Gönderen Konu: NCAA  (Okunma sayısı 57434 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
NCAA'de Yeni Sezon Başlıyor
« Yanıtla #75 : 12 Kasım 2015, 23:11:08 »
Dünyanın en muhteşem ve en geniş katılımlı amatör basketbol organizasyonu NCAA (Amerikan Kolej Ligi) yarın gece başlıyor. Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Ynt: NCAA
« Yanıtla #76 : 17 Kasım 2015, 19:05:09 »
Tivibu Spor NCAA maçı yayınlamaya başlamış.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #77 : 28 Kasım 2015, 09:42:19 »
NCAA'in saygın üniversitelerinden Michigan State takımının son sınıf öğrencisi Denzel Valentine bu sezon oynadıkları ilk beş maçın ikisinde triple-double yaptı.

17 Kasım tarihli Kansas maçında 29 sayı, 12 asist ve 12 ribaunda imza atan gard pozisyonundaki genç oyuncu, iki gün önce de Boston Kolejine karşı yine 29 sayı, 10 asist, 11 ribaunt ile daha sezonun 5. maçında ikinci kez triple-double yaptı.

Denzel Valentine'nin diğer üç maçta da triple-double'ı ufak rakamlarla kaçırdığını görüyoruz.

Fakat haklı olarak akıllara gelen bir soru: Bu kadar iyiydi de, nasıl son sınıfa gelene kadar drafta girmedi? Bundan 20 sene önce NBA iyi oyuncular için böyle acele etmez, yıldız adayları da en az ikinci, üçüncü sınıfı okumadan NBA olmazdı. Hatta bir çok efsanenin dört senelik üniversite tahsilini tamamladıktan sonra 21-22 yaşında NBA'e adım attığını biliyoruz. Ancak özellikle 2000 sonrası dönemde hiçbir potansiyelli oyuncu bu yaşa kadar bekletilmiyor, bir şekilde aklını çelip okulundan koparıyor ve profesyonel yapıyorlar.

Bu dediğim Valentine şu an tam 22 yaşında ve Üniversite 4. sınıf... Rakamlarına bakınca çoktan NBA olması gerekirdi ama yeni düzende şu yaş gecikmiş bir yaş... Yine de bu oyuncuya dikkat diyorum.

İşte triple-double yaptığı son maçının full kaydı;

https://www.youtube.com/watch?v=J9gWtqst7vA
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2015, 09:44:58 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #78 : 28 Kasım 2015, 23:58:02 »
NCAA'in saygın üniversitelerinden Michigan State takımının son sınıf öğrencisi Denzel Valentine bu sezon oynadıkları ilk beş maçın ikisinde triple-double yaptı.

17 Kasım tarihli Kansas maçında 29 sayı, 12 asist ve 12 ribaunda imza atan gard pozisyonundaki genç oyuncu, iki gün önce de Boston Kolejine karşı yine 29 sayı, 10 asist, 11 ribaunt ile daha sezonun 5. maçında ikinci kez triple-double yaptı.

Denzel Valentine'nin diğer üç maçta da triple-double'ı ufak rakamlarla kaçırdığını görüyoruz.

Fakat haklı olarak akıllara gelen bir soru: Bu kadar iyiydi de, nasıl son sınıfa gelene kadar drafta girmedi? Bundan 20 sene önce NBA iyi oyuncular için böyle acele etmez, yıldız adayları da en az ikinci, üçüncü sınıfı okumadan NBA olmazdı. Hatta bir çok efsanenin dört senelik üniversite tahsilini tamamladıktan sonra 21-22 yaşında NBA'e adım attığını biliyoruz. Ancak özellikle 2000 sonrası dönemde hiçbir potansiyelli oyuncu bu yaşa kadar bekletilmiyor, bir şekilde aklını çelip okulundan koparıyor ve profesyonel yapıyorlar.

Bu dediğim Valentine şu an tam 22 yaşında ve Üniversite 4. sınıf... Rakamlarına bakınca çoktan NBA olması gerekirdi ama yeni düzende şu yaş gecikmiş bir yaş... Yine de bu oyuncuya dikkat diyorum.

İşte triple-double yaptığı son maçının full kaydı;

https://www.youtube.com/watch?v=J9gWtqst7vA

Abi geçen sene çok iyi sezon geçirmişti; takım olarak da Final Four yapmışlardı drafta girmeyince çok şaşırmıştım ben, ama bu seneye de olgun başladı. Dediğin doğru yaşı geçikmiş gibi ama çok fazla öyle adam var şuan. Wayne Selden, Harrison kardeşler falan iyi potansiyeller idi ama geç kaldılar diyebiliriz. Geçen sezon Chicago'nun seçtiği McDermott da öyle bir adamdı. Ama bence Lottery'den seçilir gibi Valentine. 
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #79 : 29 Kasım 2015, 09:20:41 »
Abi geçen sene çok iyi sezon geçirmişti; takım olarak da Final Four yapmışlardı drafta girmeyince çok şaşırmıştım ben, ama bu seneye de olgun başladı. Dediğin doğru yaşı geçikmiş gibi ama çok fazla öyle adam var şuan. Wayne Selden, Harrison kardeşler falan iyi potansiyeller idi ama geç kaldılar diyebiliriz. Geçen sezon Chicago'nun seçtiği McDermott da öyle bir adamdı. Ama bence Lottery'den seçilir gibi Valentine. 

Dün de 32 sayı, 9 ribaunt, 6 asistle oynamış.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #80 : 03 Aralık 2015, 07:05:21 »
o zaman nba yapamazsa biz alalım :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
NCAA: Klasikler Arasına Girecek Bir Maç
« Yanıtla #81 : 11 Aralık 2015, 20:20:06 »
Dün gece çok güzel maç olmuş. Iowa Hawkeyes karşısında Iowa State 20 küsur sayıdan gelip müthiş bir geri dönüşle maç kazanmış ve yenilmezliğini devam ettirmiş.

Bilindiği gibi kolej basketbolunda periyot yok ve maçlar 20 dakikalık iki devre halinde oynanıyor. İlk devrenin bitimine bir buçuk dakika kala Iowa 49-30 önde ama daha ilginci Iowa'nın 20 numaralı forvet oyuncusu Jarrod Uthoff'un tek başına 30 sayısı var. Yani maçın ilk on sekiz buçuk dakikasında Uthoff 30 - Iowa State 30 durumu... O andan itibaren geri dönüş başlıyor ve ağır ağır maç sonuna kadar geliyor. Bu arada ilk 18 buçuk dakikada 30 sayı atan Uthoff kalan bölümde sadece 2 sayı üretip maçı 32 sayı ile bitiriyor.

Ben izlemekle kalmadım, indirip arşive aldım. İlgilenen olursa;

https://www.youtube.com/watch?v=0BSfes0-MzY

« Son Düzenleme: 11 Aralık 2015, 20:38:10 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #82 : 12 Aralık 2015, 16:27:51 »
Dün gece çok güzel maç olmuş. Iowa Hawkeyes karşısında Iowa State 20 küsur sayıdan gelip müthiş bir geri dönüşle maç kazanmış ve yenilmezliğini devam ettirmiş.

Bilindiği gibi kolej basketbolunda periyot yok ve maçlar 20 dakikalık iki devre halinde oynanıyor. İlk devrenin bitimine bir buçuk dakika kala Iowa 49-30 önde ama daha ilginci Iowa'nın 20 numaralı forvet oyuncusu Jarrod Uthoff'un tek başına 30 sayısı var. Yani maçın ilk on sekiz buçuk dakikasında Uthoff 30 - Iowa State 30 durumu... O andan itibaren geri dönüş başlıyor ve ağır ağır maç sonuna kadar geliyor. Bu arada ilk 18 buçuk dakikada 30 sayı atan Uthoff kalan bölümde sadece 2 sayı üretip maçı 32 sayı ile bitiriyor.

Ben izlemekle kalmadım, indirip arşive aldım. İlgilenen olursa;

https://www.youtube.com/watch?v=0BSfes0-MzY

Bu maçı olur da izlemek isteyen olursa sadece saha içindeki basketbol açısından değil, trübün ambiyansı olarak da değerlendirsin isterim. Şahsen benim basketbolda ideal trübün profilim NCAA'dir. Öğrenciler okullarını nasıl sahipleniyor ve hiç oturmadan her basketi nasıl çılgınca alkışlıyor; görülmeye değer. Hani sporcu olsam şu sevgi dolu ve bir o kadar coşkulu ortamı yaşamak isterim.

Not: Maalesef videoda görüntü ile spikerin sesi arasında 1 saniyeye yakın bir fark var.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2015, 16:29:29 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #83 : 02 Ocak 2016, 20:16:01 »
Mark Donnal... Michigan Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi... Beyaz... Forvet ve pivot... Üç gün önce oynanan Michigan-Illinois maçında kenardan gelip kısa sürede 26 sayı, 9 ribaunt üretmiş. Kariyer sayı rekoru o güne kadar sadece 13 iken, onu ikiye katlamış. Şu an Michigan'ın Penn State ile oynadığı maç D.Smart 79. kanaldan (Fox Sport) canlı yayınlanıyor. Devrenin sonuna damga vuran isim yine Mark Donnal. Ve koç ikinci devreye de onunla başladı. Hakikaten ciddi bir çıkışa mı şahitlik ediyoruz, yoksa saman alevi gibi bir performans mı? Ama dikkat ettim; bileği çok yumuşak, bir beyaza göre de ayakları çok çabuk. NBA olamaz ise bu bence Avrupa Liglerinde uzun yıllar ekmek yer. (Ki üç gün öncesine kadar geçen performansına bakılırsa NBA olmak diye bir ihtimali düşünmek çılgınlık olurdu.)

Kenardan gelip maça damga vurmak demişken... Yine üç gün önce Maryland Üniversitesi'nin 1. sınıf öğrencisi Diamond Stone (pivot) şu an canlı yayında Michigan'a karşı oynayan Penn State Üniversitesi'ne karşı 39 sayı ve 12 ribaunt üretmiş. Gerçi yarıya yakını çizgiden ama ilk sınıf öğrencisinin bu dominatlığı kesinlikle dikkatlerden kaçmayacaktır. İsteyen şu linkten maçın full videosuna göz atabilir. Stone beyaz forma giyen Maryland'ın 33 numaralı oyuncusu ama kenardan gelecek.

https://www.youtube.com/watch?v=WiV0gqTgPGQ

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #84 : 02 Ocak 2016, 20:37:46 »
Mark Donnal... Michigan Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi... Beyaz... Forvet ve pivot... Üç gün önce oynanan Michigan-Illinois maçında kenardan gelip kısa sürede 26 sayı, 9 ribaunt üretmiş. Kariyer sayı rekoru o güne kadar sadece 13 iken, onu ikiye katlamış. Şu an Michigan'ın Penn State ile oynadığı maç D.Smart 79. kanaldan (Fox Sport) canlı yayınlanıyor. Devrenin sonuna damga vuran isim yine Mark Donnal. Ve koç ikinci devreye de onunla başladı. Hakikaten ciddi bir çıkışa mı şahitlik ediyoruz, yoksa saman alevi gibi bir performans mı? Ama dikkat ettim; bileği çok yumuşak, bir beyaza göre de ayakları çok çabuk. NBA olamaz ise bu bence Avrupa Liglerinde uzun yıllar ekmek yer. (Ki üç gün öncesine kadar geçen performansına bakılırsa NBA olmak diye bir ihtimali düşünmek çılgınlık olurdu.)

Kenardan gelip maça damga vurmak demişken... Yine üç gün önce Maryland Üniversitesi'nin 1. sınıf öğrencisi Diamond Stone (pivot) şu an canlı yayında Michigan'a karşı oynayan Penn State Üniversitesi'ne karşı 39 sayı ve 12 ribaunt üretmiş. Gerçi yarıya yakını çizgiden ama ilk sınıf öğrencisinin bu dominatlığı kesinlikle dikkatlerden kaçmayacaktır. İsteyen şu linkten maçın full videosuna göz atabilir. Stone beyaz forma giyen Maryland'ın 33 numaralı oyuncusu ama kenardan gelecek.

https://www.youtube.com/watch?v=WiV0gqTgPGQ

Yukarıdaki mesajı devre arası yazıyordum ve ben yazarken ikinci devre başlamıştı. Şimdi maç bitmek üzere ve Mark Donnal alkışlarla kenara geldi. Yanlış saymadıysam bu maçı da 16 sayıyla tamamladı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #85 : 05 Mart 2016, 15:36:23 »
Bu gece ve yarın gece oynanacak maçlarla NCAA'de normal sezon bitiyor. Haftaya MART ÇILGINLIĞI adı verilen esas turnuvanın elemeleri başlayacak. Sona kalan 64 takım ise kendi bölgelerindeki diğer takımların derecelerine göre çapraz eşleşmeyle, kaybedenin evine döneceği maçlar oynayacak. Mart sonunda kalan sekiz takım yine tek maç üzerinden bölge şampiyonu olmak için oynayacak. Regional final. Bu finali kazanan dört takım Amerika saatiyle 02 Nisan'da final four oynayacak. Final 04 Nisan...

Bu gecenin en gözde maçı, NCAA'in en sert ve en ünlü rekabeti olan, hakkında belgesel çekilen DUKE - NORTH CAROLINA karşılaşması...

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #86 : 14 Mart 2016, 00:13:19 »
Cincinnati-Uconn maçı 4 kez uzamış, 3. uzatmanın sonu ise efsane olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=cXaKlgxpNbY
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 00:13:38 Gönderen: franz392 »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
NCAA Top 16 Eşleşmeleri
« Yanıtla #87 : 21 Mart 2016, 15:46:52 »
NCAA'de Mart çılgınlığı son hızla sürüyor. Dünyanın en muhteşem amatör liginde nihayet kala kala 16 takım kaldı.

Regional Semi-Final (Bölgesel Yarı final) oynamaya hak kazanan 16 takım ve eşleşmeler şu şekilde:

24 Mart: Maryland - Kansas
24 Mart: Miami (FL) - Villanova
24 Mart: Duke - Oregon
24 Mart: Texas A.M - Oklahoma

25 Mart: Indiana - North Carolina
25 Mart: Iowa State - Virginia
25 Mart: Wisconsin - Notre Dame
25 Mart: Gonzaga - Syracuse

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #88 : 21 Mart 2016, 15:50:43 »
Ne yazık ki, bu sene 10'dan fazla maçını izlediğim, en çok maçını izlediğim, geçen sene final-four oynayan Michigan State iki tur önce kaybetti ve elendi. Denzel Valentine için izliyordum. Hatta onun için bir başlık açacaktım: AMERİKA'DA BİR DIAMANTIDIS: DENZEL VALENTINE. Avrupa basketbolu için biçilmiş bir kaftan... Delici özelliği sınırlı olduğu ve oyunu daha ziyade sete sette üçlük çizgisinin gerisinden kurduğu için NBA'de çok fazla öne çıkabileceğini sanmıyorum. Keşke buralara gelseydi. Daha 21 yaşında bu çocuk ve bu yaşta bu kadar olgun bir gard olabilir mi? Bir tane mi tercih hatası yapılmaz yaa? Üzüldüm elenmelerine... Denzel okulunu bitirdi. Bu sene drafta girecek.

Oklahoma maçlarında Buddy Hield'ı izleyin. Önümüzdeki yıllar NBA'de adını çok işiteceğimiz bir skorer... O da bu sene okulunu bitirip mezun olanlardan...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #89 : 24 Mart 2016, 10:21:45 »
NCAA sezonunun bitmesine sadece 15 maç kaldı. Top 16'nın dört maçı bu gece... Dördü yarın... Etti sekiz... Cumartesi gecesi bugün kazananlar çeyrek final, Pazar gecesi de yarın kazanacaklar... Oldu 12 maç... Haftaya Cumartesi gecesi de final-four... Oldu 14... Pazartesi'yi Salı'ya bağlayan gece ise final... Yani en değerli 15 maçlık bölüm başlıyor bu gece... Hafta sonu İstanbul'da olacağımız için çeyrek final maçlarını canlı takip edemesek bile, bir şekilde indirip, haftaya topluca izlemeye çalışırız. Bize bu gece ve yarın gece NBA yok. NCAA'in en değerli günleri bu günler... Toplamda altı gece NBA'i unutacağız