Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400913 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #135 : 30 Kasım 2014, 18:03:11 »
Defalarca cevap verdiğini iddia edip ısrarla aynı şeyleri yapmak bana niyetle ilgili soru işaretleri getiriyor. Sana defaatle söylenmiş ki mesele Zoric'in şu anki performansı değil. Zoric'in bize gelmeden öncesine bakıp alındığı an "yanlış transfer" deseydin, eyvallah, ki yanlış da bir transfer değildi Obradovic sisteminde. Zoric'in bizdeki performansına bakıp "yanlış transfer" demek takiyye yapmak gibi birşey. Üstelik bunu yapıp bir de üzerine Zoric'in performansı üzerinden hocayı, menejer doğrultusunda eleştirirsen gerçekten niyetle ilgili sıkıntıları gündeme getirir bu eylem.

Tartışma nereden çıkıyor? Gelip hocanın hep kendi menejerinden oyuncu aldığını söylüyorsun, oradan çıkıyor. Öyle olmadığı ortaya koyulunca da (kadroda sadece 3 oyuncu hocanın menejerinde) bu sefer "Fenerbahçe seviyesi" diye göreceli bir kavram ortaya atıp o seviyede her oyuncunun Fenerbahçe'de olduğunu iddia ediyorsun. Bir sürü çirkin iddianın dolandığı yerde, hocayı, bunların içinde olmasa da dahil etme çabası gibi birşey yaptığın ama bir yandan da en kötü maçta bile salonda olduğunu söyleyip Fenerbahçelilik kıyaslamasına da giriyorsun. Olmayan bir yerden sıkıntı çıkarmaya çalışır gibi bir amacın var ve bu durum kaç kere salona gittiğinden bağımsız. Zaten mesele salona gitmek olsaydı Fenerbahçe İstanbul'a mal olmuş olurdu.

Tam olarak amacın nedir, çözemedim.
Ben daha çok fenerbahçeliyim demedim daha çok destekledim dedim okursanız

Ayrıca zoriç itanımıyordum bu nedenle diyemezsim neyse uzamasın.

Sıkıntı çıkarmak gibi bir amacım yok olsa çıkarırım zaten ki niye sıkıntı çıkarayım . Bakın bu sene kaç yabancı aldık 4 kaçı raskonun 2 . Ben tek menajerle çalışmadan rahatsızım ama komisyon alıyo demiyorum. Zoriç konusunda fikrim sabit . Gereksiz uzamasın

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #136 : 30 Kasım 2014, 18:08:10 »
Yazdiklarini ciddiye alip, emek harcayip, uzun uzun cevapladim ve sorular sordum.  Madem, ayni ozeni gostermeden alayci bicimde yazacaksin, benim de ayni uslubu tatbik etmemde bir fayda yoktur. 

Birincisi, benim yazdigim seylerin engin bilgi ile filan bir ilgisi yok.  Burada da defalarca yazdim.  Belki de aranizda basketbolu en az bilen benimdir.  Amma velakin, is temel kavramlarin mantikli bicimde tartisilmasina gelince, bunun icin engin bilgiye filan ihtiyac yok.  Ben gayet, acik bicimde sana somut ve basit bilgiler isiginda birkac soru yonelttim ve bir tanesine bile adamakilli cevap veremedin. 

Sana dedim ki, "Zoric'i alinmadan once izledin mi?"  Cevap olarak bana "Zoric i 3 macta izleyince faydasız bir oyuncu oldugu ortada" demissin.  Ben hicbir zaman Zoric'in performansini takdir eden biri olmadim.  Aam esas sorun, bunun konuyla zerre ilgisinin olmamasi.  Yazdiklarimi anlamiyorsun diyorsun ama farkindaysan yazdiklarin roket bilimi filan degil.  Sadece konuyla ilgisiz seyler.  Zoric'i transfer ederken, bu adamlar mevcut performansina mi baktilar yoksa bize gelmeden onceki performansina mi?  MANTIK icabi, kimse gelecegi goremeyecegine gore bizden onceki performansina baktilar.  Sen bu performansi bilmedigine gore (oyle dedin), yaptigin tek sey, simdiki performansina bakarak, gecmise yonelik bir hareketi yargilamak.  Bu en kibar tabiriyle yanlis. 

2. soruya verdigin cevabinin da konuyla ilgisi yok.  Anlayan arkadaslar izah edebilirse sevinirim. 

Bize gelen 9 oyuncunun 3'u Raskovic'ten ve bunlardan sadece biri elestiriliyor.  Demek ki 9 oyuncunun sadece 1'i isabetli olmadigi icin elestirilebilir.  Sence bu Raskovic ile calismasini rahatsiz kilacak bir oran mi?  Buna olumlu cevap verecek tek kisi sensin sanirim.

Tekrar ediyorum.  Ben gayet basit bicimde, birkac soru sordum.  Hicbir zaman engin bilgiye sahip oldugumu da iddia etmedim.  Eger karsilikli fikir teatisi seklinde, somut ve elle tutulur verilerle tartisacaksan, ben her zaman buna acigim.  Ama aksi durumda, ben diyeceklerimi dedim. 

Besim bey  ben kendi rahatsılığımı yazdım doğru veya yanlış zoriç ve aynı menajerden tercih edilmesi benim hoşuma gitmeyen noktalar.   Uzar gider.  Yazıcak çok şey ama forumu gereksiz bilgilerle doldurmayayım

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #137 : 30 Kasım 2014, 20:33:09 »
Tekrar edeyim.
iyi ki bogdan da veysel de rasko'nundu ve iyikide aldik..
seneyede reis takımda kalda ve rasko nun iyi adamlari varsa takıma katkı yapacak mutlaka alalım
100 200 bin euro fazla verelim alalım...
bogdan gibi 3 adam daha bulsun 5 oyuncu da rasko nun olsun..
rasko nun olmazsa misko'nun olacak elbet birilerinin olacak...
oyuncu iyi mi kötü mu. Katkı veriyor mu vermiyor mu
sanırım önemli olması gereken mevzu bu...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #138 : 30 Kasım 2014, 20:59:01 »
@serkan330;

Yok abi, gerçekten anlaşamıyoruz. Zaten fikrin sabitse neden yazıyorsun? Başkalarını da bu sabitliğe dahil etmek için mi? Ayrıca ilk başta hep aynı menejerle çalışılmasıydı seni rahatsız eden; öyle olmadığı ortaya çıkınca bu sefer geçen seneki transferlerin 4'te 2 olması rahatsız etti. Hiç oyuncu alınmasa gene birşeyler rahatsız edecek benim anladığım. Uzamasın demekle olmaz, bildiğin birşey varsa dök eteğindeki taşları, bilelim. Gerçekten gereksizse biz sileriz, sen merak etme.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #139 : 30 Kasım 2014, 22:49:21 »
@serkan330

Abi Vesely ve Bogdanovic transferlerinden Raskovic'in oyuncuları olması dışında bir memnuniyetsizliğiniz var mı? Yani sizce bu transferler takımın yapısına uymayan, yanlış transferler midir?
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #140 : 01 Aralık 2014, 10:26:32 »
@serkan330;

Yok abi, gerçekten anlaşamıyoruz. Zaten fikrin sabitse neden yazıyorsun? Başkalarını da bu sabitliğe dahil etmek için mi? Ayrıca ilk başta hep aynı menejerle çalışılmasıydı seni rahatsız eden; öyle olmadığı ortaya çıkınca bu sefer geçen seneki transferlerin 4'te 2 olması rahatsız etti. Hiç oyuncu alınmasa gene birşeyler rahatsız edecek benim anladığım. Uzamasın demekle olmaz, bildiğin birşey varsa dök eteğindeki taşları, bilelim. Gerçekten gereksizse biz sileriz, sen merak etme.

Siz sabit fikirlerinizi foruma yazmıyormusunuz. Aynı menajerle çalışması benim için sıkıntı.  Öyle olmadığı ortayı çıkınca demişsin ortaya çıkma gibi bir durum yok.

bana birilerinin katılması veya katılmaması bir şey değiştirmez

Hiç oyuncu almasa neden rahatsız olayım.. Bu yazdığını açıklarmısın ???

Eteğimdeki taşları daha ne kadar dökücem bilemiyorum. Uzamasından kastetiğimden anlaşamıcaz sen aynı şeyleri yazıcaksın ben aynı şeyleri yazıcam

Benim Bogdan ve Vesely transferlirine eleştirim yok ama aynı menajerle çalışması beni rahatsız ediyor edecekte . Bugun tomic de gelse eder.

Bu Dorsey olayındaki gibi Fenerbahçemin adını karaktersiz ahlaksız menajerlerin ağzına dolaması beni rahatsız eder.

Rahatsız olduğum bu  . Ben obradovic gibi bir adamın komisyon aldığına inanmıyorum

Ayrıca Koç oyuncuları tanımadığını Hackett sorulduğunda söylemişti. Zoric Transferini bu şekilde olduğunu düşünüyorum

Forum da bana kızanların çoğunun zoric i fb gelmeden 10 kez bile izlediğini sanmıyorum

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #141 : 01 Aralık 2014, 10:28:24 »
@serkan330

Abi Vesely ve Bogdanovic transferlerinden Raskovic'in oyuncuları olması dışında bir memnuniyetsizliğiniz var mı? Yani sizce bu transferler takımın yapısına uymayan, yanlış transferler midir?

Transferler yanlış değil daha öncede yazdım

Bugun dorsey gelse yanlış transfer midir ?  ancak aynı menajerle çalışmanın sıkıntığı yaratacağı Efes dorsey olayında görülmüştür.

Bu kadar pislik adamların Fenerbahçemin adını kullanarak piyasada dolaşması rahatsız eder durum bu

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #142 : 01 Aralık 2014, 10:38:45 »
Tekrar edeyim.
iyi ki bogdan da veysel de rasko'nundu ve iyikide aldik..
seneyede reis takımda kalda ve rasko nun iyi adamlari varsa takıma katkı yapacak mutlaka alalım
100 200 bin euro fazla verelim alalım...
bogdan gibi 3 adam daha bulsun 5 oyuncu da rasko nun olsun..
rasko nun olmazsa misko'nun olacak elbet birilerinin olacak...
oyuncu iyi mi kötü mu. Katkı veriyor mu vermiyor mu
sanırım önemli olması gereken mevzu bu...

cem abi ben durumu anlattım. Ben zoric özelinde yazacağımı yazdım kişisel olarak baştan aşağı hatalı olduğunu düşünüyorum Bugun top 16 seviyesinde hiç bir takım onu almaz . Transfer bu hata yapılabilir

Benim rahatsız olduğum nokta bazı menajerlerle ( özelikle koçun çalıştığı menajer olduğunda ) birden fazla seferde çalıştığımızda bizim ismimizi kullanarak menajerlerin iş yapması

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #143 : 01 Aralık 2014, 10:45:39 »
Serkan şöyle bir durum var.

Obradovic tek menajer eksenli çalışmıyor. Bunun örnekleri yukarıda verilmiş. Yani takımdaki bütün oyuncular Rasko'nun oyuncusu olsa bunun bir mantığı olurdu ancak böyle bir durum yok. Kaldı ki bir koçun güvendiği bir menajerle daha sık çalışması ne kadar yanlıştır, ne kadar doğrudur ayrı bir tartışma konusu.

Bence gereksiz bir şekilde uzuyor konu.

Vesely bugün göklere çıkartılıyor. Vesely benim oyuncum değil. Rasko'nun oyuncusu ama kimse Vesely üzerinden Obradovic'e vurmuyor. Oyuncu iyi oynadıktan sonra kimin adamı olduğu kimsenin umrunda olmaz.

Yeni Türkiye'de düşünce özgürlüğü var, eleştiri hakkı var, elbette düşüncelerimizi dile getireceğiz, eleştireceğiz ama belli şeylere takılıp kalmamak lazım.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #144 : 01 Aralık 2014, 10:51:45 »
Transferler yanlış değil daha öncede yazdım

Bugun dorsey gelse yanlış transfer midir ?  ancak aynı menajerle çalışmanın sıkıntığı yaratacağı Efes dorsey olayında görülmüştür.

Bu kadar pislik adamların Fenerbahçemin adını kullanarak piyasada dolaşması rahatsız eder durum bu

Ya arkadaş hala Dorsey diyorsun, kusura bakma ama ya biz anlatamıyoruz ya sen anlamıyorsun.

Birincisi Dorsey olayı Rasnatovic ile ilgili ve Rasnatovic'in bizde olan tek oyuncusu Emir Preldzic. İkincisi Dorsey bahsettiğin o tüm olayların yalan olduğunu teyit etmiş gönderdiğin linkte bu yazıyor hala Dorsey olayı diyorsun. Rasnatovic'de hangi oyuncular var olurda merak edersen otur bir bak: http://www.fiba.com/pages/eng/fc/expe/fibaAgen/agenSear/p/langlc/en/personnumber/18138/persontype/A/prof.html

Üçüncüsü bizde 3 oyuncusu olan Alexander Raskovic - RASNATOVIC DEĞİL! Yani günlerdir Dorsey diye boşa sayıklıyorsunuz. Bkz. Şekil 1A. http://www.fiba.com/pages/eng/fc/expe/fibaAgen/agenSear/p/langlc/en/personnumber/19196/persontype/A/prof.html

Dördüncüsü hem yarım yamalak bilgilerle ortaya iddaalar atıyorsunuz hem de size verilen cevapları doğru düzgün anlamadan haklı çıkmak adına yine yanlış bilgilere dayanan savlar üretmeye çalışıyorsunuz, bence de daha fazla uzatmayın lütfen. Yalan yanlış bilgiler neticesinde vardığınız kanıyı bizim düzeltebilmemiz namına yapacak daha fazla bir şey yok.

Umarım bundan sonra tanımadığınız kişilerle iddaalaşmadan önce doğru düşündüklerinizi daha somut verilerle teyit edip ondan sonra tartışmaya kalkarsınız. Sanırım böylesi sizin için de bizim için de daha efektif olur.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2014, 10:53:00 Gönderen: Solamnus »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #145 : 01 Aralık 2014, 10:52:37 »
cem abi ben durumu anlattım. Ben zoric özelinde yazacağımı yazdım kişisel olarak baştan aşağı hatalı olduğunu düşünüyorum Bugun top 16 seviyesinde hiç bir takım onu almaz . Transfer bu hata yapılabilir

Benim rahatsız olduğum nokta bazı menajerlerle ( özelikle koçun çalıştığı menajer olduğunda ) birden fazla seferde çalıştığımızda bizim ismimizi kullanarak menajerlerin iş yapması

bende zoric konusunda sana katılmıyorum.  Sonuçta görüşler farklı bu doğal
haa malaga daki zoric  performansı kesinlikle değil onu kabul ediyorum
diğer mevzu konusunda ben cidden mevzuyu anlamadım o yüzden yorum yapamam. Biraz gereksiz bir pimpirik yapıyorsun gibi geliyor bana.
Avrupa da yabancı oyuncuları elinde bulunduran veya o pazara hakim 3 4 menajerlik şirketi var. En büyüğü misko (Emir'in menajeri ) yani kadronda 6.veya 7 yabancı oyuncu olacaksa illaki bunlardan  2 veya 3 tanesi ayni menajerin oyuncusu olacak. Rasko olur misko olur başkası olur bunu.bilemem..
yani işin özeti gereksiz evham yapıyorsun 8)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #146 : 01 Aralık 2014, 11:04:17 »

Yeni Türkiye'de düşünce özgürlüğü var, eleştiri hakkı var, elbette düşüncelerimizi dile getireceğiz, eleştireceğiz ama belli şeylere takılıp kalmamak lazım.

Yeni Türkiye Yeni Zoric
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #147 : 01 Aralık 2014, 11:35:07 »
Bazi msjlarin troll amaçlı yazıldığını düşünsemde birkacina cevap vermek istedim..
Avrupada elit duzeyde sayabilecegin 7 8 koçun hepsinin calistigi yada guvendigi bir menajer vardir.Ivkovic-Misko Pesic-Lotsos Obradovic-Rasko Pedoulakis-Gramapoulos Vujosevic-Rasko ve Misko.Bu ilişkileride kendi arasinda 2'ye ayirabiliriz.Pedoulakis ve Vujosevic oyuncu satişlarindan veya transferlerinden komisyon almaktadir(Pedoulakis'in Gist-Jerrels-Mavrokefalidis transferleri Vujosevic'in Pavlovic'in gelisi yada Tepic-Bogdanovic transferlerinden komisyon alması).Bizim koçumuz oldugu için olayin içine Obradovic penceresinden bakarsak sadece elinde 3 Rasko oyuncusu var ve hepsi kalite-o zmnki opsiyonlar kriterlerine gore alinabilecek en iyi adamlar.Zoric'i iyin götüne soksakta Malaga günlerinde sut mekanigi-Fundemental acisindan elit duzeydeydi o yaz Ben dahil cogu kişi Zoric geldi diye çok memnundu aynisi bu yil Vesely-Bogdan transferlerinde gecerli.Tabi mevzuyu ben izlemedim ama menajeri Rasko la hepsinin gibi sığ bi tartismaya yada elestiriyede baglayanlar var onlari da elimden geldigince anlayabilmeyi umuyorum
Bir küçük parantezde Dorsey mevzusu konusulmus.Fenerbahce Dorsey ile hiç ilgilenmedi nerden cikti bu mevzu onu da anlamadim
Son olarak başta Cem Ağrak olmak üzere forumdaki tum akli başında adamları bu trollvari mesajlara sabır gosterebildikleri icin tebrik ediyorum.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #148 : 01 Aralık 2014, 11:48:48 »
Yeni Türkiye Yeni Zoric

Muhtar bile olamaz dediler, adam cumhurbaşkanı oldu. Bak şimdi Zoric içinde aynısı söyleniyor, bakalım zaman bize ne gösterecek.

NewTurkey-2023 cihazımdan MetroHattı kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2014, 11:50:04 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #149 : 01 Aralık 2014, 13:12:35 »
Muhtar bile olamaz dediler, adam cumhurbaşkanı oldu. Bak şimdi Zoric içinde aynısı söyleniyor, bakalım zaman bize ne gösterecek.

NewTurkey-2023 cihazımdan MetroHattı kullanılarak gönderildi
yeni Zoric de yakın. 
Kara deryalarda bir FENERsin!