Gönderen Konu: Fenerbahçe Bayan Voleybol Şampiyonlar Ligi (2018/2019)  (Okunma sayısı 30214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Eski başarıları özlüyoruz. Umarız o güzel zamanların seviyesinde bir sezon geçer.
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2018, 13:15:02 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
Ynt: Fenerbahçe Bayan Voleybol Şampiyonlar Ligi (2018/2019)
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2019, 21:00:57 »
Ezgi'ye Çağla'ya laf atanlar acaba Sıla'ya ne diyor.Çokmu aradılar bu kızı.Oyundan çıkışı  var hoca bile taklidini yaptı.Yok böyle bir pasör
Bu bile Transferlerde nekadar hatalı yaptığımızın kanıtı.Hoca istiyorki Antonijevic'i dinlendireyim ama elinde kozu yok.
Tamam pasörde sıkıntılısın elinde liberon var smaçöründe var onlarda neden inat ediyorsun Hocam ya.Merve berbat değiştir ozaman Bahar'ı hiç kullanmıyorsun.Nebilim bana Hocadada hata var gibi geliyor üstüne birde Hakem faciası girince evlere şenlik.
Fenerbahçe Opet2- Dinamo Moskova2 devam ediyor ama biz Grup Liderliğini garantiledik

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2019, 21:30:40 »
Nasıl bir takım olduğumuzu bir türlü çözemiyorum. Deplasmanda çok rahat yendiğimiz takıma yenildik
Son set 12-7'den gelip maç sayısı attık. Yine yenildik.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2019, 22:09:38 »
Nasıl bir takım olduğumuzu bir türlü çözemiyorum. Deplasmanda çok rahat yendiğimiz takıma yenildik
Son set 12-7'den gelip maç sayısı attık. Yine yenildik.
Transfer yanlışından başka birşey değil.Takımda bir oturmuş sistemimiz yok.Kişilere dayanan bir sistem var.Vargas kötüyse b)şıkkımız yok.Ben yinede ben olsam Merve'yi,Vargas'ı,Dicle'yi dinlendirip elimizde ne varsa onu değerlendirirdim.Çünkü Vargas kadar iyi olmazsanda bir Takım uyumu yaratabilirsen tek tek kişilerin eline takımı bırakmazsın.Yedek bir Pasörümüz bile yok Sıla'yla bu iş gitmez.
Hakem devreye girmeseydi formsuz olsakda 3-1 bitiyordu zaten.Birde seyirci olarak sadece orda olmakda yetmiyor.Carola Basketin seyircileri ve onları yönetenler resmen maçı aldırdı bence.Kendi sahamızda oynuyoruz bir Anons bile yok.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2019, 16:25:33 »
Çeyrek final kuraları yarın çekiliyor. Biz Stuttgart-İmoco-Scandicci üçlüsünden biriyle eşleşeceğiz. Umarım son dörde kalabiliriz, ondan sonrası biraz mucize olur sanki :) İstediğim eşleşmeler şöyle;

*Fenerbahçe-Scandicci
*Vakıfbank-İmoco Conegliano
*Eczacıbaşı-Dinamo Moskova
*Novara-Stuttgart

Çevrimdışı furkan

• Üye
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2019, 19:20:58 »
Çeyrek final kuraları yarın çekiliyor. Biz Stuttgart-İmoco-Scandicci üçlüsünden biriyle eşleşeceğiz. Umarım son dörde kalabiliriz, ondan sonrası biraz mucize olur sanki :) İstediğim eşleşmeler şöyle;

*Fenerbahçe-Scandicci
*Vakıfbank-İmoco Conegliano
*Eczacıbaşı-Dinamo Moskova
*Novara-Stuttgart

Ben pek takip edemiyorum diğer takımları ama Scandicci yerine Stuttgart daha iyi olmaz mı? Bir de kura çekiminde çeyrek final eşleşmeleriyle beraber yarı finaller de belli olacak mı?

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2019, 20:18:26 »
Ben pek takip edemiyorum diğer takımları ama Scandicci yerine Stuttgart daha iyi olmaz mı? Bir de kura çekiminde çeyrek final eşleşmeleriyle beraber yarı finaller de belli olacak mı?

Daha iyi derken kolay olmasını kastediyorsak evet, Stuttgart en zayıf takım. Ama ben açıkçası en zayıf takımla karşılaşmak istemiyorum. Yenildiğimiz  Moskova maçını saymazsak şu ana kadar şampiyonlar liginde kendimizi pek test edemedik.O maç ta oldukça absürt bir maçtı, bir daha öyle bir maç oynar mıyız bilemiyorum ya da hafızamdan bir an önce çıkarmak istiyorum galiba:) Stuttgart hem listedeki en zayıf takım hem de onlarla eşleşirsek Almanya’da da tribün bizde olacak, yani maç daha da kolaylaşacak muhtemelen. O yüzden İmoco-Scandicci ikilisinden yenmemizin daha olası olduğu Scandicci’yi istiyorum. En büyük silahı servis olan takım Bosetti-Vasileva manşetini işleyemeyecekse  zaten sonraki tura gitmenin bir anlamı olmaz benim için.

Bildiğim kadarıyla yarı finalle ilgili bir açıklama yapılmadı, tahminince o da belli olur yarın.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2019, 15:29:56 Gönderen: VamosRafa »

Çevrimdışı furkan

• Üye
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2019, 14:00:05 »
Daha iyi derken kolay olmasını kastediyorsak evet, Stuttgart en zayıf takım. Ama ben açıkçası en zayıf takımla karşılaşmak istemiyorum. Yenildiğimiz  Moskova maçını saymazsak şu ana kadar şampiyonlar liginde kendimizi pek test edemedik.O maç ta oldukça absürt bir maçtı, bir daha öyle bir maç oynar mıyız bilemiyorum ya da hafızamdan bir an önce çıkarmak istiyorum galiba:) Stuttgart hem listedeki en zayıf takım hem de onlarla eşleşirsek Almanya’da da tribün bizde olacak, yani maç daha da kolaylaşacak muhtemelen. O yüzden İmoco-Scandicci ikilisinden yenmemizin daha olası olduğu Scandicci’yi istiyorum. En büyük silahı manşet olan takım Bosetti-Vasileva manşetini işleyemeyecekse  zaten sonraki tura gitmenin bir anlamı olmaz benim için.

Bildiğim kadarıyla yarı finalle ilgili bir açıklama yapılmadı, tahminince o da belli olur yarın.

Elbette Şampiyonlar Ligi'nde yabancı oyuncu sayıları daha farklı olsa da Vakıfbank ve Eczacıbaşı maçlarını sürekli kaybederek kendimizi epey test ettik :)
Benim tercihim öncelikle Stuttgart, ardından da Vakıfbank ve Eczacıbaşı'nın yarı finalde birbirleriyle eşleşmesi, bize de Novara kalır bu durumda, böyle bir kurayla final şansımızın olabileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2019, 15:21:15 »
En büyük silahı manşet olan takım Bosetti-Vasileva manşetini işleyemeyecekse  zaten sonraki tura gitmenin bir anlamı olmaz benim için.

Manşeti ne ara hallettik kız :) Servis yazacaktın heralde.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2019, 15:23:12 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2019, 15:29:19 »
Manşeti ne ara hallettik kız :) Servis yazacaktın heralde.

Evet , servis olacak o :)

Bu arada Scandicci ile eşleştik beklediğim gibi. Hiç kolay bir eşleşme değil ama ikinci maç burada olacak en azından, umarım turu geçen taraf oluruz.

Diğer yandan şampiyonlar liginin iki en iyi kadrosu eşleşti; İmoco-Eczacıbaşı, bakalım o eşleşmede neler olacak.

• Üye
« Yanıtla #10 : 01 Mart 2019, 16:26:15 »
Evet , servis olacak o :)

Bu arada Scandicci ile eşleştik beklediğim gibi. Hiç kolay bir eşleşme değil ama ikinci maç burada olacak en azından, umarım turu geçen taraf oluruz.

Diğer yandan şampiyonlar liginin iki en iyi kadrosu eşleşti; İmoco-Eczacıbaşı, bakalım o eşleşmede neler olacak.

Scandicci ve Fenerbahçe... Oyun anlayışı bakımından birbirlerinin zıttı olan iki takım.
Scandicci'yi alt etmenin en iyi yolu iyi servis , Fenerbahçe'yi alt etmenin en iyi yolu iyi blok yerleşimi.(hücumda hataya fazlasıyla açık bir takımız)

Servis konusunda Fenerbahçe, blok konusunda Scandicci dünyanın en iyilerinden. Yani birbirlerinin zaafını işleyecek birincil araçlara sahipler. Sistemlerin savaşı olacak.
Birde Haak-Vargas savaşı...

Vargas'ın Haak'a iyi bir mesaj vermesi lazım. Bunun içinde hata oranını azaltması...

Ha bu arada İtalyan basınına göre Bricio, gelecek sezon Scandicci forması giyebilir. Doğruysa yeni takımına karşı oynayacak.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2019, 16:35:17 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #11 : 01 Mart 2019, 16:51:12 »
Turu geçersek Eczacı geliyor. Zaten eczacı ile vakıf hayat boyu eşleşmez. İyi de kötü de olsak hep sırasıyla ikisini de altetmemiz gerekir.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #12 : 01 Mart 2019, 16:56:18 »
Scandicci ve Fenerbahçe... Oyun anlayışı bakımından birbirlerinin zıttı olan iki takım.
Scandicci'yi alt etmenin en iyi yolu iyi servis , Fenerbahçe'yi alt etmenin en iyi yolu iyi blok yerleşimi.(hücumda hataya fazlasıyla açık bir takımız)

Servis konusunda Fenerbahçe, blok konusunda Scandicci dünyanın en iyilerinden. Yani birbirlerinin zaafını işleyecek birincil araçlara sahipler. Sistemlerin savaşı olacak.
Birde Haak-Vargas savaşı...

Vargas'ın Haak'a iyi bir mesaj vermesi lazım. Bunun içinde hata oranını azaltması...

Ha bu arada İtalyan basınına göre Bricio, gelecek sezon Scandicci forması giyebilir. Doğruysa yeni takımına karşı oynayacak.

İlginç bir seri olacak gerçekten, Vargas o mesajı verir mi çok emin değilim. Scandicci derli toplu oynuyor epey ama herşeye rağmen elememiz lazım bence.

İmoco-Eczacı’ya ne diyorsun?

• Üye
« Yanıtla #13 : 01 Mart 2019, 17:38:46 »
İmoco-Eczacı’ya ne diyorsun?

Bu karşılaşmanın eninde sonunda gerçekleşeceğinden emindim. Eczacıbaşı kağıt üzerinde dünyanın en güçlü takımı olsada Imoco onlara en ters gelecek takımların başında ve en ufak bir zaafiyette rakibin fişini çekebilecek potansiyelde. Kene gibi yapışkanlar.

Şimdi 2018de yaptığım bir yorumu ekleyeceğim. O yorumu yaptıktan sonra Eczacıbası 2 ciddi tokat yedi. Bu yenilgilerden gerekli dersleri çıkarmayı başardılarsa artık hazırlar. Aksi durumda büyük fiyasko olurlar.

Türkiye liginin kalitesi gitgide düşüyor. Bunun aksine İtalyan ligi ise her sene daha da kaliteli hale geliyor. Özellikle Imoco Volley bu sezon Eczacıbaşı'nı fazlasıyla zorlayacak. Eczacıbaşı as kadrosu itibariyle Imoco'dan daha iyi bir takım olsada ne derece durdurulamazlar onu antrenörleri Motta belirleyecek. Eğer takımını iyi hazırlayamazsa Imoco en küçük zaafiyeti bile kendi lehine çevirebilecek bir ekip. Tarihin görmüş olduğu en komple smaçörlerden Sokolova ve Osmokrovic'e sahip Fenerbahçe'nin CL yi Vakıfbank'a kaptırışı unutulmamalı.

Motta bu sezon CL yi alamazsa bu onun için müthiş bir başarısızlık olacak. Bence herşey kendi elinde. En başta ifade ettiğim gibi ligin kalitesinde düşme var. Bu da Eczacıbaşı'nın test edici-yıpratıcı maç yapamamasına sebep oluyor. En zorlandıkları düşünülen Fenerbahçe maçında bile kendilerini test edemediler. Fenerbahçe o kadar sakar ve hataya açık bir takım ki Eczacıbası'ndan ziyade Fenerbahçe kendi kendini yendi. Adeta sen oynama ben hem oynarım hem yenilirim dedi.

Motta'nın sıradışı birşeyler yapması lazım. Olası Imoco eşleşmesine kadar herşeyin iyi gitmemesi lazım. Evet yanlış okumadınız. Herşeyin iyi gitmemesi lazım. Takımına kendisi tarafından oluşturulmuş yapay problemler çıkartmalı. Bazı maçlarda takımının kazanmasını güçleştirecek hamleler yaparak kaos ortamında oyuncularına "bi görün bakalım" mesajı vermeli. Bu tip akıl oyunları, sezon sonunda ki kritik maçlarda yaşanabilecek olası tıkanmalar karşısında takımın kendi çözümlerini üretmesi açısından oldukça etkili bir prova olacaktır. Kısacası Motta kazanmaktan daha çok, takımının bağışıklık sistemini güçlendirmeye odaklanmalı.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #14 : 01 Mart 2019, 18:07:32 »
İmoco biraz iyi servis atabilirse ben eleyebileceklerini düşünüyorum ama Eczacıbaşı’nın hem köşeler hem de çapraz öylesine iyi ki, hiç kolay pes etmemeleri lazım. Bakalım neler olacak.