Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Süper Ligi / 2019-20 Sezonu  (Okunma sayısı 81870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Esas problem eski takımdaşlık yok ve kimya sıkıntısı 2012 takımı gibi 2013 demek isterdim ama o biraz abartıya kaçar gibi,bir de bu saatten sonra Kalinic'e bir şey olmasın.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Bence sıkıntının temel kaynağı sizin yaş grubunuzda olan taraftar kesiminin erken yaşlarda Avrupa şampiyonluğu ile tanışmış olması. Yanlış anlaşılmasın, bu cümlem ile ağabeylik taslamaya falan kalkışmak gibi bir derdim yok, farklı yaşlarda olan birer bireyiz hepimiz sonuçta, benimkisi sadece bir tespit. En ufak bir tökezlemeye tahammülünüz yok. Geçtim Galatasaray mağlubiyetini F4 e kalmak bile kesmiyor bir kısım delikanlı genç arkadaşları. Şunu ısrarla tekrar tekrar belirtmek isterim, bu noktalara kolay gelinmedi, takım kabuk değiştiriyor. Birçok sorun yaşanacak. Kulak çekme ve benzeri gibi deyimleri çok aşırıya varan tepkiler olarak görüyorum. Bela okumayı, tükürmeyi zaten nitelendiremiyorum. Bir kısım taraftar arasında büyük bir kibirin husüle geldiğini gösteren veriler bunlar. Formsuzluğundan dolayı oynatılmayabilir ama Datome kadro dışı bırakılmak için ne yaptı? Asmak kesmek bu kadar kolay mı?
Muhtemelen bunların tamamı aşırı oluşan duyguların bir sonucu.Datome 1-2 sene önceye kadar takımda en sevdiğim oyunculardan biriydi.Kendisini bu halde görünce şu an hafif bir şok geçirmedim desem yalan olur.Ayrıca bence haksız sayılmazsınız ama takımlar arası dev bütçe farkı,içinde bulunduğumuz durum ve sezon öncesi beklentiler bu aşırı duyguların oluşmasında etkili oluyor.Belki de en çok canımı yakan durum ise altın çağımızda Efes tarafından 4 kere ucunda kupa olan maçlarda kaybetmek ve buna artık takımın tepki verememesi.
Aşırıya kaçtığım için kusura bakmayın.Herkese iyi forumlar.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
maalesef değişimi yapamadık bakın olympiakos da aynı...duygusal davrandık. ve yüklü kontratlara girdik uzun vadeli. üstüne iki maç bekliyor bizi EL'de...bakalım ne olacak ama hoca ne yapsa olmuyor gibi..

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ertan abi, en azından kendi adıma hem koçun hem takımın arkasında durduğumu çok rahat söyleyebilirim. Özellikle koçla ilgili her platformda yazdıklarım ortada. Onun için kendimi çok fazla anlatmayacağım.

Ancak en ufak eleştiri de sürekli Euroleague şampiyonluğu insanları şımarttı, Final Four kesmez oldu, kötü günleri ne çabuk unuttunuz demek de çok sağlıklı değil. Sporun doğasında bu var. Sonuçta başarılı bir dönemden geçiyorsan bunu olabilecek en fazla kupa sayısıyla geçmek istersin.

Obradovic'e güvenim sonsuz, bir noktadan sonra takım farklı bir yere doğru evrilecektir. Lakin şu an bu takımda ciddi anlamda ruhsuzluk söz konusu. Bazı oyuncuların da bu ruh yapısı fena halde sırıtmaya başladı. Bugünkü maçta ben Kostas haricinde sahada isyan eden tek oyuncu görmedim. Bir tek onun saç baş yolacak kadar sinirlendiğini gördüm. Çıktı sorumluluk almaya çalıştı, bir şeyler yapmak için kendini paraladı. Taraftar bunu görmek istiyor. Yoksa kazanırsın, kaybedersin o başka bir mevzu. Ama böyle kaybetmek insana koyar ve insanlar da haklı olarak 1-2 kelam eder.

Art niyetli yorumları saymıyorum ama bu forumda art niyetli insan olduğunu da pek düşünmüyorum.

Dostum düzgün cümleler içeren eleştirilere her zaman eyvallah. Kızgınlıklar da olacaktır ona da eyvallah. Tüküren mi dersin, bela okuyan mı dersin... Bu tür tepkileri abartılı hatta kaba buluyorum. Bunlar eleştiri falan değil, düpedüz hakaret. Birilerinin bu türden şeyleri yazabildiği bir forumda benim gibilerin de bu tür şeyleri eleştirebilme hakkı olmalı diye düşünüyorum. Değişim istendi, yıldız transferi istendi oldu. Bunları istiyorsan uyum süresi için de sabır göstereceksin. Westermann ve Williams gibi oyuncular önceki takımlarında olan rolleri gereği eşekten düşmüş gibiler. De Colo çok da haklı olarak takımın liderliğini almaya soyundu. (Bence) bu da takımda mevcut belirli rollere sahip oyuncuların da eşekten düşmüşe dönmesine sebep oldu. Ego sarsılması terkibinden kastım da bu zaten. Bu kaosu düzeltebilecek en iyi  koç da bizim başımızda. Maşallah iki yıldır fikstürler de Galatasaray'ın ekmeğine yağ sürecek şekilde çekiliyor. Hülasa asalım keselim çözüm değil, çözüm mevcut durumda takıma destek olmakta. Ben yazsam da yazmasam da eleştiriler olacak. Eleştiri bir hak ise eleştirilerin eleştirilmesi de diğer bir hak. Nasıl insanları takımdaki defoları işaret etme yolunda eleştirileri dile getiriyorlar ise ben de -insanları incitmeden- eleştirilerdeki defoları işaret etmeye çalışıyorum. Yaptığım sadece ve sadece bu.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2019, 20:15:54 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
Bazıları yukarda da belirtilmiş bence önemli maddeler:
- Takım arkadaşlığı ve yardımlaşma düşük.
- Bazı oyuncular bence haketmedikleri kontratlar aldı, takım içi uyuşmazlığın bir nedeni de bu olabilir.
- Takımın bir kısmı isteksiz ve doymuş gözüküyor. Kadro yenilemesinde yetersiz kaldık.
- Kadro kimyamız 2 senedir çok sıkıntılı, özellikle kısalarda ve sertlik olarak. Türke karşı Türk oynasın, ligdeki 10 takım bizi yener. Banvit bizi 30'a yatırır.

Spekülasyon:
Takımla Obra arasında takışma olmasına alışığız.  Ama Obra'nın sözleşme yenilememiş olması bu durumu daha karmaşık kılıyor. Oyuncular takmıyor mu? Kim çok para aldıysa o kurtarsın mı diyorlar?
Melih kaptansa nerede? Takımla  herhangi bir bağı var mı? Kaptan görmek istiyorsa futbol takımına baksın.
Kaptanlığı yapamıyorsa derhal bıraksın.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ertan abi, en azından kendi adıma hem koçun hem takımın arkasında durduğumu çok rahat söyleyebilirim. Özellikle koçla ilgili her platformda yazdıklarım ortada. Onun için kendimi çok fazla anlatmayacağım.

Ancak en ufak eleştiri de sürekli Euroleague şampiyonluğu insanları şımarttı, Final Four kesmez oldu, kötü günleri ne çabuk unuttunuz demek de çok sağlıklı değil. Sporun doğasında bu var. Sonuçta başarılı bir dönemden geçiyorsan bunu olabilecek en fazla kupa sayısıyla geçmek istersin.

Obradovic'e güvenim sonsuz, bir noktadan sonra takım farklı bir yere doğru evrilecektir. Lakin şu an bu takımda ciddi anlamda ruhsuzluk söz konusu. Bazı oyuncuların da bu ruh yapısı fena halde sırıtmaya başladı. Bugünkü maçta ben Kostas haricinde sahada isyan eden tek oyuncu görmedim. Bir tek onun saç baş yolacak kadar sinirlendiğini gördüm. Çıktı sorumluluk almaya çalıştı, bir şeyler yapmak için kendini paraladı. Taraftar bunu görmek istiyor. Yoksa kazanırsın, kaybedersin o başka bir mevzu. Ama böyle kaybetmek insana koyar ve insanlar da haklı olarak 1-2 kelam eder.

Art niyetli yorumları saymıyorum ama bu forumda art niyetli insan olduğunu da pek düşünmüyorum.

Eline ağzına sağlık. Burada insanlarin geneli birbirine laf sokma ve kendilerini tatmin etme derdinde. Takım kötü diyince zaten 5 yılda bir şampiyonluk 5 f4 cümlesi copy past geliyor.
Bunlara kimsenin bişiy dediği mı var. Bak kaç zamandır eleştiriyorum, obraya tek kelime ettim mı? Varsa bulup çıkarın. Otomatiklesmis zihniyetlere kızıyorum ama klavye başında uğraşıp harcayacak zamanım da yok.
Bişiy diyorsak takımın iyiliği için diyoruz. Bu takım miadını doldurdu, kan değişimi şart diyeli ne kadar oldu. Ben niye dedim bunu. Psikopat miyim?
Kaç yıldır takip ettiğimiz spor dalı. Her devrin bir sonu var. Bu oyuncuları al farklı farklı takımlara koy. Hepsi o takımın yıldızı olur ama fenerbahce de su anda olmuyor. O sinerji kaybolmuş. Millet tasak gecedursun. Hazirlik maclarinda belliydi bu. Efes maci da ispati oldu. Sonrasi bant kaydi. De colo takviyeli takım gsden 30 fark yiyor. Ne zamanı, seti, mudafasi. Bunu akla sığan tarafı yok. Obra çözüm üretir mı üretebilir ama uretemeyedebilir. Adam sihirbaz değil ki. Panadaki son senelerinde yanılmıyorsam sürekli ivkovicin olimpiakos'una kaybediyorlardi. Sonra baktı olmuyor. Kendi de kan değişimine gitti. Umarım bizde bu olmaz ama gidişat iyi değil. Hem de hiç iyi değil. Tek galibiyetimiz de colonun 40 sayisi ile gelen bir eurolegue var. Bu takım nasıl ilk sekiz yapacak bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2019, 20:17:57 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN

Kardeşim ağzına sağlık. Uzun zamandır bunu anlatmaya çalışıyoruz. Hepimiz koçu ve takımı çok seviyoruz. Kötü sonuçlarda Küfür ve hakaretlere etmeden takımı veya eleştirince bazı arkadaşlar Erdal Koşan'ı transfer etme noktasına getiriyor.
Şu bilinmeli ki, burası Jelko Obradovic erkek basketbol güzelleme forumu değil. Nasıl çok sevip, sayfalar dolusu övgüler yazıp pamuklara sardıysak, kötü sonuçlarda da takımın ve koçun eleştirilmesi kadar doğal bir şey olamaz.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2019, 20:31:41 Gönderen: sonkale1907 »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
Gsyi 20ye yatırdık 😊
Ben gerçekten bu maçta reaksiyon vereceğimizi düşünüyordum.
Gs kadrosu uzun zamandır gördüğüm en kötü kadrolardan.
Biz ise sene başından beri kötü oyun ve sonuçların bu maçla bittiği maç olur diye ciddi şekilde inanmıştım.
Oldukça üzgünüm..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Herhangi bir kimseye laf sokma derdim yok. Kimseye tükürmedim, kimseye bela okumadım. Takımın kötü gidişatı da bana zevk vermiyor. Eğer yazıp çizdiklerimden bu sonuçlar çıkarılıyor ise ona da benim yapacağım bir şey yok...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ben gerçekten bu maçta reaksiyon vereceğimizi düşünüyordum.
Gs kadrosu uzun zamandır gördüğüm en kötü kadrolardan.
Biz ise sene başından beri kötü oyun ve sonuçların bu maçla bittiği maç olur diye ciddi şekilde inanmıştım.
Oldukça üzgünüm..
Maçtan önce de espri ile takılmıştım sana. Şimdi de inceden takildim. Yanlış anlamadın umarım.
Biz en iyi onlar en kötü zamanında bile bizi yendiler. Ki biz Bu sene en iyi halimizden çok.uzagiz. O nedenle maçtan önce çok iyimserdin. Evet 20 oldu ama tersten oldu.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
Maçtan önce de espri ile takılmıştım sana. Şimdi de inceden takildim. Yanlış anlamadın umarım.
Biz en iyi onlar en kötü zamanında bile bizi yendiler. Ki biz Bu sene en iyi halimizden çok.uzagiz. O nedenle maçtan önce çok iyimserdin. Evet 20 oldu ama tersten oldu.
Yanlış anlama yok dostum  :)
Hepimiz bu takımın iyi olmasını ve kupalar kazanmasını istiyoruz.
Gs nin bir kaç maçını izlemiştim, çok kötüler.
Iki takımı ve koçları karşılaştırdım ve güle oynaya 20 ye yatırırız dedim. Normal şartlarda olması gerekende buydu.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ben bu şubenin küçültülmesi talep edenlere, bunu talep etmek için pusuda bekleyenlere, elinden gelen mücadeleyi göstermeyerek malzeme verenlerin yüzüne tükürmek istiyorum. Dikkat: Kötü oyundan bahsetmiyorum. Ama başkanın bile şubeye yatırım için baskı altında olduğu bir süreçte, kimsenin elinden geleni esirgemeye hakkı yok.

Bu noktaya gelmek senelerimizi aldı. 2006'da başlamıştı Euroleague'te zirveyi hedeflemek... Dipten geldik, yeniden dibe dönersek, daha bir 10 sene bu zirve adayı olmanın hayalini göremeyiz. Oyuncular geçip gidecek; taraftar kalacak. Dolayısıyla, şubenin bu sezonu sadece bu sezonu bağlamayacak; gelecek senelerin de planında etkili olacak. Böyle bir hayat memat sezonunda kötü oynayana değil, ama türlü kapris veya umursamazlıkla elinden geleni yapmaktan gocunan herkesin yüzüne tükürmek isterim. Bundan da kimseye hesap verecek değilim. Biz, Fenerbahçe-Galatasaray-Beşiktaş üçlüsünün basketboldan tamamen çekilme görüşmeleri yaptığı günleri de yaşadık. Basketbola ilgimiz Obradovic dönemiyle sınırlı değil.

1991'deki Antalya'da yaşanan ilk şampiyonlukta salondaydım. Canlı izlediğim ilk basketbol maçıydı. Nereden geldiğimizi en iyi bilenlerdenim ve oraya dönmek istemiyorum. Bu sezon elinden geleni yapmayan her oyuncu Obradovic'e ve gelinen bu noktaya ihanet içindedir. Ve bunun bilerek veya bilmeyerek parçası olan herkesin suratına tüh diyorum.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ben bu şubenin küçültülmesi talep edenlere, bunu talep etmek için pusuda bekleyenlere, elinden gelen mücadeleyi göstermeyerek malzeme verenlerin yüzüne tükürmek istiyorum. Dikkat: Kötü oyundan bahsetmiyorum. Ama başkanın bile şubeye yatırım için baskı altında olduğu bir süreçte, kimsenin elinden geleni esirgemeye hakkı yok.

Bu noktaya gelmek senelerimizi aldı. 2006'da başlamıştı Euroleague'te zirveyi hedeflemek... Dipten geldik, yeniden dibe dönersek, daha bir 10 sene bu zirve adayı olmanın hayalini göremeyiz. Oyuncular geçip gidecek; taraftar kalacak. Dolayısıyla, şubenin bu sezonu sadece bu sezonu bağlamayacak; gelecek senelerin de planında etkili olacak. Böyle bir hayat memat sezonunda kötü oynayana değil, ama türlü kapris veya umursamazlıkla elinden geleni yapmaktan gocunan herkesin yüzüne tükürmek isterim. Bundan da kimseye hesap verecek değilim. Biz, Fenerbahçe-Galatasaray-Beşiktaş üçlüsünün basketboldan tamamen çekilme görüşmeleri yaptığı günleri de yaşadık. Basketbola ilgimiz Obradovic dönemiyle sınırlı değil.

1991'deki Antalya'da yaşanan ilk şampiyonlukta salondaydım. Canlı izlediğim ilk basketbol maçıydı. Nereden geldiğimizi en iyi bilenlerdenim ve oraya dönmek istemiyorum. Bu sezon elinden geleni yapmayan her oyuncu Obradovic'e ve gelinen bu noktaya ihanet içindedir. Ve bunun bilerek veya bilmeyerek parçası olan herkesin suratına tüh diyorum.

Altına imza atıp bir ekleme yapmak istiyorum.

Bu yazdıkların ışığında ben buraya ''5 kez F4 yapıp 1 defa şampiyon olmak başarı değil'' diyenleri de dahil etmek istiyorum. Daha önce de demiştim. Ya nereden geldiğimizi bilmiyorlar, ilk defa basketbol izlemeye Obradoviç ile başlamışlar, ya da kripto GS veya Efes taraftarları.

Takımda dönüş yapacak potansiyel de malzeme de var. İnşallah bunu başaracaklar.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
Resmen futbol ve erkek basketbol şubelerimiz yer değiştirmiş gibi

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye

Zaten kulübe yük olduğu yok.. Sponsorluk dışında harcanan parayı devlet vergiden düşüyor