Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400780 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #930 : 05 Kasım 2019, 14:16:52 »
Bu satırları yazmaktan hicap duyuyorum. Her türlü eleştiriye saygı duyuyorum. Kimseye de düşüncesi nedeniyle kızamam. Benim bu başlık altında yazacağım bir-iki satıra da lütfen darılmayın, gücenmeyin.

• Obradovic, Fenerbahçe basketbolunun lideri olarak değil de Futbol takımının süprüntü halinin, defosunun kapatıcısı, makyajcısı olarak görülüyorsa...!
  • Futbol takımının "bit' i kanlanıp" biraz kıpırdanınca basketbol şubesi "Piç" ediliyorsa...!
  • Onca kombine alanlara, maça gelip takımı destekleyenlere, pankartlarla takımını ateşleyenlere ayıp ediliyorsa...!

Ben o şubenin yöneticisine de, o yöneticiyi kulüpte tutana da saygı duyamam. Basketbolu, Futbola göre daha çok sevenlerin suçu ne? Başkanın bahsettiği, "Bir gün belki beni de ıslıklarsınız" dediği günler böyle giderse yakındır. En azından basketbol severler için bu durum vuku bulacaktır... Şu gidişattan sonra, en geç aralık ayında koç la sözleşme yenilenmiyorsa, zaten bırakın seneyi, koç' u da kaybetmişiz demektir.

Yönetimin kaynak yaratmada sorunları varsa, şeffaf olacaklarına dair söz verdiklerini hatırlatmak istiyorum. Yıl sonunda bütçemize ve sponsorumuza göre koça bir teklifte bulunacağız, şimdilik ülkedeki ekonomik durumu yakından takip ediyoruz, başarılarımıza ve takımımıza odaklandık deseler, en azından spekülasyonlardan fazlası olmaz. Şimdi ise nefret tohumları ekiliyor, günden güne takım da etkileniyor bu durumdan...

İnanmak istediğim olasılık ise şu; Futbol takımının gündemden düşmesine ihtiyacımız var, algı ile tüm dikkatleri basketbol şubesine çekmeyi başardık. Takımın kötü gidişi de bu duruma hizmet etti. 1-2 ay bu durumu idare edip, yeniden şahlanmak için Futbolda istikrarı bekliyoruz!!!

Hayaller, hayaller...
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2019, 14:20:15 Gönderen: friendchip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #931 : 05 Kasım 2019, 14:58:20 »
Hafızam çok iyi değil. Obradovic'in geçen sefer sözleşmesi hangi ayda yenilenmişti ?
O döneme kadar takımın durumu nasıldı ?

Ben düşünülenin aksine takımdaki kötü gidişin esas nedeninin sözleşme ile alakası olduğunu düşünmüyorum?
Takımda eski arkadaşlık ruhunun kaybolması ,doymuşluk (ki çok saçma sadece 1 el şampiyonluğumuz var),
rakiplerin artık bizi iyi analiz etmesi ve ekstra motivasyonla oynaması, zaten kırılgan bir dönemdeyken zorlu fikstürün
özgüvenimizi silmesi gibi sebepler daha öncelikli nedenmiş gibi geliyor.

Kaldı ki Obradovic karakterinde biri ; "Beni burda istemiyorlar o zaman takımı kötü çalıştırayım,yüzde yüzümü
sahaya vermeyeyim diyecek biri değildir. Böyle düşünerek hocaya hakaret ediyoruz bence.

Bu arada ben de ana geminin futbol olduğunu ve tüm konsatrasyonun bu seneki alınacak şampiyonluğa
odaklanmasını doğru buluyorum.Basketbol üzerinden doğacak bir ayrışmayı inanılmaz saçma buluyorum.
Bunun üzerinden Ali Koç'a saldırmak ,basketbol şubesine her fırsatta laf etmeye kalkan kesimin ekmeğine yağ sürer sadece

Hatta bana kalırsa futbolda 2 sene üst üste şampiyonlar ligine katılıp
ekonomik olarak rahatlayana kadar basketbol bütçesinin kombineler+sponsporluklar kadar olmasını savunuyorum.

Ama bunun yolu iddia edildiği gibi belli yöneticiler üzerinden Obradovic gibi bir değere mobbing yapılması olmamalı.
Alex'e yapılan vefasızlıktan sonra ikinci utanç kaynağımız olur tarihimizdeki.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2019, 15:03:52 Gönderen: (EREN) »

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #932 : 05 Kasım 2019, 17:02:40 »
ya kimse yanlış anlamasın da sanki sinerji yaratıyoruz gitmesi için, biraz yavaş yahu, yok kalmaz, yok elveda, bu camiada onun kalması için en öncelikli uğraşacak yer burası, enseyi karartmayalım, uyanık olalım, farkında olalım tabii ki, ama şu an enerjimizi desteğe yönlendirelim.

obra kalacak, şampiyon olacağız, arada bi yerde de sözleşmesini uzatacak. bu heyecanı, cenabetliği ve zorluğu başka yerde bulamaz. :D

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #933 : 05 Kasım 2019, 17:42:52 »
Olur da Obra bu takımdan giderse, ömrümün sonuna kadar en azılı Ali Koç karşıtı olurum. Bu kadar net...

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #934 : 14 Kasım 2019, 10:52:27 »
Hoca ile bütçede anlaşamıyorlarmış.

Mevcut bütçe 30 milyon
15 milyon sponsordan geliyor, zaten sponsor reklam gideri diyip masraftan düşüyor.
10 milyon bilet forma vb'den geliyor.
5 milyon klüp veriyor.

Klup bu 5 milyonu futbolda tüm sezon sahaya adımını atmadan kulubede oturacak yarım akıllı bir futbolcuya harcamak için mi bu tantanayı çıkarıyor ? Eğer öyleyse ben Ali Koç'un aklına şaşarım.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #935 : 14 Kasım 2019, 12:09:17 »

Mevcut bütçe 30 milyon
15 milyon sponsordan geliyor, zaten sponsor reklam gideri diyip masraftan düşüyor.
5 milyon klüp veriyor.

Klup bu 5 milyonu futbolda tüm sezon sahaya adımını atmadan kulubede oturacak yarım akıllı bir futbolcuya harcamak için mi bu tantanayı çıkarıyor ? Eğer öyleyse ben Ali Koç'un aklına şaşarım.
Bildiğim kadarı ile 10-12 milyonu kulüp veriyor.Aziz Yıldırım da böyle bişey söylemişti.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #936 : 14 Kasım 2019, 12:56:57 »
Hafızam çok iyi değil. Obradovic'in geçen sefer sözleşmesi hangi ayda yenilenmişti ?
O döneme kadar takımın durumu nasıldı ?

Ben düşünülenin aksine takımdaki kötü gidişin esas nedeninin sözleşme ile alakası olduğunu düşünmüyorum?
Takımda eski arkadaşlık ruhunun kaybolması ,doymuşluk (ki çok saçma sadece 1 el şampiyonluğumuz var),
rakiplerin artık bizi iyi analiz etmesi ve ekstra motivasyonla oynaması, zaten kırılgan bir dönemdeyken zorlu fikstürün
özgüvenimizi silmesi gibi sebepler daha öncelikli nedenmiş gibi geliyor.

Kaldı ki Obradovic karakterinde biri ; "Beni burda istemiyorlar o zaman takımı kötü çalıştırayım,yüzde yüzümü
sahaya vermeyeyim diyecek biri değildir. Böyle düşünerek hocaya hakaret ediyoruz bence.

Bu arada ben de ana geminin futbol olduğunu ve tüm konsatrasyonun bu seneki alınacak şampiyonluğa
odaklanmasını doğru buluyorum.Basketbol üzerinden doğacak bir ayrışmayı inanılmaz saçma buluyorum.
Bunun üzerinden Ali Koç'a saldırmak ,basketbol şubesine her fırsatta laf etmeye kalkan kesimin ekmeğine yağ sürer sadece

Hatta bana kalırsa futbolda 2 sene üst üste şampiyonlar ligine katılıp
ekonomik olarak rahatlayana kadar basketbol bütçesinin kombineler+sponsporluklar kadar olmasını savunuyorum.

Ama bunun yolu iddia edildiği gibi belli yöneticiler üzerinden Obradovic gibi bir değere mobbing yapılması olmamalı.
Alex'e yapılan vefasızlıktan sonra ikinci utanç kaynağımız olur tarihimizdeki.

Yaklaşık 3 yıl sonra ilk mesaj Obradovic için gelmiş.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #937 : 14 Kasım 2019, 14:09:42 »

Yaklaşık 3 yıl sonra ilk mesaj Obradovic için gelmiş.

Anlamadım, mesaj neymiş?

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #938 : 14 Kasım 2019, 14:34:21 »
Anlamadım, mesaj neymiş?

Her ne kadar sorunun muhatabı olmasam da cevap verme gereği duydum. Arkadaşımız 3 yıldır cevap göndermiyormuş.  3 yıl sonra ilk cevabı Obradoviç konusuna olmuş :)
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #939 : 14 Kasım 2019, 14:44:00 »
Her ne kadar sorunun muhatabı olmasam da cevap verme gereği duydum. Arkadaşımız 3 yıldır cevap göndermiyormuş.  3 yıl sonra ilk cevabı Obradoviç konusuna olmuş :)
Eyvallah abi :) Obra nın sayfasında çok gerginim ben galiba :P

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #940 : 14 Kasım 2019, 16:45:12 »
Anlamadım, mesaj neymiş?
Eren arkadaşımız forumun eski üylerinden, uzun süredir yazmıyordu. Obradovic sevgisiyle dönüş yapmış diyorum  :)

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #941 : 14 Kasım 2019, 17:12:57 »
Eren arkadaşımız forumun eski üylerinden, uzun süredir yazmıyordu. Obradovic sevgisiyle dönüş yapmış diyorum  :)
Öğlen birine lazım oldu, bugün bir tık kansızım. Mesajı okurken kafa gidikti sanırım, kanın beyine giden yolu uzamış vesselam :)

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #942 : 15 Kasım 2019, 11:05:26 »
Valla güzel haber sayılır.Feridun Niğdelioğlu yazmış amatör şubelerde vergi iadesi olacak diye.Bu bizi çok rahatlatır.
Artık sözleşme gelsin o zaman....

Çevrimdışı erturk

• Üye
  • Yer: Bursa
    • @ftrdrftr
« Yanıtla #943 : 15 Kasım 2019, 23:59:03 »

Mevcut bütçe 30 milyon
5 milyon klüp veriyor.

yayın gelirleri ve nba'e giden oyunculardan kazandığımız buy-out'lar da var. kulübün verdiği 5 milyondan daha az..

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #944 : 16 Kasım 2019, 19:11:18 »
Tuhaf bir biçimde örgütlü olarak, sanki koçu göndermek için bir organizasyon var.Başarısızlık algısı yaratılıarak, sanki geçmiş yokmuş gibi.
Serdar Ali Çeliker'in yazısı öylesine bir yazı değil.(S.A. Çeliker, son dönemde yönetimin medyadaki sesi)Belli ki yönetim Koç ile görüşmüş ve bir uzlaşmazlık var.Bu şekilde sızdırılmış ve koçu göndermeden kendi gitsin noktasına getirerek taraftar ile karşı karşıya gelmek istemiyorlar.Bu arada bence koç kalmak istiyor.
Obra'ya bunu yapanlar başka neler yapmazlarki.Çok acı gerçekten, hem bizim için hem kulüp için.

Bence bizlerin yapması gereken şeyler  var.İspanya'ya giderken havalimanında  koça destek mi veririz yoksa ya da sosyal medyada Obra ile yeni sözleşme diye twiter'da tt mi oluruz bilmiyorum.
Forum sahipleri bu konuda sizlerin yapacağınız her şeyde, desteğe sonuna kadar varım.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2019, 19:19:57 Gönderen: Jason Bourne »