Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 401794 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #75 : 27 Kasım 2014, 17:43:50 »
kısa bir örnek vericem
22   ZORIC, LUKA   Croatia   Center   2.11   1984

buyout ödeyip alıcak 1 top 16 takımı söylebilirmisiniz

ayrıca beni rahatsız eden neden raskovic ile çalışıyoruz çoğunlukla .

kurulan takımda hatalar var.

Geçen sene şubenin başarılı olduğunu düşünmüyor. Karşıyaka ya verilen kupa . GS a karşı deplasmanda oynanan kötü oyunlar

Top 16 gösterin kötü performans

Gereken etkiden bahsettiğim barça karşısında sanırım top 8 de  one and box savunma dokunuşuyla bir anda seriye etki etmesi

Belki beklentilerim yüksek ama koç bu beklentileri bende oluşturuyor. Koç dünyanın en iyi koçu . Benim bekletilerim de en azından top 8

Zoric'in ilk geldiği halini düşünmek gerek bence . O zaman olumlu karşılanmıştı diye hatırlıyorum .

Demek ki bizim beklentilerimiz ve olaya baktığımız yerler farklı yapılan etki konusunda .

Başka hiçbir menajerden oyuncu almıyor olsak bile menajere bakmak yerine oyuncuların kalibresine bakmak daha doğru olmaz mı ?

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
« Yanıtla #76 : 27 Kasım 2014, 17:48:13 »
kim tanıyordu ki zorici bence felaket bi transfer şu açından aldığı para sözleşme uzunluğu buyout falan düşününce
 bence top 16 kalmak başarısızlık bu sene
lig şampiyonluğu gerçekten başarı olarak göremem.

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #77 : 27 Kasım 2014, 17:55:59 »
spesifik bir cevap bekliyorsa aşağıda bulabilirsiniz

"22   ZORIC, LUKA   Croatia   Center   2.11   1984"

ama sorun spesifik değil sürekli raskonun oyuncuları tercih etmek beni rahatsız ediyor.

Sürekli tercih edilen Raskovic'in oyuncu listesi bu linkte: http://www.fiba.com/pages/eng/fc/expe/fibaAgen/agenSear/p/langlc/en/personnumber/19196/persontype/A/prof.html

Bogdanovic, Vesely ve Zoric dışında oyuncu yok.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 17:56:29 Gönderen: yes »

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #78 : 27 Kasım 2014, 17:58:09 »
kim tanıyordu ki zorici bence felaket bi transfer şu açından aldığı para sözleşme uzunluğu buyout falan düşününce

Basketbol bilgisi az olan ben tanıyordum öyle diyeyim . Uzun sözleşme işi tam risk , 1 senelik sözleşme yapıp oyuncunun patlama yaptıktan sonra elden kaçması gibi bir durum da olabilirdi . Transfer çok boyutlu bir kumar , çok absürd işler olmadıkça ben transferi yapanlara saygı duymak gerekir diye düşünüyorum . Zoric transferinde olanları absürd bulmamakla beraber kumardan da istediğimizi alamadığımızı düşünüyorum .

Önce top16 yapalım devamını görelim , sonrasında da yerel iki kupayı da alıp sezon değerlendirmesini o zaman yapalım :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #79 : 27 Kasım 2014, 18:09:51 »

Fikirlerini dile getirmissin.  Simdi izninle ben de fikirlerimi dile getirecegim.  Raskovic meselesi benim nazarimda Twitter'da isler kotu gittiginde, suclu bulma adina, suru psikoloji ile yapilan bir elestiriden fazlasi degil.  O yuzden, bundan otesini soylemek abesle istigal olur.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 18:10:41 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #80 : 27 Kasım 2014, 18:48:47 »
Allah allah, oyuncunun niteliği mi önemli yoksa hangi menejerle çalıştığı mı? Size ne yahu menejerinden? Ayrıca Zoric'i tanımıyorsan kimi tanıyacaksın? Bu adam bize gelmeden önce Tomic'le beraber en iyi ikili oyun oynayan uzundu. Ek olarak ikili oyun savunmasında da çok çok iyiydi. Dolayısıyla kendisini "buy-out" ödeyerek alabilecek takımlar vardı; bizi tercih etti. İstenileni tam olarak veremedi, o ayrı konu.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #81 : 27 Kasım 2014, 20:43:46 »
Gou ve Ricky,Raskonun değil.Sezonun flaş ismi Gou yerine gider Tracy Mcgradyi tonla para ödeyerek getirtebilirdi koç.Nasıl olsa Raskonun adamı Avrupada skorer olurdu falan filan.

Aynı menajerden adam alıyor ve komisyoncu eleştirisi kabak tadı vermeye başladı.Tamam iyi hoştu ama her Obra konusunda ya da her eleştiri getirilecek yerde menajer aynı komisyon alıyordur kesin gibi ithamlar ayıp.

Raskodan alınan 5 isimde transfer edildikleri zamanda iş yapılması beklenen isimlerdi.Zoric o sene o piyasaya göre biraz da mecbur kalınmış ama formda olan bir isimdi.Herkes gayet de övmüştü.Tutmadı tabii o ayrı.Bogdan Bjelica ve Vesely zaten iyi transferler.

Rasko dışında alınan isimlerde başarı oranımız daha az muhtemelen.Kleiza,Ricky ve Pierre Jackson :D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : 27 Kasım 2014, 22:07:46 »
nasıl kim tanıyor du serkan yapma gözünü seveyim
acizik avrupa basketbolu takip eden herkes zoric i iyi.bilir

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #83 : 27 Kasım 2014, 22:12:33 »
35 ay ligde play off galibiyeti görmeyen fenerbahçe taraftarinin lig şampiyonluğunun iplememesi ...muazzam  Paradox. .
geçen sene tip 16 da başarısızlıktir. Bu net ama bu lig şampiyonluğunu gölgelemez

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #84 : 27 Kasım 2014, 22:17:30 »
Onr and box savunma etkisi nedir ?
Cidden nedir bilenler izah eder mi. Tüm samimiyet
im ile soruyorum

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #85 : 27 Kasım 2014, 22:22:04 »
Bjelica rasko nun oyuncusu değil
ayrıca  bogdan ve vesely i takima kazandırdığı için raskoya teşekkür ederim  hele ki seney bi 5 numara verebilirse.bu takima kendisine taparım
obradovic takımda kalacaksa uzun yıllar rasko dayidan her sene oyuncu alabiliriz hic şeyimde olmaz...spesifik hatalar kısmıni ciddiye almıyorum bana ciddi anlamda komik geliyor

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #86 : 27 Kasım 2014, 22:34:16 »
Bjelica rasko nun oyuncusu değil
ayrıca  bogdan ve vesely i takima kazandırdığı için raskoya teşekkür ederim  hele ki seney bi 5 numara verebilirse.bu takima kendisine taparım
obradovic takımda kalacaksa uzun yıllar rasko dayidan her sene oyuncu alabiliriz hic şeyimde olmaz...spesifik hatalar kısmıni ciddiye almıyorum bana ciddi anlamda komik geliyor

Tutup Pekovic'i getirse Rasko'nun oyuncusu yea deyip itiraz edecek insanlar var. Misko'dan oyuncu alınmıyor diye hoca eleştiriliyor da alanların da halini görüyoruz. Önce İlkan'ı bize kaptırdılar ardından Furkan'ı tutamadılar. Diğer aldıkları adam da Jawai :)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #87 : 27 Kasım 2014, 23:05:13 »
Gerçi arkadaşlar gereken cevapları fazlasıyla vermiş ama
Hocam bence üstelemesen daha iyi olacak
Her konuda sağlam bilgi sahibi olamayabiliriz, bu forum bilgi paylaşımı için var. Ama tam bilgi sahibi olmadığımıız bir konuda, mesnetsiz yorumlar ile negatiflik saçarak hoşgörü ve saygı beklemek bence mantıksız.
Bence Top 16 başarıdır, Top 8 de başarıdır, Final 4 olursa çok iyi olur ama olmazsa da bu başarısızlık demek değildir.O mantıkla Avrupa'da sadece 4 tane başarılı takım var, kalanların tümü başarısız.
Lig şampiyonluğu da başarıdır, kupa şampiyonluğu da başarıdır. Sadece o başarıların bizde yarattığı mutluluk farklıdır. Herhangi bir kupayla mutlu olmamak da bir tercihtir. Ben şahsen bu akşam bile, sevdiğim adamlarla maç izlemekten ve kazanmaktan mutlu olmayı tercih ettim.

Tercihlere saygım var, ama eksik bilgi ile dayanaksız eleştiriye saygım yok

Kolay gelsin
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 23:05:35 Gönderen: Okan Y. »
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #88 : 27 Kasım 2014, 23:44:36 »
Fikirlerini dile getirmissin.  Simdi izninle ben de fikirlerimi dile getirecegim.  Raskovic meselesi benim nazarimda Twitter'da isler kotu gittiginde, suclu bulma adina, suru psikoloji ile yapilan bir elestiriden fazlasi degil.  O yuzden, bundan otesini soylemek abesle istigal olur.
Alıntı yapılan: Umut
link=topic=511.msg79400#msg79400 date=1417106927
Allah allah, oyuncunun niteliği mi önemli yoksa hangi menejerle çalıştığı mı? Size ne yahu menejerinden? Ayrıca Zoric'i tanımıyorsan kimi tanıyacaksın? Bu adam bize gelmeden önce Tomic'le beraber en iyi ikili oyun oynayan uzundu. Ek olarak ikili oyun savunmasında da çok çok iyiydi. Dolayısıyla kendisini "buy-out" ödeyerek alabilecek takımlar vardı; bizi tercih etti. İstenileni tam olarak veremedi, o ayrı konu.
zoric  85 li. Malaga disinda ulkesi disinda oynayan bir arkadas degil. Sirti donuk her hangi bir uzunu tutmasi cok zor. Sirti donuk oyunu yok.

Zoric için buyout odeyecek 1 takim bulamazsiniz . Ikili oyun savunmasi falan aksam ki maçı izleyin. 1 senede yetenek erezyonuna ugramis sanirim. Tomic ten sonra en iyi ikili oyuncu iken simdi  yok. Ikili savunma yi en iyi iken simdi delik desik. Baska zoric var da haberim mi yok. 2 senede en az 20 maci canli izledim. Bu dediklerini hic gormedim

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #89 : 27 Kasım 2014, 23:47:50 »
Onr and box savunma etkisi nedir ?
Cidden nedir bilenler izah eder mi. Tüm samimiyet
im ile soruyorum
cem abi soyledigim final 8 te favori gosterilen barca yi. One and box savunma ile bir anda affalatip eleyip sampiyon olduğu sezondan bahsediyorum. Yani şapka dan tavsan cikarmasini bekliyorum