Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #60 : 07 Temmuz 2014, 10:21:31 »
Popovic on fouling, Ivkovic, Obradovic and Giannakis

şurada bulunsun

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #61 : 07 Temmuz 2014, 15:16:16 »
koç pick'n roll oyununun herşeyini anlatıyor

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #62 : 16 Eylül 2014, 12:08:31 »
Obradovic, başarının sırlarını anlattı
Ardından kürsüye çıkan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, başarının sırlarını öğrencilere anlattı.

Obradovic, "Sevgili misafirler, değerli yöneticilerim ve Sayın Başkanım, hepinize merhaba ve hoş geldiniz…

Öncelikle, bu fırsatı bana verdiğiniz için sizlere teşekkür etmek isterim. Bu benim için son derece büyük bir onurdur.

Okulun ilk günü;  vay be, ne tecrübe ama. Sevgili çocuklar, her anınızı dolu dolu yaşayın ve tadını çıkarın, çünkü bu zamanlar geri gelmeyecek. Her saniye, her dakika, her gün ve her hafta çok kıymetli çünkü sadece bir defa yaşanacaklar. Bu zamanları nasıl geçireceğiniz sadece sizlerin ellerinde. Bu zamanları en iyi şekilde yaşamak da öylece geçip gitmesine izin vermek de sizlerin seçimi.

Hepiniz çok gençsiniz ve hepinizin önünde muhteşem fırsatlar var. Adeta dünya sizi bekliyor ve tek limitiniz gökyüzü. Belki şu an için erken olabilir ama bu hayattaki gerçek tutkunuzu bulmak çok önemli çünkü sevdiğiniz bir işi yapmak bu hayattaki en güzel şey. Bazen hayat sizi farklı yönlere sevk edebilir ve siz yapmak istediğiniz her şeyi yerine getiremeyebilirsiniz, fakat asla hayallerinizin peşini bırakmayın. Asla inanmaktan vazgeçmeyin. En önemlisi de, asla size bir şeyi yapamayacağınızı söyleyen insanları dinlemeyin. Hayatta her zaman sizi alt etmeye çalışan olumsuz insanlar olacaktır. Güçlü olun, çok çalışın ve asla vazgeçmeyin.

Her gün uyanıp nefes alabildiğiniz için şükredin çünkü bu çok büyük ayrılacılıktır.

Hayata ilk adımınız okulda başlar. Sahip olduğunuz her şeyi eğitiminize verin. Çalışmanın ve sınavlara hazırlanmanın kimi zaman sıkıcı olabileceğini kabul ediyorum. Zaten kim vaktini eğlenmekle geçirmek yerine ders çalışmak ister ki, değil mi? Fakat unutmayın ki, okul hayatınızda tecrübe ettiğiniz her şey sizi hayal ettiğinizden bile daha büyük bir şeylere hazırlıyor. Bilgi ve yetenek hayattaki en önemli gereçleriniz olacak. Her zaman bilgiye aç olun ve daha fazla öğrenmeye çabalayın. Öğrenme asla sonu olmayan bir tecrübedir. Kaç yaşında olursanız olun, her yeni gün yeni bir şeyler öğrenmeye devam edersiniz. Bu, zihninizi güçlü tutmanın en iyi yollarından biridir. Güçlü bir zihin kudretli bir vücut demektir.

Bunun yanı sıra, öncelikle kendinize karşı doğru ve dürüst olun, böylelikle diğerlerine karşı da dürüst olabilirsiniz. Nasıl bir kariyer hedeflerseniz hedefleyin,  en mühim nokta iyi ve mütevazı bir insan olabilmektir. İnsanların ekonomik veya sosyal altyapılarını göz önünde bulundurmaksızın herkese eşit ve saygılı bir şekilde yaklaşmalısınız.

Bana gelecek olursak, benim tutkum, benim hayatım basketbol. Ben bu tutkumu çok küçük yaşta keşfedebildim ve bu sebepten dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. Ben olabileceğim en iyi basketbolcu olmak adına çok çalıştım. Çok çalışmak sadece takım koçunuzla birlikte pratik yapmak demek değildir. Aynı zamanda kendi ekstra vaktinizden de adamak demektir. Ben bunu genç ve yetişkin oyuncularıma her gün söylüyorum. İyi olabilmek için kalbinizde yatan şeyi yapmanız ve buna her şeyinizi adamanız gerekir. Büyük bir oyuncu, büyük bir şef, avukat, öğretmen veya seçeceğiniz herhangi başka bir sektör de iyi olabilmek için bireysel çalışma çok önemlidir. Benim bir oyuncu olarak kariyerimde ulaştığım başarının sırrı budur. Esasen, ben daha sadece bir oyuncuyken koçluk için duyduğum o güçlü isteği fark ettim. Tıpkı bir koçun yaptığı gibi analizler yapar, raporlar çıkarır ve kendi kendime setler hazırlardım.

Benim ilk koçluk tecrübem yetişkin takımında oyuncuyken Partizan takımının koçluğu ile başladı. Sıkı çalışmalarım ve tutkum boşa gitmedi ve bir gecede oyunculuktan koçluğa geçiş yapabildim. Bu benim hayatımdaki en önemli anlardan biriydi.

Oyundan sonra eve gittiğim zaman, koçluğa terfi ettiğimi eşime söylemiştim ve o bana inanamamıştı. Hatta şaka yaptığımı zannetmişti. Çevremdeki diğer birçok insan da farklı sebeplerden dolayı bana inanmamışlardı. Sanırım çıldırdığımı filan düşündüler çünkü o zaman koç olabilmek adına epeyi karlı bir kontratı sonlandırıyordum. Sevgili çocuklar, şunu asla unutmayın ki para her şey değildir. Para sizin temel motivasyon kaynağınız olmamalı. Yaptığınız işi sevmek çok daha önemli ve başarı için çok daha büyük bir motivasyondur. Eğer ki bir konuda iyiyseniz hak ettiğiniz şeyi en nihayetinde alırsınız.

Ben çok şanslıyım ki bana bu hayatta en çok sevdiğim yapabilme fırsatı verildi. Bunu geri çevirmek gibi bir ihtimal dahi yoktu. Benim hayatım adeta 7/24 basketboldu, adeta basketbolla uyudum, basketbolla uyandım, basketbolla yedim ve onunla yaşadım. Hayatımın % 100’ünü vermedim, hayatımın %120’sini verdim ve bu benim takımımda oynamak isteyen her oyuncudan beklediğim en temel şeydir.

Kısacası, sevgili gençler, asla hayal etmekten korkmayın, bu hayattaki tutkunuzu belirleyin ve onun için elinizden gelenin en iyisini yapın. Asla vaz geçmeyin. Başarısızlıktan korkmayın. Hayatta hiç kimse kusursuz değildir. Başarısızlığa uğradığınız zaman bir daha deneyin, tekrar tekrar deneyin, ta ki başarıya ulaşana dek" dedi.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #63 : 16 Eylül 2014, 14:11:25 »
Obradovic'in bu kulüpte bulunması gerçekten bizim için çok çok büyük şans. Ne yazık ki bunu gittiği zaman anlayacağız. :(
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #64 : 16 Eylül 2014, 17:01:01 »
1907 ÜNİFEB'in koç ile yaptığı röportaj: http://www.1907unifeb.org/zeljko-obradovic-roportaji/

Röportajın tamamını "Fenerbahçe Ülker Genel Haberler" başlığı altında da paylaştım...
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #65 : 16 Eylül 2014, 18:46:15 »
Okuldaki konuşması da röportajda söyledikleri de muazzam. Ülkemizde her kademe de ders olarak okutulması gereken bir kişi kesinlikle .

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #66 : 17 Eylül 2014, 15:48:44 »
Adam sadece koç değil bir filozof adeta :) Ahh ahh Ergin de şu karakterin kırıntısı olsa keşke..

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #67 : 27 Kasım 2014, 11:49:17 »
gs ın sırp lara karşı aldıgı bu tavırın arkasında burnuma pis kokular geliyor. 2.devredeki maçta bizim koç ve sırp oyunculara karşıda ayrı bir art niyet olacaktır.Bizim bazı taraftarlarda birleşen sırp yunanvs. taraftar gruplarına karşı gs ' a destek olacaklarını falan söylüyor...

Gs ın kısa vadede Obradovic ten ve artık avrupadada iyice yükselen Fenerbahçe Ülker değerinden kurtulma operasyonuna dönüşme aşamasında bu sırp taraftarın öldürülüşü  ....

Uyanık olmak lazım.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 11:50:06 Gönderen: exex »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #68 : 27 Kasım 2014, 12:34:05 »
gs ın sırp lara karşı aldıgı bu tavırın arkasında burnuma pis kokular geliyor. 2.devredeki maçta bizim koç ve sırp oyunculara karşıda ayrı bir art niyet olacaktır.Bizim bazı taraftarlarda birleşen sırp yunanvs. taraftar gruplarına karşı gs ' a destek olacaklarını falan söylüyor...

Gs ın kısa vadede Obradovic ten ve artık avrupadada iyice yükselen Fenerbahçe Ülker değerinden kurtulma operasyonuna dönüşme aşamasında bu sırp taraftarın öldürülüşü  ....

Uyanık olmak lazım.

başımızda bir efsane var, sıkıntı yaşamayız bence. Zaten GS ile ezeli rakip olduğumuzu da biliyorlardır.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #69 : 27 Kasım 2014, 13:18:44 »
ezeli rakip diyince gülesim geldi nedense...

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
« Yanıtla #70 : 27 Kasım 2014, 16:09:57 »
Ben eğriye eğri doğruya doğru düşünüyorum. Gereken etkiyi yapamadığını düşünüyorum özellikle geçen sene. Bu sene bazındada özelikle transferde ve bazı maçlarda yaptığı spesifik hatalar var. Düzeni oturtamadı. Geçen sene final serisinde yaptığı hatalar var. Beni en rahatsız eden sürekli obradovicin menajerinden transfer yapmak .

Ama çok büyük koç . büyük bir enerjisi ve saygınlığı var.  Tecrübeli.  Ligde kazandığı kupa var

Ben koça inanıyorum . Bu forma altında oynanayan herkese desterk vermeye devam edicem

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #71 : 27 Kasım 2014, 16:22:15 »
Ben eğriye eğri doğruya doğru düşünüyorum. Gereken etkiyi yapamadığını düşünüyorum özellikle geçen sene. Bu sene bazındada özelikle transferde ve bazı maçlarda yaptığı spesifik hatalar var. Düzeni oturtamadı. Geçen sene final serisinde yaptığı hatalar var. Beni en rahatsız eden sürekli obradovicin menajerinden transfer yapmak .

Ama çok büyük koç . büyük bir enerjisi ve saygınlığı var.  Tecrübeli.  Ligde kazandığı kupa var

Ben koça inanıyorum . Bu forma altında oynanayan herkese desterk vermeye devam edicem

Gereken etkiden kastınız ne ? Eğer f4 yapmak vs ise bu konuda size katılabilirim . Ligde dibe vurmuş takımı şampiyon yapması , gençleri bizim önümüze sürmesi , Bjelica , Kleiza geldiği döneme bakıldığında Zoric bu sene için Bogdan gibi transferler de oyuncularının seçiminin bizim yöne doğru olması , şubede yıllardır şikayet edilen yapılanmanın yerine yeni yapılanma oluşturmaya çalışması vs. koçun yaptığı etkiyi benim açımdan oldukça gösteren parametreler .

Obradovic de insan . Maçta da hata yapacak hele geleceğe yatırım olan transferde elbette hata yapacak . Mühim olan bunun sezona etkisini minimale indirebilmek . Bu konuda koçun ne kadar başarılı olabildiği bakılan yere ve dolayısıyla bakan kişiye göre değişkenlik gösterir .

Sürekli kendi menajerinden transfer yapıyor olması neden bu kadar rahatsız ediyor sizi ? Bilmediğim şeyleri öğrenmek için soruyorum bunu .
Ben hangi oyuncu kimin menajeri bilmeden bakıyorum transferlere öyle torpil , kayırma gibi bir olay göremiyorum .

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #72 : 27 Kasım 2014, 16:36:44 »

Seni en rahatsız eden konuyla ilgili bir bilgi rica edebilir miyim?

Aşağıda EL sitesinden alınma kadromuz var. Lütfen hangilerinin Rasko oyuncusu olduğunu, bu kalibrede bir adam olmamasına rağmen, sadece Raskonun oyuncusu olduğu için alındığını yazar mısın?

teşekkürler

0   GOUDELOCK, ANDREW   United States of America   Guard   1.91   1988
3   HICKMAN, RICKY   United States of America   Guard   1.89   1985
8   BJELICA, NEMANJA   Serbia   Forward   2.09   1988
9   ERDEN, SEMIH   Turkey   Center   2.10   1986
10   MAHMUTOGLU, MELIH   Turkey   Guard   1.91   1990
13   BOGDANOVIC, BOGDAN   Serbia   Guard   1.97   1992
15   CETIN, SERHAT   Turkey   Guard   1.97   1986
20   ALTINTIG, CAN   Turkey   Guard   1.95   1987
21   SAVAS, OGUZ   Turkey   Center   2.13   1987
22   ZORIC, LUKA   Croatia   Center   2.11   1984
23   UGURLU, BERK   Turkey   Guard   1.92   1996
24   VESELY, JAN   Czech Republic   Forward   2.10   1990
25   SIPAHI, KENAN   Turkey   Guard   1.97   1995
55   PRELDZIC, EMIR   Turkey   Forward   2.06   1987
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 16:37:26 Gönderen: Okan Y. »
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #73 : 27 Kasım 2014, 17:31:55 »
Gereken etkiden kastınız ne ? Eğer f4 yapmak vs ise bu konuda size katılabilirim . Ligde dibe vurmuş takımı şampiyon yapması , gençleri bizim önümüze sürmesi , Bjelica , Kleiza geldiği döneme bakıldığında Zoric bu sene için Bogdan gibi transferler de oyuncularının seçiminin bizim yöne doğru olması , şubede yıllardır şikayet edilen yapılanmanın yerine yeni yapılanma oluşturmaya çalışması vs. koçun yaptığı etkiyi benim açımdan oldukça gösteren parametreler .

Obradovic de insan . Maçta da hata yapacak hele geleceğe yatırım olan transferde elbette hata yapacak . Mühim olan bunun sezona etkisini minimale indirebilmek . Bu konuda koçun ne kadar başarılı olabildiği bakılan yere ve dolayısıyla bakan kişiye göre değişkenlik gösterir .

Sürekli kendi menajerinden transfer yapıyor olması neden bu kadar rahatsız ediyor sizi ? Bilmediğim şeyleri öğrenmek için soruyorum bunu .
Ben hangi oyuncu kimin menajeri bilmeden bakıyorum transferlere öyle torpil , kayırma gibi bir olay göremiyorum .
kısa bir örnek vericem
22   ZORIC, LUKA   Croatia   Center   2.11   1984

buyout ödeyip alıcak 1 top 16 takımı söylebilirmisiniz

ayrıca beni rahatsız eden neden raskovic ile çalışıyoruz çoğunlukla .

kurulan takımda hatalar var.

Geçen sene şubenin başarılı olduğunu düşünmüyor. Karşıyaka ya verilen kupa . GS a karşı deplasmanda oynanan kötü oyunlar

Top 16 gösterin kötü performans

Gereken etkiden bahsettiğim barça karşısında sanırım top 8 de  one and box savunma dokunuşuyla bir anda seriye etki etmesi

Belki beklentilerim yüksek ama koç bu beklentileri bende oluşturuyor. Koç dünyanın en iyi koçu . Benim bekletilerim de en azından top 8

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #74 : 27 Kasım 2014, 17:34:25 »
Seni en rahatsız eden konuyla ilgili bir bilgi rica edebilir miyim?

Aşağıda EL sitesinden alınma kadromuz var. Lütfen hangilerinin Rasko oyuncusu olduğunu, bu kalibrede bir adam olmamasına rağmen, sadece Raskonun oyuncusu olduğu için alındığını yazar mısın?

teşekkürler

0   GOUDELOCK, ANDREW   United States of America   Guard   1.91   1988
3   HICKMAN, RICKY   United States of America   Guard   1.89   1985
8   BJELICA, NEMANJA   Serbia   Forward   2.09   1988
9   ERDEN, SEMIH   Turkey   Center   2.10   1986
10   MAHMUTOGLU, MELIH   Turkey   Guard   1.91   1990
13   BOGDANOVIC, BOGDAN   Serbia   Guard   1.97   1992
15   CETIN, SERHAT   Turkey   Guard   1.97   1986
20   ALTINTIG, CAN   Turkey   Guard   1.95   1987
21   SAVAS, OGUZ   Turkey   Center   2.13   1987
22   ZORIC, LUKA   Croatia   Center   2.11   1984
23   UGURLU, BERK   Turkey   Guard   1.92   1996
24   VESELY, JAN   Czech Republic   Forward   2.10   1990
25   SIPAHI, KENAN   Turkey   Guard   1.97   1995
55   PRELDZIC, EMIR   Turkey   Forward   2.06   1987

spesifik bir cevap bekliyorsa aşağıda bulabilirsiniz

"22   ZORIC, LUKA   Croatia   Center   2.11   1984"

ama sorun spesifik değil sürekli raskonun oyuncuları tercih etmek beni rahatsız ediyor.