Gönderen Konu: Semih "Godzilla" Erden  (Okunma sayısı 14549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Semih "Godzilla" Erden
« Yanıtla #15 : 26 Nisan 2015, 10:18:04 »
Bu sezon Semih'e ciddi yatırım yaptık ve onu tekrar basketbola döndürdük. Semih'i bu sezondan sonra istememek Efes veya GSLH gibi yerli uzun diye yanıp tutuşan rakiplerin rotasyonlarına yerli bir pivotu elimizle hediye etmek olur

Dünyada kaç takım vardır ki sezon planlanmasında 5 numaraya 4 tane oyuncu bulundursun?Varsa da ben bilmiyorum.Semih'i neye göre kazandık bilmiyorum EL'de bu sezon 27 maç oynamışız.Semih bu maçların en fazla 7-8'inde iyi oynamıştır.Kaldı ki iyi oynadığı çoğu maçtada gereksiz faullerle faul problemine girdiğini hatırlıyoruz.
Yerli uzun konusuna gelince Efes'in Semih'i almasına imkan yok.Yerli diye gereksiz bir oyuncu takımda tutup para harcamaya ne gerek var?Sezon başı bu bağlamda yapılan Can ve Serhat transferinin nasıl sonuç verdiği ortada,Can'ın parasının bir kısmını biz ödeyip başka bir takıma kiraladık Serhattan da hiç katkı alamadık.Bu transfer harcamaları sezon ortası Zisis transferine de zora soktu neyseki kaynak yarattık ve Zisis'i alarak F4 yaptık.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 10:19:28 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #16 : 26 Nisan 2015, 10:56:05 »
Dünyada kaç takım vardır ki sezon planlanmasında 5 numaraya 4 tane oyuncu bulundursun?Varsa da ben bilmiyorum.Semih'i neye göre kazandık bilmiyorum EL'de bu sezon 27 maç oynamışız.Semih bu maçların en fazla 7-8'inde iyi oynamıştır.Kaldı ki iyi oynadığı çoğu maçtada gereksiz faullerle faul problemine girdiğini hatırlıyoruz.
Yerli uzun konusuna gelince Efes'in Semih'i almasına imkan yok.Yerli diye gereksiz bir oyuncu takımda tutup para harcamaya ne gerek var?Sezon başı bu bağlamda yapılan Can ve Serhat transferinin nasıl sonuç verdiği ortada,Can'ın parasının bir kısmını biz ödeyip başka bir takıma kiraladık Serhattan da hiç katkı alamadık.Bu transfer harcamaları sezon ortası Zisis transferine de zora soktu neyseki kaynak yarattık ve Zisis'i alarak F4 yaptık.
Bu Serhat, Can transferleri Zisis transferini zora sokarken siz oradaydınız herhalde? Size bildirdiler "abi sene başında boşa para harcadığımız için Zisis'i alamıyoruz, ne yapalım?" şeklinde zannedersem.

Ayrıca 4 tane 5 numara nasıl oluyormuş, onu da anlayamadım.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #17 : 26 Nisan 2015, 11:12:53 »
Bu Serhat, Can transferleri Zisis transferini zora sokarken siz oradaydınız herhalde? Size bildirdiler "abi sene başında boşa para harcadığımız için Zisis'i alamıyoruz, ne yapalım?" şeklinde zannedersem.

Ayrıca 4 tane 5 numara nasıl oluyormuş, onu da anlayamadım.

Vesely,Oğuz,Semih ve Zoriç yerine alınacak yabancı pivotla 4 tane 5 numara olmuş oluyor.

Zisis'i almadan önce bu haberler ortaya çıktı İzzet ve Can gitti hatta Serhat da gitmek üzereydi sonra Diot haberleri çıkmıştı.Bilmek için orada olmama gerek yok,birbiriyle bağlantılı olayları yorumlayarak böyle bir çıkarım yaptım ve fikrimi yazdım.Yazdığım kısmın sadece o bölümünü almakta hoş olmadı.Ben orda sırf rakiplerimiz almasın diye alacağımız yerli oyuncuların gereksiz olacağını söylemek istedim.Hemen saldırı pozisyonuna geçmenize gerek yok.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 11:29:13 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #18 : 26 Nisan 2015, 11:58:32 »
Vesely,Oğuz,Semih ve Zoriç yerine alınacak yabancı pivotla 4 tane 5 numara olmuş oluyor.

Zisis'i almadan önce bu haberler ortaya çıktı İzzet ve Can gitti hatta Serhat da gitmek üzereydi sonra Diot haberleri çıkmıştı.Bilmek için orada olmama gerek yok,birbiriyle bağlantılı olayları yorumlayarak böyle bir çıkarım yaptım ve fikrimi yazdım.Yazdığım kısmın sadece o bölümünü almakta hoş olmadı.Ben orda sırf rakiplerimiz almasın diye alacağımız yerli oyuncuların gereksiz olacağını söylemek istedim.Hemen saldırı pozisyonuna geçmenize gerek yok.
Saldırdığım falan yok, yazdığınıza istinaden soru sordum sadece. Durum para sorunundan ziyade alınacak oyuncunun niteliğiyle alakalıydı, şartlar el verdi, Zisis geldi. Bunu playoff maçlarında ciddi katkı vermiş Semih üzerinden yorumlamaya ne gerek var? Öte yandan daha transfer sezonu başlamadan takımda 4 tane 5 numara olacağını iddia edip ona göre yorumda bulunmak mantıklı mı peki?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #19 : 26 Nisan 2015, 16:16:02 »
Saldırdığım falan yok, yazdığınıza istinaden soru sordum sadece. Durum para sorunundan ziyade alınacak oyuncunun niteliğiyle alakalıydı, şartlar el verdi, Zisis geldi. Bunu playoff maçlarında ciddi katkı vermiş Semih üzerinden yorumlamaya ne gerek var? Öte yandan daha transfer sezonu başlamadan takımda 4 tane 5 numara olacağını iddia edip ona göre yorumda bulunmak mantıklı mı peki?

Sezon boyunca en büyük sıkıntımız olan 5 numaraya bir yabancı transfer olacağını tahmin ettiğim için yazdım.Vesely ve Oğuz'unda kadroda kalacağı varsaydım,Semih'in kalmasını isteyenlere göre yazınca da 4 kişilik bir 5 numara rotasyonu olacağını düşündüğüm için yazdım.Semih istikrarlı bir şekilde katkı vereceğini maalesef inanmıyorum.Zaten çok çabuk bir şekilde faul problemine giriyor örneğin F4 maçında katkı yapacak mı göreceğiz.Umarım yanılırım da iyi oynar.Ben maalesef 1-2 maç iyi oynayınca sezonun genel görünümü unutamıyorum.Her maç Semih'in kafasını toparlamasını bekleyemeyiz.
Abartıldığı gibi yüksek bütçemiz olduğuna da inanmıyorum.Sonuç olarak Can ve Serhattan bir katkı alamadık.Semih ise sezon boyunca istikrarlı olamadı.Semih'e güvenerek de kadro planlaması yapmak bence çok tehlikeli,açıkçası Obra'nın da Semih'i tutacağını düşünmüyorum.Neyse sezon bitmeden bunların düşünmeye gerek yok,bu Obradovic ve Gherardini'nin işi,onlara da güveniyorum.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 16:17:20 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #20 : 26 Nisan 2015, 21:31:59 »
Sen daha çok gençsin güzel kardeşim, Semih Türkiyede şu anda oynayan senin en çok beğendiğin 5 numara her kimse onu ayaküstü paket yapar merak etme. Vesely 4 numara bu arada, onu 5 numarada biz kullanıyoruz ihtiyacımız olduğunda. Obradoviçin sabırla ilmik ilmik örerek yeniden kazandığı ve takımımızın belki de artık en etkili 5 numarasına hem de gerçekten de Fenerbahçeli adama çöp muamelesi nasıl yaptın merak ettim. Biz başka maç mı seyrediyoruz aynı ekrana bakarken. Oğuz çok iyi adamdır tamam falan da kapasite olarak Semih olamazlar. Semih başka birşey; hırs, güç, azim, forma aşkı herşey var adamda.

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #21 : 26 Nisan 2015, 22:59:47 »
Sen daha çok gençsin güzel kardeşim, Semih Türkiyede şu anda oynayan senin en çok beğendiğin 5 numara her kimse onu ayaküstü paket yapar merak etme. Vesely 4 numara bu arada, onu 5 numarada biz kullanıyoruz ihtiyacımız olduğunda. Obradoviçin sabırla ilmik ilmik örerek yeniden kazandığı ve takımımızın belki de artık en etkili 5 numarasına hem de gerçekten de Fenerbahçeli adama çöp muamelesi nasıl yaptın merak ettim. Biz başka maç mı seyrediyoruz aynı ekrana bakarken. Oğuz çok iyi adamdır tamam falan da kapasite olarak Semih olamazlar. Semih başka birşey; hırs, güç, azim, forma aşkı herşey var adamda.

Genç olmama rağmen basketbol izlemeye erken başladım ve Semih'in nasıl bir kariyere sahip olduğu biliyorum.Ruhsuz,dengesiz ve istikrarsız bir oyuncu olduğunu her zaman hatırlarım.Şov maçlarının adamıdır.Vesely bana göre çok net 5,son yıllarda Avrupada şutu hiç olmayan 4 numara hatırlamıyorum.Semih'in gerçekten Fenerbahçeli olması maalesef performansını etkilemiyor.Bu sezon Telekom ve Banvit maçının ikinci yarısı dışında tüm maçları izlemiş biri olarak Semih'in nasıl bu kadar beğenildiğine bende hayret ediyorum.Euroleague'de oynadığımız 27 maçın ancak 7-8'inde iyi oynamış bir oyuncu için bence aşırı abartılıyor.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 23:04:58 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #22 : 27 Nisan 2015, 06:15:37 »
Yani burada senden başka herkes başka birşey mi seyrediyor, yada Semih bizim babamızın oğlu da ondan seviyoruzdur.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #23 : 27 Nisan 2015, 13:55:03 »
Genç olmama rağmen basketbol izlemeye erken başladım ve Semih'in nasıl bir kariyere sahip olduğu biliyorum.Ruhsuz,dengesiz ve istikrarsız bir oyuncu olduğunu her zaman hatırlarım.Şov maçlarının adamıdır.Vesely bana göre çok net 5,son yıllarda Avrupada şutu hiç olmayan 4 numara hatırlamıyorum.Semih'in gerçekten Fenerbahçeli olması maalesef performansını etkilemiyor.Bu sezon Telekom ve Banvit maçının ikinci yarısı dışında tüm maçları izlemiş biri olarak Semih'in nasıl bu kadar beğenildiğine bende hayret ediyorum.Euroleague'de oynadığımız 27 maçın ancak 7-8'inde iyi oynamış bir oyuncu için bence aşırı abartılıyor.

Yaşın doğruysa Fenerbahçede oynadığı yılları nasıl hatırlıyorsun merak ettim ?
Semih bize geldiğinde 9-10, 2007 de de 12 yaşındaymışsın. NBA sonrası biraz gevşek, hatta ruhsuz olduğu dönemler olmadı değil (ki Efese ilk geldiği sene bize karşı 30 civarında attığınıda unutmamak lazım) ama nba ye nasıl gittiği, gitmeden önceki yıllarındaki oyununu ve hırsını görmemiş olacaksınki sadece bu sezon izlediğin maçlara göre yorum yapıyorsun. Böyle olunca da nasıl beğenildiğini anlamaman çok normal. Sutu olmayan 4 numara hatırlamıyorum demişsin ama Hines, Dunston, Reyes gibi 4 numaraların hiçbiri de şutlarıyla tanınmıyor, hatta dünkü 3 lüğüne rağmen Lasme de.

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #24 : 27 Nisan 2015, 17:13:36 »
Yani burada senden başka herkes başka birşey mi seyrediyor, yada Semih bizim babamızın oğlu da ondan seviyoruzdur.

Semih'i beğenebilirsiniz,düşüncelerini söylersiniz saygı duyarım da bende beğenmiyorum,illa herkesle aynı düşüncede olman mı gerekiyor?

Yaşın doğruysa Fenerbahçede oynadığı yılları nasıl hatırlıyorsun merak ettim ?
Semih bize geldiğinde 9-10, 2007 de de 12 yaşındaymışsın. NBA sonrası biraz gevşek, hatta ruhsuz olduğu dönemler olmadı değil (ki Efese ilk geldiği sene bize karşı 30 civarında attığınıda unutmamak lazım) ama nba ye nasıl gittiği, gitmeden önceki yıllarındaki oyununu ve hırsını görmemiş olacaksınki sadece bu sezon izlediğin maçlara göre yorum yapıyorsun. Böyle olunca da nasıl beğenildiğini anlamaman çok normal. Sutu olmayan 4 numara hatırlamıyorum demişsin ama Hines, Dunston, Reyes gibi 4 numaraların hiçbiri de şutlarıyla tanınmıyor, hatta dünkü 3 lüğüne rağmen Lasme de.

O sezonları tabiki tam olarak hatırlamıyorum.Son 2-3 yıl için yorum yaptım.Oyuncuları geçmiş performansları şimdikinden ayırıyorum,önemli olanın daha önce yaptıkları değil şimdi yaptıkları olduğu düşünüyorum.Euroleague bu sezon imkanım olduğu kadar maçları izlemeye çalıştım.Hines 1-2 kaç sene önce fiziğinden dolayı 4'te oynadığı ama yarattığı saha yerleşimi sorunundan dolayı bunun uzun sürmediğini hatırlıyorum.Patlama yaptığı Oly'de ve bu sezon CSKA'da tamamen 5 oynadı,Dunston'ın 4 oynadığı hiç görmedim.Reyes'in orta mesafesi var zaman zaman dış şutta atıyor zaten.Semih'in kötü bir oyuncu olduğu söylemiyorum,iyi oynadığı maçlarda bile zaman zaman saçma,oyundan kopuk olduğunu belli eden hatalar yapıyor.Bana göre son yıllar için konuşuyorum çok ciddi bir kontrasyon problemi var.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 17:25:00 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #25 : 27 Nisan 2015, 18:16:03 »
O konuda doğru söylüyorsun, oyununda kopukluklar oluyor Semihin ama kazanmak için çaba göstermeye değecek birisi olduğunu düşünüyorum. Yabancı kuralına da çok güvenmemek lazım.  Geçen sene sahada 2 Türk oyuncu olmak zorundaydı,çiki sene sonrasını kimse bilmiyor.

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #26 : 16 Mayıs 2015, 00:11:22 »
1,5 dakikada takıma en fazla bu kadar zarar verebilirdi.Emir'le birlikte ikinci çeyrekte bütün oyun kontrolü Real'e geçmesini sağladı ve maçı kaybettik.Açıkçası suçlamak istemiyorum ama Semih'in ne kadar dengesiz,istikrarsız ve ruhsuz bir oyuncu söylemiştin bence bunu bugün birkez daha gördük.Bu sene için teşekkürler umarım seneye bizim takımda olmaz.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #27 : 16 Mayıs 2015, 00:34:36 »
Semih'ten ne çıkacağı belli olmuyor işte. Ama F4 oynuyorsun be adam, biraz daha motive olsana.

Şu maçtaki performansı önümüzdeki yıl için onun adına belirleyici olabilir. Obra son kararı nasıl verecek bakalım.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 16 Mayıs 2015, 15:35:29 »
Kelle avcılığı yapacak zaman değil

Çevrimdışı Stojakoviç

• Üye
  • Yer: Ankara/İzmir
  • It ain't over till it's over!
    • dincerorc
« Yanıtla #29 : 16 Mayıs 2015, 21:15:26 »
Semih'i baltalayan unsur bu seneye kadar son 3 senedir basketbolcu olduğunu unutmuş olmasıydı! Kolay değil, 3 sezon! Bu sene düzelttiği kadar düzeltmeye devam ederse kafasını seneye, sadece Türkiye değil, Euroleague'de çok adamla pas pas yapar 3 saniye koridorunda.
Hoops and rap