Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague / 2020-21 Sezonu  (Okunma sayısı 370210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Valencia Basket:66 Fenerbahçe Beko:52 | Euroleague 29. Hafta
« Yanıtla #3750 : 13 Mart 2021, 15:04:27 »
Artı tuturmuşlar geçen sezon efes için yazık olmuş olmuş.Bize olmadı mı play-off potasında idik.Khimkiye kaybetmiştik.Belli mi olur belki yürüyecektik ordan dörtlü final finale.Kadro bozulmamıştı.

Efesin mağdur edebiyatı yapması çok komik.Kadrolarını korudular.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2021, 15:04:49 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #3751 : 13 Mart 2021, 17:19:04 »
Üzüldüğüm nokta yine Van Rossom'un yürüye yürüye turnike atması oldu. Gösterişsiz bir oyuncu diye kimse dikkat etmiyor ama hücum anlamında maçın yıldızıydı aynı ilk maçtaki gibi. 17 sayı, 3 asist, 2 top çalma, 5 ribaund, 26 PIR'la oynadı. İlk maçta da bize aynı şekilde turnikelerle 20 atan oyuncuya hiç mi dikkat etmeyiz hiç mi önlem almayız, hiç mi kaset izlemez bu takım gerçekten çok düşündürücü oldu staff açısından da.

Dünkü maç gerçekten çok sinir bozcuydu, tansiyon yükseldi, direkt rakiplerin hepsi yenilmişken bu maça çok yükselmiştik ve kendi adıma kahroldum. Bugün sakin kafayla düşününce her şeyin kendi elimizde olduğunu görüyorum. Önündeki kazanabileceğin 3 maçı al playoff yap, formül çok basit.

Kazanabilmek için de şu an için Guduric'in sağlıklı bir şekilde dönmesinden başka bir çözüm görünmüyor takımda ne yazık ki. Guduric'le bir şey oynuyor takım, onsuz bambaşka bir şey oluyor, tanınamayacak hale geliyoruz. Süper yıldız değil ama inanılmaz değiştiriyor takımın çehresini, seviye atlıyoruz çok net.

Bobby'i fişi çekmiş gibi gördüm çok üzgünüm ama sezonu kapatmış gibi oynadı, takımla hiç alakası yoktu. Kenan desen çabası var ama sezonun en kritik yerinde can simidi olacak yapıda bir oyuncu değil. Perez zaten hayalet. Eddie, Ulanovas gibi pozisyon hazırlandığında rol oyuncusu olabilecek belli yetenekleri olan oyuncularımızda da inanılmaz bir kendine güvenmeme hali vardı, psikolojik desteğe ihtiyaçları var bence, bizim takımda böyle bir departman var mı bilmiyorum. Kyle dün oynanan oyundan büyük ihtimal tiksinmiştir ama çaktırmamıştır gerçekten rezalet bir oyun vardı çünkü ve çok şaşkındı bence  ;D Barthel sarhoş çıkmış sandım, bir ilaç falan kullanıyorsa kafasına vurmuş gibiydi.

Koça gelince, üzgünüm ama bu maç bir anlamda koça da yazar. Oyuncuları hazır tutmak ve böyle kriz maçları çözmek en azından yarı yarıya koçun görevi ancak dünkü maçta rakibi şaşırtabildiğimiz tek bir an olmadı. Tam 4-5 sayı atıp yaklaştık rakip tekrar arayı açtı ve çok kötü oynayarak açtı bu çok acı. Bunu önleyemedi koç bir türlü, kendine dersler çıkaracaktır mutlaka.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2021, 17:24:43 Gönderen: friday »
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3752 : 13 Mart 2021, 17:44:18 »
Burda övmüştüm Van Rossomu ki çok ciddi sakatlıklardan geldi.Valencianın lig şampiyonluğu ve Eurocup şampiyonluklarında Dublijeviç ile pay sahiplerinden.Demirbaşı Valencianın.Ben severim işini yapan sade adamları.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #3753 : 13 Mart 2021, 18:02:19 »
Sloukas ropartajı moral bozmuş olmasın.İlk kısmı güzelmiş ama ikinci kısım infial yaratırken sosyal medyada linç kampanyası başlamış.Gerçi bu Sporx sitesi anti fenerbahçedir.Hiç samimi gelmiyor bu durum zorlu maçlar öncesi.

belki saçma gelecek ama maçın 23'de oynanması da oyuncuların konsantrasyonunu etkilemiş olabilir, sonuçta metabolizma saati diye bir şey var, çok alışık olunmadık bir saatte ve deplasmanda oynandı maç.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3754 : 13 Mart 2021, 18:09:07 »
belki saçma gelecek ama maçın 23'de oynanması da oyuncuların konsantrasyonunu etkilemiş olabilir, sonuçta metabolizma saati diye bir şey var, çok alışık olunmadık bir saatte ve deplasmanda oynandı maç.

22:00 oranın saatiyle.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3755 : 13 Mart 2021, 20:26:08 »
Takımın Valencia maçındaki oyunu tekrarlama potansiyeli de daha yukarılarda oynama potansiyeli de var bence. 

Evet, en kötü hücum oyunumuzdu (Barça maçı ile birlikte). Ama bunlar olur basketbolda. Şampiyonluk sezonunda Real’e karşı benzer bir hücum performansı ile oynanmıştık. Sonra gittik coştuk... Elbette o sezonki kadro özel bir kadroydu. Ama sonuçta benzer bir maç oynatmıştık işte... (Kadro karşılaştırması yapmıyorum, şu an için gereksiz olur zaten.)

An’a bakarsak Guduric’in yokluğu zaten en büyük sorunumuzken Melih ve Perez opsiyonlarının olmaması da rotasyonu etkiledi.

Ergin’in takımına atıf yapmışsınız; Sezon içinde %20 ile dış şut soktukları bir kaç maç var (Larkin’li kadroyla). Dış şuta dayalı bir oyunları olduğunu ve oyunun bu alanında istediklerini yapamazlarsa bocaladıklarını görüyoruz. Olası bir karşılaşma için; ya onlar bocalayacaklar ya da biz şu an için en büyük problemimiz olan dış şut savunmamızı upgrade edeceğiz (bu ikinci ihtimal biraz zor görünüyor takıma bakınca). Beklentimiz bu olabilir...

Sonuç olarak basketbol bu. Anlık performanslar çok önemli. Bekleyip göreceğiz...

Ergin in takımına atıf yapmadım ama madem yazmışsınız ekleyeyim. Efes i iki hafta içerisinde 3 maç yenecek takım yok euroleaguede şu anki durum itibariyle. Bunu yazmak sizlere acı verdiği kadar benim için de ızdırap verici ama 80'lerde Türkiye'ye gelen Yugoslav takımları, hadi biraz daha abartayım Jugoplastika Pop 84 gibiler. Bir çeyrekte vuruyorlar balyozu. Final four ortamında vurdun tek maçta geçtin, başka şansın yok. Euroleague mafyası olmasa açık ara favoriler derdim.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3756 : 13 Mart 2021, 20:30:17 »
Dün akşamki maç bir maçtan ötesi idi. Play off dışı kalırız gibi bir iddiam yok ama - ki o da mümkün şu oyuna- 5 veya 6 olma yolunda hayati önem taşıyordu. 7 veya 8 girersek çok zor final four u zorlamak. Hayırlısı diyelim, umarım yanılırım.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3757 : 13 Mart 2021, 20:40:09 »
Dün akşamki maç bir maçtan ötesi idi. Play off dışı kalırız gibi bir iddiam yok ama - ki o da mümkün şu oyuna- 5 veya 6 olma yolunda hayati önem taşıyordu. 7 veya 8 girersek çok zor final four u zorlamak. Hayırlısı diyelim, umarım yanılırım.

Oyunda düşüş var ama Milano maçını iyi oynadık.Bekleyelim görelim.Ama tecrübede önemli süpüreleceksek bu Katalan takımı Barcelona olsun.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #3758 : 14 Mart 2021, 00:27:51 »
Dünkü mağlubiyetle gerçekten bir maçtan fazlasını kaybettik. Aynen katılıyorum. Bu valencia maçı uzun zaman aklımda kalacak. Sezonun kritik haftası, haftanın son maçı, bütün diğer skorlar istediğimiz gibi olmuş, kazansak ilk 4 ten lafı açacağız. Ama biz ne yaptık? Vallahi sinirden birşey gelmiyor aklıma. Maç sonu yazmayayım dedim ama bir türlü içim kaldırmıyor böyle bir dönemde böyle bir maçı bu şekilde kaybetmeyi
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
Ynt: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague / 2020-21 Sezonu
« Yanıtla #3759 : 14 Mart 2021, 09:13:50 »
22:00 oranın saatiyle.

farkeden bir şey yok oranın saati önemli değil metabolizma saati önemli mini bir jetlag gibi düşün maç bittinde gece 1 di bunu yönetimin düşünmesi lazım ve Euroleague yönetimiyle konusması gerek

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3760 : 14 Mart 2021, 10:33:57 »

Aslında dediğiniz doğru, alışıldık saatin dışında oynandığı zaman çeşitli olumsuz etkileri olabilir ama İspanya ile aramızda 2 saatlik fark var, yani maç 21.00'da oynandı, bundan önceki Milano ve Asvel maçları da yerel saatle 20.45 ve 21.00'da oynanmıştı. Bir gün öncesinden yolculuk yapılıyor ve sürekli olarak deplasman maçlarını bu saatlerde oynadığımız için ciddi bir etkisi olduğunu zannetmiyorum.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Fenerbahçe Beko:84 Zalgiris Kaunas:61 | Euroleague 30. Hafta
« Yanıtla #3761 : 15 Mart 2021, 20:15:12 »
18 Mart Perşembe, 20:45
« Son Düzenleme: 20 Mart 2021, 10:48:21 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Beko-Zalgiris Kaunas | Euroleague 30. Hafta
« Yanıtla #3762 : 15 Mart 2021, 20:34:02 »
Son topa kadar gider.Onlarda bu maçı hedef maçı görecekler.Marko oynamazsa işimiz mucizeye kaldı.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3763 : 15 Mart 2021, 21:06:32 »
Sezonun en önemli maçlarından biri.
Zalgiris çok formsuz , 1.30 - 3.70 ile favoriyiz.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3764 : 15 Mart 2021, 21:11:52 »
Sezonun en önemli maçlarından biri.
Zalgiris çok formsuz , 1.30 - 3.70 ile favoriyiz.

Çok yüksek.