Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400859 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı afat

Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1590 : 27 Haziran 2020, 20:32:47 »
Ali koç arabasıyla havaalanına bıraktı. Daha eski usul bir davranış biçimi ne olabilir bilmiyorum. Koçun gidişinin tamamen bütçe kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Denildiği gibi 20m € bütçeyi beğenmediyse, rekabet edemeyeceğine düşündüyse hocanın kararına saygı duyuyorum. Bu bütçelerle başarılı olacağına inanan birisiyle anlaşırız umarım.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1591 : 27 Haziran 2020, 21:49:50 »
Hoca geldiginde okudugum bir hikayeydi. PAO dan ayrilmadan once son senesinde sampiyon ekibin butcesinin 20 den 6 ya dusurulmesi karari verilmis. Obra da Giannakopoulos'un babasina gidip durum buysa bu sene para almadan ve bu butceye uygun devam ederim demis. Tabi bunun mumkun olmadigini, illaki bir ucret odemek istedigini soylemis baskan. Bu durumda suna karar vermisler ikisi de bir kagida rakam yazacak ve ondan sonra birbirlerine gosterip anlasacaklardir. Baskan ve Obra yazar, birbirlerine gosterirler. Baskan bir rakam yazmistir Obra YES yazmistir...

Bu hikayedeki adam daha sonra PAO dan ayrilir. Cunki babasindan sonra, oglunun soguk tavirlari aidiyet hissini kaybettirmisti.... Hatta ayrilmamasi karsiligi "klubun hisselerini ve yonetimini" teklif ettigini aciklamisti Giannakopoulos. Buna ragmen ayrildi, sonraki sene bize nasip oldu onun hoca olmasi.

Arkadaslar bu benim yorumum degil, bir baskasindan caliyorum, ama katiliyorum. PAO da babasindan sonra neden devam edemediyse Giannakopoulos la, bizde de Azizden sonra Ali Koc ile ayni sekilde devam etmedi....

Hatta geldiginde hala bir imkan vardi bence kalmasi icin. Ama hatirlatirim hoca geldikten sonra Baskan ile kac gun sonra gorustu? Siz yoneticilerle halledin en son ben konusurum tavri benimde taktir ettigim bir yonetim sekli. Ama konu Obra ise, bir efsane ise... Sanirim biraz daha eski usul gitmekti dogrusu...

Bu tur karakterler sadece spor adami degil bir efsane, buna uygun da davranmak gerekir. Bir konuda baskanla konusmak istediginde "Sevim hanim a mail atin" bu tur adamlar icin dogru tavir degil....

Adam profosyonel olarak bu isi yapiyor baskan benchin arkasinda yada locada maci seyretmis bu ve bunun gibi seylerin illaki onemi vardir ama karar vermesinde belirleyici rol oynamaz. Kocun konusmalarinda seyircinin desteginin cok onemli oldugunu her zaman soyluyordu mesela. Bu konuda da sikayetci olabilir hakli olarak. Bunun da sebep oldugunu dusunmuyorum.

Bu sene corona oldu bilet satamadik vs sadece bu senelik bir butce dususu olacak denseydi ki bu denmedi butce dususunu belki kabul edebilirdi.

Adamin karekteri ve kariyeri kazanmak uzerine. 20 civari bir butceyle bunu yapacak insan yok maalesef. Yonetimin boyle bir dusuncesi de varsa kim oldugunu da hep beraber gorecegiz

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #1592 : 28 Haziran 2020, 09:00:45 »
Ali koç arabasıyla havaalanına bıraktı. Daha eski usul bir davranış biçimi ne olabilir bilmiyorum. Koçun gidişinin tamamen bütçe kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Denildiği gibi 20m € bütçeyi beğenmediyse, rekabet edemeyeceğine düşündüyse hocanın kararına saygı duyuyorum. Bu bütçelerle başarılı olacağına inanan birisiyle anlaşırız umarım.
Kusura bakmayın bunun butceyle ilgisi yok,Obra nın alacagı parayla ilgisi yok tek sebep muhabbet eksikligi oldu tamam...Ne olmus o olaydan Sonra Obra ayrılmıs mı Pao dan ayrılmamıs mı?
Olayı sırf sevgiye muhabbete baglamak bana gore zerre gercekci degil...Kim kurdu bu kadroyu?
Sloukas a zam yapılıp 3 yıl sozlesmeyi kim imzalattı?Vesey,Datome kim imzalattı?De Colo kim istedi?
Obra nın ayrılmasından uzgunum.Neden uzgunum cunku Saras gelmezse ki o olmazsa Trinchieri de alternatif olabilirdi gidip 5-6M USD butce verirler.Avrupa nın en modern salonu da iddiasız bir takıma donusur.Cunku bu yonetimde o potansiyel maalesef var.Ama mevzu Obra ya gelince asla %100 yonetim suclu olduguna katılmıyorum.İsteyen istedigini dusunsun.

Umarım Saras,Trichieri,Seferapulos gibi biri gelir ve adama 15M-20M USD butce verilir.De Colo etrafına d takım kurulur.

https://www.youtube.com/watch?v=OiaDNVbW5Jk
Arkadaslar Murat Murathanoglu nu da bilen bilir... Fenerbahce dusmani yazarlardan degildir... Bu nedenle bir 10 dakikanizi ayirin bence.

PS: Bu arada bu sene Pandemi nedeniyle ilginc bir sene oldu evet... Ve o begenmedigimiz Cumhurbaskanligi kupasini alarak, bu sezon alinan tek kupayi almis olduk ....
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2020, 09:04:57 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1593 : 28 Haziran 2020, 09:55:05 »
https://www.youtube.com/watch?v=OiaDNVbW5Jk
Arkadaslar Murat Murathanoglu nu da bilen bilir... Fenerbahce dusmani yazarlardan degildir... Bu nedenle bir 10 dakikanizi ayirin bence.

PS: Bu arada bu sene Pandemi nedeniyle ilginc bir sene oldu evet... Ve o begenmedigimiz Cumhurbaskanligi kupasini alarak, bu sezon alinan tek kupayi almis olduk ....

Türkiye Kupası demek istediniz heralde. Cumhurbaşkanlığını Efes almıştı...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #1594 : 28 Haziran 2020, 17:40:08 »
Türkiye Kupası demek istediniz heralde. Cumhurbaşkanlığını Efes almıştı...
Dogrudur

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #1595 : 28 Haziran 2020, 22:11:23 »

Obradovicin Panatinaikos tan ayrılışını iyice araştırırsan anlarsın. Ücret bile talep etmemiş. Obra için para hep ikinci planda oldu.Amacı para olsaydı cska ya giderdi zaten. Obra aile ortamı istiyor. Muhabbet istiyor. Samimiyet istiyor. Bu da Ali Koç soğuk nevalesinde yok. Maçları bile locadan izledi. Dikkat ederseniz Aziz Yıldırım hep benchin yanındaydı.
Aziz Yıldırım’ın bench arkasından izlemesi gerçekten çok olumlu bir hava katıyordu hem koç’a hemde takıma. Önemli bir güven aşılıyordu. Her maç locasında şov yapan Ali koç geldiği ilk seyircili maçta nasıl muamele görecek bakalım? Daha doğrusu o salona gelebilecek mi? Ondan beklentim gel(e)memesi çünkü onda Aziz Yıldırım’da olan yüreğin çeyreği bile yok. Gelebilirse helal olsun derim.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2020, 22:12:25 Gönderen: mertnowitzki »
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1596 : 29 Haziran 2020, 15:09:29 »
Aziz Yıldırım’ın bench arkasından izlemesi gerçekten çok olumlu bir hava katıyordu hem koç’a hemde takıma. Önemli bir güven aşılıyordu. Her maç locasında şov yapan Ali koç geldiği ilk seyircili maçta nasıl muamele görecek bakalım? Daha doğrusu o salona gelebilecek mi? Ondan beklentim gel(e)memesi çünkü onda Aziz Yıldırım’da olan yüreğin çeyreği bile yok. Gelebilirse helal olsun derim.

Arkadaşlar, eleştirin ama şu Aziz Yıldırım denilen her şeyin müessibi adamı aklamayın. Balık hafızalı olmayın.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #1597 : 29 Haziran 2020, 18:11:08 »
Arkadaşlar, eleştirin ama şu Aziz Yıldırım denilen her şeyin müessibi adamı aklamayın. Balık hafızalı olmayın.

Besim Aziz konusunda katiliyorum sana, ki daha once cok yerde ayni seyleri yazdik hepimiz... Ama sonucta siyah beyaz degil hicbirsey. Herseyi rezil, herseyi kotu yapmadi. Dogrulari da vardi ki; Obra konusunda hakkini yiyemeyiz. Bu konu ozelinde bence Ali Koc un aldigi bir ders oldu.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1598 : 02 Temmuz 2020, 10:39:52 »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #1599 : 02 Temmuz 2020, 11:07:03 »
Şu adam Obradovic hakkında hüküm verdi, gitmeli dedi. İnsanın canı acıyor.

https://t24.com.tr/haber/ali-koc-serdar-ali-celikler-e-mehmet-berk-ve-zekeriya-oz-futbolun-efsaneleri-olabilir-yazisini-hatirlatti,888041

O geri zekali zaten ilk gunden itibaren futbol disinda spor dallari kapansin diyen biri.... Utanmadan basket ten anlamadan basket yorumu yaptigi zamanlari da uzulerek izledik ....

Turk sporunun kalitesizligi ne yazik ki medyasina da yansimis durumda.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #1600 : 03 Temmuz 2020, 11:59:36 »
Hayatımızın en güzel günlerini yaşatan insan seni çok ama çok seviyorum
Ölene kadar da seni unutmayacağım. 7 sene hayalini kurduğumuz herşeyi bize yaşattın
Senin yapacağımız şeyler henüz bitmedi
Saygıyla
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı murat1971

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1601 : 03 Temmuz 2020, 21:18:16 »
S:A:Ç çapsızı Ali Koç'a basketbol bütçesi için 20 milyon çok 10 milyon a düşmeli diyen zibidi.Adamın futboldan başka bir ilgisi yok, bari ondan anlasa içim yanmayacak. Ama meydan bunlara kalmış işte.

Çevrimdışı murat1971

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1602 : 10 Temmuz 2020, 09:24:10 »
Obra'nın ilk geldiği günü hatırlıyorum.
"My name is Zeljko Obradovic" demişti.
 "Ben buraya 2. olmaya gelmedim" demişti.
"Size bir şeyin sözünü verebilirim. Bu court (saha) benim evim olacak" demişti.
Dediklerini de yaptı.

Nereden nereye. Vah benim Fenerbahçem vah. Şimdi 8-12 arası yer bulabilirmiyiz onun hesabını yapıyoruz.
Hala kendime yediremiyorum Ali Koç un attığı kazığı. Çok canımı yaktı çoook.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2020, 09:25:01 Gönderen: murat1971 »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #1603 : 10 Temmuz 2020, 20:40:11 »
Obra'nın ilk geldiği günü hatırlıyorum.
"My name is Zeljko Obradovic" demişti.
 "Ben buraya 2. olmaya gelmedim" demişti.
"Size bir şeyin sözünü verebilirim. Bu court (saha) benim evim olacak" demişti.
Dediklerini de yaptı.

Nereden nereye. Vah benim Fenerbahçem vah. Şimdi 8-12 arası yer bulabilirmiyiz onun hesabını yapıyoruz.
Hala kendime yediremiyorum Ali Koç un attığı kazığı. Çok canımı yaktı çoook.
Bu şubenin, her bir bireyinin ve kulübün her bir taraftarının Zoc un değil gitmesi, hastalansa bile canının acıdığına inanıyorum.

Bunu tüm kalbimle ifade ediyorum! Şimdi destek zamanı...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #1604 : 13 Temmuz 2020, 09:39:58 »
Yerel kupaları yazmaya gerek yok
5 F4
2si pisi pisine kupanın elimizden gittiği 2 final