Gönderen Konu: Fenerbahçe / Euroleague 2015-16 Sezonu / FİNAL  (Okunma sayısı 470084 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Anadolu Efes - Fenerbahçe - Top 16 - 6.Maç- 05.02.2016 (20:30)
« Yanıtla #1815 : 07 Şubat 2016, 01:24:09 »
Furkan ın cedevita gibi çok sorumluluk alabileceği gençlerden kurulu rahat bir ortama gitmesi lazım Kızılyıldız da çok iyi olabilir ama orada baskı biraz daha çok olur ama Avrupa da Efes'te kalıcaksa saniye düşünmesin gitsin seneye Furkanın  efeste aldığı süre ve sorumluluğu verecek nba takımları var zaten

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #1816 : 07 Şubat 2016, 02:08:25 »
Sonunda maçın tamamını izleyebildim.
Evet Obradovic'in takımı yerine gidip Portekiz şoparının takımını izlemek gibi bir mallık yaptım.
Neyse.
Takım adına güzel şeyler her zaman ki gibi takımın karakteri haline gelen geri adım atmamayı yine yeniden göstermişiz.
Vesely & Ekpe > Uche & Högh diyorum.
Rakipler boyalı alana dalarken hiç bir zaman kolay baskete gideriz düşüncesinde olamıyor.
Bloklar havada uçuşuyor maaşAllah.
2-3 maçtır sakatlık yüzünden % 30'larda devam eden Vesely'e rağmen kıta avrupasının en iyi uzun ikilisine sahibiz.
Şubede para olmadığı gerçeğini kabullensemde bir uzun takviyesi olsa şu adamları daha efektif kullanabilsek keşke demeden geçtiğim tek maç yok. :(
Takımda yerlilerin katkısı, özellikle Berk'in sahaya girdiğinde oyunu organize edişi güzel.
Yorumlarda okuduğum kadarıyla ekstra idmanlara devam ediyormuş, o gelişecek ve bu şekilde hem Berk hem biz kazanacağız.
Diğer bir yerli ise Melih"feyklerin efendisi" Mahmutoğlu.
Elde patlayan pozisyonları saymazsak doğru şutu kullandığında girmese bile hoca ona kızmıyor.
Bunu sonunda anladı.
2 ya da 3 şut kaçırdıktan sonra eli titremeden yine "doğru" şutu kullandı ve ayarı yaptı.
Sonrasında maçı bize getirdi.
Artık yerlileri kullanmıyor saçmalığı da bir süre diner herhalde.
Bir diğer mevzu kimsenin beğenmediği Kalinic.
Şu maçta kendisinden beklenen savunma katkısını verdi yetmedi en kritik anlarda sayı attı, asist yaptı.
O da kendisini bulmaya başlayacak.
Hep ilk beş sonrasında destek gelirse türünden cümlelere başlıyoruz ya...
Bu maç özelinde vasat bir gününde olsa da Ricky toparlandı sayılır.
Kostas son maçta kendisine geldi(sonra yine sakatlık belası geldi).
Pero Antic sağlıklı olursa bir standart katkı verebiliyor.
Ee Melih geliyor, Kalinic geliyor...
Bu gidişin sonu Berlin beyler, bayanlar.
Saygılar.

Ricky hickman vasat değil rezil günündeydi ama evet,takım olarak acaip geliyoruz,haatta geç geliyoruz👌Berlin er geç ordayız

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1817 : 07 Şubat 2016, 04:44:50 »
Furkan ın cedevita gibi çok sorumluluk alabileceği gençlerden kurulu rahat bir ortama gitmesi lazım Kızılyıldız da çok iyi olabilir ama orada baskı biraz daha çok olur ama Avrupa da Efes'te kalıcaksa saniye düşünmesin gitsin seneye Furkanın  efeste aldığı süre ve sorumluluğu verecek nba takımları var zaten
Tam son cümle gibi düşünüyordum Efesteki rolü ve süreyi NBA'de de bulabilir. Ha bana göre gitmemeli, ama lottery seçimi olarak giderse biraz vücut geliştirme sonrasında genç yaşına rağmen süre alabilir. Sonuçta diğer çoğu Avrupalı kısadan farklı olarak NBA'de rol oyuncusu olmaya yetecek atletizmi ve ekstra olarak şutu var. Ama dediğim gibi bence henüz gitmemeli.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2016, 04:45:17 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #1818 : 07 Şubat 2016, 13:45:13 »
Furkan'ın bence doğru bir kariyer planlamasıyla önü Cedi'den daha açık. Çok çalışkan, fiziğine göre müthiş bir patlayıcı atletizm ve temiz bir şut stiline sahip olması onu öne çıkarak özellikleri. Biraz o atletizm özelliğini kaybetmeden güçlenmesi lazım sadece. Buna rağmen şu an Fenerbahçe'ye ikisinden birini tercih edecek olsam (nba'e gitme sürelerini baz alacak olmadan) Cedi'yi tercih ederim çünkü rol verildiği sürede daha istikrarlı bir katkı sağlayabilir şu an için Furkan'a nazaran. Bize böyle bir profil daha uygun olur takım içi roller ve şu anki hedeflere göre.

Granger'ın ise forumda bu kadar gömülmesine şaşırdım doğrusu :) Oyunun bir yönünü çok iyi oynayan diğer tarafında yok olan oyunculardansa her şeyi belli ölçüde yapabilen oyuncuları tercih ederim her zaman. Granger'da böyle bir isim, benim Efes takımındaki en beğendiğim oyuncu kendisi, şutununda öyle düşman başına falan denecek kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Sloukas içinde az çok bunları söylemiştim, ama gerek şanssız sakatlıklar, gerekse de uyumu tam olarak sağlayamamasından dolayı gerçek Kostas'ı daha izleme şansı bulamadığımız için karşılaştırmayı doğru bulmuyorum ama misal Heurtel gibi oyunculara her türlü tercih ederim Granger'ı.

« Son Düzenleme: 07 Şubat 2016, 13:47:45 Gönderen: myildirim »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #1819 : 08 Şubat 2016, 11:17:09 »

Furkan zaten burada oturacağıma oraya gider; oynamasam da en azından fiziksel olarak güçlenirim diyor..Bu arada dün Sinan'a bir cross over yaptı ki, Sinan'ın bile ayakları düğümlendi...Çocuk net double digit oynar NBA'de
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2016, 11:18:00 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1820 : 08 Şubat 2016, 12:32:06 »
Tam bir buçuk senedir yazıyorum, Furkan çok ama çok özel bir potansiyel... Eğer potansiyelini sonuna kadar kullanırsa Cedi'nin filan onunla mukayesesi imkansız olur.

Teşbihte hata olmaz, oyun tarzları açısından değil, aralarındaki farkı belirtmek için söylüyorum: Furkan Spanoulis, Diamantidis, Jasikevicus, Papaloukas seviyesi ise, Cedi Romain Sato, Marko Thomas kalibresidir. Yahut, yine teşbihte hata olmaz: Furkan Curry, LeBron, Durant, Kobe seviyesi ise Cedi ancak Igouadala, Rudy Gay, DeMar DeRozan, Kemba Walker, Tyruke Evans vs seviyesidir.

Furkan profesyonel kontrat yapmadan Üniversite okumak için Amerika'ya gitse ve iyi bir okul seçseydi, şu an oranın en popüler NCAA yıldızlarından birisi olurdu. Onun pozisyonunda olup onun potansiyelinde oyuncu sayısı şu an üçü beşi geçmez. Cedi iyidir, hoştur, yeteneklidir, çok ama çok faydalı işler yapabilir, zaman zaman göz alıcı performanslar sergiler ama Furkan potansiyelini sonuna kadar kullanırsa Türk basketbolunun en efektif kısası olabilir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Fenerbahçe - Unicaja Malaga - Top 16 - 7.Maç- 11.02.2016 (21:00)
« Yanıtla #1821 : 08 Şubat 2016, 12:50:13 »
Top 16'nin ilk devresini namağlup tamamlamak ve evimizdeki galibiyet serisine bir yenisini eklemek için...

Perşembe akşamı...

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
Ynt: Fenerbahçe - Unicaja Malaga - Top 16 - 7.Maç- 11.02.2016 (21:00)
« Yanıtla #1822 : 08 Şubat 2016, 12:52:54 »
geçmiş senelerdeki güçlü malaga yokk..ciddiye alırsak rahat maç olurr..

Çevrimdışı guadalajara

• Üye
  • Yer: karabük
« Yanıtla #1823 : 08 Şubat 2016, 12:55:20 »
100. euroleague galibiyeti için saldır Fenerbahçe!!!
aziz İSTİFA!!!

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
Ynt: Fenerbahçe / Turkish Airlines Euroleague (2015-16 Sezonu)
« Yanıtla #1824 : 08 Şubat 2016, 12:55:37 »
en azından furkan gibi bir genç oyuncumuz olsaydıı..böylee yetenekler taraftarla daha da iyi olurduu..sözde altyapılara çok önem veriyoruz ama maalesef bizden böyle oyuncular çıkmıyorr.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1825 : 08 Şubat 2016, 13:04:36 »
Ben nedense (?) bizim bir yeteneği parlatıp çıkarabileceğimize pek inanmıyorum..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1826 : 08 Şubat 2016, 13:05:52 »
şuraya da not düşelim..
ayrıca şu çok süre alıyoruz 6 kişi ile oynuyoruz mevzusununa şöyle derinlemesine baktım.. şimdi biraz rakamlar vereceğim ve hadi canım diyeceksiniz...son Efes maçından çok etkileniyoruz süre anlamında..

'Ricky nin büyük bir sakatlıktan geldiğini , Antic'in geçen hafta sakatlandığını Slokuas'ın da top 16 da sakatlıktan döndüğü ve 4 maçta tam randıman ile oynamadığını düşünelim ve bu rakamlara bakın..
Fenerbahçe TOP 16 da süre dağılımı ... 6 maç itibariyle

VEsyel ve udoh 28 er dakika
Dixon 26 dakika
Bogi 27 dakika
Datome 29 dakika
gelelim bazı rakiplerdeki oyuncu sürelerine
çok beğendimiz delaney : tam 35 dakika ortalama ile oynuyor.
Claver 30 dakika
Ryan 28 dakika
çok geniş rotasyonu olan Real Madrid
Ayon 27 dakika
llull 26
Sergio 28 dakika

Laboral
CAsuer 31 dakika
Hanga  32 dakika

panatinakos
Calathes 32 dakika
FEdeline 31
Gist 27

Cska
TEo 27
De colo 27
Hines 25

Khimki
şheved 28.30
Rice 31
Monya 26.30
Agustin  27.30

durumlar böyle...

adamlar ölüp kalacaklar vallaha billaha...

neyse Allah bize daha fazla sakatlık vermesin ...sakatlarımız da biran önce iyileşsin..

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1827 : 08 Şubat 2016, 13:06:55 »
abi niye her yere kopyalıyorsun :)
alla alla diyorum ben okumuşmuydum bu başlığı, hem yeni yazılar var hem tanıdık yazılar :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1828 : 08 Şubat 2016, 13:07:16 »
Malaga'nın uzun oyuncusu hendrix ve son maçta sakatlanan guardı Jamar Smith bu maçta forma giyemeyecekler.
bizim 2 eksiğimiz var ama onların da toplam 3 oyuncuları eksik
Hendrix
Markovic
Jamar

Allah nasip ederse Perşembe günü salondayız. Dünyanın en güzel takımını yanlız bırakmaz olmaz
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2016, 13:07:49 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1829 : 08 Şubat 2016, 13:09:37 »
vallaha jamar smith ayagını kırmıs..gecmis ola..markovic zaten yok...
hendrix sakat..gecen hafta yoktu..bize karsıda olmayacak deniyor..
esasen su kadro ile tbl'deki herhangi bir mactan daha kolay gececek mac su an malaga macı sahamızdaki el konsantrasyonu ile...

NELSON, DeMARCUS -  DIAZ, ALBERTO   
JACKSON, EDWIN - NEDOVIC, NEMANJA
KUZMINSKAS, MINDAUGAS - SUAREZ, CARLOS
THOMAS, WILL - DIEZ, DANIEL
VAZQUEZ, FRAN - COOLEY, JACK

yanı su kadroyu ezmemiz lazım...

bu sene malaga deplasmanda 7 mac oynadı...3 g 4 maglubiyeti var..

sezona cok iyi basladıklaır sırada once maccabi sonra cska'yı deplasmanda yenip surpriz yaptılar...
sonrasında brose ve dacka'ya yenilip herkesin yendigi sassari'yi yendiler...

top 8 de ise pana ve kızılyıldıza yenildiler...

deplasmanda kazandıklaır maclarda kuzminskas hep ekstra oynamıs ne zaman belli bir seviyenin altına dusmus kaybetmisler macları..
hatta jamar smith ve hendrix't eo maclarda katkı vermis..

bu macta jamar ve hendrix olmazsa bir tek kuzminskas bile yetmez...

isin kilidi kuzminskas...eger kuzminskas'i belli bir seviyede tutatsak zorlanmadan +15-20 ye baglarız macı...