Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400786 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #405 : 06 Şubat 2016, 05:29:55 »
İvkovic cacıktır be senin yanında  8)

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #406 : 06 Şubat 2016, 13:10:40 »
İvkovic cacıktır be senin yanında  8)

Rotasyon sevdası bitirdi dün ivkovici,kuban maçı gibi obra coaching dersi verdi,ivkovicde 75 yaş itşbariyle demans yavaş yavaş bedeni sarmaya başlıyor...

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #407 : 06 Şubat 2016, 13:40:37 »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #408 : 08 Şubat 2016, 22:08:19 »
https://twitter.com/EuroBBallVideos/status/696779261320019968
David Blatt Zeljko'ya övgüler yağdırıyor

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #409 : 08 Şubat 2016, 22:10:36 »
https://twitter.com/EuroBBallVideos/status/696779261320019968
David Blatt Zeljko'ya övgüler yağdırıyor

kimler icin diyor abi bazilari tanimaz diye ? masadakilar icin mi ?

kim ki onlar tanimayacak obradovic'i ?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #410 : 08 Şubat 2016, 22:19:47 »
Nba ve Amerika için diyor. Bi çok kişi bilmez ama sırp bi koç var adı Zeljko Obradovic. Çok başarılı 8 euroleague kupası aldı. İnanılmaz zeki  bir basketbol aklı var. Bi koç takımına ne kadr çok etki edebiliyor ise o kadar ediyor... Diyor kısaca

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #411 : 08 Şubat 2016, 22:28:55 »
basketbolla ciddi anlamda ilgilenen birinin Obradovic'i tanimama ihtimali yok bence.

8 tane EL kupasini gecdim, belki EL izlemiyorlar amerikalilar , ama Obradovic'in 1 dunya kupasi , 1 de olimpiyat final'i var.

tanimayanlar da cok gecmez tanirlar.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #412 : 11 Şubat 2016, 22:53:11 »
200. galibiyetimizi de insallah Obradovic'in onderliginde kazaniriz.

Çevrimdışı HunterInTheNight

• Üye
« Yanıtla #413 : 12 Şubat 2016, 00:15:26 »
Bu adamı üzdüklerinde gözüme uyku girmiyor, imkanım olsa üzeni dövmek istiyorum.

Malaga maçı sonrası Ömer hakkında söyledikleri şu şekilde:

-Ömer izinli olarak Kanada'ya özel olarak düzenlenen bir maç için gitti.
-Bir ya da iki ay önce bu konu hakkında görüşmüştük.Ve bu durum bizim için gurur verici.
-Ancak bir de bu durumun diğer tarafı var.
-Şu an sakat oyuncularımız var. Antic sakat.
-Ömer oraya gitmeli miyim ya da takımla mı kalmalıyım diye bizimle konuşmadı bile.
-Neden?
-Çünkü sadece kendisini düşünüyor, çok basit.
-Onun için bu takım yok hükmünde.
-Şimdi çok açık konuşacağım.Soru için teşekkür ederim.
-Yazın takımı değiştirmeye karar verdik.
-Genç oyuncularımıza şans vermeye hazırdık.Ve mümkün olduğunca da şans verdim.
-Kötü oynadıkları zamanlarda bile onları sahada tuttum, çünkü onları bu takımın geleceği olarak görüyoruz.
-Ömer Bey kulüpten beş yıllık kontrat teklifi aldı.Ve o düşünmek için zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.2 ay düşündü.En sonunda bizimle kontrat imzalamak istemediğini söyledi.
-Her şeyin bir açıklaması vardır.Bu akşam takımdan kimseye bu akşam için şans dilemedi.Kimseye!
-Ben bu takımın koçuyum, bu takımın genç oyuncularına yeniden şans vermem doğru mu?Biri bana bunu açıklayabilir mi?

-Euroleage ve ya çok zor bir lig olan TBL'de bu kadar çok süre alan başka 17 yaşındaki bir oyuncu biliyor musunuz?Ben bir tane daha biliyorum sadece bir tane, Real Madrid'den Doncic. Başka yok! Ancak Ömer buna saygı duymuyor.Gitmek istiyor.Nereye gitmek istiyor bilmiyorum, onun hayatı benim için sorun yok.

-İnsanların ve taraftarların anlaması için söylüyorum.Bu yaz takım(yönetim) olarak karar aldık.Ona şans vermek istedik, onu bu kulübün geleceği olarak gördük.İnanın bana 5 yıllık inanılmaz bir kontrat teklif ettik.Detayları hakkında konuşmak istemiyorum.

-Şimdi nasıl hissetmeliyim?Nasıl hissetmeliyim bu konu hakkında?
-Onun için burası onun evi.Herkes ona yardım ediyor ben ve takım arkadaşları.
-Ekpe hakkında konuşmuştuk.Her antremanda ona yardım ederken görüyorum, Datome de ediyor.Bütün oyuncular bütün gençlere yardım ediyor.
-Genç oyuncular burada mutlu olmalılar.Sahip oldukları fırsat harika.Saygı duymuyorlarsa sorun yok giderler.Çok basit.
-Tabi bundan sonra farklı düşüneceğim.

-Bildiğiniz üzere 3 yıldır Fenerbahçe'den parasını alıyor.Ne düşündüğünü bilmiyorum.Ancak kurallar var, kolejde oynamak isterse bu mümkün değil çünkü 3 yıldır parasını alıyor.Kulübün kararı ne olacak bilmiyorum.

-ÇOK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM. KİŞİSEL OLARAK GERÇEKTEN HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM.

-Buradaki ilk yılımı hatırlayın, Oklahama'ya karşı oynadığımız maç, Ömer bey 15 yaşındaydı.Mola aldım ve onu sahaya çıkardım. Onun için boş bir şut hazırladım. 15 YAŞINDA! Ve cevabı devam etmek istemiyorum oluyor.

-(Burası çok önemli) 5 yıllık kontratın her yıl için çıkma opsiyonu vardı iyi bir teklif gelmesi halinde.

-Bu takımı gerçekten sevseydi bana gelip takım zor durumda Antic yok kalmalı mıyım diye sorardı.Eğer bana sorsaydı ben ona zaten izin verirdim.Çünkü bu onun için büyük bir fırsat.
-Gelip, arkadaşlar buradayım ve size yardım etmeye hazırım demeliydi.Ama demedi.
-Bizi önemsemiyor. Takım arkadaşı, basketbol, Fenerbahçe, taraftarlar...(bir el hareketiyle bunlar onun için tırı vırı diyor)
-Teşekkür ediyorum.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2016, 01:36:47 Gönderen: HunterInTheNight »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #414 : 12 Şubat 2016, 08:38:03 »
Hocam biraz gergindi maç içinde.
Kendisine birçok kez bağırdık en son hani yeter bana değil çocuklara bunlara yapın dedi, biraz da sert çıktı. Bayağı sinirlenmiş ve bu mevzuya takılmış.
Sonra gençlere yatırım...
Zorla küfür ettirecekler

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #415 : 12 Şubat 2016, 09:04:24 »
Greg Popovich ile birlikte aktif olarak koçluk yapan dünyanın en iyi 2 basketbol koçundan biridir. Aksini söyleyen yalan söyler...

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #416 : 15 Şubat 2016, 14:33:20 »
Nasıl bu kadar şanslı olabildik :) İyi ki bizimle.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #417 : 15 Şubat 2016, 21:07:48 »
Bu başlığı en üste sabitlesek ___?

Çevrimdışı umitrenan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #418 : 19 Şubat 2016, 19:52:36 »
Sen basketbol adına dünyaya verilmiş bir hediyesin diyerek başlayalım.Taktik bilgisi vs. övmüyorum hiç ihtiyaç da yok zaten :D

Oyuncu ilişkilerini ön plana çıkarmak istiyorum.Geçmiş dönemlerde koçumuza kızan oyuncular küsenler vs. olmuştu.Soyunma odasına gönderilenler-maça sokulmayanlar falan.Şu anda gerçekten oyuncularını çözmüş durumda oyuncular da koçlarını anlamış ve her söylediğinden bir şeyler çıkarmaya çalışıyorlar.Gelişimlerinden de belli zaten.Adam bağırıyor çağırıyor fırça üstüne fırça oyuna almıyor ama bir oyuncu da çıkıp oynamıyom ben yuaa demiyor.Mesela kötü oynayan bir oyuncuyu daha oyundan çıkıp benche gelmeye başlarken kalaylıyor falan ama bir elini sıkması falan yetiyor adamın.Gerçekten kusursuz bir kadro karakter olarak.(Fireler yok sayılmıştır.)

Ayrıca Bogi ile Obra arasındaki iletişimi fark ettiniz mi hiç.Bu ikilinin diyaloglarını çok merak ediyorum gerçekten. Obra'nın stres topu gibi .Bütün fırçaları önce o yer,koç öfkeden delirse dahi Bogi'nin yüzü düşmez, Obra'dan takdir alırken beraber gülerler,özellikle Bogi'nin iyi oynadığı bir bölümde Obra hiç acımadan kalayı basar mesela Bogi'ye,Bogi de şaşırır açıklama da yapamıyor tabi öyle öne eğer başını gider oturur :D Gerçekten kıskanılacak bir ilişki

Uzun yıllar bizimle olman dileği ile.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #419 : 20 Şubat 2016, 14:39:33 »
bu video adama abdest aldirir ,  her izledigimde gurur duyuyorum.

o en sondaki we are ready, are you demesi muthis.. biz de hocam biz de..

https://www.youtube.com/watch?v=n7zS-FTwyPw