Gönderen Konu: NCAA  (Okunma sayısı 57442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: NCAA
« Yanıtla #90 : 28 Mart 2016, 11:44:37 »
Şu NCAA ne ilginç bir lig? Her sene dengeler değişiyor. Okul iki mezun veriyor, yahut iki yeni öğrenci geliyor, bir anda farklı bir sezon... Tabii bir de öğrencilerin okulunu bitirmeden draft daveti alması var ki, tıpkı Avrupa takımları gibi sanırım NCAA takımlarının da korkulu rüyası...

Hafta sonu İstanbul'daydık. Bugün geldik. Geçen yıl final four oynayan dört takımın dördü de bu sene çeyrek final bile görememiş. Michigan State (ki en çok izlediğim takımdı) daha son 64 takım arasından çıkamamıştı. Kentucky ise Top 32'de kalmıştı. Duke ve Wisconsin ise Top 16'da elenmiş. Bunlar geçen senenin final-four oynayan takımları... Tabii elemeler tek maç üzerinden olunca böyle enteresan hezimetler ve kül kedisi masalını andıran, filmlere konu olmuş başarı hikayeleri oluyor. Zaten NCAA'in sihiri burada... Bunun için bu günlere Mart Çılgınlığı adı verilmiş.

Bir Rus sitesinden bütün maçları indirdim. Bugün akşama kadar izleyebildiğimce Top-16 izleyeceğim.

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #91 : 28 Mart 2016, 20:52:15 »
Şu NCAA ne ilginç bir lig? Her sene dengeler değişiyor. Okul iki mezun veriyor, yahut iki yeni öğrenci geliyor, bir anda farklı bir sezon... Tabii bir de öğrencilerin okulunu bitirmeden draft daveti alması var ki, tıpkı Avrupa takımları gibi sanırım NCAA takımlarının da korkulu rüyası...

Hafta sonu İstanbul'daydık. Bugün geldik. Geçen yıl final four oynayan dört takımın dördü de bu sene çeyrek final bile görememiş. Michigan State (ki en çok izlediğim takımdı) daha son 64 takım arasından çıkamamıştı. Kentucky ise Top 32'de kalmıştı. Duke ve Wisconsin ise Top 16'da elenmiş. Bunlar geçen senenin final-four oynayan takımları... Tabii elemeler tek maç üzerinden olunca böyle enteresan hezimetler ve kül kedisi masalını andıran, filmlere konu olmuş başarı hikayeleri oluyor. Zaten NCAA'in sihiri burada... Bunun için bu günlere Mart Çılgınlığı adı verilmiş.

Bir Rus sitesinden bütün maçları indirdim. Bugün akşama kadar izleyebildiğimce Top-16 izleyeceğim.

Abi indirdiğin sitenin linkini özelden paylaşabilir misin benimle de?
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #92 : 28 Mart 2016, 21:23:35 »
Tamamdır. Yalnız üye olman gerekecek. Üyelik işlemleri Rusça. Neyse, ben özelden göndereyim.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #93 : 28 Mart 2016, 21:34:52 »
Özelden gönderdim. Ama düşündüm ki, buna lüzum yok. Başka takip etmek isteyen olursa onlarda faydalansın. İşte, sana özelden gönderdiğim mesajı burada da paylaşıyorum:

Önce üye olman gerek. Üyelik işlemleri Rusça. Daha sonra Türkçe ayarlara getirebilirsin. Normalde indirmeden izleyebilirsin. Ben IDMAN programı ile indiriyorum. Malum, basketbol arşivim var. Harddisk'lerde sakladığım... Mesela 2000 ile 2010 arasındaki toplam 11 sezonun bütün Top 16, Top 8, final-four ve final maçları, yani 165 maçın 165'i de var. 2011 ile 2015 arasında ise final-four ve finaller tam olmakla beraber Top 8 ve Top 16'lar da yarıya yakın fire var.

1978 ve 1981 hariç 1976'dan beri bütün NCAA finalleri var. 1982'den beri de bütün final-four'lar... Harddiskte.

Neyse, şu adresten indirdim;

http://vk.com/videos87291574

http://vk.com/videos177325292?section=all

« Son Düzenleme: 28 Mart 2016, 21:36:46 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #94 : 28 Mart 2016, 23:30:55 »
vkontake sitesi mükemmel ötesi bir site, sadece spor için değil, pdf kitaplar tonla.

hatta bazı şeyleri indirmek için üyeliğe bile gerek yok.

en çok bilinen torrent sitelerine bile olmayan file'lar vkontakte'de var.

ruslar bu işi iyi biliyor.

bi tane de ben söyleyeyim, rutracker.org , o da rusca üyelik falan.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #95 : 02 Nisan 2016, 11:50:34 »
2016 NCAA final-four'u bu gece oynanacak ve maçlar Tivi Bu'dan yayınlanacak. Kısacası linkten takip edeceğim.

Program:

00:10 Oklahoma - Villanova

02:50 North Carolina - Syracuse

Tahminim odur ki, Pazartesi'yi Salı'ya bağlayan gece finali Oklahoma ile North Carolina oynar. Ancak dünyada kolej maçı kadar sürprize açık basketbol organizasyonu olmadığını da hatırlatırım.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #96 : 03 Nisan 2016, 02:51:50 »
Ben Oklahoma - North Carolina finalini tahmin etmiştim ama final four'un ilk maçında Villanova öyle böyle değil, Oklahoma'yı eziyor. Silindir gibi... Maç henüz bitmedi ama fark 30 sayılara dayandı.

İkinci maçı bekleyemeyeceğim. Kısmetse yarın HD indirir izlerim.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #97 : 03 Nisan 2016, 20:33:06 »
Finalin adı North Carolina - Villanova. Türkiye saati ile Pazartesi'yi Salı'ya bağlayan gece...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Villanova Son Saniye Üçlüğü İle 2016 NCAA Şampiyonu Oldu
« Yanıtla #98 : 05 Nisan 2016, 07:54:50 »
Villanova - North Carolina maçı son senelerin en unutulmaz NCAA finali oldu. Önce bitime 4 saniye kala inanılmaz zor bir pozisyonda Norh Carolina'nın gardı Paige'in üçlüğü geldi ve skor 74 - 74 oldu. Uzatmaya gitmek üzere olan final maçının son saniyesinde Villanova'nın forveti Kris Jenkins'in uzaktan attığı üçlükle ŞAMPİYON belli oldu. Top havada iken süre doldu. 77-74 Villanova kazandı. Bogdan Bogdanovic mi kaçmış içlerine ne? :)

1978 ve 1981 haricinde 1976'dan beri oynanan bütün finaller arşivimde mevcut ve bunların neredeyse tamamına yakınını izledim. Böyle bir final maçı hatırlamıyorum. Son dört saniyede iki üçlük. İnanılmaz. 1982 finalinde ilk sınıf öğrencisi Michael Jordan bitime 16 saniye kala attığı basketle takımını şampiyon yapmıştı. 2009'da Butler formasıyla Gordon Hayward'ın Duke'e attığı şut girseydi böyle bir şey olacaktı. Üstelik onlar geridelerdi. Bu maç berabere iken bu şut girdi. Ama o top çemberden çıkmıştı. 90'larda (1990 ve 1992) Cristian Leattner'in akıllara sığmaz iki son saniye basketi var ama ikisi de final değil. Birisi çeyrek final, birisi final four'du diye hatırlıyorum. Zaten onların itibarı ile Leattner'i kolej kontenjanından o efsane Olimpiyat kadrosuna dahil etmişlerdi de, çocuk madara olmuştu. Richard Hamilton'ın yine süre dolarken bulduğu akıllara zarar bir son saniye basketi vardır kolej tarihinde. Ama o da ya çeyrek final, ya final four maçı olacak. Yani şu an zorluyorum hafızamı aklıma gelmiyor. Fakat bu final senelerce unutulmaz. Önce 4 saniye kala maçı uzatmaya taşıyacak akıl almaz bir üçlük. Sonra süre dolarken "hayır, uzatma yok, burada bitecek" diyen bir başka üçlük.

Şu dört saniye kala gelen ve skoru 74 -74 yapan üçlük:

https://www.youtube.com/watch?v=bR8Io8Dz6nM

İşte o şampiyonluk şutu:

https://www.youtube.com/watch?v=L7FFJUz0tdo

Ve maçın 8 dakikalık geniş özeti;

https://www.youtube.com/watch?v=JFKZ84aV-qw
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2016, 08:16:44 Gönderen: Hakan Yaman »

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #99 : 01 Kasım 2016, 02:42:08 »
Ömer Faruk sadece 9 maç ceza almış. İsmal Şenol'da Twitterden Fenerbahçe çok kurcalamadı minvalinde şeyler yazdı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #100 : 01 Kasım 2016, 07:43:36 »
Ömer Faruk sadece 9 maç ceza almış. İsmal Şenol'da Twitterden Fenerbahçe çok kurcalamadı minvalinde şeyler yazdı.

Sezonun üçte birine yakın... Mart çılgınlığına katılmayı başarırlarsa dörtte biri... Enes'in full ceza aldığını düşünürsek iyi yırtmış.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #101 : 01 Kasım 2016, 16:54:16 »
Sezonun üçte birine yakın... Mart çılgınlığına katılmayı başarırlarsa dörtte biri... Enes'in full ceza aldığını düşünürsek iyi yırtmış.
Eren'in de dediği gibi biz olayı kovalamamışız pek. Draft Express'ten Jonathan Givony şunları yazmış, koyayım burada dursun.

Huge for @OmerYurtseven5 to get eligible after 9 games. Didn't look that way last year. Fenerbahce didn't try and hurt him from what I heard

Biggest difference between the Enes Kanter and Omer Yurtseven cases is how their club (Fenerbahce) responded. Tides are shifting in Europe.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #102 : 07 Aralık 2016, 14:28:02 »
Geçen sene Jayson Tatum isimli bir lise oyuncusuyla ilgili şöyle bir muhabbet dönmüştü:

Geçtiğimiz ay oynanan Dünya U 19 Basketbol şampiyonasında altın madalya kazanan Amerika Milli Takımının şutör gard ve kısa forvet pozisyonunda oynayan oyuncusu Jayson Tatum benim turnuvada Furkan Korkmaz ile beraber en çok gelecek gördüğüm ve en fazla dikkatimi çeken iki oyuncudan birisiydi. Evet, oynadığı Milli Takım'da asıl öne çıkan isim o değildi ama uzun vadede ben en üst seviyeye gelecek potansiyelin Tatum'da olduğunu düşünüyorum. Tatum turnuvaya lise son sınıfı henüz bitirmiş 17 yaşında bir yıldız adayı olarak gelmişti. Bu sebeple turnuva sonrası seçeceği Kolej, yani oynayacağı NCAA takımı benim için merak konusuydu. Ne yazık ki, hiç sevmediğim bir NCAA takımından, son şampiyon DUKE Koleji'nden almış bursunu. Bilindiği gibi Duke kolejinin basketbol takımını, Amerika Milli Takımı'nı da çalıştıran Mike Krzyzewski yönetiyor. Tatum için bu sene birkaç Duke maçı izlemeye değer.

Tatum Duke'nin teklifi kabul etti ama sanırım bu sene yok abi. Seneye için kabul etti. Ama sen yine de Duke maçı izle tabi ki   Brandon Ingram var, fena adam olmayacak :))

Bitmemiş mi lise? Yanlış mı aklımda kalmış? Ondan mı bir sonraki sene izleyebileceğiz onu NCAA'de? :(

Evet abi benim bildiğim kadarıyla öyle.

Ve nihayet bir sene sonra Tatum'u izleyeceğiz derken NCAA sezonunun başlayalı üç haftadan fazla bir zaman olmasına karşın sakatlığı sebebiyle oynayamıyordu. Geçen gün iyileşip NCAA kariyerinde ilk maçına çıkmış. Bu gece ise Florida karşısında kenardan gelip 29 dakikada 22 sayı atmış ki, biraz önce maçın YouTube kaydına ulaştım ve kısmetse birazdan izleyeceğim.

https://www.youtube.com/watch?v=paQk1oK_aRM

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #103 : 07 Aralık 2016, 14:39:13 »
Geçen sene Jayson Tatum isimli bir lise oyuncusuyla ilgili şöyle bir muhabbet dönmüştü:

Ve nihayet bir sene sonra Tatum'u izleyeceğiz derken NCAA sezonunun başlayalı üç haftadan fazla bir zaman olmasına karşın sakatlığı sebebiyle oynayamıyordu. Geçen gün iyileşip NCAA kariyerinde ilk maçına çıkmış. Bu gece ise Florida karşısında kenardan gelip 29 dakikada 22 sayı atmış ki, biraz önce maçın YouTube kaydına ulaştım ve kısmetse birazdan izleyeceğim.

https://www.youtube.com/watch?v=paQk1oK_aRM
Hakan abi, bu seneki draft son yılların üst sıraları en dolu olan draftlarından olacak diyorlar. Tatum dışında takip edilesi bulduğun kimler var? Biz büyük ihtimal swap ile Brooklyn pick'ine sahip olacağımız için ekstra merak ediyorum.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #104 : 07 Aralık 2016, 17:24:39 »
İlk sıradan seçilmesi beklenen Josh Jackson'ın henüz bir maçını izledim. İşe bakın ki, o maçı da Tatum'ın takımı Duke ile oynamışlardı ve ben o Kansas - Duke maçını Tatum'ı görmek için indirmiştim. Zaten Tatum'ın sakat olduğunu ve kenarda takım elbiseyle beklediğini de orada görmüştüm. Bana da dikkatlice Josh Jackson'a odaklanmak kalmıştı. Sezonun ilk maçlarından birisiydi. Minesota'daki Wiggins'den farksız göründü bana. Ama liseden gelip dünyanın en popüler liglerinden birisi olan NCAA'de hemen ilk maçlarda bütün yeteneklerini sergilemesini beklemek de haksızlık olur.

Geçen sene haftada ne eksik ne fazla, standart iki NCAA maçı izliyordum ve buraya da yazmıştım. Bu sene haftada bir ile sınırlandırdım kendimi.
NBA maçlarını ise günde bire indirdim. Geçen sene günde iki maçın altı beni kesmezdi. Sabaha karşı bir maç izler, akşam eve gelince indirdiğim maçlardan birini daha izlerdim. İş yerinde de yine çoğu zaman bir full maç izleme şansım olurdu. Yani günde üç NBA maçı izlediğim zamanlar çok oluyor, ikinin altına inmiyordum.

Euroleague ve TBL'ye gelince... Fenerbahçe dışında maç izlemiyorum artık. Haftada 20 basketbol maçının altını görmez iken hayatın başka alanlarında da daha aktif olmak için böyle bir sınırlama getirdim kendime. Günde bir NBA maçı, haftada bir NCAA ve iki Fenerbahçe maçı. Toplam 10 maç. Benim gibi bir bağımlı için kanun niteliğinde kurallar şarttı. Yoksa kendi halime bırakırsanız sabahtan akşama kadar NBA izlesem doymam. Kendi kendime koydum bu kuralları. :)

Dikkatimi çeken oyuncuları yazacağım. Her hafta bir maçtan bahsedeceğim.