Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400860 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sabonis

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #510 : 11 Mayıs 2016, 00:24:58 »
Yarı finaldeki rakibiniz Laboral Kutxa bu sezon birçok kişiyi şaşırttı. Sizi de şaşırttılar mı?

“Evet, çok iyi oynadılar. Çok iyi bir takımlar. Çok iyi bir kadroları ve koçları var. Benim de arkadaşım olan “Peras”, takımı çok iyi kontrol etti. Nasıl oynamaları gerektiğini biliyorlar. Sıkı savunma yapmak ve sahada koşmak istiyorlar. İlk olarak iki oyun kurucuları karar alan kişiler ve Euroleague’i domine eden Ioannis Bourousis’e sahipler ama tüm oyuncularından bahsetmezsek haksızlık olur. Sakatlıkları nedeniyle son dönemde oynayamayan bazı önemli oyuncuları da var. Umarım Final four’da tam kadro olurlar. Bunu hak ediyorlar ve bir oyuncunun sezonun en önemli maçlarında oynayamamasını iyi bilirim. Umarım herkes hazır olur ve umarım tam kadro olurlar.”

Asaletin Yeter

Çevrimdışı Ahmet A.

• Üye
  • Yer: ripcity
    • @ozundeiyicocuk_
« Yanıtla #511 : 13 Mayıs 2016, 13:15:34 »
Cem abi en iyi şekilde ifade etmiş zaten daha ne yazılr ki?
"5. günün şafağında doğudan beliren Gandalf gibisin.  Umutlarımızın sahibisin..."

instagram paylaşımımda da alıntıladım  :)

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #512 : 14 Mayıs 2016, 11:07:51 »
Maç tam riske girmişken Hickman ve Kalinic'i alıp maça tekrar ortak etti bizi. O güldükçe biz de güleceğiz.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #513 : 14 Mayıs 2016, 11:37:03 »
Aziz Yıldırım:
* Hafta başında Oradovic'le konuştum. Bizimle bir yıllık daha kontratı var. Ona bu kontratı 4 yıla çıkarma teklifi yaptım. Yani 1 artı 3.

* Bu yıl Final four'a gelmenin maliyeti 28 milyon Euro, elde edilen gelir ise 13 milyon Euro. Dört yıl için yaptığımız harcamaya bakarsanız 120 milyon Euro. Elde edilen gelir ise 60 milyon Euro. Arada büyük bir fark var. Hiç bir kulüp bunu kaldıramaz.

* Koça yaptığım teklifte şu da var. Dört yıl boyunca gençlerden bir takım oluştursun. Böylece maliyeti biraz düşürebiliriz.

* Hükümet bize vergide şu kolaylığı yapabilir. Genç sporcular için yaptığımız harcamaları vergiden düşelim.

* Avrupa Şampiyonu olan takımlara devlet mesela 10 milyon Euro ödül verebilir.

Aziz Yıldırım maalesef devam edecek gibi görünüyor ve daha da kötüsü basketbol bütçesini kısmaktan bahsediyor.Bu sene aldık aldık EL şampiyonluğunu...

Çevrimdışı masiva

• Üye
Doruklara sevdalandım 🇺🇦

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #515 : 14 Mayıs 2016, 14:10:25 »
Aziz Yıldırım:
* Hafta başında Oradovic'le konuştum. Bizimle bir yıllık daha kontratı var. Ona bu kontratı 4 yıla çıkarma teklifi yaptım. Yani 1 artı 3.

* Bu yıl Final four'a gelmenin maliyeti 28 milyon Euro, elde edilen gelir ise 13 milyon Euro. Dört yıl için yaptığımız harcamaya bakarsanız 120 milyon Euro. Elde edilen gelir ise 60 milyon Euro. Arada büyük bir fark var. Hiç bir kulüp bunu kaldıramaz.

* Koça yaptığım teklifte şu da var. Dört yıl boyunca gençlerden bir takım oluştursun. Böylece maliyeti biraz düşürebiliriz.

* Hükümet bize vergide şu kolaylığı yapabilir. Genç sporcular için yaptığımız harcamaları vergiden düşelim.

* Avrupa Şampiyonu olan takımlara devlet mesela 10 milyon Euro ödül verebilir.

Aziz Yıldırım maalesef devam edecek gibi görünüyor ve daha da kötüsü basketbol bütçesini kısmaktan bahsediyor.Bu sene aldık aldık EL şampiyonluğunu...

Keyfim gayet yerindeydi ta ki bunu okuyana değin. Adam gene yapmış yapacağını; yeni ve mevcut formatın çok daha zor olanında "gençlerle mücadele et" ne demektir yahu... Çok ön plana çıktı (ki kendisi hiç hoşlanmaz böyle bir şeyden tabii ki de) diye koçu uzaklaştırmaya çalışmaz umarım.

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #516 : 14 Mayıs 2016, 14:50:14 »
Ercanlar haberin sahibi Ertuğrul Özkök ile iletişime geçtikten sonra düzeltti oradaki yanlış anlaşılmayı.
Bütçe her halükarda 20milyon'un üzerinde kalacakmış. Ayrıca birçok sponsor teklifi varmış şuan. Gençlerden kasıt yatırım amaçlıymış. Yani bu sene olduğu gibi yan parçaların bir kısmı genç oyunculardan oluşacakmış. Zannedersem Dzanan Musa gibi oyuncuları transfer etmek istiyoruz.
Başkanın bu açıklamaları yapma sebebi bana göre devleti de vergi ve finansal destek konusunda harekete geçirmek. Malum bütün ülkenin gözü EL finaline çevrilmiş. Cumhurbaşkanı da final maçına gelecekmiş. O yüzden hazır elinde Türk basketbol tarihinin en büyük başarısını yapmış takım varken "amatör branşlar" adı altında destek çağrısı olarak görüyorum bunu. Açıkçası elenmiş olsaydık bu röportajın yayınlanacağını bile düşünmüyorum. Yani boşa tadımızın kaçmasına gerek yok bence. Bu başarının keyfini çıkaralım.  :)

Çevrimdışı Zeljko Obradovic

• Üye
  • Yer: Aydın
« Yanıtla #517 : 14 Mayıs 2016, 16:06:21 »
Ercanlar haberin sahibi Ertuğrul Özkök ile iletişime geçtikten sonra düzeltti oradaki yanlış anlaşılmayı.
Bütçe her halükarda 20milyon'un üzerinde kalacakmış. Ayrıca birçok sponsor teklifi varmış şuan. Gençlerden kasıt yatırım amaçlıymış. Yani bu sene olduğu gibi yan parçaların bir kısmı genç oyunculardan oluşacakmış. Zannedersem Dzanan Musa gibi oyuncuları transfer etmek istiyoruz.
Başkanın bu açıklamaları yapma sebebi bana göre devleti de vergi ve finansal destek konusunda harekete geçirmek. Malum bütün ülkenin gözü EL finaline çevrilmiş. Cumhurbaşkanı da final maçına gelecekmiş. O yüzden hazır elinde Türk basketbol tarihinin en büyük başarısını yapmış takım varken "amatör branşlar" adı altında destek çağrısı olarak görüyorum bunu. Açıkçası elenmiş olsaydık bu röportajın yayınlanacağını bile düşünmüyorum. Yani boşa tadımızın kaçmasına gerek yok bence. Bu başarının keyfini çıkaralım.  :)
İşte bu haber çok iyi oldu korku almıştı benim de içimi. Şöyle sponsorlardan senelik 10m euro alabilsek çok güzel olacak.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #518 : 14 Mayıs 2016, 16:47:47 »
Yahu zaten gençlerle oynayacak takıma koçluk yap denir mi Obradovic'e? O zaten hak eden gence hak ettiği süreyi veriyor.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı fnci

• Üye
« Yanıtla #519 : 14 Mayıs 2016, 17:36:54 »
Khan bu düzeltme Nerede ben okumadım internette. hürriyetin internet sitesinde haber aynı şekilde duruyo. Umarim sen haklısındır yoksa hepimiz aziz yildirim in bunu yapabileceğini biliyoruz. Eğer bi seçim yapacaksak aziz başkan gitsin obradovic kalsın

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #520 : 16 Mayıs 2016, 19:43:09 »
Adam maçtan sonra üzüntüden kahrolmuştu. Bu kadar çalışma bu kadar emek, İki tane orsbu evladı onun 9. bizim ilk şampiyonluğumuza mani oldu.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #521 : 16 Mayıs 2016, 21:23:19 »
Acaba itoudise kupayı kaybetmek koça ayrı bir hüzün yaratmış mıdır ? Küçük kardeşim falan diyor koç ama bilemedim

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #522 : 17 Mayıs 2016, 04:00:46 »
Khan bu düzeltme Nerede ben okumadım internette. hürriyetin internet sitesinde haber aynı şekilde duruyo. Umarim sen haklısındır yoksa hepimiz aziz yildirim in bunu yapabileceğini biliyoruz. Eğer bi seçim yapacaksak aziz başkan gitsin obradovic kalsın

ahmet ercanlar twitter'da yazdı

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #523 : 17 Mayıs 2016, 13:04:09 »
Arkadaslar aziz yildirimin aciklamalarina bu kadar takilmayin.obradovic hic bir zaman sozlesmesi bitmeden sozlesme konusmaz.gecen senelerde burda abiler soylemisti.yapsa bile 2 yillik yapiyor noolursa olsun.

Ayrica genc oyuncu lafina takilmamak lazim zaten obradovic her zaman gencler calismiyor demiyor mu?

Obradovic bizde cok mutlu ve hic bir guc kendisi istemedikten Sonra bu takimdan gonderemez onu.final macindan sonra seneye yine burada olacagiz demek cok guzel bir sey.bu adam bize bu takima herkese inaniyor.her aziz Yıldırım  aciklamasina takilmamak lazim.aziz yildirimin her dediği  olsaydi biliyoruz her sey cok farkli olurdu.azizin su anda yapacagi en iyi şey  ligde yabanci sinirini kaldirtmak olmali.seneye eurolig formati bu haldeyken.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fnci

• Üye
« Yanıtla #524 : 17 Mayıs 2016, 15:15:48 »
arkadaşlar final four maçından sonra Obradoviç in açıklamalarına bakınca biraz içim rahatladı. Bunun birkaç sebebi var.
1. olarak
Gerçeği sadece gerçeği söyleyebilecek cesarette bi adam. şampiyonluğumuz çalındı diyor ve gerçekten de olan tam da bu. Hidayet türkoğlu denen ceo! sanırım CSKA daha tecrubeliydi demiş.
2. olarak
Seneye yine buralarda olacağız dedi ,ki ben onun bu hırsızlığı gururuna yediremediğini ve seneye çok daha büyük bir motivasyonla çalışacağını düşünüyorum. Obradoviç pana dayken fenerde olmasını hayal ederdim şimdi bizimle ve şimdiki hayalimde bizimle de 10 yıllar boyunca çalışması ve ben onda bu aidiyet duygusunun çok yoğun olduğunu düşünüyorum.

bütün bunların ışığında yapılacak tek şey kalıyor.
bi zahmet başkanımız futbola saçma sapan paralar harcamak yerine sadece nani için ödediği parayı basketbola aktarsın ve bu takımın bütcesi küçülmesin.Eğer o bunu yapamayacaksa Koç Holding Yönetim kurulu başkan yardımcısı Büyük Fenerbahçeli Ali KOÇ tan basket takımının sponsor sorununu çözmesini bekliyorum.Bunu yaptığında bizim gönlümüzü birkez daha fethedecektir.

Kulübümüz bilmelidir ki Fenerbahçe Taraftarı daha önce fenerbahçeli olduğu için hiç bu kadar gurur duymamıştı ve daha önce hiç bu kadar karakterli oyunculara ve teknik heyete sahip olmamıştı.