Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400856 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1110 : 29 Aralık 2019, 14:07:36 »
Harun Tekin 1 mlyon 500 bin
Altay Bayındır 500 bin euro
Zanka 1 milyon 700 bin
Adil Rami 2 milyon euro
Serdar Aziz 2 milyon euro
Sadık Çiftpınar 860 bin euro
Isla 1 milyon 600 bin euro
Luiz Gustavo 2 milyon 700 bin euro
Ozan Tufan 1 milyon 500 bin euro
Tolga Ciğerci 500 bin euro
Deniz Türüç 1 milyon 600 bin euro
Nabil Dirar 3 milyon euro
Mehmet Ekici 1 milyon 650 bin euro
Garry Rodrigues 2 milyon euro
Alper Potuk 1 milyon euro
Max Kruse 2 milyon 500 bin euro
Mevlüt Erdinç 1 milyon euro
Vedat muric 1.8 milyon Euro

Bu adamlara bu kadar para harcanirken kimsenin sesi çıkmayıp, amatör branşlar kapatılsın diyenleri hiç bir zaman anlayamacagim sanırım.
Evet bu ülkenin gerçeği futbol yalnız Fenerbahçe bir spor kulübüdür.
Çocukken bile her branşta sadece Fenerbahçe yi tuttuğum için hep gurur duydum.
Futbolda gs , bjk liyim ama Baskette Efes Pilsen li, Ülker liyim , Voleybol da ziraat bankası, Vakıfbank li yim diyenlerden olmadık.

Bu liste icin eline saglik.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1111 : 29 Aralık 2019, 19:56:56 »
Harun Tekin 1 mlyon 500 bin
Altay Bayındır 500 bin euro
Zanka 1 milyon 700 bin
Adil Rami 2 milyon euro
Serdar Aziz 2 milyon euro
Sadık Çiftpınar 860 bin euro
Isla 1 milyon 600 bin euro
Luiz Gustavo 2 milyon 700 bin euro
Ozan Tufan 1 milyon 500 bin euro
Tolga Ciğerci 500 bin euro
Deniz Türüç 1 milyon 600 bin euro
Nabil Dirar 3 milyon euro
Mehmet Ekici 1 milyon 650 bin euro
Garry Rodrigues 2 milyon euro
Alper Potuk 1 milyon euro
Max Kruse 2 milyon 500 bin euro
Mevlüt Erdinç 1 milyon euro
Vedat muric 1.8 milyon Euro

Bu adamlara bu kadar para harcanirken kimsenin sesi çıkmayıp, amatör branşlar kapatılsın diyenleri hiç bir zaman anlayamacagim sanırım.
Evet bu ülkenin gerçeği futbol yalnız Fenerbahçe bir spor kulübüdür.
Çocukken bile her branşta sadece Fenerbahçe yi tuttuğum için hep gurur duydum.
Futbolda gs , bjk liyim ama Baskette Efes Pilsen li, Ülker liyim , Voleybol da ziraat bankası, Vakıfbank li yim diyenlerden olmadık.
Ekici kadroya dahi yazılmadı. Alper israf.
Fenerbahçeli olupta futbolla, sporla arası pek olmayan insanlara sorsan Mevlüt ve Rami bizde olduğunu bilmez. Ben bile Mevlüt'ün bizim takımda olduğu unutuyorum bazen.
Yazık vallaha. Şu dört oyuncunun neredeyse yarı parasına Teo+Udoh yaparsın.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1112 : 29 Aralık 2019, 19:58:28 »
Ekici kadroya dahi yazılmadı. Alper israf.
Fenerbahçeli olupta futbolla, sporla arası pek olmayan insanlara sorsan Mevlüt ve Rami bizde olduğunu bilmez. Ben bile Mevlüt'ün bizim takımda olduğu unutuyorum bazen.
Yazık vallaha. Şu dört oyuncunun neredeyse yarı parasına Teo+Udoh yaparsın.
Hatta Teo'yu alıp Sloukas'ı da gönderip bir5 numara daha alırsın  :D
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #1113 : 29 Aralık 2019, 20:02:45 »
Bu liste icin eline saglik.

Rica ederim, pek birşey yapmadım aslında.
Bu listede Murat sağlam, Allahyar gibi genç oyuncularımız yok, onlara harcanan paranin sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #1114 : 30 Aralık 2019, 08:51:30 »
Rica ederim, pek birşey yapmadım aslında.
Bu listede Murat sağlam, Allahyar gibi genç oyuncularımız yok, onlara harcanan paranin sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

yine genc oyunculara yapilan yatirima uzulmuyorum. Uc bes yilda bir cikiyor ama iclerinden biri 11 e yukselse... 10-20 milyon bonservis, arti menajer masrafindan kurtuluyorsun ....

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1115 : 30 Aralık 2019, 16:42:00 »
Kusura bakmayın da esas popülizm futbolcuların maaşını yazıp, şuna verilen parayla basket takımı kurarsınız demek.

O liste de eğer doğruysa Harun ve Rami dışındaki sözleşmelerin hepsi çok başarılı. Futbolda hangi transferin tutacağı belli olmuyor. Yeri geliyor en umut bağladığımız transferler dökülürken yeri geliyor en beklenmedik adamlardan büyük fayda sağlıyorsunuz.

Futbol ana yemektir. Diğer branşlar isterse her sene avrupa şampiyonu olsunlar futbolda alınacak bir lig şampiyonluğu kadar ne maddi ne de moral açısından camiaya etki edemezler.

Aziz Yıldırım dönemi başarısızlıkları örtmek için buralara büyük harcandı, camia da maalesef yıllardır şampiyon olamamanın verdiği kompleksle olduğundan daha fazla anlam yükledi.

Ben televizyondan ilk kez takip etmeye başladığımda koçumuz Murat Özgüldü.Abdi İpekçiye gitmeye başladığımda takımda Rasim Başak oynuyordu. 100 kişi bile  olmuyordu maçlarda.

Hatta kazanırsak top 8 e kalacağımız Tau Ceremica maçında salon dolsun diye biletleri 1 tl yapmıştık.

Ne zaman Obradovicle başarı geldi ,bir statü nesnesi haline geldi Ataşehirde maç izlemek. Çevremde hayatında basket topu görmemiş insanlar benim bilet bulamadığım maçlara gittiler.

Sarı tribünü kenara koyarsak aşağı taraflarda nitelik olarak çok ama nicelik olarak bomboş kitle bir oluştu.

Burda beni ta Fenerbasket zamanlarından tanıyan Caferağada birlikte maç izlediğimiz insanlar da var.

Ama artık her şube küçülsün diyenlere Fenerbahçelilik öğretmeye çalışan üstten bakan insanlardan gına geldi.

Takımın başında Obradovic sahada Bogdanovic varken basketbolu herkes destekler bu kadar amatör şube sevdalısıysanız takım küçülürse de yanında olursunuz.

Ama maalesef Ataşehir statüsü Final 4 da her sene farklı Avrupa kentini gezip orada yapılan goy goy Fenerbahçeliliğinizin önüne geçmiş derim ben de

« Son Düzenleme: 30 Aralık 2019, 16:44:03 Gönderen: (EREN) »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1116 : 30 Aralık 2019, 16:53:57 »
Artık çıta yükseldi çıta.Tabi futbol amiral kimse bir şey demiyor.Oldu küçüldük diyelim yine gideriz.

Benim düşüncem Erkek basketbol klüpten ayrılmalı,benim düşüncem basketbol şubesi klüpten ayrılmalı.Başkanı bütçesi gelir gideri ile.

Kusura bakmayında.Futbolda bomboş transferler yapıldı paralar saçıldı.Krasiç-Van persie fiyaskoları.Defansta onca c klasman stoperler.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2019, 16:54:28 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #1117 : 30 Aralık 2019, 17:39:48 »
ya öyle bir akıl tutulması var ki, bunu anlayamıyorum, fenerbahçe ülker olarak, basket şubesinin tüm finasmanını ülker sağlıyordu, yıl 2016 sonunda ülker ayrıldı, 2017 yılında ülkersiz devam ettik ama ülker gene para verdi fakat tamamını karşılamadı, bütçe aynı devam etti, 2018 ve 2019 yıllarında doğuş ve beko sponsor oldu. bu yıllardaki zarar da her yıl için yaklaşık 10 milyon euro. yani toplam da 30 milyon euro. yani fenerbahçenin zararının 30 milyon eurosu basketten geliyor. gerisi futbol ve diğer amatör branşlar.
ayrıca vizyonu olan her fenerbahçe taraftarı klubünün bir dünya markası olmasını ister, bugün fenerbahçe yi futbol klubü mü? marka yapmıştır, basket mi? avrupa da veya amerika da hatta çinde kim fenerbahçe futbol klubünü tanır. ama amerika da nba de fenerbahçe beko bir markadır, nba ye gönderdiği oyuncular ve taraftarı ve etkileşimde. akıllı olun. olacak iş mi? bindiğin dalı kes. sadece datomenin bize yaptığı tanıtım yeter, istanbul ve klubü ile ilgili. devir etkileşim ve internet devri.
ha bunu paraya çevirmenin yöntemini de ali Koç bir şekilde bulmalı.
bir de "sürekli para yok, bütçe küçültmeliyiz" ciler  Ali başkan uzaydan inmedi, bu klubün içinden geldi, şartları biliyordu, hiç bütçeyi küçülteceğiz demedi, sürekli bütçe aynı kalacak dedi, bütçeyi küçültmesi obranın gitmesi demektir, bu durmda sorumlu ali başkan olur. tarih, bunu yazar.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #1118 : 30 Aralık 2019, 17:52:59 »
.....

Bana 1 TL ye mac biletinden bahsediyorsun. Ben sana bedave bilet arti otobusle stada adam toplamak icin yalvarilan yillari hatilatirim. Unifeb in 97-98 lileri hatirlar kampuslerden otobus kaldiriliyordu.

Butce ile ilgili kisimda sagolsun @constructor net anlatmis o kismi es geciyorum. Eyvallah bir taraftar olarak, seyici kalitesini elestirebilirsin. Ama bu seyirciyi o stada getirme basarisini da kabul etmen lazim. (Ara not; Obradovic in bu konuda katkisi cok buyuktur)

Geri kalan %10 luk kisimda yazdigina da soyle cevap vereyim. Senin icin futbol ana yemektir benim icin Turner, ibo, dallas li maclardan bu yana basket ana yemek. Sana da saygi duyuyorum ama;
                harcanan paralara bakinca oyle fiyaskolar var ki futbolda, bana her turlu bu kiyasi yapma hakki veriyor... Buraya 100 tane isim yazilir Guiza lardan baslayarak ama ugrasip yazmaya bile degmez.... Ne maldonado lar gorduk ....

Bu populizm degil gercek. 100 tane alirsin 10 tanesi kotu cikar eyvallah dersin. Daum un ilk senesi, Low un oldugu sene ve bir iki sezon disinda hatali yabanci ve yerli transferi yapilmamis sezon soyleyebilir misin???

Asil populistlik neden bu kadar hata orani oldugunu sorgulamamaktir.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2019, 18:04:44 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #1119 : 30 Aralık 2019, 18:04:09 »
...
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2019, 18:04:31 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1120 : 30 Aralık 2019, 18:10:04 »
Kusura bakmayın da esas popülizm futbolcuların maaşını yazıp, şuna verilen parayla basket takımı kurarsınız demek.

O liste de eğer doğruysa Harun ve Rami dışındaki sözleşmelerin hepsi çok başarılı. Futbolda hangi transferin tutacağı belli olmuyor. Yeri geliyor en umut bağladığımız transferler dökülürken yeri geliyor en beklenmedik adamlardan büyük fayda sağlıyorsunuz.

Futbol ana yemektir. Diğer branşlar isterse her sene avrupa şampiyonu olsunlar futbolda alınacak bir lig şampiyonluğu kadar ne maddi ne de moral açısından camiaya etki edemezler.

Aziz Yıldırım dönemi başarısızlıkları örtmek için buralara büyük harcandı, camia da maalesef yıllardır şampiyon olamamanın verdiği kompleksle olduğundan daha fazla anlam yükledi.

Ben televizyondan ilk kez takip etmeye başladığımda koçumuz Murat Özgüldü.Abdi İpekçiye gitmeye başladığımda takımda Rasim Başak oynuyordu. 100 kişi bile  olmuyordu maçlarda.

Hatta kazanırsak top 8 e kalacağımız Tau Ceremica maçında salon dolsun diye biletleri 1 tl yapmıştık.

Ne zaman Obradovicle başarı geldi ,bir statü nesnesi haline geldi Ataşehirde maç izlemek. Çevremde hayatında basket topu görmemiş insanlar benim bilet bulamadığım maçlara gittiler.

Sarı tribünü kenara koyarsak aşağı taraflarda nitelik olarak çok ama nicelik olarak bomboş kitle bir oluştu.

Burda beni ta Fenerbasket zamanlarından tanıyan Caferağada birlikte maç izlediğimiz insanlar da var.

Ama artık her şube küçülsün diyenlere Fenerbahçelilik öğretmeye çalışan üstten bakan insanlardan gına geldi.

Takımın başında Obradovic sahada Bogdanovic varken basketbolu herkes destekler bu kadar amatör şube sevdalısıysanız takım küçülürse de yanında olursunuz.

Ama maalesef Ataşehir statüsü Final 4 da her sene farklı Avrupa kentini gezip orada yapılan goy goy Fenerbahçeliliğinizin önüne geçmiş derim ben de

2014 yılında başlamadım basketbol izlemeye. Kendi adıma verebileceğim en net cevap bu. Sizin beğenmediğiniz Ataşehir'e alternatif olarak baktığınızı tahmin ettiğim taraftar profilini de biliyorum az çok. Abdi İpekçi'de 15 sayı önde iken kıçlar sahaya dönük olarak çekilen pınarbaşı burma burmalarla 3-0'a gelecek seriyi 2-4'e getirmişlerdi sağolsunlar kenar yönetimle beraber. İlk F-8 yaptığımız sene oynanan bir Partizan maçını hatırlarım, gruptan çıkanın sayı averajı  ile belirleneceği bir ortamda işi gücü bırakıp maçtan alakasız bir şekilde köşede oturan bir otobüslük  Partizan taraftarına sardıklarını ve 2 metreye yakın ağbileri görünce arkalarına bakmadan kaçtıklarını da. İster elit deyin isterseniz burjuva ya da zengin kurusu, Ataşehir'i bu profile tercih ederim. Öteki türlü Kızılyıldız'lı taraftarı öldüren GS güruhundan farkı olmayan kitlelerle dolar orası. Hocam futbolunuzla var olabilirsiniz ama herkes sizin gibi düşünmüyor. FBFK değil FBSK istiyen kitledenim...

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1121 : 30 Aralık 2019, 18:27:44 »
Bana 1 TL ye mac biletinden bahsediyorsun. Ben sana bedave bilet arti otobusle stada adam toplamak icin yalvarilan yillari hatilatirim. Unifeb in 97-98 lileri hatirlar kampuslerden otobus kaldiriliyordu.

Butce ile ilgili kisimda sagolsun @constructor net anlatmis o kismi es geciyorum. Eyvallah bir taraftar olarak, seyici kalitesini elestirebilirsin. Ama bu seyirciyi o stada getirme basarisini da kabul etmen lazim. (Ara not; Obradovic in bu konuda katkisi cok buyuktur)

Geri kalan %10 luk kisimda yazdigina da soyle cevap vereyim. Senin icin futbol ana yemektir benim icin Turner, ibo, dallas li maclardan bu yana basket ana yemek. Sana da saygi duyuyorum ama;
                harcanan paralara bakinca oyle fiyaskolar var ki futbolda, bana her turlu bu kiyasi yapma hakki veriyor... Buraya 100 tane isim yazilir Guiza lardan baslayarak ama ugrasip yazmaya bile degmez.... Ne maldonado lar gorduk ....

Bu populizm degil gercek. 100 tane alirsin 10 tanesi kotu cikar eyvallah dersin. Daum un ilk senesi, Low un oldugu sene ve bir iki sezon disinda hatali yabanci ve yerli transferi yapilmamis sezon soyleyebilir misin???

Asil populistlik neden bu kadar hata orani oldugunu sorgulamamaktir.

Guiza kritik goller attı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1122 : 30 Aralık 2019, 19:12:04 »
Futbol bütçesi üstünden basketbol konuşmak konulu... Aşağıdaki satırları tamı tamına beş sene önce ve üstelik yine Obradovic sayfasında yazmıştım. Yine ve yeniden:

Obradovic tabii her türlü imkanı hak ediyor. Keza erkek basketbol takımı da... Aslında ülkemizin en çok rağbet gören ikinci sporu olarak erkek basketbol takımı bu yazacaklarımla en az ilgili olan şube... Üstelik de kulübün üzerinde sponsor nedeniyle en az mali külfete sahip olanı... Ama yukarıdaki Emre, Selçuk vs örnekleri hemen her şube, özellikle de sıfır gelirli olanlar için sık kullanıldığından bazı şeyleri bu vesileyle yazmak istiyorum. Aşağıya yazacaklarımı asıl diğer şubeler için yazmak lazımdı. Dediğim gibi en az dile getirileceği yer burası.

Hangi şubeye transfer söz konusu olsa hemen akla futbol şubesinden para kısmak vs geliyor. Böyle bir dünya yok. Futbol şubesi olmasa bu kulübün kapısına kilit vurulur. Doğrusu budur diye söylemiyorum; ülkemizin realitesi budur, Fenerbahçe'nin realitesi budur. Fenerbahçe Futbol Şubesi olmasaydı mesela en basitinden Ülker dahi bize sponsor olmaz, kendi kulübüyle devam ederdi. Bugün Grundig'de, Ülker'de Fenerbahçe'nin futboldan kaynaklı taraftar sayısı nedeniyle bazı şubelere sponsor olmaktadır. Evet, futbol takımında çok yanlış isimlere çok gereksiz paralar saçılmıştır ve halen de saçılmaktadır. Ama bunun karşılığı futboldan para kısmak değil, aynı paralarla doğru futbolcuları bulmak ve doğru kadrolar kurmaktır. Şu futbolcuyu yollayıp parasıyla erkek voleybolunu kurtaralım, bunun parası da kadın baskete gitsin, onu da şu veya bu branş için harcayalım? Eeee, 15 futbolcuyla sezonu götürürüz. Böyle bir dünya yok. Erkek basketbolun yine de harcanan paraya nispet devede kulak kalan gelirini bir yana bırakırsak bütün branşlar hele sponsorsuz olanları futbolun ekmeği ile besleniyor. Bu branşlar için cebinden para harcayan yöneticiler de, yönetime sadece ama sadece Fenerbahçe'nin futboldan kaynaklı prestiji için giriyor ve şubelerde görev alıyor. Fenerbahçe Futbolu olmasa Hakan Dinçay filan Fenerbahçe yöneticisi olur muydu sanıyorsunuz? Futbol takımı için alınan kombineler, futbol takımının yayın gelirleri, satılan futbolcu formalarının gelirleri vs... Şimdi futbolcular çıkıp dese ki, biz kazanıyoruz, bizim kazandırdıklarımız sıfır gelirli branşlarda heba ediliyor; kim ne diyebilir?

Yani "dünyanın en büyük spor kulübü" romantizmi güzel ama onun reel olabilmesi için her branşın kendi yağı ile kavrulabilmesi gerekir. Futbolun yağı ile kavrularak ancak dönemsel başarılar olur. Ve futbol kendi yağı ile yeterince branşı kavuruyor zaten; bir de futbol takımından para kısıp, oyuncu gönderip, onun geliriyle Birsel Vardarlı'yı, Arslan Ekşi'yi beslemeyi düşünen varsa hayal kırıklığı yaşar. Futbolda bütçe küçülmesi olamaz. Bu ülkemizin de, Fenerbahçe'nin de realitesidir. Beğenelim veya beğenmeyelim; gerçek bu.

Tarihin tekerrürü oldu benim için... Bakalım, kaç sene sonra yeniden hatırlamak ve hatırlatmak kısmet olacak mı?

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1123 : 30 Aralık 2019, 19:17:59 »
Bundan diyorum.Erkek basketbol şubesinin ayrı yönetimi geliri başkanı olmalı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1124 : 30 Aralık 2019, 19:19:43 »
Alıntı içinde okuması zor... Bu sebeple, 06 Mayıs 2015 tarihinde yazdığım yukarıdaki satırların özellikle şu bölümünü ayrıca yapıştırmak istiyorum:

Hangi şubeye transfer söz konusu olsa hemen akla futbol şubesinden para kısmak vs geliyor. Böyle bir dünya yok. Futbol şubesi olmasa bu kulübün kapısına kilit vurulur. Doğrusu budur diye söylemiyorum; ülkemizin realitesi budur, Fenerbahçe'nin realitesi budur. Fenerbahçe Futbol Şubesi olmasaydı mesela en basitinden Ülker dahi bize sponsor olmaz, kendi kulübüyle devam ederdi. Bugün Grundig'de, Ülker'de Fenerbahçe'nin futboldan kaynaklı taraftar sayısı nedeniyle bazı şubelere sponsor olmaktadır. Evet, futbol takımında çok yanlış isimlere çok gereksiz paralar saçılmıştır ve halen de saçılmaktadır. Ama bunun karşılığı futboldan para kısmak değil, aynı paralarla doğru futbolcuları bulmak ve doğru kadrolar kurmaktır. Şu futbolcuyu yollayıp parasıyla erkek voleybolunu kurtaralım, bunun parası da kadın baskete gitsin, onu da şu veya bu branş için harcayalım? Eeee, 15 futbolcuyla sezonu götürürüz. Böyle bir dünya yok. Erkek basketbolun yine de harcanan paraya nispet devede kulak kalan gelirini bir yana bırakırsak bütün branşlar hele sponsorsuz olanları futbolun ekmeği ile besleniyor. Bu branşlar için cebinden para harcayan yöneticiler de, yönetime sadece ama sadece Fenerbahçe'nin futboldan kaynaklı prestiji için giriyor ve şubelerde görev alıyor. Fenerbahçe Futbolu olmasa Hakan Dinçay filan Fenerbahçe yöneticisi olur muydu sanıyorsunuz? Futbol takımı için alınan kombineler, futbol takımının yayın gelirleri, satılan futbolcu formalarının gelirleri vs... Şimdi futbolcular çıkıp dese ki, biz kazanıyoruz, bizim kazandırdıklarımız sıfır gelirli branşlarda heba ediliyor; kim ne diyebilir?

Yani "dünyanın en büyük spor kulübü" romantizmi güzel ama onun reel olabilmesi için her branşın kendi yağı ile kavrulabilmesi gerekir. Futbolun yağı ile kavrularak ancak dönemsel başarılar olur. Ve futbol kendi yağı ile yeterince branşı kavuruyor zaten; bir de futbol takımından para kısıp, oyuncu gönderip, onun geliriyle Birsel Vardarlı'yı, Arslan Ekşi'yi beslemeyi düşünen varsa hayal kırıklığı yaşar. Futbolda bütçe küçülmesi olamaz. Bu ülkemizin de, Fenerbahçe'nin de realitesidir. Beğenelim veya beğenmeyelim; gerçek bu.

Yazdığım tarihte basketbol takımının sponsoru Ülker'miş. Erkek Voleybol takımına da Grundig. Bu vesileyle yorumda adı geçen Hakan Dinçay'a da yeniden rahmet dilerim. Kimler geldi, kimler geçti.