Gönderen Konu: NCAA  (Okunma sayısı 57605 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: NCAA
« Yanıtla #60 : 05 Nisan 2015, 04:56:59 »
70 bin (evet, yanlış duymadınız yetmiş bin) kişilik salonda oynanan 2015 Kolej Final-Four'unda nefesleri kesen maçın ilk yarısı 36-36 bitti. Atletik yıldızlardan kurulu Kentucky ile adeta bir Euroleague takımı gibi sabırla top çeviren ve set oyunu oynayan pasa ve şuta dayalı basketbolun temsilcisi Wisconsin arasındaki maç beklendiği gibi nefes nefese geçiyor. Wisconsin bir ara farkı 9 sayıya kadar çıkarmıştı ancak Kentucky'nin tempoyu yukarı çekip oyunu hızlandırmasına bir noktadan sonra dur diyemediler. Bu sene sezonun MVP'si seçilen ve Amerikalı otoritelerin Mehmet Okur'a benzettiği Frank Kaminsky ise cidden çok iyi oyuncu... Hele pasör yönü...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
NCAA: İkinci Finalist WISCONSIN.
« Yanıtla #61 : 05 Nisan 2015, 06:24:53 »
Ve Calipari şerefsizinin çalıştırdığı Kentucky nefesleri kesen maçta Wisconsin'a 71-64 mağlup oldu. 38 maçın 38'ini de kazanarak final-four'a namağlup gelen Kentucky finali bile göremeden evine dönüyor.

Hakem skandallarının da çok konuşulacağı nefes kesen bir maçtı. Frank Kaminksy süper oynadı. Kentucky 9 sayı geriden gelip son dakikalar 6 sayı öne geçti. Tam bu esnada Sam Dekker sahneye çıktı ve yeniden Wisconsin'ı maça ortak etti. Hikayesi bol bir maçtı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Kolej Finali Bu Gece NTV Spor'da
« Yanıtla #62 : 06 Nisan 2015, 20:43:37 »
Sabaha karşı 04:15'te basketbol salonuna çevrilmiş 70 bin kişilik bir stadyumda Amerikan Kolej Basketbol Liginde 2015 NCAA Şampiyonu belli olacak. Duke Üniversitesi ile Wisconsin koleji arasında oynanacak final mücadelesi NTV Spor'dan canlı yayınlanacak. 

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #63 : 06 Nisan 2015, 21:15:29 »
Oyun seyirciyle güzeldir ona lafım yokta...
Salon sporlarında 70 bin kişiye maç oynamak sapıklıktır.
Yahu kamera en uzak yerden sahayı gösteriyor oradaki adamı görebilmenin imkanı yok...
Böyle maç mı izlenir yahu?
...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #64 : 06 Nisan 2015, 21:20:13 »
Vallahi coşku müthiş oluyor Bülent. Her sayıda havaya zıplıyor, bayram ediyorlar. Ne bileyim; kolej çılgınlığı işte... Çoğunluk ayakta izliyor zaten. Karnaval gibi oluyor.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #65 : 06 Nisan 2015, 21:26:00 »
Vallahi coşku müthiş oluyor Bülent. Her sayıda havaya zıplıyor, bayram ediyorlar. Ne bileyim; kolej çılgınlığı işte... Çoğunluk ayakta izliyor zaten. Karnaval gibi oluyor.

Hakan abi oradakilerin çoğu zaten "bende oradaydım" demek için gidiyor.
Coşkuları, hatta tribün şovları mükemmel ona lafım yok ama yarı final maçlarında en uzaktan sahayı gösterdiler, yani oraya hasbelkader maçı izleyeyim diye giden adamın sahayı görebilmesine imkan yok. :)
...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #66 : 07 Nisan 2015, 04:17:02 »
Final başladı. Haydi Wisconsin...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #67 : 07 Nisan 2015, 05:02:41 »
İlk devre 31 - 31 eşitlikle sona erdi. Finale yakışır bir maç oluyor.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
2015 Kolej Şampiyonu DUKE!..
« Yanıtla #68 : 07 Nisan 2015, 06:26:32 »
Maalesef Wisconsin hakem kurbanı oldu. Bitime bir buçuk dakika kala Duke'den çıkan top video görüntüsüne rağmen yine Duke'e verildi. Devamı üçlük oldu. 2.devre ince ince doğranan Wisconsin bu pozisyonda testereyle kesildi. Yazık oldu. Amerika Milli Takımını da yöneten Mike Krzyzewski'nin devre arasında verdiği "faul alamıyoruz, çizgiye gidemiyoruz" demeci hakemler üstünde çok etkili oldu ve sürekli "tartışmalı" faullerden düdük alan Duke final maçını 68-63 kazandı. Hakemler dünyanın her yerinde ibne...
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2015, 06:30:54 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #69 : 07 Nisan 2015, 18:33:06 »
Kısa bir video haber... İzlemeye değer.

http://www.ntvspor.net/video-galeri/duke-sampiyon

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #70 : 26 Haziran 2015, 01:49:08 »
Draft herhangi bir kanalda yayınlanacak mı yayımlanacaksa hangi kanalda

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #71 : 26 Ağustos 2015, 10:40:33 »
Geçtiğimiz ay oynanan Dünya U 19 Basketbol şampiyonasında altın madalya kazanan Amerika Milli Takımının şutör gard ve kısa forvet pozisyonunda oynayan oyuncusu Jayson Tatum benim turnuvada Furkan Korkmaz ile beraber en çok gelecek gördüğüm ve en fazla dikkatimi çeken iki oyuncudan birisiydi. Evet, oynadığı Milli Takım'da asıl öne çıkan isim o değildi ama uzun vadede ben en üst seviyeye gelecek potansiyelin Tatum'da olduğunu düşünüyorum. Tatum turnuvaya lise son sınıfı henüz bitirmiş 17 yaşında bir yıldız adayı olarak gelmişti. Bu sebeple turnuva sonrası seçeceği Kolej, yani oynayacağı NCAA takımı benim için merak konusuydu. Ne yazık ki, hiç sevmediğim bir NCAA takımından, son şampiyon DUKE Koleji'nden almış bursunu. Bilindiği gibi Duke kolejinin basketbol takımını, Amerika Milli Takımı'nı da çalıştıran Mike Krzyzewski yönetiyor. Tatum için bu sene birkaç Duke maçı izlemeye değer.

İşte Jason Tatum için hazırlanmış bir mix. Yeteneklerinden bir kesit:

https://www.youtube.com/watch?v=EDHcA-zzWrw

Şu da geçtiğimiz ay U 19 şampiyonası'ndaki Tatum:

https://www.youtube.com/watch?v=9jwhN4vcPv0
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2015, 10:59:46 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #72 : 27 Ağustos 2015, 00:16:49 »
Geçtiğimiz ay oynanan Dünya U 19 Basketbol şampiyonasında altın madalya kazanan Amerika Milli Takımının şutör gard ve kısa forvet pozisyonunda oynayan oyuncusu Jayson Tatum benim turnuvada Furkan Korkmaz ile beraber en çok gelecek gördüğüm ve en fazla dikkatimi çeken iki oyuncudan birisiydi. Evet, oynadığı Milli Takım'da asıl öne çıkan isim o değildi ama uzun vadede ben en üst seviyeye gelecek potansiyelin Tatum'da olduğunu düşünüyorum. Tatum turnuvaya lise son sınıfı henüz bitirmiş 17 yaşında bir yıldız adayı olarak gelmişti. Bu sebeple turnuva sonrası seçeceği Kolej, yani oynayacağı NCAA takımı benim için merak konusuydu. Ne yazık ki, hiç sevmediğim bir NCAA takımından, son şampiyon DUKE Koleji'nden almış bursunu. Bilindiği gibi Duke kolejinin basketbol takımını, Amerika Milli Takımı'nı da çalıştıran Mike Krzyzewski yönetiyor. Tatum için bu sene birkaç Duke maçı izlemeye değer.

İşte Jason Tatum için hazırlanmış bir mix. Yeteneklerinden bir kesit:

https://www.youtube.com/watch?v=EDHcA-zzWrw

Şu da geçtiğimiz ay U 19 şampiyonası'ndaki Tatum:

https://www.youtube.com/watch?v=9jwhN4vcPv0

Tatum Duke'nin teklifi kabul etti ama sanırım bu sene yok abi. Seneye için kabul etti. Ama sen yine de Duke maçı izle tabi ki   Brandon Ingram var, fena adam olmayacak :))
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #73 : 27 Ağustos 2015, 09:13:20 »
Bitmemiş mi lise? Yanlış mı aklımda kalmış? Ondan mı bir sonraki sene izleyebileceğiz onu NCAA'de? :(
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2015, 09:35:37 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #74 : 27 Ağustos 2015, 12:13:47 »
Bitmemiş mi lise? Yanlış mı aklımda kalmış? Ondan mı bir sonraki sene izleyebileceğiz onu NCAA'de? :(
Evet abi benim bildiğim kadarıyla öyle.
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!