:52 »
Neyse aci gercekle yuzlesmeye az kaldi, bir daha  ders aliriz sorun degil...
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #458 : 28 Aralık 2013, 00:00:22 »
Herkes vites yükseltecek olayı biraz muamma..Ben sanmıyorum çok farklı işlerin olacağını..Ne yani şimdi Madridin ve Oliyinin vitesi daha nereye yükselecek mesela...

Takımlarının yüzde 80 inin olanı da olmayanıda bu bence
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #459 : 28 Aralık 2013, 00:05:54 »
Herkes vites yükseltecek olayı biraz muamma..Ben sanmıyorum çok farklı işlerin olacağını..Ne yani şimdi Madridin ve Oliyinin vitesi daha nereye yükselecek mesela...

7 vites olur belki

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #460 : 28 Aralık 2013, 00:07:17 »

ne kadar az bir süre ?
10 gün 20 gün 1 ay 2 ay veya 3 ay mı veya 3 ay 10 gün mü ?

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #461 : 28 Aralık 2013, 00:08:23 »

Olympiacos ilk turda en fazla %40 ile oynadı, Top 16'da yükseltecek çok vitesleri var.

Barcelona sakatlıklar ve yeni gelenlerden ötürü takım kimyasını oturtmakta zorlandı.
Bizim maçta yaptıkları savunmaya bakıp, vitesi nereye kadar yükselteceklerini kestirebilirsiniz.

Milano her geçen gün daha takım oluyor, Hackett takviyesi savunmalarını da 1 seviye yukarı çekecektir, tehlikeli olacaklar.

Panathinaikos hafife alınacak bir takım değil...

Unicaja, Laboral ve Efes'in ilk 4 şansı olduğunu düşünmüyorum ama bunlara kaybedilen her maç extra mağlubiyet olur.

Bu kadro ile de ilk 4'e gireceğimizi düşünüyorum ama ilk 2 şansımızı sıfıra yakın görüyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #462 : 28 Aralık 2013, 00:12:36 »
yıllardır çok kaliteli isimlerden oluşan ama takım olamayan markaların şampiyon olamadıklarını görüyoruz 
1 değil 2 değil 3 değil yıllardır.
2011 Barcelona kadro kalitesi ile Pana yı kıyas bile yapılmaz
2012 CSka ile Olimpiakos kalitesi karşılaştırılmaz bile
2013 Cska ve Real kalitesi ile yine Olimpiakos kadro kalitesi kıyaslanamaz.
tabiki önemli olan kaliteli oyunculardan iyi bir takım çıkartmaktır.
ama en önemli olan takım olabilmektir.

hep aynı örnekleri veriyorum son 3 sezonun şampiyon olan takımlarının kağıt üzerindeki değerline bakarsanız '' takım olmanın '' ne kadar önemli olduğunu anlarız.
kaliteli oyunculara sahibiz tabiki takımdaki her oyuncu bo veya Kleiza veya bogdan ayarında değil ama 12 kişilik rotasyonda ağırlıklı kaliteli oyunculara sahip bu işi hepimizden iyi bilen bir hocaya da sahibiz yolumuz zor orası kesin ama böyle kesin karamsar konuşmak nasıl bu kadar kolay oluyor anlamıyorum
heleki yıllardır yaşanan şampiyonlukları gördükten sonra  8) :o

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #463 : 28 Aralık 2013, 00:13:01 »
Gruptan lider değil de son anda 4. olarak çıktık da benim mı haberim yok. C Grubu gibi vasıfsız bir gruptan çıkan Galatasaray bile bizden daha ümitli Top-8 konuşuyor.

Bu kadar enseyi karartmaya ne gerek var?

Benim duyduğum kadarıyla Obradovic'ın kendisi uzun bir transfer istemiyor, kısa olarak da üst düzey bir isim olmadığı sürece bir transfer de istemiyor. Zaten genel olarak kariyerine bakarsak sezon ortası transferini pek sevmediğini görüyoruz. Ondan ben kendi adıma Obradovic'e güveniyorum ve bizi bir şekilde Top-8'e çıkartacağını düşünüyorum.

Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #464 : 28 Aralık 2013, 00:14:54 »

Olympiacos ilk turda en fazla %40 ile oynadı, Top 16'da yükseltecek çok vitesleri var.

Barcelona sakatlıklar ve yeni gelenlerden ötürü takım kimyasını oturtmakta zorlandı.
Bizim maçta yaptıkları savunmaya bakıp, vitesi nereye kadar yükselteceklerini kestirebilirsiniz.

Milano her geçen gün daha takım oluyor, Hackett takviyesi savunmalarını da 1 seviye yukarı çekecektir, tehlikeli olacaklar.

iskender ;
Hangi bizim maçta iyi savunma yaptı ki barcelona ?
her iki maçta da yüksek sayı attık . haa Barcelona iyi takım ona kesinlikle lafım yok .. Mikael eksikliğini çok hissediyorlar ama Huertas kilitlendiği zaman onlarda duruyor ama...

Hackett bu sene kötü savunma yapıyor , heleki buradaki maçta Sinan'a bire bir penetre üzerinden o kadar sayı şansı verdi ki evlere şenlik ...

Edit : bizde Barcelona gibi bir çok transfer yaptık , hocamız değişti ve yeni bir takımız , BArcelona ya gösterdiğin hoşgörüyü bizim takıma da göstermen gerekmez mi , takım olma yolunda ?
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2013, 00:19:42 Gönderen: Cem Ağrak »