Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 398700 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #345 : 05 Mayıs 2015, 22:48:53 »
obradovic kimi istiyorsa alinsin tabi de benim sordugum genel soruydu abi.
ben mesela solomon'un bize ilk geldigi seneden itibaren avrupa basketbolunu izlemeye basladim.
o zamanlara nazaran kisalarin dominantligi suan daha da artmis durumda.
basketbol degisiyor diyorlar evet dogrudur belki ama hep kisalarin lehine degisiyor.
krstic pekovic gibi dominant pivotlar olmadan da basari kazanmak mumkun.
oly sampiyon oldugunda dunston maccabi sampiyon oldugunda tyus vardi 5 numarada.
ben sahsen tomic'den cok calathes'in onemli oldugunu dusunuyorum ve ya serrod.
ya bu bence değişkenlik gösteren bir konu kardeşim.
tamamen takım kimyası ile alakalı. sonuçta pozisyon önemli değil . yetenekli oyuncu fark yataracak öyuncu olması önemli.
Obradoviç konuşurken şunu dedi '' elimizdeki oyuncuların yeteneklerine göre bi oyun planı çizdik kurguladık'' mevzu tamamen budur.
takımına göre Rodriguez de önemlidir duruma göre Tomiç önemlidir. neden ikisi de birden önemli olmasın ki ? :)

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #346 : 05 Mayıs 2015, 22:50:02 »
koc gec kaldik derken 2015-2016 senesini diyormus , yazili metni okuyunca anlasildi.
cok istedigi bir oyuncu ya baska takima gitmis ya da takimi ile sozlesme uzatmis.
tomic de olabilir thompkins de ..thompkins'in maccabi'ye gidecegi soyleniyor.
neyse onemli olan calathes.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #347 : 05 Mayıs 2015, 22:58:42 »
ya bu bence değişkenlik gösteren bir konu kardeşim.
tamamen takım kimyası ile alakalı. sonuçta pozisyon önemli değil . yetenekli oyuncu fark yataracak öyuncu olması önemli.
Obradoviç konuşurken şunu dedi '' elimizdeki oyuncuların yeteneklerine göre bi oyun planı çizdik kurguladık'' mevzu tamamen budur.
takımına göre Rodriguez de önemlidir duruma göre Tomiç önemlidir. neden ikisi de birden önemli olmasın ki ? :)

abi valla ne bileyim sen daha iyi bilirsin tecruben cokdur ama ben hep sampiyonuklarda , basarilarda kisa oyuncularin belirleyici oldugunu gormusum hep..langdon , mcintyre sonra dia, rokocevic, saras, son yillarda spa , en son da rice ve hickman iste
para benden cikmiyor neticede ama benim elim gitmez her hangi pivota 2-3 milyonluk kontrat vermeye.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2015, 22:59:52 Gönderen: emindesouza »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #348 : 05 Mayıs 2015, 23:09:21 »
abi valla ne bileyim sen daha iyi bilirsin tecruben cokdur ama ben hep sampiyonuklarda , basarilarda kisa oyuncularin belirleyici oldugunu gormusum hep..langdon , mcintyre sonra dia, rokocevic, saras, son yillarda spa , en son da rice ve hickman iste
para benden cikmiyor neticede ama benim elim gitmez her hangi pivota 2-3 milyonluk kontrat vermeye.
estafirullah. öyle bir iddam yok
bence oyuncu bazından ziyade belki de bütçesel bi durum vardır. bilemiyoruz tabi ama ortada ufak bi sorun olduğu aşikar.
bence hoca bi şekilde önümüzdeki senini yapılanmasını istiyor , Fenerbahçe Ülker'İ avrupanın saygı değer korkulan ekiplerinden birisi olmasını istiyoruz demişti
böyle adam bulmuşken ÜLker bütçesine futboldan 2 3 oyuncu kovarak destek olsak fena olmaz ;)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #349 : 05 Mayıs 2015, 23:11:08 »
bu bence tamamen bi takım uyumu..
rice ve hickman çok önemliydi ama TYus o hücum ribaunlarını almazsa belki o kupayı alamayacaklardı.
REal Madrid işte 4 tane efsane kısası var ama pota altları leş olduğu için Efese karşı çok zorlandılar.
bu örnekleri artırabiliriz. tamamen hocanın kafasındaki oyun sistemi ile alakalı olduğunu düşünyorum
bugun RAdu gelsin diyorsun , RAdu 1 mlyon euro ya filan imza atmaz onu da sana söleyim. 1.5 milyon euro dan aşağı oyuncu bulamayız o seviyelerde bizim istediğimiz gibi bir isim için konuşuyorum tabiki

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #350 : 05 Mayıs 2015, 23:18:21 »
bu bence tamamen bi takım uyumu..
rice ve hickman çok önemliydi ama TYus o hücum ribaunlarını almazsa belki o kupayı alamayacaklardı.
REal Madrid işte 4 tane efsane kısası var ama pota altları leş olduğu için Efese karşı çok zorlandılar.
bu örnekleri artırabiliriz. tamamen hocanın kafasındaki oyun sistemi ile alakalı olduğunu düşünyorum
bugun RAdu gelsin diyorsun , RAdu 1 mlyon euro ya filan imza atmaz onu da sana söleyim. 1.5 milyon euro dan aşağı oyuncu bulamayız o seviyelerde bizim istediğimiz gibi bir isim için konuşuyorum tabiki

abi bu radu çin liginden ayrıldığında 1,5 milyondan aşağıya kontrat imzalamam diyerek kalmadı mı ortalıkta ? Ben öyle hatırlıyorum. Dediğin gibi 1,5 de çok para .
Hayırlısı olsun abi bekleyelim.
Obradovic varsa gerisi sıkıntı değil, sadece biraz vefa göstersin ülker bütce olarak başka birşey istemeyiz.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #351 : 06 Mayıs 2015, 00:17:40 »
herşey önce Fenerbahçe seçimlerine bağlı;

Aziz Yıldırım seçilirse Ülker sponsorluğu bile tehlikeye girer . Çünkü bu Kenan Evren arazisi meselesinden sonra devletimiz gazetelerinden elimizdeki diğer tapulu arazilerin alınması için haberler yapılmaya başlandı ve devam edecektir.MEB in bugünkü açıklamasıda bu yönde.Bunun dışında Ülker ile yapılan birleşme sonrası son dönemdeki tek sponsorumuz Ali Koç ve Grundig . Ülkere de çekil denmese bile daralt küçült baskısı olabilir .Buna yönetimin başarısızlığı demek yönetime haksızlıktır.

Sonra ise ülkemizin genel seçim sonucuna bağlı olacaktır herşey ;

Sonuçta bütün ÖYM  tekrar davaları seçimden önce sonuçlandı sanırım. Ama bizim 3 temmuz davası seçim sonrasına ertelendi.Orada bile  suçlu yaftası yiyebiliriz tekrar.Sonrada erken seçime falan gideriz camia olarak.
Aziz Yıldırımı seven birisi olarak artık aday olmaması bizim için en iyisidir.

Neyse koçun sayfasını böyle kirletmek istemezdim ama  bazı olabilecek şeyleri yazdım.Belkide hepsi benim uydurmam ve fesatlığımdır.

Ama KOÇa istenilen bütçe verilememesinin başka mantıklı açıklaması yok benim nezdimde...Hakkımızda hayırlısı olsun
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, 00:20:14 Gönderen: exex »

Çevrimdışı Dali2000

• Üye
  • Yer: Eskişehir
    • @Ahmet_Duru
« Yanıtla #352 : 06 Mayıs 2015, 00:33:16 »
Evet ama ben iletişimden bahsediyorum. 19 yaşında bir çocuğun size gelip, o sınırlı zamanda o şekilde konuşması...

Hayır, hayır. O iyi yardım gelmeden iyi savunma yapacağından emindi. Ben bundan dolayı çok mutluyum. Nasılsa her işin sonunda kararı ben veriyorum. Fakat oyuncularımın benimle konuşmasını isterim. Maça hazırlanırken birçok kez oyuncularım bana gelip fikirlerini söyler, ben de onlara %100 katılırım. Bir antrenör olarak başınıza gelecek en iyi şey budur. Böylelikle oyuncularımın basketbolu yaşadığını, gerçekten umursadıklarını ve iyi fikirler ürettiklerini görürüm. Oyunu onlar oynayacak. Eğer bir şeyin iyi olduğunu düşünüyorlarsa, ben de onların tarafındayım.

Ben en çok bu bölüme takıldım. Anlayana büyük bir liderlik dersi veriyor bu adam.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #353 : 06 Mayıs 2015, 10:54:47 »
Ne zaman efsane olmuş ki bizim diktatör?
Adamın derdi tarihe yazılmak ben efsaneyim demek.
Mottosu " Ben ve Fenerbahçe "

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #354 : 06 Mayıs 2015, 10:57:58 »
Bu sezonun yapılmış en iyi röportajlarıydı heralde. Murat Murathanoğlu'nun röportajı da iyiydi. İsmail Şenol kaliteli bir adam iyi iş çıkarmış. Koçun röportajı yine derslikti. Ne kadar mütevazi ve bir o kadar da açık sözlü biri olduğunu tekrar gösterdi. Sabaha kadar konuşsa dinlerim. Artık kesin bir ifadeyle koç kalıyor diyorum. içimdeki ses Nemanja'nın da gitmeyeceğini söylüyor. Kendisini yapı olarak yanlış tanıdığımızı söyledi. Vesely de takımın en komiği Bjelica demişti daha önce. :) Bogdan masum bir şekilde taraftar Tbl maçlarına gelmiyor, heralde işleri olduğundan dedi. Sevimli kerata. :)
Nerden koç'un kaldığı hissine kapıldın biz mi abartıyoruz acaba klupten ve ülkerden hiç haber de sızmıyor.Fazla sessizler sözleşme yenilersin planlamayıda sezon sonu yaparsın anlamıyorum neden bu kadar uzattılar bu mevzuyu

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #355 : 06 Mayıs 2015, 11:05:08 »
estafirullah. öyle bir iddam yok
bence oyuncu bazından ziyade belki de bütçesel bi durum vardır. bilemiyoruz tabi ama ortada ufak bi sorun olduğu aşikar.
bence hoca bi şekilde önümüzdeki senini yapılanmasını istiyor , Fenerbahçe Ülker'İ avrupanın saygı değer korkulan ekiplerinden birisi olmasını istiyoruz demişti
böyle adam bulmuşken ÜLker bütçesine futboldan 2 3 oyuncu kovarak destek olsak fena olmaz ;)
Evet  ya  Mehmet Topuz'a, Selçuk Şahin'e,Krasiç'e  hatta Emre'ye dünya para veriyorlar, adam bize 2 yılda sınıf atlattı saygı uyandırdı.Bu adamlar yıllardır Fenerbahce'ye bişey vermeden dunya para kazandılar.
Obra'ya ne istiyorsa verin artık.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, 11:06:48 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı esref

• Üye
  • Yer: İzmir
    • cavus7
« Yanıtla #356 : 06 Mayıs 2015, 14:10:30 »
Nerden koç'un kaldığı hissine kapıldın biz mi abartıyoruz acaba klupten ve ülkerden hiç haber de sızmıyor.Fazla sessizler sözleşme yenilersin planlamayıda sezon sonu yaparsın anlamıyorum neden bu kadar uzattılar bu mevzuyu

Gelecek hakkındaki söylemlerinden dolayı, Fenerbahçe Ülkeri çıkarmak istediği seviyeden bahsederken kararlılığından dolayı öyle bir hisse kapıldım heralde bir de hal ve hareketleri bunu gösteriyordu. Tabi bu benim kişisel yorumum. Ama isteklerinin henüz yerine getirilmemiş olduğu da aşikar. Koç zoru sever devam edecektir bence.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #357 : 06 Mayıs 2015, 14:50:44 »
Evet  ya  Mehmet Topuz'a, Selçuk Şahin'e,Krasiç'e  hatta Emre'ye dünya para veriyorlar, adam bize 2 yılda sınıf atlattı saygı uyandırdı.Bu adamlar yıllardır Fenerbahce'ye bişey vermeden dunya para kazandılar.
Obra'ya ne istiyorsa verin artık.

Obradovic tabii her türlü imkanı hak ediyor. Keza erkek basketbol takımı da... Aslında ülkemizin en çok rağbet gören ikinci sporu olarak erkek basketbol takımı bu yazacaklarımla en az ilgili olan şube... Üstelik de kulübün üzerinde sponsor nedeniyle en az mali külfete sahip olanı... Ama yukarıdaki Emre, Selçuk vs örnekleri hemen her şube, özellikle de sıfır gelirli olanlar için sık kullanıldığından bazı şeyleri bu vesileyle yazmak istiyorum. Aşağıya yazacaklarımı asıl diğer şubeler için yazmak lazımdı. Dediğim gibi en az dile getirileceği yer burası.

Hangi şubeye transfer söz konusu olsa hemen akla futbol şubesinden para kısmak vs geliyor. Böyle bir dünya yok. Futbol şubesi olmasa bu kulübün kapısına kilit vurulur. Doğrusu budur diye söylemiyorum; ülkemizin realitesi budur, Fenerbahçe'nin realitesi budur. Fenerbahçe Futbol Şubesi olmasaydı mesela en basitinden Ülker dahi bize sponsor olmaz, kendi kulübüyle devam ederdi. Bugün Grundig'de, Ülker'de Fenerbahçe'nin futboldan kaynaklı taraftar sayısı nedeniyle bazı şubelere sponsor olmaktadır. Evet, futbol takımında çok yanlış isimlere çok gereksiz paralar saçılmıştır ve halen de saçılmaktadır. Ama bunun karşılığı futboldan para kısmak değil, aynı paralarla doğru futbolcuları bulmak ve doğru kadrolar kurmaktır. Şu futbolcuyu yollayıp parasıyla erkek voleybolunu kurtaralım, bunun parası da kadın baskete gitsin, onu da şu veya bu branş için harcayalım? Eeee, 15 futbolcuyla sezonu götürürüz. Böyle bir dünya yok. Erkek basketbolun yine de harcanan paraya nispet devede kulak kalan gelirini bir yana bırakırsak bütün branşlar hele sponsorsuz olanları futbolun ekmeği ile besleniyor. Bu branşlar için cebinden para harcayan yöneticiler de, yönetime sadece ama sadece Fenerbahçe'nin futboldan kaynaklı prestiji için giriyor ve şubelerde görev alıyor. Fenerbahçe Futbolu olmasa Hakan Dinçay filan Fenerbahçe yöneticisi olur muydu sanıyorsunuz? Futbol takımı için alınan kombineler, futbol takımının yayın gelirleri, satılan futbolcu formalarının gelirleri vs... Şimdi futbolcular çıkıp dese ki, biz kazanıyoruz, bizim kazandırdıklarımız sıfır gelirli branşlarda heba ediliyor; kim ne diyebilir?

Yani "dünyanın en büyük spor kulübü" romantizmi güzel ama onun reel olabilmesi için her branşın kendi yağı ile kavrulabilmesi gerekir. Futbolun yağı ile kavrularak ancak dönemsel başarılar olur. Ve futbol kendi yağı ile yeterince branşı kavuruyor zaten; bir de futbol takımından para kısıp, oyuncu gönderip, onun geliriyle Birsel Vardarlı'yı, Arslan Ekşi'yi beslemeyi düşünen varsa hayal kırıklığı yaşar. Futbolda bütçe küçülmesi olamaz. Bu ülkemizin de, Fenerbahçe'nin de realitesidir. Beğenelim veya beğenmeyelim; gerçek bu.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, 14:51:33 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #358 : 06 Mayıs 2015, 20:19:15 »
Saat 21.00 de ligtv3 te reis bu seferde hayatım basketbola konuk olacak. İzlemek isteyenlere duyurulur... ;)
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı CemiL

• Üye
  • Yer: Adana
« Yanıtla #359 : 14 Mayıs 2015, 12:17:43 »
http://www.fanatik.com.tr/2015/05/14/obradovic-ile-2-yil-daha-603279

Çok şükür Obra 2 yıl daha bizimle.

Başımıza taş yağacak Aziz başkanın dediklerinden sonra.

Fenerbahçe Ülker'in başında Avrupa şampiyonluğu kovalayan Sırp koç, başkan Yıldırım'ın,“Uzun yıllar bizimle kal. İstediğin oyuncuyu al, istediğini gönder” sözleri üzerine, yeni sözleşmeye ikna oldu. İmzalar Madrid'deki Final Four dönüşü atılacak.