Gönderen Konu: Ekpe "Nightmare" Udoh  (Okunma sayısı 152171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Ekpe "Nightmare" Udoh
« Yanıtla #585 : 27 Temmuz 2017, 13:41:49 »
Orada yazan şey çok net ama sen yat kulağının üstüne :)
Transfersizlikten konuşulacak bir şey yok :)

Valla ben aksini duydum ama simdi Esat Yilmaer gibi biri cikip, sikma bir roportaj yapar da Obradovic tam tersini soylemis gibi gosterirse diye fazla ustune gitmiyorum bu noktanin :))

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #586 : 27 Temmuz 2017, 21:33:54 »
Udoh'un ayrılışını dileyen eleştirebilir, tepki gösterebilir. Ama bize tarihimizin tek Euroleague şampiyonluğunu kazandıran kadronun en kilit oyuncusuna hakaret eden, kötü söz söyleyen olursa anında ama anında üyeliğini sonlandıracağım.

Kim nerede mastürbasyon yapacaksa, oraya gitsin. Burada kimse Udoh'a hakaret edemeyecek. Şu günlerde foruma düzenli giremiyorum ama rastladığım hangi mesaj olursa olsun, Udoh'a hakaret ve rencide edici ifade görürsem, o saniye üyeliği noktalanacaktır.

Kimse hatır koymasın.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #587 : 28 Temmuz 2017, 08:37:48 »
Fikir jimnastiği yapalım: Udoh yerine 2 yıllık birini aldık o da iyi oynadı. Udoh da NBA'de tutunamadı ve önümüzdeki yaz gelmek istedi. İlk tepkiniz ne olur?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

2 sene sonra Udoh 32 yaşında olacak. Bu 2 sene zarfında ekseriyetle havlu sallayacağı için oyunu geriye gidecek. Dönerse ve kabul edilirse ancak çok küçük bir yan rol alabilir.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #588 : 28 Temmuz 2017, 11:37:21 »
Keşke 'burada efsane olmak istiyorum' tarzı mesajlar vereceğine asıl hedefinini dönmek olduğunu söyleseydi. Gidişi kadar üzüntülü olmazdı o zaman. Ama artık yapacak bir şey yok. Twitter hesabında küfürlü kısa videolar ergenler de deli etti görünce. Karaktersiz kova volkan'ı seven tipler, 2 yıl boyunca her an yüreğini ortaya koyam adama neler diyor, çok yazık.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #589 : 28 Temmuz 2017, 13:29:39 »
Udoh'un ayrılışını dileyen eleştirebilir, tepki gösterebilir. Ama bize tarihimizin tek Euroleague şampiyonluğunu kazandıran kadronun en kilit oyuncusuna hakaret eden, kötü söz söyleyen olursa anında ama anında üyeliğini sonlandıracağım.

Kim nerede mastürbasyon yapacaksa, oraya gitsin. Burada kimse Udoh'a hakaret edemeyecek. Şu günlerde foruma düzenli giremiyorum ama rastladığım hangi mesaj olursa olsun, Udoh'a hakaret ve rencide edici ifade görürsem, o saniye üyeliği noktalanacaktır.

Kimse hatır koymasın.

Yine son noktayi Hakan Abi koymus.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #590 : 03 Ağustos 2017, 16:56:22 »
Bugün FENERBASKET'te yayınlanan son yazım. Dün yazdım.

GİDEN MİDİR TERK EDEN, KALAN MI?

Bizim nesil Murathan Mungan’ın o ünlü şiirinin sözlerini ilk olarak Yeni Türkü’den dinledi;

Kimdi giden, kimdi kalan
Giden mi suçludur her zaman?
Ne zaman başlar ayrılıklar
Dostluklar biter ne zaman

Böyle başlıyordu şarkı… Sevgilisini terk edenlerin asıl sığınağı, kabahati karşı tarafa atan o son kısımdı ve galiba şiiri ünlü yapan, tam da burasıydı;

Aslında giden değil
Kalandır terk eden
Giden de
Bu yüzden gitmiştir zaten

İnsan ilişkilerinin, hele gönül ilişkilerinin en benzeri bile tıpatıp birbirinin aynısı değildir. Çünkü hiçbir insan tıpatıp birbirinin aynısı değildir. Ama bunun yanında tıpkı bilgisayarların klasör sistemi gibi insan aklının meseleleri kategorileştiremeye meyilli bir tarafı da var. Yoksa hayat o karmaşıklığı içinde çekilmez olurdu. Bizce ne giden suçludur, ne kalan… Her ayrılışın kabahatlisi başka başkadır. Bazen –ve genellikle- iki tarafın da payı olmakla birlikte, çok nadiren iki tarafın da masum oluşuna şahitlik ederiz. Dolayısıyla “gideni” veya “kalanı” tutmak gibi peşin ön yargımız olamaz.

Meseleyi büsbütün gönül ilişkilerinin sosyal-psikolojik felsefesine dökmeden esas konumuza geçecek olursak, Fenerbahçe taraftarının dilinden düşmeyen iki sporcuya çevireceğiz projektörümüzü… Bir “giden” var elimizde, bir “kalan”. Bu örnekleri dilediğiniz mevzuda, dilediğinizce çoğaltabilirsiniz; fakat bizim esas derdimiz Ekpe Udoh’un takımdan ayrılmasının ardından, özellikle sosyal medya denilen ortamlarda yazılan seviyesiz ve hatta terbiyesizce yorumlar olduğu için, bu örnekleri tercih ettik.

(YAZININ DEVAMINI MERAK EDİYORSANIZ, AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN! :) )

https://fenerbasket.wordpress.com/2017/08/03/giden-midir-terk-eden-kalan-mi/

Çevrimdışı country

• Üye
« Yanıtla #591 : 03 Ağustos 2017, 17:11:43 »
Utah , Bogut'u da istiyormuş.Ekpe'nin işi iyice zorlaştı

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #592 : 03 Ağustos 2017, 17:13:43 »
Utah , Bogut'u da istiyormuş.Ekpe'nin işi iyice zorlaştı
İhtiyaç görüyorlarsa alsınlar. NBA'de ekmek aslanın ağzında.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #593 : 03 Kasım 2017, 10:24:48 »
Udoh ilk geldiğinde de, daha sonra bizim formamızla en popüler günlerini geçirdiği günlerde de, NBA'de vasatı aşamayacağını bu topikte ve başka sayfalarda bir kaç defa yazmıştım. Yanılmayı isterdim. Ancak şu an ki hâli içler acısı... Yazdıklarımdan bazılarını hatırlamakta yarar var.

...burada onu farklı kılan birçok fiziksel özelliği NBA standartlarında vasatı geçmediği için zaten NBA'de fazla sivrilmesi bence pek de mümkün değildi. Buraya geldiği için hem biz şanslıyız, hem o. Hem getirene, hem de geldiği için ona teşekkürler.

Udoh NBA'de kalsa ne olurdu? Bizim Warriors'un draft seçimi olmasına rağmen net söylüyorum: Hiç. Evet, hiç bir şey olmazdı. Onun orada fark yaratacağı hiçbir özelliği yok. Baksanıza, Euroleague MVP'si Bjelica -üstelik özellikle sezon başı hatırı sayılır süre vermelerine rağmen- ne hâllerde? Bizde Barış Hersek ne kadar saygı görüyorsa, Bjelica ancak onu görüyor.

Udoh'un bu fiziksel özellikleriyle NBA'de ciddi bir saygınlık kazanabilmesi için ya yüksek postta pas aldığında gard gibi topa vurup adam eksilterek çembere gidebilmesi, yahut çok ciddi bir üçlük tehdidinin olması gerek.  Bunlar olmadan, bazen iyi maçlar çıkarsa bile istikrarlı bir rol edinemez. Dolayısıyla, burası kariyeri açısından en doğru tercih. Bizim kralımız olsun en az beş sene daha.

Sanırım bu kadarı yeterli. Keşke bunları Udoh'da okusaydı vakti zamanında. :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #594 : 03 Kasım 2017, 10:28:20 »
Bu topiği (bunu ve Bogdan Bogdanovic adına açılmış olanı) arşive taşımak öyle zoruma gidiyor ki... Kaç zamandır niyet ediyor ama son anda kıyamıyor, vazgeçiyordum. Cidden çok acı geliyor. :(

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #595 : 10 Aralık 2017, 09:02:53 »
CBSSport'ta hakkında güzel bir yazı çıkmış. Fenerbahçe ve Obradovic'ten bahseden satırlar da var;

http://www.eurohoops.net/tr/nba-news-tr/569830/utah-jazzin-sessiz-ve-fedakar-savunma-buyucusu-ekpe-udoh/4/

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #596 : 25 Ağustos 2021, 14:51:47 »