Gönderen Konu: Melih Mahmutoğlu  (Okunma sayısı 110466 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
Ynt: Melih Mahmutoğlu
« Yanıtla #420 : 16 Mayıs 2021, 14:10:57 »
her şey boşverin nisan ayında yaptığı nişan kadar bile saçma sapan bir şey olamaz kaptanlık gudurice verilse daha iyi fiyat performans olarak berbat durumda

Ha dediğim gibi ben kimse için anti olmam çıkar efes maçında iki maç oynar şampiyon oluruz destekçisi oluruz

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #421 : 16 Mayıs 2021, 14:12:48 »
Bahsettikleriniz tepeden inme özellikler değil. Sosyal hayattaki birçok şeyde olduğu gibi iki taraflıdır. Kaptanlık dediğimiz mefhum da aynı şekilde. Sadece saygı duyulması gereken müessese değildir. O konuma getirilen kişinin de o müessesenin gereklerine uygun hareket etmesi gerekir. Bahsi geçen şahıs gibi oyuncular böyle konumlara getirildiği zaman, maalesef kaptanlık denilen mefhumun, müessesenin de içini boşaltıyorlar. Elimizde sadece içi boş bir romantizm kalıyor. Ezcümle, demek istediğim şu: Her şeyde taraftara suç atmak kolay ama karşı tarafın ve yönetimin de kaptanlık müessesesine verdiği zararı göz ardı etmemek gerekir.
Taraftara suç falan atmıyorum. Bu direkt benim söylediklerimden bir çıkarım olmasa gerek. Hakaret etmeyelim/nefret söyleminde bulunmayalım diyorum. Yakışmadığı gibi, bazı olumsuz sonuçları da olabiliyor diyorum. Açık bence.

Sadece o konumun (bu örnekte kaptanlık), parantez içinde temsil ettiği şeylerden, yola çıkarak “aman kaptana laf söylenmez” dediğim de yok. O da cümle arası bir söylem olarak kabul edilebilir... Hüsnüniyetle bakıldığında... Aynı zamanda kaptan işte yani!

Tabii ki Melih de kaptanlık görevini iyi yapamamıştır. O konumun hakkını vermediği açık. Bunu da çok yazdım bu forumda...

Çevrimdışı Damir_Mrsic

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Mrsa
« Yanıtla #422 : 16 Mayıs 2021, 15:26:23 »
Melih niye kaptan? Muhtemelen Türk olduğu için ve ligde kaptanın bir takım idari sorumlulukları olduğu için. Kaptanı Türk olmayan bir takım var mı ligde- bilmediğim için soruyorum?

Melih bu takımın lideri mi? Kesinlikle hayır. Geçmişte de değildi bugün de değil. Allah uzun ömür versin, torunlarına göstereceği Euroleague kupasını kaldırdığı bir fotoğrafı var. Güzel bir anı ama o kupayı kaldıracak bir statüde değildi aslında. Kağıt üzerinde kaptan işte… yoksa Bogdan, datome, bobby, antik, udoh, vesely falan dururken neyine senin kupa kaldırmak

Niye sinir oluyoruz? Belki bu kaptanlık olayı olmasa daha az rahatsız edici olur ama kaptan diyince beklenti artıyor. Sahada daha sert mücadele istiyorsun, Volkan Demirel’le kankalığını sorguluyorsun, nişan olayı göze batıyor, oyununda bir istikrar istiyorsun vb vb

Kalsın mı? Normalde az parayla yedek oyuncu olarak kalacaksa sorun olmaz derdim. ama Yukarıda yazılanlar doğruysa, transferlere falan karışıyorsa kalmasın tabi. artık ilişki bu noktaya geldiyse, buradan dönüş olmaz herhalde.

Aklımdan geçenleri birebir yazmışsınız buraya . Ben de bu şekilde düşünüyorum eğer kaptan Melih değil de bir başka oyuncu olsaydı bu kadar eleştiri almıyor olacaktı oyuncu profili nedeniyle. Ben bir de kaptanlık dediğimiz şeyin basketbol özelinde altının pek doldurulmadığını düşünüyorum . Yani bir futbol değil . Dünya futboluna baktığımızda kaptanlık görevi her zaman camiayı yansıtan, sürükleyen, birleştirici isimler olurken basketbol sporunda pek böyle olmamıştır . Basketbolda her zaman yıldız , skorer isimler söz sahibi olmuştur.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #423 : 17 Mayıs 2021, 09:47:26 »
yanılıyorsam düzeltin bu şahsın yıllık kontratı 400.000 euro idi. bu paranın yarısını bile kimse ona vermeyeceğine göre bir sezon daha katlanacağız artık.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #424 : 17 Mayıs 2021, 09:54:35 »
Şu konuda şöyle bir eksiği düzeltiyim artık hiçbir türk oyuncu hiçbir branşta güncel euro cinsinden maaş almıyor yasa gereği tl olarak maaş alıyor. 2 sene önce son kontrat yenilediğinde kur kaç ise örnek veriyorum 6tl dir 6 tl sabitten maaşını alıyor. Ama benim için melihin aldığı maaş her zaman fazladır orası ayrı bi konu 😁
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2021, 09:55:27 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Damir_Mrsic

• Üye
  • Mrsa
« Yanıtla #425 : 26 Mayıs 2021, 21:49:20 »
Play-off'ta ilk tur ve yarı final sonunda 15.83 sayı ortalaması ile oynuyor . Ve bunu %63 ikilik ve %51 üçlük yapıyor olması değerli kılan . Son 2 Karşıyaka performansı ile de kendisi adına berbat bir sezonda takımı finale taşıdı dersek yanlış olmaz sanırım . Keşke hep buna yakın oynasa

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #426 : 26 Mayıs 2021, 22:21:46 »
Daha önce eleştirdik; bu seride hakkını vermek lazım. İnşallah böyle devam eder

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #427 : 26 Mayıs 2021, 22:24:00 »
Onun bu performansı Efes serisi için çok değerli.
Onların yerli havuzunda Larkin.Sertaç ikilisine bizde cevap vermeliyiz.
Melih böyle oynarsa şansımız çok ciddi şekilde artar.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #428 : 26 Mayıs 2021, 22:24:09 »
Nasıl oynaması gerektiğini hatırladı, sorumluluk alıyor ve takımı taşıyor.
En çok tepki gösterenlerden biriydim, son maçlarda beni utandırdı.
Kaldığı sürece böyle devam eder umarım.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #429 : 26 Mayıs 2021, 22:27:03 »
Bu sezon EL istatistikleri kötü ama BSL'de
23 dakika
11, 23 sayı
%56,56 ikilik
%45, 52 üçlük
%96,43 faul
gibi gayet iyi istatistiklerle oynadı.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #430 : 26 Mayıs 2021, 23:47:59 »
İsterse 81 sayı atsın, Fenerbahçe'nin kaptanlığını yapan birinin aile bireyleri böyle ucuz işler peşinde koşmaz, ayar meraklısı olmaz;
https://twitter.com/salontribunu/status/1397653823372599300

Eğer iyi oynadığın her maç sonrası taraftar sayfalarını kovalayıp, böyle sakil bir şekilde ayar peşinde koşacaksan, ki koşuyorsun, o zaman kötü oynadığın maçlardan sonra sana edilen her lafı da kabulleneceksin. Çıtın çıkmayacak, kabadayılık taslamayacaksın.

Hiç kimse Fenerbahçe'den daha önemli ve değerli değildir. İlke, etik ve duruş diye bir şey var. Öyle 15-20 sayıya bu ilkelerden taviz vereceksen eğer sen büyük kulüp falan olamazsın. Hele Fatih Terim üzerinden Galatasaray'a geçirenlerin bu konuda biraz daha dikkatli olması lazım. Döner dolaşır seni de Melih'le bulur bu iş.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2021, 23:51:00 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #431 : 27 Mayıs 2021, 07:31:02 »
İsterse 81 sayı atsın, Fenerbahçe'nin kaptanlığını yapan birinin aile bireyleri böyle ucuz işler peşinde koşmaz, ayar meraklısı olmaz;
https://twitter.com/salontribunu/status/1397653823372599300

Eğer iyi oynadığın her maç sonrası taraftar sayfalarını kovalayıp, böyle sakil bir şekilde ayar peşinde koşacaksan, ki koşuyorsun, o zaman kötü oynadığın maçlardan sonra sana edilen her lafı da kabulleneceksin. Çıtın çıkmayacak, kabadayılık taslamayacaksın.

Hiç kimse Fenerbahçe'den daha önemli ve değerli değildir. İlke, etik ve duruş diye bir şey var. Öyle 15-20 sayıya bu ilkelerden taviz vereceksen eğer sen büyük kulüp falan olamazsın. Hele Fatih Terim üzerinden Galatasaray'a geçirenlerin bu konuda biraz daha dikkatli olması lazım. Döner dolaşır seni de Melih'le bulur bu iş.

Dediklerine %100 katılıyorum ama verdiğin örnekte Melih ve nişanlısı haklılar bence :)

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #432 : 27 Mayıs 2021, 08:52:49 »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #433 : 27 Mayıs 2021, 08:53:31 »
Play offlarda genele baktığımızda takimin en iyisiydi. Zaten vesely yine en kritik dönemde kayiplardayken, guduric hic bir katki vermezken, de colo da bir yere kadar götürüp sonra yorgunluktan oyundan düşerken Melih gibi ekstra bir katki alacağımız birileri çıkmasa dacka serisinde bile elenebilirdik. 

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #434 : 28 Mayıs 2021, 01:57:51 »
Dediklerine %100 katılıyorum ama verdiğin örnekte Melih ve nişanlısı haklılar bence :)

Bu ülkeye en büyük zararı azınlıkta olan radikal gruplar vermiştir.

PKK'nın tabanı azınlıktır ama verdiği zarar büyüktür. 40 yıldır bu ülkede bu sorun çözülemiyor. Siyasal islamcılar azınlıktır ama verdikleri zarar büyüktür. FETÖ'nün verdiği hasarı halen kimse tamir edemiyor. Mustafa Kemal'in arkasına sığınan statükocu zihniyet azınlıktır ama verdikleri zarar büyüktür. Ben bildim bileli gerçekten Mustafa Kemal'in izinden gidenler, bu statükocular yüzünden derdini anlatamıyor.

Ben sana PKK, FETÖ ve benzeri yapılanmaların da haklı olarak gözükebilecek tezlerini sayabilirim Ayhan abi. Demokrasi, özgürlük ve hukuk alanında özellikle. Ama bu onların yöntemlerini, yaptıklarını ve yapmak istediklerini haklı çıkarmaz. Melihcilerin durumunun da bundan farkı yok.

Melihciler de azınlık ama Fenerbahçe Basketbolu'na verdikleri zarar çok büyük. Taraftarı böldüler, bölmeye devam ediyorlar. Melihciler yüzünden bir kısım insanlar neredeyse alınan galibiyete sevinemez hale geldiler.

Babası Obradovic'e, nişanlısı taraftara sallar, savuncuları Melih'i sütten çıkmış ak kaşık yapar. Euroleague sezonu boyunca sıçıp sıvayıp şurada 2 galibiyete katkı verdi diye ben güzelleme yapmam. Yapanın yolu açık olsun. Ama öyle ama böyle Fenerbahçe bu zararlı hücreden kurtulacak. Bugün olmaz, yarın olur ama mutlaka olur.