Gönderen Konu: NCAA  (Okunma sayısı 57445 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
NCAA: 2017 Şampiyonu North Carolina
« Yanıtla #120 : 11 Nisan 2017, 11:12:32 »
Ben teknik sorunlar nedeniyle final maçına dair yazdığım mesajı paylaşamamıştım. Üstünden tam bir hafta geçti. Geçen Pazartesi'yi Salı'ya bağlayan gece oynanmıştı.İşte, final maçında dair paylaşamadığım o mesaj:

Amerikan Üniversite Ligi Basketbolunda, 2017 NCAA şampiyonu North Carolina oldu. Maçın ilk devresini önde bitiren ve son dakikalara kadar maça ortak olan Gonzaga, tarihinde oynadığı ilk finali kazanabilirdi. Ancak 5 numaralı oyuncularının son dakikalarda maçı tek başına domine etmeye çalışması ve koçun buna göz yumması sonucunda kaybettiler.

North Carolina geçen sene tarihin en unutulmaz finallerinden birisini, inanılmaz bir son saniye üçlüğü ile kaybetmişti. Bu sene şampiyon oldular. Gonzaga geçen sene de tarihinin ilk final-four'unu oynamış ancak final görememişti. Bu sene finali gördüler... Seneye belki diyeceğim de, NCAA'de öyle olmuyor işte. Oyuncular mezun oluyor, çok iyiler mezun olmayı beklemeden drafta giriyor. Efsane Sabonis'in oğlu da geçen sene Gonzaga'daydı. Bu sezonu NBA'de geçirdi.

Gonzaga'nın bugüne kadar NBA'e kazandırdığı tek efsane basketbolcu, tüm zamanların en çok asist yapan ismi John Stockton'dı. Bakalım bu jenerasyondan, hiç olmazsa NBA'de kalıcı olmayı başaracak birkaç isim çıkarabilecekler mi?

« Son Düzenleme: 11 Nisan 2017, 11:14:55 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Ynt: NCAA
« Yanıtla #121 : 11 Nisan 2017, 11:16:44 »
nedense bu yıl fox sports yayınlamadı maçı. n. carolina'da tarihinin altıncı şampiyonluğunu aldı ekleyelim.

Özgür ağabey, final, final-four ve çeyrek final maçlarının tamamını gönderebilirim sana... İstersen... Hatta (birisi hariç) Top 16 maçlarını da... Top 16 ve Çeyrek Finaller Rusça, final-four maçları ve final İngilizce...

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #122 : 11 Nisan 2017, 20:38:40 »
iyi olur abicim. arşivimizde bulunsun.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #123 : 12 Nisan 2017, 21:48:53 »
iyi olur abicim. arşivimizde bulunsun.

Tamamdır abi. DVD'leri yazdırınca telefonlaşırız. Ararım seni.

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #124 : 02 Mayıs 2017, 11:16:33 »
Seneye koleje gidecek olan Marvin Bagley ilginç, farklı bir oyuncu. Bana Derrick Coleman'ı hatırlatıyor. Marvin daha iyi sıçrıyor ama Coleman kadar top sürme becerisi yok, en azından şimdilik. Gelişimini sürdürürse, mesela 3 numaraya kayabilirse fark yaratabilir. Ama "ben pota altında oynayıp, istatistiklerimi yükselteyim" derse, geleceği inanılan seviyeye gelemez.

Bir de kendisine sahada istediklerini yapıp, kendisini geliştirmesine fırsat vereceği bir koç ile çalışması da önemli. Kentucky bu oyuncuyu çok büyük ihtimalle bağladığını düşünüyor. Eğer diğer bağladıklarına inandıkları oyuncuları da alırlarsa pek 3 numaraya kaydırmazlar gibi, zira o sene için bağladıkları ve bağlayacaklarına inandıkları kısalar gerçekten de kısa. Tabi Calipari bu, Ne yapacağı da belli olmaz.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #125 : 02 Mayıs 2017, 11:19:43 »
Son dönemde, Wiggins ile başlayan, Kansas'ın aradan sürpriz çıkışları da muhtemel. Özellikle de kendisinin geçen günkü söyleşisinden sonra.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #126 : 17 Mayıs 2017, 09:14:06 »
Seneye koleje gidecek olan Marvin Bagley ilginç, farklı bir oyuncu. Bana Derrick Coleman'ı hatırlatıyor. Marvin daha iyi sıçrıyor ama Coleman kadar top sürme becerisi yok, en azından şimdilik. Gelişimini sürdürürse, mesela 3 numaraya kayabilirse fark yaratabilir. Ama "ben pota altında oynayıp, istatistiklerimi yükselteyim" derse, geleceği inanılan seviyeye gelemez.

Bir de kendisine sahada istediklerini yapıp, kendisini geliştirmesine fırsat vereceği bir koç ile çalışması da önemli. Kentucky bu oyuncuyu çok büyük ihtimalle bağladığını düşünüyor. Eğer diğer bağladıklarına inandıkları oyuncuları da alırlarsa pek 3 numaraya kaydırmazlar gibi, zira o sene için bağladıkları ve bağlayacaklarına inandıkları kısalar gerçekten de kısa. Tabi Calipari bu, Ne yapacağı da belli olmaz.

İş ahlâkı Coleman gibi olmasın da... Gelmiş geçmiş en büyük efsanelerden birisi olma potansiyeli var iken ve kariyerinin ilk senelerinde bu ışığı gösterdikten sonra, ilk büyük kontratının ardından kendini koyuverip yağ tulumuna dönüşmesin. :)

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #127 : 17 Mayıs 2017, 09:36:15 »
İş ahlâkı Coleman gibi olmasın da... Gelmiş geçmiş en büyük efsanelerden birisi olma potansiyeli var iken ve kariyerinin ilk senelerinde bu ışığı gösterdikten sonra, ilk büyük kontratının ardından kendini koyuverip yağ tulumuna dönüşmesin. :)
Katılıyorum.
Benim izlediğim saf yetenek olarak en büyük oyuncuyu diyebilirim. En kötü ihtimalle ilk 3'e girer gelmiş geçmiş yetenek anlamında.

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #128 : 17 Mayıs 2017, 11:55:08 »
Bu draftta 2 sürpriz olduğunu düşünüyorum,
1-  South Carolina'dan oyun kurucu P.J Dozier,
2- Villanova'dan 2 numara Josh Hart.
Özellikle Dozier gideceği takım ve çalışacağı koça bağlı olarak bayağı bir büyük ikramiye haline gelebilir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #129 : 17 Mayıs 2017, 12:35:43 »
Katılıyorum.
Benim izlediğim saf yetenek olarak en büyük oyuncuyu diyebilirim. En kötü ihtimalle ilk 3'e girer gelmiş geçmiş yetenek anlamında.

Uzunlar bazında katılırım. Topa onun kadar hakim olan ve topa vurup çembere gidebilen pover-forvet/center hatırlamıyorum.
Aynı zamanda LeBron'un çocukluk idolüdür.

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #130 : 28 Mayıs 2017, 03:25:28 »
İlk sıralardan seçecek takımlar DeAaron Fox'un Fultz ve Ball'dan daha iyi olduğunu düşünüyorlarmış.

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #131 : 12 Haziran 2017, 19:54:55 »
Lonzo Ball'un piyasası sürekli düşüyor Lakers lehine.

Ya da

Magic veya Pelinka LaVar Ball'a "Adam ol, alem buysa  kral biziz!" diyorlar!

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #132 : 18 Haziran 2017, 07:00:30 »
76'ers, Celtics ile takasa girmiş biz uyurken.

76'ers 1. seçme hakkını (söylenenlere göre Fultz'u almak için) alıp yerine 2018 1. Tur hakkını (böyle devam ederlerse o da olasılıkla ilk 5 olacak) ve 2019'da (esasen Kings'in olan) yine 1. tur seçme hakkını vermiş.

Boston yine karlı, sanırım Philly de fena iş yapmamış. Belki onlar da 1. seçme hakkını birine pazarlayabilirler.

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #133 : 21 Haziran 2017, 01:18:57 »
Hareketli saatler başladı. Lakers D'Angelo Russel'ı ve (asla vermeyiz dedikleri) Mozgov'u verip Brook Lopez'i ve 27. sıra seçme hakkını almış.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #134 : 03 Aralık 2017, 16:11:25 »
yazım tarihi bayağı eski olsa da bu kitabı kargodan merakla bekliyorum. john feinstein'ın 'march madness- bir çılgınlık yürüyüşü' isimli kitabı profil yayınlarından çıktı.

“Feinstein’ın en iyi basketbol kitabı.”
Cincinnati Enquirer

“Basketbolseverler aradıkları her şeyi bu kitapta bulabilirler.”
New York Times

Bu kitabın yazıldığı tarih olan 1998’den, günümüze, yani 2018’e kadar, ACC’deki rekabet düzeyi hiç değişmedi. NCAA’in her liginde olduğu gibi, Atlantik Kıyısı Ligi’nde de dev salonlar, o salonları tıka basa dolduran on binlerce seyirci, o seyircinin önünde oynanan nice destansı maç ve anlatılmaya değer pek çok güzide hatıra var.Ama ACC, rekabetin en üst düzeyde yaşandığı, herkesin kendini genç oyuncularla sürekli başarılı olmak zorunda hissettiği bir lig. 1997’de bu lig, Mike Krzyzewski, Dean Smith, Dave Odom, Jeff Jones, Gary Williams, Pat Kennedy, Bobby Cremins, Rick Barnes ve Herb Sendek gibi nice muhteşem koçla nice unutulmaz hikaye yaşadı.
ACC Ligi’nin, turnuvasının ve de Mart Çılgılığı’nın her yönüyle anlatıldığı bu eserde, Duke, North Carolina, Wake Forest, Virginia, Maryland, Florida State, Georgia Tech, Clemson ve NC State başta olmak üzere pek çok takımın öyküsüne, usta yazar John Feinstein’ın kaleminden şahit olacaksınız.
Basketbolda galibiyeti alanlar, sahadaki oyunculardır. Ama başarıyı kazanmak, sahanın dışındaki sayısız etkene bağlıdır.
Bu eser, okuyucuyu başarının yolculuğuna çıkartıyor..